Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    rodajı bitiren varsa vibrasyon durumu hakkında da bilgi alsak....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    Regali çok araştırdım forumumuzda 200 küsür sayfayı bulan yorum yapıldı regal için gerçekten güzel motor adapazarında ki motoru galiba biliyorum arkadaşın emre motor dan mı aldı ? servis bakımından sorun yaşamıyo alan arkadaşlar yellowrock firmasının çok geniş yedek parça ve servis hizmeti var ragal için ...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajı bitiren varsa vibrasyon durumu hakkında da bilgi alsak....
    rodajı bitiren arkadaşlar tabiki benden çok dha iyi bilir ama tüm motorlarda olduğu gibi rodaj bitince vibrasyon ve yakıt sarfiyatı giderek azalıyor

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Regali çok araştırdım forumumuzda 200 küsür sayfayı bulan yorum yapıldı regal için gerçekten güzel motor adapazarında ki motoru galiba biliyorum arkadaşın emre motor dan mı aldı ? servis bakımından sorun yaşamıyo alan arkadaşlar yellowrock firmasının çok geniş yedek parça ve servis hizmeti var ragal için ...

rodajı bitiren arkadaşlar tabiki benden çok dha iyi bilir ama tüm motorlarda olduğu gibi rodaj bitince vibrasyon ve yakıt sarfiyatı giderek azalıyor
    sanırım dedııgn yerden aldı..ama regalınm duzce,izmit,adapazarında ne bayıısı var nede servisi bence en buyuk sorun bu
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    arkadaslar ıyı geceler,nıhayet beklenen ılk bakımını yaptırmak nasıp oldu. uzun aradan sonra motoruma tekrar kavustum, malum km yapmasın dıye servıs gunune kadar bınemedım.(servıse 1015 km deyken anca goturebıldım). cok fazla yapılacak bır sey yoktu.aslında bakım sırasında yanında olmak ıstedım lakın adam benım ısı 16-17 gıbı anca bıtırecegını soyleyınce (motoru 11 de goturdum) bende o kadar saat beklemeyım dedım, aksama da ısım var. sonra 1430 gıbı gıttım, dedıler kı usta golbasına gıtmıs. hayda... ulen bı de ustayı mı beklyecegım dedım.bır saatten daha fazla servısın yanındakı bayı de oturdum, bolcana sıkıldım, usta geldı 1520 gıbı demesın mı hocam ben senın motoru yaptıydım.yagını degıstırmıs, rolantının bıraz yuksek olmasını ıstıyordum onu yapmıs,kavrama noktasını asagı allmasını ıstıyordum onu yapmıs. ılk montaj sırasında deponun oradakı bı vıdayı ıyı sıkılayamamıs oradan bı kac kere benzın damlamıstı,sadece bı kac damla. ben de kasıtlı olarak onları sılmemıstım, onu gosterdım, onu duzelttıgını soyledı, ayrıca ıyıcene de sılmısler. zıncır yaglanmıs. falan fılan, sadece yagına 20 ytl para verdım. yag olarak da kanunının kendı markası var onu kullanıyorlar. eve gelırken motordakı degısımı hıssettım,yagı degısmıs motorun kullanısı da zevklı oluyormus. benım alısamadıgım ankara nın soforlerı, onlardan yana cok sıkıntılıyım. motor kullanmayı cok sevıyorum artık Allah ızın verırse bu haftadan ıtıbaren yıne motorunan gıderım mesaıye. saygılar herkse
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım dedııgn yerden aldı..ama regalınm duzce,izmit,adapazarında ne bayıısı var nede servisi bence en buyuk sorun bu
    arkadaşının başına gelen sorunlar tamamen emre motor yüzünden emre motor çinden bu motorun 200 $ daha ucuz bi modelini getiriyor motorun dış görünüşü aynı ama motoru kötü normalde regal o modellerin türkiyeye gelmesini onaylamadı ama emre motor getirdi o yüzden ne servis ne yedek parça desteği verdi .yoksa regal in düzcede bile bayisi ve servisi var ;)

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

slm caracal cılar

200 cc oldugu için 120 bınden asagı yakmaz dıyolar ne kadar yakıyor km ye bınen arkadaslar bende ınsallah torento (ersin) ile bırlıkte bırer tane alacaz galıba agustos gıbı ben pek hız yapmam bu motor nasıl saglamlık yonunden taksıtlı 4000 ytl verıcem bu motora bı sorun yaparsa valla helvamı yemeye gelırsınız kemk_87@hotmail.com adresım ekleyıp bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım

guncel............................................ .......................................

