Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper foto ayrıca montun da güzelmiş hoşuma gitti. Özel mesaj ile nereden kaça aldığını yazar mısın Yazlık olarak 4Riders montum var da kışlık olarak seninkinden düşünebilirim Aynı şehirde değiliz diye tabi Bu arada egzozu karbon kaplatmayı düşünüyorum Muhammet kaplatmış hoş duruyor. Sence nasıl olur sonuçta aynı renk motorlarımız.
    Abim evet karbon kaplama bnmde ilgimi çekti bugün indim bende sökmeye çalıştım karbon kaplamak için biraz özenti oldu ama affet Muhammed
    Kesinlikle bizim motorlara daha çok yakışacaktır siyah egzoz , yarına bitiririm ben fotosunu atarım Yasin abi beğenrsen snde yaparsın ..
    Ayrıca bnm mont ta yazlık :( dışardan göründüğü gibi değil çok basit bi mont Yamaha'nın lisanlı orjinal montu ama kış günü kesnlikle giyilmez . Bugünlerde gece çıkıyorum bazen yaz günü bile üşütüyo .
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Ben de fırsat bulursam kaplama yaptıracağım da işte bakalım artık, dün bakım yaptırdım alışkanlık böyle araç aldığımda daha yeni bakım yapılmış olsa bile mutlaka tekrardan yaptırırım. Yalnız lastikleri değiştirsem çok iyi olacak aslında. Herkes bu sezonu çıkarır diyor ama ben ikarus olma yolunda ilerlediğim için(Allah korusun) başıma iş açarım diye korkuyorum.

YAMAKASI20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125
    Foto mu koyalım biraz

ayakkabı bilemi motora uyar arkadaş
    ykocabay, Emiroğlu, hellboys ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Geri kalmam hacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

yamakasi20 - ekzozun karbon kapladığın aliminyum parçasını nasıl çıkardın ? 2 saat uğraştım çıkacak gibi değil .
    hellboys, ykocabay ve tuense bunu beğendiler.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar. YAMAKASI20 takma adlı Muhammet ile buluştuk ve bir kaç foto çektik. Ayrıca bir kaç sorum olacak Muhammet'in motorunun arka fren lambası üstündeki kapak yok nereden temin edebiliriz ucuz olarak yani yurt dışından getirtebilir miyiz ve adı nedir nasıl aramamız lazım? Bir de Muhammet'in motorunun elcik açısı ile benim motorun elcik açısı farklı gibi onun da fotosunu çektik. Motoru aldıktan kısa süre sonra kaza yapmıştı acaba o zaman tamir edilirken böyle mi ayarlandı yani ayarlanabiliyor mu? Neyse fotoları koyayım artık

http://i41.tinypic.com/2jfhd04.jpg

http://i44.tinypic.com/afauqw.jpg

http://i39.tinypic.com/b81x89.jpg

Muhammet'in motoru;
    http://i44.tinypic.com/5otpo5.jpg

Benim motor;
    http://i42.tinypic.com/291kt4h.jpg

http://i44.tinypic.com/348jbea.jpg
    elcik açısı farklı bu motorla kaza yapıldıysa büyük ihtimal o zaman yamuldu sıfır takılsa böyle olmaz benim motordada var yamukluk bende düşürmüştüm ayrıca o parçanın özel bir ismi yok yamaha servisinden getirtebilirsiniz ebay de vardır ama aramak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

[IMG][/IMG]
    Emiroğlu, ykocabay ve tuense bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Kardeşim ...

ykocabay bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

Yamaha YZF R125 Hakkında

Forumun yeni üyelerindenim ve ilk başlığım.

Sormak istediğim soru şu arkadaşlar.

Yamaha Yzf R125 almak istiyorum fakat arka koltuğu maksimum kaç kilo kaldırabilir ? Fotoğraflarda bayağı ince duruyor sanki kırılacakmış gibi. Bayiilerde de göremediğim için bilenler veya kullananlara sorayım dedim.

Teşekkürler

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1.5 yıl önce Yzf r125 aldım. Ve çok memnun kaldım. 5 ay önce kadar, el yapımı bir egzoz taktırdım. Taktıktan sonra performanstan düştü. Normaldir dedim ve önemsemedim. Yalnız son zamanlarda iyice düştü. 4.500 km de aldım. İu an 27.000 km de. Tüm bakımlarını eksiksiz, yetkili servisinde yaptırdım. Uzun süreli kullanan arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Sizde de bu şekilde sorunlar oluştu mu? Servise sorduğumda, egzozu çıkar diyor. Egzoz olmadan da farkedilmiyor, bu yüzden de vazgeçmek istemiyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda? Teşekkür ederim..

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Aynen o ... ama onun grisini nasıl bulcan yada nasıl mat griye boyucan bilemiyorum . acıkcası onu nasıl düşürdüğünüde bayaa merak ediyorum :S
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı AreSMorriS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1.5 yıl önce Yzf r125 aldım. Ve çok memnun kaldım. 5 ay önce kadar, el yapımı bir egzoz taktırdım. Taktıktan sonra performanstan düştü. Normaldir dedim ve önemsemedim. Yalnız son zamanlarda iyice düştü. 4.500 km de aldım. İu an 27.000 km de. Tüm bakımlarını eksiksiz, yetkili servisinde yaptırdım. Uzun süreli kullanan arkadaşlar yorum yapabilirler mi? Sizde de bu şekilde sorunlar oluştu mu? Servise sorduğumda, egzozu çıkar diyor. Egzoz olmadan da farkedilmiyor, bu yüzden de vazgeçmek istemiyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda? Teşekkür ederim..
    Ben daha yeni aldım ve egzozu orjinal, bence orjinal egzoza geri dönün yada bir ustaya sorun aldığınız egzoza göre her hangi ayar yapılması gerekiyordur belki.

YAMAKASI20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125

Öldüm mü acaba :D
    hellboys, ykocabay ve barodi bunu beğendiler.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ayarın egzoza yapılması gerekmiyor egzozu taktığınız için hava silindirin içine alındığında egzoz açık olduğu için havanın yarısı gidiyor yani sıkıştırma oranı düşüyor bu ayarın yapılması gereken yer beyin powercommander diye ararsanız çıkar orjinal beyinlerin hava yakıt karışım ayarı yok yani beyinle oynanamaz ama bunu takarsanız dyno üzerinde motorun filtre ve egzoz haritası yüklenerek daha iyi bir performans verir edindiğim bilgiler bu şekilde
    ykocabay bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    şu yzf nin 250 liliği çıksaydı direk hiç düşünmeden alırdım.şuan cbr 250 r bile yetmez oldu yavaş geliyor bana önümüzdeki sene yamaha diversion f abs alıcam inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Alıntı YAMAKASI20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu yzf nin görüntülerine hastayım arkadaş ya cbr 250 r motoru beygiri olsaydı şu yzf de ne olurdu sanki.

Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu yzf nin 250 liliği çıksaydı direk hiç düşünmeden alırdım.şuan cbr 250 r bile yetmez oldu yavaş geliyor bana önümüzdeki sene yamaha diversion f abs alıcam inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

şu yzf nin görüntülerine hastayım arkadaş ya cbr 250 r motoru beygiri olsaydı şu yzf de ne olurdu sanki.
    +1 ama işte yapacak bir şey yok. Seneye gelirse 250lik yada ninja 250 yi euro 3 standartına sokup getirirlerse bana yeter Denizli'de. Gelmezse kafayı kırıp durumları da toparlarsam 600 lük alırım gibi geliyor ya hayırlısı. Yada Inazuma S veriyonu da olabilir 250 lik olarak.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    kedi uzanamadığı ciğere mundar der sözü bu motoru kötüleyenleri çok iyi anlatıyor
    Emiroğlu, ykocabay ve hellboys bunu beğendiler.

selam arkadaşlar adım burak bir kaç aya yzfr125 almayı planlıyorum ama ikinci el almayı düşünüyorum sizce 10.000 km de falan 7.000 liraya falan bulsam almam mantıklı olurmu şididen çok sağolun

legendone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r125
    inş. 3 gün sonra bende aranızdayım arkadaşlar. 2013 mat gri ile. hoşgeldin ve hayırlı olsun diyen yokmu ?
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı BurakEy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar adım burak bir kaç aya yzfr125 almayı planlıyorum ama ikinci el almayı düşünüyorum sizce 10.000 km de falan 7.000 liraya falan bulsam almam mantıklı olurmu şididen çok sağolun
    Ben 12800+ km de aldım 2011 model. Temiz olduktan sonra alınır gönlün rahat olsun, zaten uzun soluklu düşünmüyorsan yani seneye 250 lik alırım falan diyorsan 2. el almak daha mantıklı. Geçenlerde Aydın civarında siyah vardı pazarlıklı o fiyata alınabilecek hatta km si 10000 den düşüktü, satılmış sanırım şuan ilan görünmüyor. Araştır inşallah kısa sürede gönlüne yatanı bulursun.

Alıntı legendone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş. 3 gün sonra bende aranızdayım arkadaşlar. 2013 mat gri ile. hoşgeldin ve hayırlı olsun diyen yokmu ?
    Hoş geldin, kazasız belasız bol keyifli sürüşler şimdiden ve foto bekleriz ;)
    legendone bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı BurakEy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamanda sıfır araç almak mantıksız bence ... Uzun zamanlı dahi düşünsen ikinci el al .. bu makinalar kalite , bunlar 100.000 km de dahi olsa al ve korkmadan tepe tepe bin ... Çin malları olsa sıfır al derim ama bu makinaların maşallahı var .. ayrıca çok temiz makinalar var bende 2011 model 12.000 km de aldım gören sıfır zannediyo bende sıfır aldım diyorum
    ykocabay, omerta ve BurakEy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)