Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

solmyr arkadaşım geçmiş olsun motordaki o tip sorunları inan bende yaşadım. kanuni motorları dahil tüm çin motorlarının ortak sorunu bu. bu sorunlar motorların eski bisikletçi veya ehliyetsiz birtakım kimseler tarafından toplanmasından kaynaklanıyor. bir de bu kişilere kanuni servis yetkisi verilmiş. ben aldığımda motor çalışmıyordu ve arka stop farı yanmıyordu. inanır mısınız 5 kez yetkili servise götürdüm. en sonunda "hocam bu motordan buralarda senden başka kimsede yok bende zaten elektrik aksamından anlamam git karşıki oto elektrikçisinde yaptır" dedi bende tanıdığım bir elektrikçiye götürdüm usta sağolsun seleyi söktü "hocam kablosu çıkmıştır" dedi çıkan kabloyu taktı yetkili servis olacak arkadaş tüm kabloları koruyan koruma kılıfını da sıyırmış (herhalde şase yapsın yolda yanıyım diye) onuda yerine tekrar taktı. bu olaydan sonra motoru gerçek bir ustaya götürdüm tüm ayarlarını yaptı motorum şu anda 1500 kmde sorunsuz çalışıyor motor yağ değişiminde motoru yine yetkili servisine götürücem sadece yağ değiştirip garanti belgesine kaşe bastırıcam motorumda problem çıkarsa da yine o ustaya götürücem. kanuni servislerinin durumu malesef bu (en azından benim bulunduğum bölgede) sanada aynı seyleri tavsiye ederim yoksa yazık motoruna.
    herkese servise ihtiyaç olmdan kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim. kaskınızı ve koruyucu giysilerinizi takmadan motora binmeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zealsun 150-19
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar demiştim, motoru alıp 70 km lik yola çıktığımda vites vidası gevşedi vites boşaldı, 4. viteste uzun bi yol gelmek zorunda kaldım diye, dün trafikte gezerken, başka bi motorcu arkadaşım (saolsun) sağ egzozumun gezşek olduğunu söledi , baktım sallanıyor, hemen ewe gittim, baktım, motora bağlantı noktasındaki 2 vida birden gevşemeiş, bu gün daha 3 saat önce yine gezerken kuzenimle, motor koruma demiri çıktı ve ön çamurluğa çarptı, (koruma demiririn üst vidası düşmüş. durduk aradık vidayı 15 dk da bulduk, diyeceğim o ki, ya benim şansızlığım ya da siz yola çıkmadan yerini bildiğiniz bütün vidaları kontrol edin, kazasız km ler...
    arkadaşım çin mallarında oluyor bu durumlar sıkma canını..
    ilk başlarda sık sık kontrol et vidalarını ama yerine oturdukça vidalar artık gevşemez kontrol etmene bile gerek kalmaz tabi bu ileirki km lerde..
    şimdilik kontrol etmende sıkça fayda var..

Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    solymr cok cok gecmıs olsun, cok rahatsız edıcı bır durum. ınsan buyuk bır keyıfle motoruna bınıp gezmek ıstıyor ama sureklı sorunlarla mucadele edıyor. gercekten uzucu, okur okumaz benım de aklıma dırek servıs yetkılısı geldı. cunku sen gozumun onunde topladı demıstın. adamlar gercekten "yetkılı" degıller. bu kadar basıt ama bır o kadar da ınsan hayatını tehlıkeye sokacak hatalar yapılmamalı. yada yapıldıgı zaman agır cezalar verılmelı. maalesef denetım yok, ınsan hayatı ucuz. sen kendıne cok dıkkat et. ıstersen bı baska tanıdık bırıne gotur motoru bı bastan sona elden gecırsın,Allah korusun ılerde baska vıda sıkma problemlerınden sorun cıkmasın.
    sevgılı kanunı yetkılılerı eger kı bu forumu okuyorsanız umarım yazılanları dıkkate alıyorsunuzdur. kı okumanız da gerekır. burada sızın motorlarınızı test eden bır suru acemı ya da profesyonel surucu var. bundan daha ıyı test suruslerı, motor performans testlerı, dayanıklılık testlerı yapılamaz. bızler maalesef kı sızın bu umursamaz tutumunuz yuzunden tr yollarında gezen denekler oluyoruz.ınsan hayatı degerlıdır. bu ıse sadece tıcarı acıdan bakmayın. sıkayetlerı dıkkate alın.
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

cümleten selamlar

motoru yeni alan arkadaşlara öncelikle allah kazasız belasız yollar nasip eylesin..izmirde iyi bir motor servisi bilen varsa yardımcı olabilir mi?..caracalı biraz toplamam gerekiyor yaydı kendine yine ..

bu arada bu motorlara uygun cam siperlik takan varsa modelini bana söyleyebilirse sevinirim..birde bir şey farkettim motoru ikinci elden satan kişi yok denecek kadar az..buda sevimli ve asla terkedilemeyecek bir motor olduğunu göstermiyor mu arkadaşlar..)

umarım satmak durumunda kalmam yav..değerli arkadaşlarım hepinize izmirden selamlar yolluyorum..keyifli sürüşünüz 60-70 i geçmez umarım..harbiden çok keyifli o zaman..

(bu arada sadece kask takmakla olmuyor mutlaka ve mutlaka dizlik-bellik ve eldiven takalım arkadaşlar..geçenlerde yamaha ybr den düştüm ordan biliyorum..başa gelince anlıyor insan..sakın atlamayalım bu konuyu..)

haydın sağlıcakla..

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

arkadaşlar hevesim kursağımda kaldı yaa,
    cumartesi motoru aldım; vites kolu boşaldı, egzoz gevşedi, koruma demiri çıktı,
    bu gün de ön çamurluktaki fosfor düştü, somun çıkmış, kolay bulunan bi şey olduğu için aramadım, okula gittim, arkadaşlar hayran kaldı tabii, onları gezdireyim derken çok mu bindim ne, vites ayağı ile şanzuman arasında bi dişli varya iki ucuda vida gibi, işte o alt taraftan koyuverdi yine, yolda kaldım, yerine takayım derken yalama oldu. 6 - 7 tane parçacı gezdim ondan kimsede yok, Allah vere bi daha deyeyeyim diye bi motosikletçiden, anahtar aldım, motoru bıraktığım yere gittim, mübalaasız 50 dakika boyunca yerine takmaya çalıştım, üstü girse altı sıkışıyo altı girse üstü sıkışıyo, sonra yeni bi kaç somun aldım, yalama yapan uçlara sokup çıkardım, birazcık düzeldi gibi oldu, şanzuman ile vites koluna aynı anda tuttuğu zaman tek tur döndürmeden sıkıştı, inceldiği yerden kopsun dedim, dayandım anahtara, iki uçtada bi kaç kiriş atladı civata uçları, ama inanılmaz zor sıktım asla vites sorunum olmaz heralde artık, çünkü istesemde sökemem o parçayı, bi çakıl çamurluğa çarptığı zaman durup motordan bi şey eksilmiş mi diye bakıyorum artık yaa
    okula girer çıkarken milletin içinde bi sorun yaşatmadı çok şükür Allah ım utandırmadı, gidon motorculuğundan terfi ettirecek bu motor beni,,
    çok şükür mekanik problemim yok, vida gevşiyo sadece, bazen o da hayati önemli ama neyse, sorunlarınızı yazın sizde önlem alalım, hayırlı ramazanlar...

KM ; 225
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Alıntı TTBACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yeni alan arkadaşlara öncelikle allah kazasız belasız yollar nasip eylesin..izmirde iyi bir motor servisi bilen varsa yardımcı olabilir mi?..caracalı biraz toplamam gerekiyor yaydı kendine yine ..

bu arada bu motorlara uygun cam siperlik takan varsa modelini bana söyleyebilirse sevinirim..birde bir şey farkettim motoru ikinci elden satan kişi yok denecek kadar az..buda sevimli ve asla terkedilemeyecek bir motor olduğunu göstermiyor mu arkadaşlar..)

umarım satmak durumunda kalmam yav..değerli arkadaşlarım hepinize izmirden selamlar yolluyorum..keyifli sürüşünüz 60-70 i geçmez umarım..harbiden çok keyifli o zaman..

(bu arada sadece kask takmakla olmuyor mutlaka ve mutlaka dizlik-bellik ve eldiven takalım arkadaşlar..geçenlerde yamaha ybr den düştüm ordan biliyorum..başa gelince anlıyor insan..sakın atlamayalım bu konuyu..)

haydın sağlıcakla..
    arkadaşım , Çamdibin de motor cu bahri usta var , bildiğim kadarı ile kendisi mondial ve kanuni servisi oraya git , umarım derdine çare olur , benim motosikletimin on maşalarını tamir etmişti ...
    selamlar.
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

sağolasın kardeşim servis için..

bu arada motor için moralini bozma solmyr kardeş...allahtan şimdi olduda ilerde büyük bir dert açmadı...tabiki motorlarımız öyle honda suzuki şu bu değil ama çin motorlarına göre bir hayli sağlam..sen sürmeye devam..rodajı bir çıksın motorun kendine gelsin..iyice keşfetmelisin motoru..sonrası kolay..bunlar olacaktır..haydın sağlıcakla..

izmirde bu motoru kullanan varsa tbekler@hotmail.com..ekleyebilir görüşebiliriz..

sağlıcakla cümleten..

iyi akşamlar arkadaşlar benim size bir sorum olucak biliyorsunuz bizim bu caracalların önünde kablolar olduğu gibi gözüküyor ve bu beni rahatsız ediyor rahatsız etmeisni nsebebi motora ilgi çok gece gelir biri kurcalar kabloları kopartır biliyorsunuz serseri çok memlekette hele istanbulş gibi bir yerde ben diyorumki acaba o kabloları kamufule edecek bir parça yapırabilirmiyim sanayide beni bu konuda bilgilendirr ve yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    şimdilik yok
    yahu kardesim ben de su anda arastırma içerisindeyim

bu rodaj süresi boyunca yok vida sorunuydu yok calısmama sorunu bissürü dalga var bi motoru yeni alıcaz sorunlarla bogusa bogusa kendine getirecez anlasılan hepinize hayırlı ugurlu kazasız belasız sürüşler diliyorum arkadaslar

KARPAL-TÜNEL hastalığı..

selam caracaldaşlar

motor ile ilgili bazı bilgiler elde ettim..sizinle paylaşmak istedim..bilen varsa ne mutlu tabiki..motorsikleti kullanırken bilekleri ister istemez gaz verdiğimiz zaman aşağı doğru bükebiliyoruz(veya ben öyle yapıyorum)..işte bu bükmeler sırasında çok fazla kasılan el bileklerimiz bir hastalığa yol açabilir..ismi KARPAL-TÜNEL..duyanlar vardır belki..bunu bileklerimizi sürekli motor üstündeyken aşağı yukarı gaz ve fren elciklerini kullanıdğımız zaman oluşabilirmiş..bunu bana söyleyen izmirde hatrı sayılır bir motor hocası..bunun için bilekleri olabildiğince düz tutun diyor ve ekliyor..motor elciğini çevirmeden gaz verilebildiği konusunda bana bir hareket gösterdi..çok hoşuma gitti..bende hepinizle paylaşıyorum..elciğin plastiğini sıktığımız zamanda (çok çok çok az çevirin ve sıkın) gaz alıyor alet ..bende denedim harbiden hoş..çevirmeye gerek yok..ama alışkanlık var serde sonuçta..

KARPAL-TÜNEL hastalığı çok fazla bilgisayar kullanan insanlarda oluşabiliyormuş ama bu sürekli motor üstünde isek bileklerde böyle bir hastalık olursa parmaklarda uzun süre uyuşukluk karıncalaşma belirtileri varsa biraz bilekleri düz tutmakta yarar vardı dedi..

bu bilgide kulağımızın bir köşesinde olsun..

herkese keyifli sürüşler..

motorlarda sorun yok herhalde..nerdesiniz millet yav..kimsede forumda yazmaz oldu ..hadi arkadaşlar paylaşımlara devam...

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Arkadaşlar meraba, annemi de ikna edip finansal destek sağladıktan sonra motoru alma aşamasına geldim sayılır. Gerçi kış geldi, yağmur çamur başlar, napicam nerde saklicam motoru bilmiyorum ama kafayı koydum bu motor alınacak. Kursa da yazıldık kasımda ehliyet de cepte.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla sıfır motor alırken motoru nerden aldığımız çok önemli, motorun montajı çok iyi yapılmış olması lazım, yolda giderken sağı solu dökülsün istemem.

Bana istanbul içinde motoru alacağım bi kanuni bayisi önerir misiniz, işini iyi yapan bi yer, serviside iyi olursa tam süper olur, yanlış kişilerin eline bırakıp motorumu harap etmek istemem. Ben gaziosmanpaşa da oturuyorum ama çok da fark etmez, yeterki motoru alacağım bayi beni üzmesin.
    Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum, memnun olduğunuz ve olmadığınız kanuni bayileri hakkında aydınlatın beni.

Motosikleti
    Kanuni Caracal200
    Herkese merhaba,
    Forumu yaklaşık 2 aydır takip ediyorum, anca yazma fırsatı bulabildim.
    2 yıl önce ehliyetimi almış, fakat motosiklet alamamıştım; tam bu yıl da motor alma planlarını bir sonraki yıla ertelemişken, bir arkadaşımla 1-2 gün içinde motor almaya karar verdik. İnternetten yaptığımız araştırmalar sonucunda Kanuni Caracal modeli ikimizin de ilgisini çekti. Fiyatı uygun bir chopper bakıyorduk ve bu modelin tam bize göre olduğuna kara verdik. Torbalı bayisinde 2 adet kırmızı renkli vardı, başka renk istersek 20 günde getirebileceklerini söylediler, biz de sabırsızlandığımızdan bu motorları almaya karar verdik.
    İlk başta motordan beklentim çok yüksek değildi, amaç başlangıç yaparak biraz deneyim kazanmak. Bir süre kullandıktan sonra biraz daha büyüğü ile değiştirmeyi düşünüyorum.
    Motorun ilk bakımını 550km de yaptırdım, şu anda 1000km.'de, şimdiye kadar yaşadığım tek sorun arka frenin çok ses yapması. İkinci bakımı beklemeden bu sorundan kurtulmak niyetindeyim. Bu çamdibindeki ustaya ilk fırsatta uğrayacağım.
    Forumda bahsedildiği gibi bende de 80 km/h'nin üzerinde titreşim başlıyor, ama 80km/h. sürat de bana yetiyor, şu ana kadar hız denemesi yapmadım ama en fazla 100km/h'e çıktım.Genel olarak motordan memnunum.
    İzmirdeki Caracalci arkadaşlarla görüşmek isterim.
    Şimdilik bu kadar, hoşcakalın..

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı ercankarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba, annemi de ikna edip finansal destek sağladıktan sonra motoru alma aşamasına geldim sayılır. Gerçi kış geldi, yağmur çamur başlar, napicam nerde saklicam motoru bilmiyorum ama kafayı koydum bu motor alınacak. Kursa da yazıldık kasımda ehliyet de cepte.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla sıfır motor alırken motoru nerden aldığımız çok önemli, motorun montajı çok iyi yapılmış olması lazım, yolda giderken sağı solu dökülsün istemem.

Bana istanbul içinde motoru alacağım bi kanuni bayisi önerir misiniz, işini iyi yapan bi yer, serviside iyi olursa tam süper olur, yanlış kişilerin eline bırakıp motorumu harap etmek istemem. Ben gaziosmanpaşa da oturuyorum ama çok da fark etmez, yeterki motoru alacağım bayi beni üzmesin.
    Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum, memnun olduğunuz ve olmadığınız kanuni bayileri hakkında aydınlatın beni.
    Yaw nerde bu Caracal kullanıcıları? hepsi birden sattı mı motorunu, yoksa kanuni caracalların selesine zehirli iğnemi koymuş
    Ama ben yardım bekliyorum arkadaşlar, bak alicam diyorum motoru yakın zamanda, alicaam bayiye karar verdikten sonra birinin bana motoru nasıl kullanicaımı tarif etmesi lazım daha, eve kadar nasıl götürecem ben onu, vitesi nasıl değiştirilir bunun? Amerikalıya anlatır gibi anlatın, daha önce hiç vitesli motor kullanmadım çünkü gerçi vitessizde kullanmadım ya neyse, araba kullandım sadece.

selam gençler, ilk bakımı yaptırdım, servisci arkadaş yılların tecrübesi, gerçi 35 yaşında ama adam iyi biliyor işi, benimde arka fren ses yapıyo, servisci zamanla geçer dedi GOX, tamburda toz olurmuş kullana kullana geçer dedi, ilk motoru toplayanlara lanet olsun bütün problemleri onlar yüzünden yaşadım, vidaları sıkmamışlar, gevşeyen vidaların hepsi, montajda takılan vidalar, akü koblolarını sıkmamışlar kablo çıkmış, servisten bir hafta önce akü bitti, şarz etmemiş, motoru ayakla çalıştırıyodum, 3 güne kadar, benzin deposunun sol tarafından benzin damlıyodu, vidayı sıkmamış lanet herifler, servisci halletti, sağ egzoz, arka dingile değiyodu, onu düzeltti, yağı değişti (yağı değişince yaratık gibi oldu motor, açıldı mı ne?), motor 825km de, yaşadığım tüm sorunları yazdım arkadaşlar, hepsi vida gevşemesi, mekanik hiçbi sorun yok,...
    motorla 110 yaptım, bilmiyorum ama hiç titreşim yoktu, 80 i geçince titreşim var diyen arkadaşlar var, onlar rahatına çok düşkün motorcular heralde, bana göre, 50 ile giderken de 110 ile giderkende aynı titreşim vardı, 110km yi iki kişi yaptım, (kök gaz değil) sonuna kadar zorlasam bilmiyorum ama 125 yapar heralda, fazla yüklenmemek ilazım, alacak, almış arkadaşlar sorularınızı yanıtlamaya çalışırım . . . . . .

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Solmyr Kardes Bu Yaptırdıkların kaça mal oldu? Şuan Benım Motorum yok ama Kısmet olursa bunu alacagım inşallah Allah kaza bela vermesin
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Arkadaşlar merhaba bende şehir içinde çok seri olmayan ama 100-120 arası hızın üstesinden gelen ekonomik bir chopper arıyorum o hızı da istanbul - adapazarı yapabilmek için istiyorum. Şehir içi beni işe götürürken 70 i geçemem malum istanbul ... Birde kışın bile kullanmak istiyorum. İşim gece işi olduğundan toplu taşıma yok çıktığım saatte :(. Sizin yazdıklarınız bana çok yardımcı oldu gerçekten ve aradığım motoru bulmama yardım ettiniz teşekkürler.

bu konuda tek sorunum hiç motor kullanmamış olmam ama denge olayını bisikletten biliyorum. bu yüzden ilk olarak ehliyet eğitimini alarak başlayacağım (eğitim şart ) onun dışında bana kendimi geliştirmek ve motoru tanımamı sağlayacak tavsiyelerinizi rica edeceğim. Motoru tanımadan trafiğe çıkmak istemiyorum. Arabadan vites kavrama bilgim var. Motoru ehliyeti almadan alabilmem çalıştığım yer nedeni ile de münkün değil. Kadrosuz çalıştığım için maaş bordrosu göstererek kredi taksit gibi işlere giremiyorum. Kart limitim kesin yetmiyo zaten

Bir de senet vs taksit kolaylığı sağlayan yer arayıp kışın mı alışayım motora yoksa yaz sezonuna para biriktirip mi motoru alayım? Şimdiden kask vs yi mi tamamlasam?
    Şimdiden teşekkürler. Herkesi Allah kazadan beladan korur inşallah.
    İyi sürüşler.

KRAL, motor garantili, 800km ye kadar ücretsiz bakımı var, ben 900km deyim, sadece 15 ytl yağ parası verdim, o da her motor için şart, yazdığım sorunları yaşayalı uzun zaman oluyor, uzun zamandır problemim yok yani, eski problemler nüks etmeyecek inşallah...

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Hımmm saol kardess Ama cok güzel Motor yaa Bide ben apartmanda oturuyorum bu canavar ı alsam problem olur mu dıyorum kendı kendıme koyacak yer mesele ?
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

cdd

Merhaba arkadaşlar, yaşadığım tüm sorunları resimli olarak anlattım;

montaj hatası, motorun sağ egzozunu nasıl monte ettiler, hiç bakmadılar mı bilmiyorum, rezilliğe bak yaa, (sorun 400-800 bakımında halloldu.)

vidaları gevşeyip boşalan, -çıkan parça- bunu kendi yöntemlerimle takmaya çalıştım, çünkü yolda kaldım, bu yüzden bu dişli iki ucundanda kiriş atladı ve olağanüstü yalama oldu, bende baya zorladım, üzerinde zorladığım belli zaten.

ön çamurluktaki sağ fosfor vida düşmesi sonucu seyir halindeyken düştü.(fosfora yeni somun aldım yerine taktım)

seyir halinde yerinden çıkıp, motor koruma demirinin ön çamurluğa çarpmasına sebep olan vida.(vidayı bulup iyice sıktım , bi daha gevşemedi...)

akü sızdırıyodu, zincir muhafazasına, oradan parçalara yayılıp oksitlenme yapmaya başlamıştı. (400-800 bakımında halloldu.)

wallpaper olacak resimler bunlar, gayet büyük, üzerine tıklayın....

bu resim bu gün çekildi, diğerleri eski. yukarıdakilerden başka sorunum olmadı şimdiye kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler