Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    offbeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Bu hususa dikkat edeceğim yeni yakıt alımımda. Işık yandıktan sonra rezerve ne kadar litre benzin kalıyor depoda bilgi erebilir misiniz? Buna göre, atıyorum, 3,5 lt varsa depoda, dolumun 7 lt olması gerektiğini anlar buna göre takip edebilirim.
    Tekeriniz düz bassın!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Alıntı offbeat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hususa dikkat edeceğim yeni yakıt alımımda. Işık yandıktan sonra rezerve ne kadar litre benzin kalıyor depoda bilgi erebilir misiniz? Buna göre, atıyorum, 3,5 lt varsa depoda, dolumun 7 lt olması gerektiğini anlar buna göre takip edebilirim.
    Ben benzin kapağında görene kadar dolduyorum. köpürme bitince zaten belli ediyor. litre bazından anlamak zor olur.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Çok teşekkürler, tavsiyenize uydum, bakalım bu ikinci depo ne kadar gidecek.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Bugün kardeşler motorda 4bin bakımı yapıldı. Arka fren maneti ve balatası dahil 250 lira tuttu. Açıkcası kardeşlerin işçiliğini boşa övmemişler diyorum bin bakımından sonra vidaların çoğunu ben sıkmıştım ses geliyor diye. Şuanda motor adeta yenilendi, ilk aldığım gibi rahatladı. Gerçekten süperler bence.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Selamlar. Xcity'im daha 180 km'de, bugün mn taraftan (tespit edebildiğim kadarıyla gösterge panelinin oradan) sürekli bir tıkırtı geliyor, gevşek bir vida misali. Forumun eski sayfalarında aynı dertten muzdarip 1-2 arkadaş okumuştum ama şimdiye hallolmuştur diye düşünüyordum; sorun kronik, devam mı etmekte, ben mi çok şanssızım? Bir de derde ne bi bir derman öneriliyor, yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

2 senedir kullandığım xcity ön konsolden tıkırtı ve gıcırtı sesleri geliyordu. en sonunda sesi kesmeyi başardım..daha önce çift katlı bant vb işlemlerinden sonra kesilmeyen ses Ön konsolu söküp içine ince bir kat keçe kaplayınca artık o tıkırtılar yok oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

arkadaşlar.. yakıt pompası sorunum var.. parça bulma konusunda yardımcı olabilir misiniz.. teşekkürler..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    arkadaşlar en çok tıkırtı arka çamurluğun hava filitresinin arkasında kalan yerden geliyor,çamurluk yukarı aşağı sallanıyor ve debriyaj kapağına vuruyor altına yapışkanlı bantlardan yükseklik yapıp yapıştırdım ,tıkırtıların yüzde 90nı geçti

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    20.10.2014 tarihi itibarıyla xenter 150 mi yeğenime devrettikten sonra 2014 model beyaz x-city 250 ile aranızdatım. Hayırlı formlar
    hasbicocuk bunu beğendi.

Bende 2013 modelle aranıza katıldım ama kaç gündür sayfada paylaşım yok üzüldüm ...

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar en çok tıkırtı arka çamurluğun hava filitresinin arkasında kalan yerden geliyor,çamurluk yukarı aşağı sallanıyor ve debriyaj kapağına vuruyor altına yapışkanlı bantlardan yükseklik yapıp yapıştırdım ,tıkırtıların yüzde 90nı geçti
    Tolga bey yapıştırdığınız yer tam olarak neresi mümkünse bir foto üzerinde işaretleyerek gösterebilirmisiniz.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga bey yapıştırdığınız yer tam olarak neresi mümkünse bir foto üzerinde işaretleyerek gösterebilirmisiniz.
    X-city topiği öldü galiba gelen giden yok

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Motorun arka iç çamurluktan gelen tıkırtıyı nihayet kestim. Çamurlukla varyatör kutusunun arasıa araba camcılarında bulunan 1 cm.eninde 3 cm. boyunda düz bir fitili yapıştırdım. Artık arka kısımdan herhangi bir ses gelmiyor.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    4000km x-city sahibiyim. marş a basınca göstergedeki ışıklar gidip geliyor. akü değerleri normal, ölçtüğümde 12,7v görünüyor, şarj voltajıda 14v küsür. bir arkadaşımda aynı scooter dan var ama bu sorunu yaşamıyor. bu sorunu başka yaşayan varmı, çözmek için nereye bakılmalı?
    marş yükünü daha rahat kaldırması için akünün yanına kapasitör takmayı düşünüyorum.? iş yapar mı ?

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon far var mı hocam ?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    XCITY topiği öldü diyen arkadaşa katılıyorum. Forumu canlı tutan şey sorunlar oluyor. Nadiren sorun yaşanıyor. Bu nedenle XCITY başlığı iflah olmaz. Bir de ekonomi inişte olduğu için uzun geziler yapamıyoruz. (En azından benim için geçerli) Tipik ölmesin de ne olsun. Gösterge sorununu ben yaşamadım. Bu konuda bir fikrim yok. Yakıt pompası arayan arkadaşa "www.motoliz.com" u öneririm.

Arada bir de olsa x-cityle çıkıp geziyorum, özellikle yağmurda çok güzel bi motosiklet.

Tolme ve Turhan1835 bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar, bikaç gün önce scootersever bir arkadaşım, "kaç yıldır motosiklet kullanıyorsun bilirsin, X-City ile X-Max arasındaki farklar nelerdir" diye sordu, malbuşh gibi kaldım.

Aralarındaki farkları başlıklar halinde de olsa sıralayabilecek bi arkadaşımız var mıdır, sayenizde aydınlatayım kendisini

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bikaç gün önce scootersever bir arkadaşım, "kaç yıldır motosiklet kullanıyorsun bilirsin, X-City ile X-Max arasındaki farklar nelerdir" diye sordu, malbuşh gibi kaldım.

Aralarındaki farkları başlıklar halinde de olsa sıralayabilecek bi arkadaşımız var mıdır, sayenizde aydınlatayım kendisini
    Benim bilgim de kısıtlı ama bildiklerimi aktarayım
    Motor aksamı aynı olup farklılıklar kasadan ibaret diye biliyorum, x max'ın bagajı daha geniş tam kask sığıyor, x'city e sığmıyor.
    x city'de devir saati yok, gösterge o yüzden biraz daha fakir, ama bizim motorun jantları daha büyük, biraz daha konfor sağlıyor kanımca.
    Yavuz Sultan Selim Han

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Aynen ön ve arka jant 2.5cm kadar daha büyük ki bencede epey fark yaratır.

Devir saati bence motosikletlerde gereksiz bir aksesuar, belki yarış için faydalıdır bilemem

ama özellikle şehir içi, scooterda falan hiçbir gereği yok, hatta israf.

Bagaj mesela büyük eksikmiş, oysa ki x max ten az da olsa daha yüksek bi selesi var, sanırım lastik büyüklüğünü aralara dağıttılar

2. el fiyatları da bire bir aynı, 300-500 oynuyor en fazla, neden böyle aşırı yakın iki model üretti ki bu adamlar acaba

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ön ve arka jant 2.5cm kadar daha büyük ki bencede epey fark yaratır.

Devir saati bence motosikletlerde gereksiz bir aksesuar, belki yarış için faydalıdır bilemem

ama özellikle şehir içi, scooterda falan hiçbir gereği yok, hatta israf.

Bagaj mesela büyük eksikmiş, oysa ki x max ten az da olsa daha yüksek bi selesi var, sanırım lastik büyüklüğünü aralara dağıttılar

2. el fiyatları da bire bir aynı, 300-500 oynuyor en fazla, neden böyle aşırı yakın iki model üretti ki bu adamlar acaba
    X-City nin koltuk ve süspansiyon rahatlığı x-max'a göre çok daha fazla. x-max bizim motorlara göre sert bir motor. Birde ön cam x-max a göre rüzgarı daha fazla kesiyor. Artık yavaş yavaş yaşlandıkmı ne rahatlığı daha fazla arar olduk.
    Tolme bunu beğendi.

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)