Arkadaşlar selam motorum şuan 1950 km de gayett mutluyum ve hiç bir problem yaşamıyorum motor oldukca açıldı 3 viteste 85 km görebiliyorum şuzmna kadar en fazla 100 e çıkmak durumunda kaldım oda gerktiğinden eminim 120 yi rahatıkla görebilecek bi motor( hız merakım yok )10 ytl benzinle 2 hafta geziyorum motoru alalı 2 ay oldu ilk başlada tek sorunum birinci vites aralığı çok düşüktü ustaya sordum çarkını değiştireim dedi çarkını değiştirdik şimdi birinci vitesle 49 km yi görebiliyorum değdim gibi motorumdan oldukca memnunum kadıköy civraında sadece bitane gördüm ilginç :D

Motosikleti
    Kanuni,Caracal

Çiçeği burnunda yeni üye

Merhabalar,

Nihayet forum'a bir şeyler yazabilme yetisine kavuştum. 1 haftadır yazdıklarınızı okuyorumdum ancak bir türlü üye olmayı başaramamıştım.Neyse;

Bende bir caracal sahibiyim, daha 10 gün oldu satın alalı. İş yoğunluğum ve ilk defa motor kullandığım için ve sadece 65 km yapabildim dolayısıyla caracal

için mekanik, performans gibi konularda henüz bir yorum yapmam yersiz olacak.

Dolayısıyla şimdilik sadece heyecanımdan bahsedeceğim.
    Kızı almadan önce zaman ayırabildiğim kadarıyla kızıltoprakdaki motorsiklet bayilerine 1-2 kez gittim. Gerek maliyetler gerekse de acemiliğin verdiği

kararsızlıkdan dolayı ümitsizce eli boş geri döndüm. Ancak yine böyle bir haliruhiyet içindeyken kanuninin sitesinde tiger 250cc'sini gözüme kestirdim.
    Bayiye gittiğimde ise gönlümü çelen caracal oldu.
    Hafta içinde başka bir bayi-servis'e gidip her ikisinin de sesini dinlemeyi umut ettim. Şans yüzüme güldü ve her iki motorun da sesini dinledim.(sanki çok

anlayacakmışım gibi). Açıkcası Tiger daha rahat nefes alıp veriyordu, Caracal ise daha tiz ama daha hırçın bir sese sahipti. (bu arada araştıranlar bilir

her ikiside isimlerini kedi familyasından almışlar, tiger malum zaten). Ancak satıcı bana pek güven vermediği için (viteslerin ters olduğunu bile bilmiyordu

benim sayemde öğrendi) aynen uzadım. Bir kaç saat sonra başka bir bayiye gidip Caracal'ı tercih ettim. Bariz bir nedeni yok. Arkadaşlarım hep derdi üstüne

oturursun ve bu benim dersin. Bende bu benim dedim.
    Benimki bir aşk evliliği oldu galiba, mantık değil sizin anlayacağınız.

Aldık motoru bir arkadaş vasıtasıyla eve getirdik, devir göstergesi rolantide 3000 deviri gösteriyor? Aradık 2000 olmalı dediler.
    Arkadaş 1100 olmalı dedi ? tek silindirli motorda rodaj öncesi hangisi sağlıklı ?

Ekte becerebilirsem çektiğim fotoğrafları göreceksiniz. Sanırım ilk bej renkli benimki bu forumda.

Bundan sonrası ise ;
    Benim yazdıklarıma tıpkı benim gibi yeni yetmeler dikkat verir mantığıyla yola çıkarak. Devam ediyorum..
    Yoksa ustaların zaten bu hikayeleri dinlemeye ihtiyacı yoktur. (bu arada motorda usta oldum diyorsan "see you in hell don't be late !!!)

Benim gibi motora ilk kez binen arkadaşlar;
    Gönlünüz hangisinde olursa olsun mantık şunu söylüyor ister 10 beygirlik isterse 100 beygirlik makinaya binin eğitim ve bilinç şart, güvenlik en önemli konu.
    Markası ne olursa olsun aşık olamadığın motor sadece şevkini kırar, ancak kalitesiz kask kafanı. (Kasksız biniyorsan demekki sen kaz kafalısın zaten,

devamını hiç okuma)
    Seni bu sıcaklarda ne kadar bunaltırsa bunaltsın, giydiğin mont çıplak sırtını asfalta sürterken hissedeceğin ısıdan daha serin tutar emin ol,
    Eldiven mi ne gerek var değil mi, o zaman düşün motordan düştüğünde yeri neren ile tutmaya çalışacaksın ?
    Dizlik, dirseklik ? Hareket ederken robocop gibi hissetmek sana utanç veriyorsa diz ve dirseklerine bir kez daha bak, eminim çocukluğundan kalan bir yara izi

göreceksin, nasıl oluştuğunu hatırlamaya çalış.
    Çok zorlama arkadaşım hatırlatayım ayağın taşa takılmıştı değil mi ? Hemde yürürüken
    40'la giderken bile 8 kat daha hızlısın bu sefer, üstelik çocukluğundaki sağlam reflexlere de sahip değilsin artık.
    Yada çıplak ayakla yürürken ayak parmaklarını bir çakıl taşına çarptın mı ? Ne kadar çok canın yanmıştı değil mi ?
    sarılıp ayaklarını tutmuştun acısı geçsin diye, üflemiştin serçe parmağına;
    Durduğun yerde bire devrilsen en az 200 kilo basacak o parmağa, sence acısı geçsin diye kaç kişi üflemeli !!!
    Yazın bot giymek mi ? Bir daha düşünelim.

Sevgi ve saygılarımla,

Çömez

Selam,

Bugün kızı 60 km daha gezdirdim. Gittikce birbirimizi daha iyi anlamaya başladık.
    Rodajda olduğu için yüksek devirden kaçınıyorum ve 50 km'yi geçmemeye çalışıyorum. Uygun deviri bulduğum zaman rahat ve titreşimsiz çalışıyor.

Yeni alanların motoru sürmeden önce 10 dakikalığına kullanım klavuzunu okumalarını tavsiye ederim. Garantisi için bir kaç önemli uyarı var.

Forumda devir göstergesindeki buharlaşmadan bahsedilmişi yanlış hatırlamıyorsam; geçen hafta içinde yağmur yağmışı hatırlarsanız, doğrudan suyla temas etmemiş olmasına rağmen (branda vardı) gösterge içinde buharlaşma oluşmuş. Bilginize sunulur.

Bence caracal makyajsızken daha güzel, aksesuar almayı çok fazla düşünmüyorum. Ama küçük bir çanta lazım herşeyi cebimde taşıyamam ki ? Birde sağlığım icin cam siperlik olacak ileride.
    Korkmayın geçen seferki gibi ahkam kesmeyeceğim. Haddimi aştım farkındayım.

Bugün bir otolastik tamircisi abi bana bir tavsiyede bulundu, (kendisi de motorsiklet sahibi bu arada). Lastikleri çin malı olduğu için mutlaka değiştirmemi tavsiye etti. Çin malı lastiklerin yolu iyi tutmadıklarında bahsetti. Beni herhangi bir yere yönlendirmedi de, ticari kaygısının olduğunu yada bir başka arkadaşına para kazandırmak arzusunda olduğunuda düşünmüyorum acaba bu konuda somut verilere dayalı bilgi sahibi olan var mı ?

Sevgiler Saygılar,

Çömez

http://picasaweb.google.com.tr/tugsa...59550829089618

http://picasaweb.google.com.tr/tugsa...58571576545938

Çömez

Motosikleti
    Caracal
    tugsanu hocam hayırlı ugurlu olsun gule gule kullan.
    sayın hastaruh arkadasım, demek bırıncı vıtestekı aralıgı carkı degıstırerek cozdunuz ve soyledıgıne gore ılk vıteste yaklasık 50km hıza cıkabılıyorsun.bu soyledıgın hızaq cıktıgında devır gostergesı ne alemde oluyor onu merak ettım. ev anladıgım kadarıyla son hızı cok fazla degıstırmemıs bu takılan buyuk cark. sana zahmet olmazsa eger 6000 devırde hangı vıteste ne kadar hız yaptıgını yazarsan cok memnun olurum. ben de 6000 devırdekı hızlarını yazarım boylece karsılastırma sansımız olur. sımdıden cok tesekkurler.

tugsanu hayırlı olsun dostum..
    farklı renk tüm caracalları tamamladık
    ewet arkadaslar sanırım hepimizim km göstergelerı su alıyor.ben ustama bı baktıracam..cözum olmazssa degıstırsınler..gercı yenı gelende alırsanırım.bak sanıza hepımızde bu sorun war..
    bıde devır saatlerı arasıra sasırıyor..yoksa rolantı 2000 altında olmalı..
    göstergelerden yana sansımız yok beyler bılgınıze

49 u yanlışlıkla yazmışım re-math kusura bakma o 40 olucak
    yani tam olarak şöyle
    1 vites 6000 devirde 30 40 arası bir yerde
    2. vites 6000 devirde ortalama 60 65 km
    3 vites 6000 devirde ortalama 80 km 3. vitesteki hız ortalamsı yani 7000 devire kadar çıktığım oluyor buda bana ortalam 90 km gibi bir hız sağlıyor ve bu bana yetiyor değiştirilen çark büyük oranla titreşimi çok etkiledi çok az titreşim oluyor 4 . viteste 6000 devir görmedim desem yeridir şehir içindeyim genellikle

selam arkadaşlar
    nihayet uzun uğraşlar sonunda bende aranıza katılabildim
    oh bee sizleri okuyup hiç bir şey yazamamak ne kötüymüş
    bende caracalın peşindeyim epeydir sona az kaldı ama kafamı en çok kurcalayan net bir şekilde cevaplaya bilen varmı bilmiyorum
    çinlimi türkmü ?
    lubimaya kardeşim şu karakaçanın değişik resimlerini koyda siyah nasıl bir inceleyeyim.
    muğlada bayide siyah yokta, kafama yatarsa sipariş edeyim.
    şimdilik byeee
    farlarınızda yollarınızda açık olsun.

Muğlamı? süper Marmariste yok daha caracal ilki benimki olacak bi sorun çıkmazsa bilgisayarımda arka planda lubimaya54 kardeşimin motoru duruyor alanlara tekrar keyifli sürüşler. Dikkatli olun haaa bu arada Tugsanu kardeş döktürmüş. Ne diyelim kendine çömez demiş ama senelerdir motor kullananlardan daha çok şey biliyor gibi

Bende bir Caracal aldım ..Şu anda motor 200 km de rodaj falan anlamam şu anda 105 Km hızı gördü motor..

Vibrasyon soran arkadaşların içi rahat olsun 100 km hızda titreşim yapmıyor motor.Motoru devirli kullandığımdan dolayı olsa gerek 20 ytl lik benzinle 155 km mesafe katettim..

Birde başıma gelen talihsiz bir vaka olarak fren balatasını tutan maşayı kırdım (parça bekliyorum motoru da hala kullanıyorum)..İki kişi rampa aşagı 50 km hızla boş viteste fren yapınca kırıldı çok güldüm..Motorla ilgili bi şikayetim yok sürümü güzel seri kuvvvetli...Vs vs..

Birde Çin malı mı Türk malı mı geyiği yapan arkadaşlara diyeceğim şudur bu fiyatlara böyle motorlara binebiliyorsak ne malı olduğu pek önemli değil bence

selam
    herkeze kazasız sürüşler

benım makıne 850 kmde 115 km yı rahat göruyor..bu hafta sonu biraz yol yapacam..adapazarından yalova-cınarcık bakalım uzun yolda 2 kişi nasıl oluyor karakaçan..
    su an yenı foto yok olunca yenılerınıde paylasırım
    Ardaa48Hadi dostum al sende artık bı karakaçan

MAli durum dostum az daha zaman ve para lazım sonra geliyo alet

Motosikleti
    Caracal
    arkadaslar gostergelerın su alması olayını okudugumdan berı cevap yazamadım. benım motor o kadar cok yagmur altında kaldı kı ınanın yıgebılecegı ne kadar yagmur varsa hepsınden nasıbını almıstır ancak gostergelerde bugu falan yok.
    ben en son hız olarak 105 gormustum,benım motor ıcın en ıdeal hız 80km. ondan sonra tıtresım baslıyor. ben bu hızdan sıkayetcı degılım ancak genelde ıse cevre yolundan gıttıgım ıcın bazen 140-150 gorse ıyı olur dıye de dusunmuyor degılım. dun motora ıs yerınden arkadaslar falan bındı cok sevdıler.bunların arasından eskı motorcular da vardı.
    bırde merak ettıgım bır sey var, ben ruzgarlı havalarda kullanırken motorun sankı savruldugunu hıssedıyorum, acaba bu olagan bır sey mı? yoksa ben mı8 abartıyorum . tam cozebılmıs degılım.gecen gun de basıma soyle bır sey geldı. benım yakın bır arkadsım ve kardesı bıze geldı. kardesının ehlıyetı var ona motoru denettırdım. maksımum kullandıgı 10 km dır. o da maksımum. normalde ısık kırmızı yanarken 6 lt daha benzın kalması gerekırken sankı benzın bıter gıbı oldu. ıkı defa calıstırmayı denedık olmadı. cocukcagız da tam evın onune geldı, Allah'tan evın onunde bıttı abı dedı. yedek depoya aldık ve park ettık. egerkı ısık yandıktan sonra 6 lt kalıyorsa bu benzının bu kadar cabuk bıtmemesı lazım. ama bu kadar cabuk bıtıyorsa o zaman depo12 lıtre degıl.
    ısık yandıgından depoda 6 lt benzın kaldıgını nereden bılıyorsun dıye soruyorsanız 4 defa ısık yandıgında 20 ytl lık benzın aldım depo fullendı. 20 ytl asagı yukarı 6 ltyı bıraz gecıyor.o zaman ısık 6lt de yanıyor dıye sonuc cıkarmıstım ama gecen gun basımıza gelen bu olay benı dusundurdu. acaba sızde bu durum nasıl, cevap verırsenız sevınırım. herkse ıyı geceler

Motosikleti
    Kanuni,Caracal
    Merhabalar,

ubormetenga arkadaşım motoru mundar etmişsin yaww. Yazık değil mi daha yeni emekleyen bebeğe koş demiş, bir de 2 kişi yüklenmişsin.
    Mekanik tıpkı yeni gelin gibidir, alıştırmak lazım, biraz zaman tanı, bırak kendini o da tanısın.

Buğu: Benim yaşadığım problem sadece devir göstergesinde, hız göstergesinde problem oluşmadı. Daha önce de dediğim gibi doğrudan suyla temas etmedi branda altından nem aldı. Bekleyip göreceğiz.

Benzin: İlk aldığımda 30 YTL benzinle fulledim. 160 km oldu henüz ilk uyarı ışığı yanmadı. (pin yukarıda). Tahminim 10 YTL yaktım.

Marş: 5 gün aradan sonra ilk defa çalıştırdım ve açıkcası canım sıkıldı. Çalışmasına rağmen stop etti sürekli. Ne oluyoruz derken en son 2000 devirde bırakmış olmama rağmen rolanti ayarını yükselttim ve ancak o zaman çalıştı. Bu arada ayak marşını deneyen var mı ?

Rüzgar: Malesef savruldu; motor,ben ve çantam 260 kg eder, orta şiddetli rüzgarda savruldum, daha kötüsü arkası savruldu. Arka cantın kapalı olmasının etkisi olabilir diye düşümekteyim.

Kullanım: Gaz açmaya tepkisi yumuşak, henüz rodajda olduğu ve yüksek devirlerde kullanmadığım için vibrasyonu tarif edemiyorum.

Konfor: Gidonun yüksek olmasının verdiği intibaya dayanarak, kendimi geriye verdiğimde (american chooper modunda) biraz rahatsız.

Keyif: Bence gösterişli ve dikkat çekici bir motor, fiyat-gösteriş-kullanım performanı içinde düşünüldüğünde tatmin edici.

Kasksız asla

Çömez

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler