Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Bu başlık ölmüş arkadaşlar,
    Hiç mi Caracal sahibi kalmadı yahu? Bundan sonra nasıl haberleşeceğiz, ben bu motordan almayı düşünüyorum!

Çıkın haydi ortaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    pedallardan kasıt footpegler hayır ayarlanmıyor ama sen kendince bir modifiye yaparsan o başka, vites ve freni dersen onlar zaten ayarlanmıyor.

başka sorun varsa sorabilirsin.

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Arkadaşlar motor kullanmaya bir süre ara vermek zorundayım. Bu sebepten motorumu satıyorum.
    Fiyatı olabildiğince düşük tuttum, bu sebepten pazarlık düşünmüyorum. Detaylı bilgi için ilanımı inceleyebilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ve-gider/detay

Motosikleti
    gt250comet
    @tozlukçu alana satana hayırlı olsun, güzel motor

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Eyw saolasın, bu fiyata böyle bir motoru alan arkadaş kesinlikle pişman olmaz =) hayırlısı diyelim..

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    walla arkadaşlar benimde caracal 200 var 1 sene oldu alalı ben 2 bin km de aldm şimdi 10 bin oldu ben bu motorla 150 yaptım en son dişlileri falan değiştirdim ben çünkü motor çok tork lu bi motor ön dişliyi 2 numara büyüttüm arkayı 2 küçülttüm motor banamısın demedi herkeze de tavsiye ederm motorum hala bebek gibi süper bi motor sürdükçe süresi geliyor insanın motor hakimiyeti çok yüksek 150 yaptım çok az bi sarsma oldu başka birşey yok yani tavsiye ederm yinede

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    @ kurubeyin

dişli değişimi ile son sürat artmış gibi görünüyor peki çekiş ve iki kişi ile yokuşlarda kalkış nasıl, ani hızlanmalar eskisi gibi mi?

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    abi dediğim gibi motorun torku çok yüksek şimdi kalkışı daha hızlı nie diyorsan motor her şekilde çekiyor dişli değiştiği için daha çabuk hızlanıyor 3. viteste 105 yapıyorum 4. viteste 130 a dayanıyor 5. viteste yavaş yavaş hızlanıyor ben en son 150 yaptım işte bugunde egzozları açtırdım 5 km falan da böyle farkedeceğini düşünüyorum motorumu seviyorum ya mz 301 war arkadaşta 130 a kadar ben önce gidiyorum sonradan geçiyor o ereğlide 1 numara motorum :D bide ben biraz değişimler yaptım motorda görsel olarak süper oldu :D

Motosikleti
    gt250comet
    traşşşş , hem dişli büyüttüm diyorsun hem tork arttı diyorsun, hem egzoz açtırdım diyorsun hem hızının artacağına inanıyorsun, yeme milleti

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    mal oldunu geliR gelmez kanıtladın :D bak kardeşim bu motoRu kullananlar bilirler 1. viteste az bi gaza dokunma ile patinaj atan bi motoR bu motor zaten her şekilde kalkıyR dişli değiştiği için daha hızlı kalkıyor biraz beynini zorlasan anlayabiliRsin bnce zoR bişi deil :D ha bide egzoz meselesi bn birçok motor ustasınada soRdum egzoz boşaldığı için motor rahatlıyor hızı azda olsa artıyor işte snn gibi cahiller de buna traş dior haklısın :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 ----------

Motosikleti
    gt250comet
    tosuncuk laflarına dikkat et, terbiyesizlik yapma önce formu oku, 1 sene bu motoru kullandım ben.. ön dişliyi büyütürsen son hız artar ama çekişi düşer, egzozun içini boşaltırsan yeterli sıkıştırma yapamadığından performans kaybı olur kurubeyin

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    ya bırak 1 sene binmişsin de boşuna binmişsin bu motora ben 2007 de aldım bu motoru 3 seneyi geçti yani ben bu motorda herşeyi denedim yarında sana foto çekip öyle geliyim oke ? ha çekişe gelince sen anlamıyorsun demek istediğimi çekiş 2 kişi tabi biraz düşer ama tek olunca motor daha çabuk hızlanıyoR dişli motoru daha hızlı öne doğru atıyor aniden süratlanıyorsun anladı ? hertürlü denedim ben bu motorda

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubeyin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bırak 1 sene binmişsin de boşuna binmişsin bu motora ben 2007 de aldım bu motoru 3 seneyi geçti yani ben bu motorda herşeyi denedim yarında sana foto çekip öyle geliyim oke ? ha çekişe gelince sen anlamıyorsun demek istediğimi çekiş 2 kişi tabi biraz düşer ama tek olunca motor daha çabuk hızlanıyoR dişli motoru daha hızlı öne doğru atıyor aniden süratlanıyorsun anladı ? hertürlü denedim ben bu motorda
    arkadaş ya ibren bozuk,ya tork ne demek bilmiyosun. önü 2 büyüt, arkayı 2 küçült 150 yapar ama 30 derecelik bi iniş olması lazım. motorun torkuda çok falan değil. gerçekten kuru beyin. guru
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    hyR ereğli karaman arasında yaptım bu hızı yaklasık 20 km hiç gaz kesmedm

bluesharki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Arkadaşlaaaaaaaaaaarrr,
    Caracal 200'e kavuştum, direk Antalya - Bodrum yoluna çıktım biraz maceralı oldu benim için ama boşuna tereddüt etmişim yolda kalırım diye güzel güzel geldim walla. Çok sevdim bu motoru

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    dostum hayırlı olsun, aramıza hoşgeldin.

kazasız, belasız kullan.

merhaba caracal sevdalıları ben bu forumu 1 haftadır takip ediyorum çevremdeki kişilerden dolayı bende motosiklete ilgi duymaya başladım fakat yaşım yüzünden ehliyetimi seneye eylülde alabilirim ancak sınavlar vs. benimde caracal hoşuma gitti yalnız aklımda bir çok soru var, bende sizlere sorayım dedim. Dediğim gibi ancak seneye alabilirim motoru ancak en azından şimdiden fikir sahibi olmak istiyorum belki o zamana kadar çok karar değişireceğim. Bu forumda okuduğum kadarıyla bu motorda birçok sorunla karşılaşıyoruz sıfır alınca rodaj dır uyum dur vidadır vs o zaman buda beni ikinci el almaya itiyor çünkü seneye alsam öss dir ygs dir falan çok fazla uğraşamayacağımı düşünüyorum ha kanuni nin bayisi servisi bizim okula 100 metre oda benim için avantaj yalnız ikinci el aldığımda kaç kilometre almalıyım? hem motor eskimemiş olsun hemde uyum sürecini geçmiş olsun yada çok fazla uğraşmak istemiyorsam bu çin mallarından vazmıgeçmeliyim? ve daha ilk motorum olacağı için deneyim açısından caracal iyimidir? bu soruların cevaplarını verirseniz çok sevinirim nede olsa deneyimli abilerimsiniz.Bi de özel olarak solmyr abime sormak istiyorum daha önce bu başlıktaki yazılarını okudum sende benim gibi 17 girer girmez ehliyettr motordur almışsın bende öyle yapmayı düşünüyorum peki memnun kaldınmı caracal dan? ve okul hayatını nasıl etkiledi teşekkür ederim şimdiden hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    @can_racal

bu makine bir cruiserdır ve cruiserlar herşeyden önce göze ve toplumsal konuma gönderme yapan makinelerdir. bu makineyi alanlar için ilk sırada şıklık, ikinci planda yol yapma, gezme, sürme vardır. ben 23 yaşındayım ve ben de yaklaşık 3,5 ay önce aldım. okuluma motosikletimle gidiyorum ve çok şanslıyım ki bu yaşta böyle güzel bir motora binip okula da gidebildiğim için. sen daha da şanslı olacaksın çünkü belki de liseye bu makineyle gideceksin, inan hepimizden havalı olursun. curiser alacaksan sakın bazı şeyleri erteleme zira bu yaşta yaşaman gereken bunlardır.

makineye gelince, uyum süreci tüm motorlarda vardır yani buna özgür birşey değil. yaklaşık 3 000 km'dir kullanıyorum, iki kere yağ değiştim, ayda bir vida sıkıyorum,sağını solunu kontrol ediyorum, zincir gerdirme zaten hepsinde var. çok şükür ciddi bir sıkıntı çıkarmadı, iki kere km teli kopardı, niye kopardığını buldum birdaha koparcağını da sanmıyorum.

parçalar garantiden değişiyor ancak garantinin mantığını anlayamayan bazı cahil ustalar km teli girmez diyebiliyor o yüzden etrafındaki servis sayısı ne kadar çoksa o kadar iyi.

sana tavsiyem garantisi devam eden bir motor alman yönünde olacaktır. en az 6 aylık garantisi olsun ki bu süreçte motoru kullan ve ciddi birşeyi varsa hemen çaresine bakabilirsin, parça takviyesi gibi, hem de 1,5 yaşında bir motor 10 000'i geçmiş olamaz, satmak istersen kolayca satabilirsin.

başlangıç seviyesinde iyi motor maalesef yok, hyosung falan var ama onlarda da inanılma zbir parça sıkıntısı var, garantiyi unut derim.

ben kanuni bayine gidiyorum, şu parça lazım diyorum adamlar bakıyorlar ve parçayı sipariş ediyorlar 3-4 gün içinde geliyor ve ücretsiz montaj ediyorlar.

Motosikleti
    kanuni caracal 200
    evet abi öyle gerçeketn ya bende 17 yaşındaym kendimi çok şanslı hissediyorum :D arkadaşlarımın hepsinde 125 150 var ynmda çırpınıolar yetişmek için :D caracalı seviyorum gerçeketn :D

Çok teşekkür ederim gerçekten beni çok aydınlattınız. Ama ben artık sıfır almayı düşünmeye başladım zaten seneye eylülde alabilirim. nexagon kardeş sende başka bir başlıkta caracal'ın üretimi durdu demişsin o zaman ben başka bir model bakmaya başladım ve mondial 250 mct yi gördüm daha ekonomik daha yüksek cc li bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz kanuni gibimidir onların serviside nasıldır?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Gerçekten çok kararsız kaldım o kadar ki yukarıdaki cevabımı benmi yazdım diye merak ediyorum çünkü forumlarda mondial e sövenlermi ararsınız ben memnunum diyenlerimi ararsınız... artık cc sinde gösterişindede değilim sağlıklı olsun yeter tabiki sorun çıkarsın sorunlar tuzu biberidir ama halledemeyeceğim bir şey olursa diye korkuyorum ama 2. el bir motor bulabilirsem güzel bakımlı sağlıklı ne mutlu bana neyse daha çok kararlarım değişecek benim ama kanuniden şaşmayım diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler