Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka veya ön disliyi degistirmek arasindaki fark nedir ki? niye arka degil ön yani?

selamlar.
    arda dişliyi değiştirmek kat kat daha zahmetli iş, arka dişli daha pahalı, ve arka dişliyi küçülttüğünde, zincir korumalarının yanlarına zincir taşabilir, buralara sürtünebilir aşındırabilir. ön dişliler biçok makinaya uyarken arka dişliler genelde özel oluyo.

arkadaslar gazi biraktigimda, vites degistirirken sakir sukur bir ses geliyor. sol taraftan. zincirden midir? zincirin gevsemis olduguna mi isarettir? zaten 1950 km'ye geldi. servise gidecem. umarim bir problem yaratmaz..
    vites değiştirirken ses gelmesi normal, tek değilde tın tın tın . . diye sesler geliyosa zincir gevşektir zincirde çok gevşek olmadıktan sonra sorun yapmaz.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    zincir gevşek dostum takma kafayaaaa
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

6. kez yağı değiştirdim. yaklaşık 9500km

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    arkadaslar gazi biraktigimda, vites degistirirken sakir sukur bir ses geliyor. sol taraftan. zincirden midir? zincirin gevsemis olduguna mi isarettir? zaten 1950 km'ye geldi. servise gidecem. umarim bir problem yaratmaz..
    İşin ilginç yanı bende de yaklaşık 1800-1900 Km'deiken zincir sesi duymaya başlamıştım ve servise gittiğimde gevşediğini söylemişlerdi orada gerekli ayarları yaptılar şuan hiç bir sorun yok...
    Saygılarımla...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar ne bayide ne sokakta caracal goremiyorum. orjinal eksoz sesini duyabileceim bi link falan war mı. ya da ankara kullanıcısı warsa gelir dinlerim incelerim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne bayide ne sokakta caracal goremiyorum. orjinal eksoz sesini duyabileceim bi link falan war mı. ya da ankara kullanıcısı warsa gelir dinlerim incelerim.

Ben motoru askerklik nedeni ile kaldırmamış olsam çekerdim sana sesini fakat üzgünüm...Ama diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 200 cc nin eksozları açık olmadığı sürece çok tatmin edici bir ses vermeyecektir

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    belki o ses biğt'e binen birini tatmin edecek
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

sesi çok hoş motorun ne çok ne fazla, egzoz açtırıncada ses güzelleşmiyor, kuru gürültü artıyor o

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi çok hoş motorun ne çok ne fazla, egzoz açtırıncada ses güzelleşmiyor, kuru gürültü artıyor o
    Arkadaşlar aklıma geldi eksozu açtırınca garantiye ve motora bir zararı varmı...
    Saygılarımla...

servis yapmazsa,herhangi sorunda garanti dışı işlem görür, hem serviscininde böle bişey yapma ihtimali nedir? oda ayrı konu.

Motosikleti
    Custom Caracal
    hayırlı olsun kazasız belasız binmenizi dilerim iyi günlerde kullanın...
    [COLOR="Black"][U][I][B]Ziya CANSEVER
    Custom CARACAL ::xrock::[/B][/I][/U][/COLOR]

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    arkadaslar hayvan ses yapan motosikletlere bir bakin, egzozlar hep acik. dragstar olsun, intruder olsun, gv650 olsun... egzozlari acik olmayan bir suzuki intruderdan da oyle cok dikkat cekici volumlu bir ses cikmaz. ses istiyorsan egzozu acacaksin. ama abarti degil.. kimileri egzozlari cikartip bildigin bo$ boru koyuyor. uzun yolda kulaklar iptal... kafa kazan gibi olur.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaslar hayvan ses yapan motosikletlere bir bakin, egzozlar hep acik. dragstar olsun, intruder olsun, gv650 olsun... egzozlari acik olmayan bir suzuki intruderdan da oyle cok dikkat cekici volumlu bir ses cikmaz. ses istiyorsan egzozu acacaksin. ama abarti degil.. kimileri egzozlari cikartip bildigin bo$ boru koyuyor. uzun yolda kulaklar iptal... kafa kazan gibi olur.
    dragstar ve intruderlar 650 cc ve üzeri olduğu için kuru gürültü yapmazlar .
    caracal 200 cc lık makıne acmayın sadece kafa sısırır. ve egsozlar garantı kapsamı dısında yer alır

Alıntı ziya27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız binmenizi dilerim iyi günlerde kullanın...
    saol

Motosikleti
    _honda cbf 250_

...titreşim sorunu...

herkese selamlar..caracal forumu ama yardımcı olursunuz umarım..
    bende 2006 seyhan 150 cc var. genel olarak hiç problem çıkarmayan bir motordur.sıfır almıştım aldığım günden bugüne yani yaklaşık 6000 km den beri yağını benzinini düzenli koydum çok şükür tık demedi...ama şu aşırı titreşimi beni çok rahatsız ediyor.bu konuyla ilgili ön dişliyi değiştir,,arka dişlilerle oyna,,diyenler oldu. aranızda bu konu hakkında bilgi sahibi olanlarınız varsa yardımlarınızı bekliyorum..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar..caracal forumu ama yardımcı olursunuz umarım..
    bende 2006 seyhan 150 cc var. genel olarak hiç problem çıkarmayan bir motordur.sıfır almıştım aldığım günden bugüne yani yaklaşık 6000 km den beri yağını benzinini düzenli koydum çok şükür tık demedi...ama şu aşırı titreşimi beni çok rahatsız ediyor.bu konuyla ilgili ön dişliyi değiştir,,arka dişlilerle oyna,,diyenler oldu. aranızda bu konu hakkında bilgi sahibi olanlarınız varsa yardımlarınızı bekliyorum..
    bu motorlarda ki mühendistliğin kalitesinden o titreşim , hiç boşuna uğraşma titreşim kesilmez ön dişli büyütülür genelde buda motorun gücü az olduğu için iyi debriyaj yer

ön dişli büyütmek titreşimi artırır, küçültmek, devirli çalıştırır, yine artırır. titreşimi gidermenin you yok, sadece motor bağlantı noktalarını biraz gevşetmek azaltabillir. bunuda iyi bilen biri yapmalı, sadece vidayı boşaltmak değil.

Motosikleti
    _honda cbf 250_

..titreşim..

..uzun lafın kısası titremeye devam edecez desenize.. yokmu bunun bir çözümü..

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli büyütmek titreşimi artırır, küçültmek, devirli çalıştırır, yine artırır. titreşimi gidermenin you yok, sadece motor bağlantı noktalarını biraz gevşetmek azaltabillir. bunuda iyi bilen biri yapmalı, sadece vidayı boşaltmak değil.
    bunu servise yada güzendiğin bi motor ustasına danış, azalacak sadece, bitmeyecek
    Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..uzun lafın kısası titremeye devam edecez desenize.. yokmu bunun bir çözümü..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler