Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bana bi değişik geldi acaba neden resim koymamış bişi olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

önemli değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    konuştum koyucak kendi resimlerini orjinalinden bir farkı yok dedi resimlerin rica ettim bugun koyucak orjinal resimlerini bişey olcağını sanmıyorum.ustayla gidip servise baktırcam zaten almadan önce motorun sahibi bu tarz racing motora alışamadığı için ayrıca kendisinde honda nc 700 x almış. fiyatıda uygun tutması normal buldum. bu motorun aynısından 361 kmde leventte 7550 tlye başka biri daha satiyodu 2012 modeldi oda.
    sıkıntı yok yani .çünkü alıcı şöyle düşünüyor. 8500 8000 tl için yzf ikinci el almaya pek yanaşan yok. alıcı şöyle düşünüyor gider 1500 tl daha katar taksitle sıfırını alırım diye düşünüyor tıpkı benim gibi. ancak 7500 tl 9500 tl sıfırı arada 2000 tl fark var 500 km kullanılmış 2000 tl indirim bana uygun gibi geldi oyuzden gidip görücem göstercem motoru bu şekilde karar verdim

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sifirdan-farksiz-2012-model-yzf125-108635036/detay
    bu renkte güzel

tuense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu pazartesi inşallah allah izin verirse yzf r125 beyaz 2012 model 500 kmde 7500 tl ye alıcam.ancak beni tereddüt eden bazı sıkıntılarım var.
    1.1 senedir 150 cc mondial 150 mash otomatik vites scoter kullanıyorum.trafik tecrubesi edindim nerde ne yapacağımı trafikte nasıl haraket etmem gerektiğini uzun yol olsun e5 olsun sürekli kullandım.manuel vites arabada kullanıyorum. ancak vitesli motora ilk geçiş yapacağım. trafik tecrubesi vitesli motorda otomatik vitese göre fark ediyormu?.
    2.boyum 1.78 cm motora bindim ancak ayaklar yuzde 50 yere basıyordu.tam eğilmek gerek bu motorda uzun yol gitcem 250 km sakaryaya gitcem sıkıntı yaratırmı? çok aşırı ağrı yaparmı?
    3.orjinal tekerleri yağmurlu havalarda viraj olsun yokuşta olsun sakin kullanımda fren sıktığımız zaman kayıyormu lastikler?
    mesela benim mondial yagmurlu havalarda çok hızlı gitsemde ön arka freni dengeli kullandığım için ve lastikleri değiştirmiştim ilk aldığımda hiç kaymıyor. yzf nin lastiklerini değiştirmeye gerek varmı?
    4.istanbulda nedense yzf r 125 süren hiç görmedim bizim zeytinburnundada hiç yok süren.neden acaba?
    5.şimdi altımızdaki motor sexi olunca şöyle bi sıkıntı olurmu.bu bizim zeytinburnunda o.çocukları özellikle abart kuş beyaz şahin doğanlar scoter kullanmama ragmen sıkıştırma yolda zigzag çizerek sollama yapmama izin vermeyen döller var burda.yzf yi görünce üstüme sürmelerinden dolayı hapse girmekten korkuyorum açıkcası onları öldürürüm diye.çok göze batar diye düşünüyorum bizim zeytinburnunda bu yzf
    hırsızı hapcisi tinercisi her boktan adam var bu semtte. a.nun magandaları yüzünden motor hevesi bırakmıyolar adamda.bi zevkim var motor onunda içine ediyolar trafikte şerefsizler.
    beyaz yzf r 125 gecen gün rüyama girdi sürüyordum o günden sonra aşık oldum bilgisayarımın duvar kağıdı bile yzf r125 resmi var beyaz renk:D
    yzf yi alınca ilk işim burda paylaşmak olucak resimleri ben ve motorum diye :D
    allah herkese kazasız belasız yolculuklar nasip etsin tüm motorcu kardeşlerimi özellikle bu soğukta motorla kuryecilik yapan kardeşlerimizi hepimize dua ediyorum. allah kabul etsin inşallah.AMİN
    Merhaba bende mondialden 150 zattan yzf ye gectım ve sıfıra yakın vıteslı tecrubesıyle ama belırlı bır trafık tecrubesını kazandıktan sonra vıteslerı ogrenmen 1 haftanı alır 1.78 boy sıkıntı olmaz arkadasım o boylarda yzfyı gayette rahat kullanıyordu gozunde buyutmene gerek yok.Evet motor sexı olunca motoru soranlar kaclık bu dıyenler kac basıyo kaca aldın bunu dıyenlerın haddı hesabı yok ama trafıkte sıkıstırma olayı ben pek yasamadım zaten soyle bı dusunce hakım oluyo motoru pahalı zannedıp pek yanasmak ugrasmak ıstemıyolar ondan dolayı o konuda pek dusunmene gerek yok gıbı bence ıcınde boyle bı heves ıstek var daha dogrusu bu tutku bence hıc dusunmeden al cunku kafanda yok o sıkıstırı bu bısey yapar su olur gıbı dusunceler motoru almadan once herkezın kafasında var ama aldıktan sonra bu dusuncelerın ne kadar yersız oldugunu goruyosunuz bu arada lastık olayınada gelıcek olursak bence frenlerı ve lastıklerı gayet ıyı fren performanısını benı tatmın edıyo
    hellboys ve barodi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    en iyisi ben de resim yok o yüzden kararsız kaldım açıkladığınız için teşekkürler şimdi anladım neden fiyatı düşük

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tuense aklımda bi fikir var ama gerçekleşmsine (lastikler bittiğinde) zaman var sana bi danışayım sence bizim motorlara pirelli diablo rosso 2, öne 110 arkaya 140 taksak şasi sorun çıkarırmı
    Şöyle bir video var http://www.youtube.com/watch?v=lPDX0Rde7JE sorun çıkarmaz sanırım.
    hellboys bunu beğendi.

O videodakine benzer bir yol Türkiye sınırları içerisinde var mı? SS motoru şöyle kullanamadıktan sonra anlamı ne . Varsa gideyim, viraj çalışayım.
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    böyle yollar yok ama otobanda bizi sıkıştıran tır şöförlerimiz var bu da ayrı bi heyecan onlarda var mı

http://www.facebook.com/pages/Yamaha-Yzf-R-125/196791517003437
    arkadaslar kendı actıgım yzf 125 r sayfasıdır burdada paylasımlarda yorumlarda bulunabılırsınız
    hellboys bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O videodakine benzer bir yol Türkiye sınırları içerisinde var mı? SS motoru şöyle kullanamadıktan sonra anlamı ne . Varsa gideyim, viraj çalışayım.
    Daha önce bulunduğum yerlerden Tirilye yolu (Bursa Mudanya) ve Çanakkale'de Abide'ye giden yol viraj çalışmak için gayet ideal. Her ne kadar yol videodaki kadar düzgün olmasa da yine de güzel.
    seigen ve hellboys bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    beyler tekrar selamlar ben şimdi baya bi zamandır düşünüyorumda vitesli tecrubem hiç yok 30.31 ocak 2013te honda güvenli sürüs 1e gitcem.
    şimdi asıl sorum şu:
    dün söylemis olduğum 7500 tlye 500 km de yzf yi alacağıma kredi kartına taksitle 0 faiz ile 12 ay taksitle sıfır yzf alsam sizce dahamı iyi olur.daytona ya sordum nakit 8900a bırakıyor. plaka ruhsat haric.plka ruhsat sigorta dahil 9400.
    şimdi ikinci el 7500 tl güzelde 200 tl sigorta 7700 noter 100 etti 7800tl.
    9400-7800=1600 tl fark çıkıyor. ve ikinci el yzf yi nakit fiyata alacağıma;
    üste 1600 tl daha katıp hemde taksitle 0 faiz ile hemde sıfır yzf almakmı daha mantıklı siz olsanız ne yapardınız?hem sıfır alınca içimiz rahat olur düşüncesindeyim.
    ikinci sorum şu:
    2013 ile 2012 model arasında teknik ve mekanik olarak hiç bir fark yokmuş. sadece mavi rengi gelcekmiş .
    şimdi ben diyorumki; 2012 model yzf yi mi alim 0 olarak daytonadan yoksa mart ayında çıkıcak olan 2013 yzfyi mi bekliyim.
    3ncu sorum ise buna bağlı olarak şu şekilde:
    ben şimdi mart ayını beklersem 30.31 ocaktaki honda güvenli sürüs 1 eğitimini tamamladım diyelim. mart ayına kadar hondanın verdiği eğitimlerin genede etkisi olurmu?. sonuçta vitesli motorum yok. pratik yapamayacağım için arada 1 aylık zaman dilimi var.unuturmuyum acaba teknikleri vites kontrolleri ve diğer eğitimleri çünkü benim asıl amacım şuydu.
    vitesli motoru alır almaz hemen honda eğitimini alıp yeni aldığım motor üzerinde kolaylıkla talim yapmaktı.honda eğitimini alıyosun aradan 1 1.5 ay gecicek vitesli motoru yeni alcanı düşün.
    sizce mart ayınımı beklemeliyim? eğitimide mart ayına doğrumu almalıyım? 2013 model yzf ile 2012 model arasında kac tl fark var onu bilmiyorum keşke sorsaydım daytonaya?
    2012 model 0 ile 2013 model 0 arasında hiç bir fark olmadığını söyledi telefonu açan daytonadaki beyefendi.
    yardım ve fikirleriniz için teşekkürler. sizdengelcek fikirlere göre hareket edeceğim saygı ve sevgilerimle.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bence sıfır alın ve 2013 ü bekleyin çünkü yeni gelecek olan mavi renk benim hoşuma gitti belki beğenebilirsiniz bence fuara gidin ve bi bakın
    tuense bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013

O değilde arkadaşlar bu motorun sahipleri neden video çekip koymuyor ?

[IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:40 ----------
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaslar bu motorlarin on dislileri kaclik 1-2 dis buyutsek nasil olur bu arada ben Muhammet nasipse bu hafta yzf r125 alacagim
    ' jawen..

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    ön dişli 14 yanılmıyorsam 15 yaptığınızda hız 155 km ye çıkıyomuş cabriyo nickli üye başka bi forumda öyle paylaşmıştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

tuense bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013

nerde bu millet ölü toprağı atmıslar bu topiğe galiba )

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    aynen katılıyorum sanırım ikimizden başkası yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)