Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Merhaba arkadaşlar...
    Bende 20 günlük bir caracal sahibi olarak müsade varsa aranızdayım artık..
    gün itibariyle 500km civarı yol yapmışım..
    ilk vitesli motorum olduğundan biraz acemilik çekiyoruz ama yavaş yavaş sağdan sağdan gidiyoruz...

Yaşasın motor aşkı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar bugün şu bizim motorlar için özel üretim çantalardan aldım ve monte ettim daha doğrusu babamdan destek aldım zira çamurluğun iç tarafından vidanın ucunu tutmak dış taraftan da lokma anahtarla çevirmek gerekiyor. pense, anahtar ingiliz anahtarı denemelerinden sonra hepsi diş kaydırınca yaklaşık 20 yıllık su anahtarı ile babam çamurluğun içinden vidayı sabitledi ben de dışardan çevirdim. bir iki lira için uyduruk vida kullanmışlar. halbuki fazla fark olmayan malzemelerde kaliteli mamül kullansalar motorun fiyatı taş çatlasa 100-150 lira artar ona da değer.

bu arada kornam çalışmıyor, tesisatın görünen kısımında kopukluk yok, açmaya üşeniyorum, ankara'da servise gitmek istemiyorum bakalım ne olacak.

bu arada motoru geçen hafta almıştım zaten acemi olduğum için sık binemiyorum anca 60 km yol yapabildim hala rodajdayım anlayacağınız. zaten ankara trafiğinde sağa sola bakmaktan zevkini alamıyorum motorun sinir oldum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlariniz hayirli olsun. Kazasiz belasiz binersiniz insallah.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    teşekkürler iyi dileklerin için, cümlemize.

arkadaşlar adettendir bir foto ekleyim, burada ilk heves fotom var, çanta ve elcik püskülleriyle motorum daha oturaklı oldu o şekilde de eklerim bir ara

[IMG]http://img.*********.com/img/00003/f995a66a83ae287070db735e3b6eb617.jpg[/IMG]

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    bu nazi kaskları neden bende böyle güzel durmuyor acaba..:D:D:D

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    kendi yakınmanı bir iltifat olarak kabul ediyorum dostum teşekkürler

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    rica ederim ...
    şimdi acemiyim diye full kask kullanıyorum ama yakın bir gelicekte yakışmasa bile alıcam bi tane...:D

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ben de çeneden açılır ya da çenesiz kullanıyorum zaten, çok ekstrem bir durum olmadıkça onaysız kask takmam kaldı ki ben de acemiyim sırf poz vermek için taktım onu

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    güzel fotoğraf olmuş zaten...
    ama boşuna deforme etmişsiniz bence...

bi Freddie Mercury havası var yalnız sende hocam ...
    show must go on diyorum ..:D:D:D

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    o fotonun gerçek boyutu 13 mb civarında ufaltınca özlelikle bulutlarda deforme oldu, hdr programım da kaliteli değil.

captain america havası yok mu hocam =) peter fonda mesela

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    yok be usta ...naptın sen ...:D:D:D:D

bu arada daha 20 günlük caracal'da pas görülmesi normal mi yaw..?
    daha yağmur falanda görmedi henüz..
    :(

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    benımkı de gormedı de galerıde yatmış birkaç ay bazı kör noktalarda pas var tabi, hocam seninkinde akünün kaynayan suyu nereye akıyor, bende tahliye hortumu yok egzoza akıyor bi hortum taktırdım o da uyduruk oldu sürekli çıkıyor yarın onu halletcem.

