Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yıkıldım26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf 150
    hayırlı uğurlu olsun kardeş .allah hepize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.darısı benim başıma inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    motoru orta sehbaya alacak kadar guclu olan arkadas varmı ıcımızde
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    kanuni caracal
    arkadaşlar beniim caracalda göstergelerin buğulanması sorunu yanı sıra zincirdende ses geliyor bu sürekli diil ama arada bi oluyo bir de civatralar gevşiyor bu yüsden arka stop lambasını kaybettim alet çantası almayı düşünüyorum birde sıcaktan sanırım hıs göstergesinin üserinde bulunduğu metal renkli şeyin etrafındaki lastikler çıkıo japonla denedim yapışmadı bide merak ettiğim acaba caracal benzin ışığı yanınca kaç km daha gidebiliyor bu arada benim motor 2 kişiyle 120 gördü ilerde motorun lastiklerini dublex yapmayı düşünüyorum bu gün bir arkadaşım far lambasını deiştir uzunlar yeterince aydınlatmıyor dedi sizce yeterlimi

benim için çok ii motorum çok güsel ufak tefek sorunları beraber aşıyorus bu sayede ben onu öğreniyorum o da bu yolları hepinise ii sürüşler..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı _BuRocK_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beniim caracalda göstergelerin buğulanması sorunu yanı sıra zincirdende ses geliyor bu sürekli diil ama arada bi oluyo bir de civatralar gevşiyor bu yüsden arka stop lambasını kaybettim alet çantası almayı düşünüyorum birde sıcaktan sanırım hıs göstergesinin üserinde bulunduğu metal renkli şeyin etrafındaki lastikler çıkıo japonla denedim yapışmadı bide merak ettiğim acaba caracal benzin ışığı yanınca kaç km daha gidebiliyor bu arada benim motor 2 kişiyle 120 gördü ilerde motorun lastiklerini dublex yapmayı düşünüyorum bu gün bir arkadaşım far lambasını deiştir uzunlar yeterince aydınlatmıyor dedi sizce yeterlimi

benim için çok ii motorum çok güsel ufak tefek sorunları beraber aşıyorus bu sayede ben onu öğreniyorum o da bu yolları hepinise ii sürüşler..
    zıncır sesı ozellıkle vıtesı 1 e takarken ve yolda bıraz devırsız kullanınıca oluyo nedenı zıncırın boslugu ve boslugu sebebıyle yukarı dogru bı zıplama yapıyor zıncır muhafazasına carpıyor benımde 1. vıteste debrıyajı bırakırken ses gelıyo tam ayırmıyo heralde onuda servıse yaptıracam

benzın ısıgı yandı ben 30 km daha gıttım 2.si ARKADASLAR ORTA SEHBAYAALABILEN VARMI
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanman na<sip etsin...........

Motosikleti
    kanuni caracal
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zıncır sesı ozellıkle vıtesı 1 e takarken ve yolda bıraz devırsız kullanınıca oluyo nedenı zıncırın boslugu ve boslugu sebebıyle yukarı dogru bı zıplama yapıyor zıncır muhafazasına carpıyor benımde 1. vıteste debrıyajı bırakırken ses gelıyo tam ayırmıyo heralde onuda servıse yaptıracam

benzın ısıgı yandı ben 30 km daha gıttım 2.si ARKADASLAR ORTA SEHBAYAALABILEN VARMI
    yaf orta sehba dediğin orta ayaklık mı eğer öyle ise ben aldım ama birinin yardımıyla tek kişi o motor kalkmıo

caracall konseyi

HERKESE SELAMLAR

öncelikle herkese kazasız belasız bol keyifli ve dikkatli sürüşler diliyorum.hepinize motorlarınız hayırlı olsun..allah zor durumlara düşürmesin..

Formda genellikle bir çok soru var fakat cevaplar çok az..buda tahminimce motor hakkında kesin bilgilere sahip değiliz galiba..bu yüzden bir çok arkadaşın sorularındaki cevap beklentileri pek tatmin olmuyor..aklıma şöyle bir çözüm geldi.madem böyle bir formda buluştuk motor bilgisi çok iyi olan arkadaşlar en azından beş kişilik bir ekip kuralım..böylece cevapların kaynağı onlardan gelir bizlerde aklımıza gelen ve tecrübe ile çoğalan herşeyi bu gruba aktaralım yoksa bir yazan bir daha pek yazmak istemiyor anladığım kadarıya.. BİR NEVİ CARACAL KONSEYİ OLUŞMALI MESELA böylelikle cevapların kaynağı belli olur..fikirlerinizi düşünceleriniz bekliyorum..şimdide ben biraz paylaşım yapayım paylaşayım..

1)yağı mutlaka 500-1000 km değiştirmenizi tavsiye ederim 2500-5000 aralıkları çok uzun..araba yağı kullanırsanız daha iyi olur kalın yağ motoru daha çok korur (20-50 gibi)..(castrol süper ötesi bir yağ)

2)akünüzü mutlaka kontrol edin evet biliyorum hemen oturak altı olduğu için çıkartılması pek kolay değil ama bunu en azından yapın çünkü kutup başları paslanmışsa makina cikleyi sonuna kadarda çekseniz çalışmıyor..
    (hergün sağa sola gitmeseniz bile bir beş dakika çalışsın uzun ömrü için yoksa ayak marşı bayağı zorluyor)

3)benzin için kurşunsuz 95 kullanıyorum (lt 3 ytl) sakın 98i daha iyi diye koymayın çünkü fazla geliyor yav

4) çbs belko kullanabilirsiniz gerçekten çok iyi koruyor kromajları..

5) km göstergesine su giren arkadaşlar çevresine çekomastik çekerse çok ince damla girmez..bendeki öyle

6)debriyaj ve fren tellerini mutlaka bir elleyin boşluk varmı..sert ve gergin olmalı..

7) orta ayağı ben de kaldırabilmiş değilim ama uzun süre teker üstündede durmamalı neyse bulucaz bişiler..

bu yazdıklarımda yalnış bir durum varsa lütfen düzeltin..(hatalıysam affedin gibi bişi oldu bu ya neyse

ŞİMDİLİK BU KADAR..aklıma gelenleri yine dökerim..
    sağlıcakla kalın..selametle..

Motosikleti
    kanuni caracal
    olabilir motor bilgisine güvenen veya bi motorcuda çalışan bi arkadaşımısa sorabiliris böle sorunlarımısı zaten böle biri buraya yassakta görüp bişiler yasacaktır ben daha yağını deiştirmedim yaf 700 km oldu deiştiriim mi acaba :S bi de motor alıcak arkadaşlar bi alet çantası da alın lasım oluyo yaaa :D

Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    sevgili burock arkadasım, eger hala motoru ılk bakıma goturmedıysen en kısa zamanda goturmelısın. cunku garantı belgesınde 400-800 km arası yazıyor. bu km. ler dısına cıkarsan motorun garantı dısı kalması sozkonusu olabılır. ben motoru goturdugumde 1000 km.yı bıraz gecmıstı. cunku ılk satın ladıgımda 1000 de gelın demıstı satıs gorevlısı. her neyse servıstekı arkadas sagolsun sorun cıkarmadı.bence sen zaman kaybetmeden gotur servıse motorunu...
    gelelım haftasonu yapacagım dedıgım seylere. aslında fotograflarını cekıp gondermek ısterdım ancak cok yogun bır haftasonu gecırdım bu yuzden sonra ınsallah koyacagım. plakayı ,plakacı da ucuncu bır destek yerı daha yaparak saglamlastırdık.sanırım bu sefer daha saglam olacagı kanaatındeyım. ayrıca motorun ustune cok guzel bır cadır dıktırdım. ıkısını de sızlere fotolarıyla bırlıkte gosterecegım.
    bu gostergelerın su alması olayını aklım almıyor, cunku benım motor; ankara da yenılecek ne kadar yagmur varsa hepsını yedı. cok sukur en hız gostergesınde ne de devır saatınde en ufak bı bugulanma gozlemlemedım.
    orta sehpahaya alma olayı benım bı kac kere gırısımımden sonra bır sonrakı servıse gıttıgımde cıkartmayı dusunmemle sonuclanan bır olay olmustur.
    bosa almakta zorlanan arkadasım, dururken mı bosa almakta zorlanıyorsun yoksa vıtes dusururken hareket halınde bosa mı gecmesını ıstıyorsun? cunku ben dururken cok rahat gecırıyorum bosa . hareket halınde de gecmesını ıstemıyorum. aynen ıstedıgım gıbı de oluyor. vıteslerle ılgılı sıkıntı yasamıyorum.
    motorumdan cok keyıf alıyorum. ancak 105 km. hızın ustune hıc cıkabılmıs degılım. sanırım bunda motor acılırken hep cevre yolundan aynı hızla gıtmıs olmamın etkısı vardır. cunku mumkun oldugunca motor acılana kadar farklı devırlerde kullanmak gerekır. cok da ıstemıyorum yuksek suratı ancak arada bır 130 falan gorse fena olmaz dıye de gecırmıyor degılım ıcımden.
    sımdılık benden bu kadar ,agustos ayı bıtene kadar cok yogun gececek benım ıcın. herkese kolay gelsın.ıyı surusler
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

Motosikleti
    superlight 150
    Caracal güzel motosiklet, alan arkadaşlara hayırlı olsun, sadece merak ediyorum Kanuni neden çift silindir koymuyor makinalara anlamıyorum, o kadar altyapı var tesis var bağlantısı var.

arkadaşlar motorun üzerinde gelen bujiyi değiştireneniniz ve farklı buji takanınız oldumu? motor soğukken zor çalışması bujidende olabilir.

N - 50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    arkadaslar benım motorun benzın şamandırası delık cıktı, durmadan benzın damlatıyo...(vida yerinden akıtıyor parçanın gelmesi 1 hafta 10 gün sürermiş.

Motosikleti
    Kanuni,Caracal
    Merhabalar,

Ben orta sehpaya alabiliyorum. Şöyle yapıyorum.
    Yan sehpayı mutlaka açıyorum. Boşa alıyorum motorun solunda durup sağ ayağımı orta sehpaya basıp ya allah diyorum. 2 yada 3 denemede oluyooo.
    Ancak belinize dikkat edin. Olmuyorsa olmuyor yardım alın derim ben.

Bu arada zinciri yağlıyorsunuz değil mi arkadaşlar ? Orta sehpaya almakta zorlanıyorsanız o zaman yağlamıyor musunuz yoksa farklı bir yöntem mi buldunuz ?

Ben hafta sonları elime anahtar ve tornavida alıp gördüğüm her yeri sıkıyorum.
    Titreşimi kessin diye konulan plastik contaların hepsi çatlak çatlak 6 ay içinde malesef bunları değiştirmek gerekecek gibi gözüküyor.

Sağ tarafta benzin deposu altında tepesinden bir borunun girdiği kapaklı bir silindir var (Cehaletimi maruz görün ltf.) . Kapak bende artık tireşimden midir yoksa servisde bakımdan kalan bir olay mıdır bilemem ama hafif açıktı sizlerde kontrol edin derim.

Zincir muhafazasının ayaklarından bir koptu bende :( kaynak yaptırmak zorunda kaldım

Hız göstergesini garantiden değiştirenler arkadaşların hala aynı problemi yaşıyorlarsa o zaman işi başa kalıyor demektir ki bir arkadaşın yaptığı gibi slikonlamak çare olabilir.

Hastaruh'a sorum olacak. (Dişliyi değiştiren arkadaşa yani) Sanırım dişliyi küçülttün değil mi?
    Daha önce verdiğin verilerde göre 4. ve 5. vistelerdeki son hızını belirtmemiştin bunları deneme şansın oldu mu ?
    Neden sordum dersen dişli küçülünce motor daha seri olmuştur da, üst viteslerde son hız azalmıştır diye tahmin ediyorum .
    Birde sonra garantide problem olmasın bu dişli değişikliği ?

TTBack rölantide yaşadığın problem bende de vardı ilk servisden sonra geçti. Olmazsa rolantiyi azıcık arttırıver.

Keyifli sürüşler

Motosikleti
    kanuni caracal
    mrb arkadaşlar motoru dinlenmeye aldım tahmini 1 hafta sonrada sarvise gidip bakım yaptırcam herbi yerine
    bu gün vitesteyken motor çalışmadı sebebini biliyormusunuzstop farım yok bu arada ya çalındı yada düştü arkadaki kırmısı kapağı yok bi de motoru silerken ön farın 1 civatasının olmadıını farkettim ne oluyor bu civatalara gevşiolar anladım da bunun yokmu başka bi çaresi lastik koymayı düşünüorum hepsine görünen kablolara gıcık olup siyah bantla bantladım artık görünmüolar ama sıcaktan bantlar büzüşüor hepinise keyifli sürüşler

herkese iyi akşamlar..
    motoruma bugün itibariyle k&n marka açık hava filtresi taktım ve ses çok hoş bir şekilde değişti tok bir ses verdi...egzosları açtıracaktım fakat korktum açıkçası ses kötü çıkarsa ve geri dönüşü olmaz diye,şu anda hiç gerek kalmadı herkese tavsiye ederim... bir de 15 dişli taktırıcam haftaya inşallah o zaman daha zevkli bir sürüş yaşıyacağıma inanıyorum...herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

arkadaşlar bende bir motosiklet almak istiyordum, okul kapandığından beri en doğru seçimi yapmak için internetteyim ben daha küçük bi şey düşünüyordum ama bu motor harika yaw, bana biraz büyük ama anlattığınıza göre iyi bi cıhaz, mondial mct 250 de düşünüyodum ki her gün bi yerinde arıza çıkıyomuş bu caracalın ona nazaran hiç arıza çıkarmadığını gördüm hepinize teşekkürler, benim yaşım 17 ehliyetimi 1 hafta önce aldım bu motoru alacağım okul açılmadan ama bana ağır gelirmi ben 65 kiloyum zaptedebilir miyim sizce aranızda az kiloya sahip carcalcı var mı aydınlatırsanız sevinirim... tşks..

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Hayırlı Ugurlu olsun Kardes güle güle Kullan Allah Kaza Bela Vermesin.
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    solmyr, ben de 65 kıloyum. sıkıntı yasadıgımı hatırlamıyorum.
    bu arada arkadasar sıze bır sey anlatmak ıstıyorum, ben daha motoru ılk almaya gıttıgımde butun ayarları yapıldı, motor calıstırılacak benzın konulurken benzın akıttı ( samandıradan,adının o oldugunu dusunuyorum) sonra usta , bı vıdanın ıyı sıkılmadıgını soyledı. sıktı. daha sonra bı sorun yoktu, takı ılk bakıma gıtmeden once aynı yerden benzın akıyordu zaman zaman. ama oyle sureklı degıl. mesela gece damlıyordu bıraz sonra uzun bı sure damlamıyordu. dedım kı hazır ılk bakıma goturecegım o zaman soylerım. ustaya soyledım, yıne vıda sıktı, damladıgı yerı de bı guzel sılmıs, hallettım dedı. gecenlerde baktım aynı yerden arada sırada yıne damlama oluyor. artık gecen hafta dedım gotureyım, adam dedı kı abı cok yogunuz. neyse dedım. artık yarın goturecegım, degıstırecegını soyledı bakalım. umarım halledılır.benden sımdılık bu kadar.
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cdd

teşekkür ederim re math, 1 ay sonra bende caracalcı olacağım

Motosikleti
    kanuni caracal
    mrb arkadaşlar benim karaoğlan 1000 km ye geldi henüz bakıma gitmedim ama buraya yasdıımda 700 km deydi servise gittiğimde usta baktı ve 1000 km de gelsen olur dedi motorun bişi siz yok dedi.
    şimdi anlatiim dinleyin gece niyazi diye sınıf arkadaşım var ve serdar diye neyse o kadar önemli diil serdarla niyazilerden eve geldiimde gece 3 sıralarıydı evin önünde serdarla konuşurken gaz kolunu oynuyordum ve gaz verilen tarafın zıt yönüne çevirdim ve çıt diye bir ses geldi ve gaz kolu boşa dönmeye başladı motoru çalıştırdım ve gaz vermiyordu allahım noluyo die düşündüm ve aklıma niyazi geldi onun da motoru var ve benden daha iyi bu konuda ben amatörüm neyse tekrar onun yanına gittik neyseki uyumamıştı dedik böle böle oldu ben yaparım dedi evi yakındı bise geldik tekrar caracalımın yanına ve elciği söktük gaz telinin bağlandığı yeri açtık ve ne göriim gaz teli kopmamış çıkmış ama bağlandığı yer pamuk ipliği gibi plastik bişi o da erimiş gibi acayip duruyo ayrıca telin birazı kopmuş bikaç tanesi kalmış sonra orayı yoldan bulduğum bi telle bağladık kapadık idare edecek seviyeye getirdik şu anda iyi servise götürdüğümde teli deiştirteceğim.
    anlatmak istediğim bu sizdede olabilir gaz talini, frenleri, düzgünce baktırın sadece gaz verince gidiomu frene basınca duruyormu diil teline yağına nesine bakılıosa hepsine görünen yerlerine olduğu kadar görünmeyen yerlerinede bakmak lasım ya o tel ben yoldayken kopsaydı diye düşündüm sonra kalırdım valla yolda dedim. sizinle bunu paylaşmak istedim hepinise kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler