Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru alırken "hız" diye bir kriteriniz varsa üzülürsünüz. konfor, ilgi, malzeme kalitesi, servis ağı ve adı için alın. tecrübeniz yokken "hız" diye bir kriteriniz olmasın bana göre. kaliteli ve seri bir makine arıyorsanız alın. kendi sınıfında lider bana göre.

kaliteyi ucuza alamazsınız. ;)
    Peki ilgi olacak bir görüntüsü var ama dışardan bakan insanların tepkisi var mı? 1.75 boy için ayakalarım yere basar mı? Ve yakıt tüketimi nedir? İlk başlayacak biri için kullanması zor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    Alıntı YamahaR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ilgi olacak bir görüntüsü var ama dışardan bakan insanların tepkisi var mı? 1.75 boy için ayakalarım yere basar mı? Ve yakıt tüketimi nedir? İlk başlayacak biri için kullanması zor mu?
    niye tepki göstersinler anlamadım. para senin zevk senin.

benim de boyum 1.75, gayet ayaklarım yere basıyor, hiç denge sorunu yaşamadım. benim de ilk motosikletim. alışması çok kolay olmuştu. zaten vites geçişleri falan gayet yumuşak. alışırsın sıkıntı yapma.

yakıt tüketimi de km'de 10-15 krş arasında değişir senin kullanımına göre.
    "Life begins at the end of your comfort zone."

AlperTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara ve civarında düşük kilometrede ve hatasız, orjinal YZF R125 almak istiyorum.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    herkese merhaba...

cbr 125 kulanıcısıyım bende yeni aldım motorumu herkesin zevkine saygı duyuyorum tabi ama sadece kıyaslama yapmak için forumu başından itibaren okuyup ancak bitirebildim ne yalan söyliyim alasım gelmedi desem yalan söylemiş olurum

motorunu alan ve alacak olan herkese iyi günlerde sürmek nasip olsun inşallah alla kaza bela vermesin

bende bir şey sorucam kafama takıldı 1.83 boyundayım 89kg ve CıBıR çekildiğim resimlerden anlaşıldığı kadarı ile bana küçük gibi kalıyor .. kullanıcı arkadaşlar 1.83 olup ayakların yere tam bastığı yönünde fakat seyir halındeyken dizler çok kırılarak rahatsız edici oluyormu cevap verirseniz sevinirim iyi forumlar

Alıntı AlperTopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara ve civarında düşük kilometrede ve hatasız, orjinal YZF R125 almak istiyorum.
    Alper dosrum bu arada sende inşallah alırsın ve üstünde bir foto çekersin beklemedeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

kullanımı rahat duruş açısını belirtmek için paylaşıyorum yanlış anlaşımasın herkese saygılar

emreng ve tuense bunu beğendiler.
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    öncelikle herkese merhaba bende 2 hafta önce bu modelin mat grisinden aldım ve gerçekten stajda kazandıgım 8 milyarında kuruşu kuruşu hakkını fazlasıyla veriyor.İzmirde ikamet ediyorum artık barlar sokağından geçerken yayan geçtiğimde yüzüme bile bakmıyan bodyguardlar şimdi gel abi yerimiz var diye haykırıyolar facebookta hiç alakam olmayan kızlar fotomu beğeniyolar yoldan geçen x bi insan motorumu temizlerken bile gelip muhabbet etmeye çalışıyor görünüş olarak parasını fazlasıyla hakeden bir motor onu söylemek istiyorum.Şimdi asıl soruma gelicek olursam benim motorun rengi mat gri çizildiginde cok kolay belli ediyor yani kendini kapalı garaja malesef sahip degilim 30 liraya motosiklet muşambası aldım her gece onu iple bağlıyarak muhafaza ediyorum acaba dışarda kalmasının bir zararı olurmu ? bir ikinci soru araç park yeri biraz dar apartmanın motoru geri geri soktugumda arka bölümü biraz dışarda kaldıgı için artçı basamaklarının şasisinden tutup motoru kucaklıyorum öyle sokuyorum yerine acaba ordan kaldırmanın bir sakıncası olurmu ?

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhabalar herkese keyıflı surusler ve Iyı Bayramlar
    hellboys ve UqUR_ bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar.Bu forumda yeni sayılırım.Ben 4 yıldır motosiklet hastasıyım Ailenin durumlarından dolayı alamıyorum motosikleti.İlk motosikletim olacak onun için rezing tipi alıyorum.Acemi sayılırmıyım bilmiyorum ama 1-2 yıldır normal debriyajlı motosiklet kullanıyorum fakat mahallede kullanıyorum uzman sayılmam.1.80 boyum var 18 yasındayım ve allah kısmet ederse ocakta motor alıcam.Honda CBR 250 ile Yzf R125 arasında kaldım.Yzf 125 lik olmasına ragmen 250 ligin fiyatında.Bide ben şıpsevdi gibi bişeyim yani alıpta motosikleti 5-6 ay sonra satabilirim.Yamaha bayisine gittim orda 2011 model 4.000 Km de bir motosiklet beğendim.Asıl sorulara geleyim.İlk motosikletim olacagı için zorluk cekermiyim ? Ve satısında zarar edermiyim ? Yani sıkıntı cekermiyim

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Cbr 125 r ikinci eli daha kuvvetli. İstediğin zaman satarsın

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 18:46 ----------

Alıntı Incredible adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu model Türkiye'ye gelirse cbr125r'ye nal toplatır...
    Nalı toplayan belli kanka ahah

Motosikleti
    Yamaha Yzf R125
    Tuncay ne kadar fiyat verdiler bende de 2013 var mavi rengi 1.800de satıyorum bi fiyat arastrmasi yapiyorum

Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Bu forumda yeni sayılırım.Ben 4 yıldır motosiklet hastasıyım Ailenin durumlarından dolayı alamıyorum motosikleti.İlk motosikletim olacak onun için rezing tipi alıyorum.Acemi sayılırmıyım bilmiyorum ama 1-2 yıldır normal debriyajlı motosiklet kullanıyorum fakat mahallede kullanıyorum uzman sayılmam.1.80 boyum var 18 yasındayım ve allah kısmet ederse ocakta motor alıcam.Honda CBR 250 ile Yzf R125 arasında kaldım.Yzf 125 lik olmasına ragmen 250 ligin fiyatında.Bide ben şıpsevdi gibi bişeyim yani alıpta motosikleti 5-6 ay sonra satabilirim.Yamaha bayisine gittim orda 2011 model 4.000 Km de bir motosiklet beğendim.Asıl sorulara geleyim.İlk motosikletim olacagı için zorluk cekermiyim ? Ve satısında zarar edermiyim ? Yani sıkıntı cekermiyim
    acıkcası farklı sınıfları kıyaslıyorsun 250 ve 125 lık soyle bı soru sorsaydın cbr 125 mı yzf mı tabıkı yzf derdım ama cbr 250 dedıgınde ısler degısıyo bu durumda tabıkı 250 derım cok cabuk sıkılırım demıssın yzf 125 aldıgında goruntu acısından hıc sıkılmassın onun garantısını verebılırım gıdısat konusunda ben uzun yol yaparım hızı severım dıyosan yzf 125 sana yetmeyebılır.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    anlamadığım tek şey bu ya neden bu motor la 250 cc karşılaştırılır zaten teknik veri bakımından her türlü önde gerisi senin zevkine kalmış. Ah be yamaha neden bi 250-300 cc motor cıkarıpta ortalığı kavurmuyorsun ????

2011 Modele 7,750 , 7,500 Civarı ama nakit verirsen 7,000 e Düşer dediler.Sen ne kadara satıyosun ve hangi ildesin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Murat 151 : 2011 Modele 7,750 , 7,500 Civarı ama nakit verirsen 7,000 e Düşer dediler.Sen ne kadara satıyosun ve hangi ildesin ?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ben 2012 modeli 7000 yazdım kimse aramadı neyse bir sürü etken vardır km çizik var mı satışa koyduğun zaman vs ben kışa girerken koydum arayan bana göre azdı satmaktan vaz geçtim her an değiştirebilirim ama yaza girerken büyük ihtimal koyucam nete

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

hayvanı az temizledik bu arada oradaki motorlar 3 kişiye aittir arkadaşın garajında duruyor hepsi, bana ait olanlar en sağdaki cup ve r125
    tuense ve emreng bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bu arada arkdaşlar viraj deneyimlerinizi anlatır mısınız
    ben kumbağ ve uçmak dere arasındaki virajlara bayıldım en kısa zamanda yeniden gidip foto ve video çekicem

Acıkcası orjınal lastıklerle vırajların pek keyfı cıkmıyo bıraz fazla yatırdıgında hemen arka lastık atıyo

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ısındığında yani iyi ısındığında fazla atma yapmıyor ama lastiğin tek sorunu (yeni fark ettim diğerleri böylemi bilmiyorum da ) ısıyı yaymıyor yani viraja lastiğin neresine kadar yattıysan o kadar ısınıyor devamı gelince soğuk bölüm yani, kaymaya başlıyor bende bu yüzden pirelli diablo rosso 2 düşünyorum 110 ön 140 arka.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    öncelikle herkese selam olsun. az bir deneyimim vardı vitesli motorda. başlangıç için yzf biraz fazla gelebilir tereddütleri içerisinde dayanamayıp birtane sahiplenmiş bulunmaktayım. pişman olacağımı sanmıyorum. bursa dan arkadaşlar varsa takılabiliriz artık :D birde orjinal lastikler çok sıkıntı yaratıyor mu?
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yok o kadar sıkıntılı değil ama dikkat etmekte fayda var ön frene yüklenince arka havalandığı için arkada kaymalar yaşanmakta dikkatli olunuz

Motosikleti
    Ehliyeti alayım :)
    Öncelikle merhaba arkadaşlar ben bu motoru gerçekten canı gönülden istiyorum motorada yeni başlayacağım için hem yüksek cc değil iyi olur diye düşünüyorum..
    Ama AltınElbiseliAdam diye bir program var zaten biliyorsunuzdur orda bu motoru pek beğenmedi gibi yeni başlayan için kullanımı oturuş pozisyonu çok zor falan dedi kısacası sadece görüntüsünü övdü.
    Arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak lazım.
    Yeni başlayacak biri için bu motoru önerir misiniz?
    Ve gerçekten ulan şu motorunda bu yönünü hiç sevmiyorum be! dediğiniz yanları varsa söyler misiniz?

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    125 kategorisinde alınabilecek bana göre en iyi ve kaliteli motordur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)