bu arada çanta ve elcik püsküllerini de taktım çok şık oldu, yalnız çanta takmak biraz kastı zira çamurluğun arkasından vidayı sabitleyip ön taraftan da lokma ile açmak gerekti.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    sen şimdi söleyince aydınlanma yaşıyorum hocam ...:D:D
    yaw bende bugün bakınyordum ötesine berisinde...egzosun istinde böle yeşil yeşil yapışık bişi yardı...acaba dedim bu ne ? galiba o gördüğüm şey akü suyu..:D:D:D

nasıl hallediyorsun bana da haber ver :D:D:D:D

elcik ve çantalı yeni resimleri merakla bekliyoruz hocam ...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    motorunun sol sele altı kapağını açıyorsun, üzerinde caracal yazan nikelaj kapak. orda akünün bir kısmı görünüyor ve yan tarafında bir çıkıntı var, işte fazla su ordan tahliye ediliyormuş ama bizde hortum yok, şöyle tesisatçıdan falan 15-20 cmlik, genişliği de ağzına uyacak ufak bir hortum alıp oraya takıyorsun, şasiye de bantlıyorsun olay bitiyor.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Tamam usta ..
    Teşekkürler...

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Bu gün saçma bişi oldu ..Yolda giderken arkadan sürekli tuhaf bir ses geliyordu..Durdum baktım ve çok canım sıkıldı ...
    Arka çamurlukta plakanın bağlandığı somunların oldu yerde çamurluğun kırılmış olduğunu gördüm..Kaza falan yok ...Muhtemelen yolda plaka sallandıkça vidalardan birini kanırta kanırta oradan bir yeri çatlattı ve kırdı...
    Daha 20 günlük motorda ne kadar can sıkıcı değilmi...???
    Acaba servise götürse garanti kapsamında çamurluğun tamamını değiştirirler mi ?

Bu arada resimdeki motor benimki değil...Sahibinden'den aldım ...Daha açıklayıcı olur belki..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    dostum benim plaka da çok titriyor ve vidaları sık sık kontrol ediyorum, eğer vida ile çamurluk arasında 1cmden az mesafe varsa titreşimden kırmış olabilir ve sanmıyorum ki garantiden değişsinler zira senin ihmalin sözkonusu ancak vida olarak motosikletin orjinal plaka vidalığını kullandıysan ve kırıldıysa değişmeleri lazım.

benim de kornam çalışmıyor yahu napcaz ki onu

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    plakayı servis taktı yaw..:D:D
    ben bişi yapmadım ...ve onlarda orjinal vidalığa taktılar...

Motosikleti
    Yok daha :(
    merhaba arkadaşlar,
    aranıza yeni katıldım ve henüz bir motosiklet kullanıcısı değilim. nasipse bu yaz bi motosiklet almayı düşünüyorum. caracal 200 de gözdiktiğim modellerden biri.

plakası sallanan arkadaşlara bir tavsiyede bulunacağım: plaka ile çamurluğun arasına lastik bir conta koyarsanız titreşime engel olacaktır.

kazasız ve keyifli sürüşler dilerim

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sol egzozda ince kismi ile kalin kusmi birlestigi yer diyorsan eger o aku suyudur. Benimkine de akmis. Ve hic bisekilde o asit orasini yaktigi icin gideremiyorum. Daha da kotu olmamasi icin seleyi sok altinda akuye ufak bi hortum tak. Arkadasta soylemis zaten.

Plaka olayi bende de yasandi. Camurluk kirilfi. Catlama degil direk o vidalarin oldu siyah metal dustu plaka ile birlikte. Biz de bunun sonucunda arka kisma camurlugun ic kismina mika cam kestik ve karbonat ile japon yapistiricisi ilr kopan parcalari tutturduk. Tas gibi oldu. Simdi sorun yok.
    Vidalar gevserse titresimden dolayi camurlugu catlatiyor zamanla da kiriyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 ----------

Alıntı hdayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    aranıza yeni katıldım ve henüz bir motosiklet kullanıcısı değilim. nasipse bu yaz bi motosiklet almayı düşünüyorum. caracal 200 de gözdiktiğim modellerden biri.

plakası sallanan arkadaşlara bir tavsiyede bulunacağım: plaka ile çamurluğun arasına lastik bir conta koyarsanız titreşime engel olacaktır.

kazasız ve keyifli sürüşler dilerim
    Caracal dan ben sahsen memnunum. Bakarsan pek sorun cikartmaz. Tavsiye ederim.
    Sen demisin plastik conta koyun diye. Zaten orjinalide lastik conta var. Ama buna ragmen kitila biliyor bazen. Cin can con iste
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler