Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    arkadaslar 20 gundur motor almaya calisiyorum ve alamiyorum. cok kararsizim. ilk basta truva dedim. bugun ogrendim ki truva artik gelmiyormus. tek bir tane buldum sifir, ona da guvenemiyorum. simdi sifir caracal ile ikinci el (ikinci sahibi) mondial mtc 250 arasinda kararsiz kaldim.

caracal 3500 her sey dahik, mondial 2000. sizden objektif gorusler bekliyorum. gercekten cok kararsizim. caracal agir basiyor cunku tipi daha cok hosuma gitti. bana eksisini artisini yazar misiniz?

lutfen kanuni alinmaz, cin mali alinmaz gibi yorumlar yapmayin. param olsa harley almasini ben de bilirim. sadece bu iki motor icin objektif kiyas bekliyorum. pazartesi gunu alacam. umarim cevap gelir. tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    umarım aradığını bulursun sana bol şanslar,

şunu söylemeliyim,
    kanuni caracal'da kanuni racer 200 motoru mevcuttur,

sadece bunu söylemeliyim,
    bu demek değildir ki kötü diye,
    alakası yok ,
    bende RACER 200 var ve 23000 km oldu bu güne kadar tek sorunum akü oldu 1.5 yıldır ondanda sorunum kalmadı...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    abi kanuni en iyi tercıh olacaktır emin ol
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    3500 liraya degecek mi diyorsunuz arkadaslar? dagilip kalmasin alet elimde? okuyorum yazilari problem goremiyorum gerci.. mondial'in tipi de hic sarmadi aciksai. sesi nasil acaba caracal'in? hic duyma imkanim olmadi. guzel alet. ama kararsizim.. mondial 6700 km'de bu arada. 2 yasinda alet. 2000 lira.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    kanuni tek silindir mondi çift silindir!!!bu ne demektir arkadaşlar mondi daha fazla yakar!! yanlız caracal'a oranla biraz daha güçlüdür (tork)ama yinede sen tercihini caracal'dan yana kullan çünkü daha heybetli bir duruşu var...ayrıca saatte 120'km/h gibi hıza rahatça ulaşabiliyor eğer düzgün rodaj yapılırsa

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    caracal estetik acidan 10 numara bir alet. regal'den truva'ya kadar bir suru cin mali motor baktim, goruntude caracal kadar carpici olanini gormedim. mesela tiger da iyi bir alet olmasina ragmen, goruntu olarak bence caracal'in cok cok gerisinde kaliyor. kesinlikle bir cruiser havasi vermiyor bana. caracal'in sesi umarim tatmin edicidir cunku benim icin performans falan hikaye. ne hiz yaparim ne de devir yaparim. sadece goruntu ve ses.. olayim bu.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caracal estetik acidan 10 numara bir alet. regal'den truva'ya kadar bir suru cin mali motor baktim, goruntude caracal kadar carpici olanini gormedim. mesela tiger da iyi bir alet olmasina ragmen, goruntu olarak bence caracal'in cok cok gerisinde kaliyor. kesinlikle bir cruiser havasi vermiyor bana. caracal'in sesi umarim tatmin edicidir cunku benim icin performans falan hikaye. ne hiz yaparim ne de devir yaparim. sadece goruntu ve ses.. olayim bu.
    200 cc den cok buyuk sesler bekleme ona gore sesıvar onunda

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    peki ses konusunda calisan arakdas var mi aramizda hic? egzoz ile oynayan yani? gerci garantiden cikmadan yapilmaz boyle bir sey ama..

bu arada ben sifirini inceledim yakindan, egzozdaki birlesme yerleri cok goze batiyor. kaynak yerleri yani.. sizinkiler de boyle mi?

hayırlı ugurlu olsun arkadasım sana kazasız belasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı _HAYALET_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun arkadasım sana kazasız belasız sürüşler diliyorum
    dostum içine doğdu herhalde alacağım... daha almadım ama teşekkür ederim.

taksit taksit yaziyorum ama, gaz verilen yerde hafif bosluk ve sallanti var. hosuma gitmedi benim. acaba genel bir sey mi, yoksa o baktigimda mi problem var?

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı scootech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar...
    motorumun her yanını , pürüzsüz plastik kısımlarını,nikelajkarı,egzostlarını,farların camlarını,stop lambasını ve jantları önce nemli bezle siliyorum,sonra nemi kurumadan MS marka (herhangi bir nalburdan "EMES SİLİKONLU CİLA" diye isterseniz hemen verirler) cila ile "sünger ile" yedire yedire siliyorum,kuruduktan sonra yumuşak bir bez veya üstüpü ile parlatıyorum..hepsi bu kadar,,ondan sonra sağdan sağdan yavaş yavaş yürümek kalıyor geriye...
    kolay gelsin
    Dostum mükemmelsin hemen bende araştırıp bulayım şu cilayıda sağdan sağdan gitmeye başalayımTeşekkür...

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoda buharlaşan benzınun yukarı cıkmasından kaynaklanan durum

10.000 bınden sonra acılıyor bu motor delı gıbı gıtmeye basladı
    Buharlaşan benzinin yukarı çıkması çok doğrudur.Çok dert etmiyorum artık sayenizde ama yinede garantili olmasının avantajını kullanarak servise bir göstermekte fayda vardır herhalde dimi

Alıntı efeoktay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum içine doğdu herhalde alacağım... daha almadım ama teşekkür ederim.

taksit taksit yaziyorum ama, gaz verilen yerde hafif bosluk ve sallanti var. hosuma gitmedi benim. acaba genel bir sey mi, yoksa o baktigimda mi problem var?
    Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun motorum çok doğru bir tercih yapmışsın.Gazdaki boşluk bende de vardı çok basit bir şekilde çözdüm.İstersen bir ustaya göster hallederler...

Bu arada benim caracal'dan birkaç resim;

Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ben garantiye pek güvenmiyorum yaa kılı kırk yarıyorlar be abi . hele bir tane periyodik bakımı aksat

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Doğru bu garanti işinde bazı servisler kıl kesin.Fakat gittiğim servis eski tanıdıklardan umarım sorun çıkarmazda hallederiz.

Ayrıca benim göstergede de resideki gibi bir buharlaşma (bulanıklaşma) var.Bakalım ona ne diyecekler daha hiç motoru yıkamadığım halde böle oldu.

Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bu garanti işinde bazı servisler kıl kesin.Fakat gittiğim servis eski tanıdıklardan umarım sorun çıkarmazda hallederiz.

Ayrıca benim göstergede de resideki gibi bir buharlaşma (bulanıklaşma) var.Bakalım ona ne diyecekler daha hiç motoru yıkamadığım halde böle oldu.

valla benımde oyleydı amaa kendı kendıne gectı

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Çok iyi yaww kendisi gitmesi iyi biraz daha beklemek gerek yani
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi yaww kendisi gitmesi iyi biraz daha beklemek gerek yani
    arıza yapmadık surece garantı hıkaye . fabrıkaya gonderılse bıle yıkarken dıkkat edılmemıs veya yagmur altında bırakıldıgı için ıcıne su kaçmış kullanıcı hatası

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende Caracalı alalı henuz 2ay olmadı şuan 250km yeni oldu.
    Yıllardır motor kullanan bir arkadaşım yardımcı oluyor genelde Carfur otoparkında alıştırma yapıyorum henuz trafiğe çıkmadım.
    Bir kaç sorum olacak.

*şuan 80Km hıza çıktığımızda motor bağırıyor, henuz rodaj dan çıkmadı bu hız normalmi?
    *1-2 sirkeci-merter arası gittik ben ardçı olarak tabi bu motora zarar verirmi?
    *Elimde kullanım klavuzu yok o yuzden sizden öğreneyim, rodaj kaç km de biter?
    Son olarakda istanbulda güvenilir bir teknik servis biliyormusunuz?

Birkaç Foto :

sağlıklı kazasız güzel günlerde kullan kardeşim

hayırlı olsun sana bişey olmasın

Huysuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Teşekkürler hepimize aynı iyi dilekleri dilerim.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Huysuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende Caracalı alalı henuz 2ay olmadı şuan 250km yeni oldu.
    Yıllardır motor kullanan bir arkadaşım yardımcı oluyor genelde Carfur otoparkında alıştırma yapıyorum henuz trafiğe çıkmadım.
    Bir kaç sorum olacak.

*şuan 80Km hıza çıktığımızda motor bağırıyor, henuz rodaj dan çıkmadı bu hız normalmi?
    *1-2 sirkeci-merter arası gittik ben ardçı olarak tabi bu motora zarar verirmi?
    *Elimde kullanım klavuzu yok o yuzden sizden öğreneyim, rodaj kaç km de biter?
    Son olarakda istanbulda güvenilir bir teknik servis biliyormusunuz?
    Merhabalar;

Dostum öncelikle bende senin gibi yeni motor kullanıcısıyım belirteyim Ben şuanda 660 Km deyim ve rodaj bitmedi ( Bitmesi için 1000 Km yapmalısın ) 80 Km hıza çıktığında bağırma ne şekilde bilmiyorum ama normal bende de var.Tabi kullanma kılavuzunda 55 Km hızı aşmayın diyor rodaj bitene kadar.Servis konusunda bende bişey söyleyemiyeceğim.Kullanma kılavuzu alttaki linkte mevcut.Motorun hayırlı uğurlu olsun...

Link;

http://www.kanuni.com.tr/tr/kilavuz/4.pdf
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler