Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aynı motorla racer 130 yapmıyordu caracal bu gövde ile helal olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni CARACAL 200 KARA ŞİMŞEK
    selam caracalcılar bende 2 haftalık caracal kullanıcısıyım motor 800km de ilk bakımı 600 de yaptırdım fakat benim sorunum 110kmh gecmemesi acaba benim motor mu kalp kaldı yoksa 5000km ye dogru acılır mı internete pek giremedigimi simdiden belirteyimm :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı canercaracal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam caracalcılar bende 2 haftalık caracal kullanıcısıyım motor 800km de ilk bakımı 600 de yaptırdım fakat benim sorunum 110kmh gecmemesi acaba benim motor mu kalp kaldı yoksa 5000km ye dogru acılır mı internete pek giremedigimi simdiden belirteyimm :D
    110 km'hızı geçmemesi normal çünkü motorun daha çok yeni..rodaj aşamasında olan bir motora'da basman çok büyük bir hata.....

Motosikleti
    CARACAL
    selam arkadaşlar
    dün caracalı alıp kıbrısın beşparmak dağlarına sürdüm eşimle beraber.şu meşhur tankı görmeye gittim.hava sıcaklığı 40 derecenin üzerinde 2 kişi o dağ tırmanmasında banamısın demedi maşallah.tanka çıkan ilk caracaldır belkim)
    foto çektim ama ekleyebilirsem daha sonra ekliycem.
    herkese kazasız belasız sürüşler

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle benim motorda kolay kolay 110 u geçmiyo 6100km de.

Alıntı trncbulzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    dün caracalı alıp kıbrısın beşparmak dağlarına sürdüm eşimle beraber.şu meşhur tankı görmeye gittim.hava sıcaklığı 40 derecenin üzerinde 2 kişi o dağ tırmanmasında banamısın demedi maşallah.tanka çıkan ilk caracaldır belkim)
    foto çektim ama ekleyebilirsem daha sonra ekliycem.
    herkese kazasız belasız sürüşler
    arkadaş, fazla zorlama istersen, tamam bana mısın demedi de, illa sıcakta sıkıştırılınca, piston bi yana segman bi yana silindir, karbüratör bi yana gidecek diye bişey yok uzun vade de senin için kötü olabilir.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    CARACAL
    haklısın arkadaş dikkat etmek lazım

bu arada benim motorda 110 u geçmiyo.
    100 diyince rüzgardan ucucam diye çekiniyorum da.ama yapan 120-130 nasıl yapıyo bilmem.benim motorda 2100 km de.
    ama bu sürat bana yetiyor zaten.100 neyimize yetmiyor??

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın hocam kafa kısmını uygulamadan başka bir usta bulup yaptırayım eniyisi. "mterayes26" hocam sizi bulmuşken birşey daha sormak isterim motor çalıtırma özelliğini bağlatma diyorlar ne dersiniz sorun çıkarırmı sizce Teşekkürler...
    motor çalıtırma ( çalıştırma deme istedin galiba ) bununda mı özelliği varmış ilk defa duydum

yaa arkadaslar hız ıle ısınız ne sızın yaa hız motoru alacak adam gıtsın ya 130 goren racer alsın yada dusuk modellı bır cc motor. bırakın hızı artık 80 -100 gıt yakıtın dussun . can guvenlıgın .artsın fark et fark edıl . etrafı seyret frenleme mesafen azalsın . motorun omru uzasın

80-100 gıttım 5 ytl lık benzın 55+ km goturdu
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

bujiyi değiştircem bu ara ve filtreler falan elden geşçek. servisci 5000de değişmesi lazım dedi ama 6100 oluk,yakıtı arttırmadan sizde km niz geldiğinde değiştirin.

Motosikleti
    hepinizi cok iyi anlıyorum fakat ben de hız manyagı degilim 110u gördüm bıraktım benim anlamadıgım sizin caracallar 130 görürken benim makina niye 110da kalıyo sadece onu merak ettim ilk aldıgım gibi basmadım 800 km ye yaklastıgında sadece bastım sora hızı düsürdüm kimiside kalp kalmasın bas diyo ben ne yapıcam peki pek sıkıstırmadım motorumu suana kadar 3500 den sora acılır 10km daha fark eder diolar bu arada ben edirneliyim eskisehirde okuyorum yakın olan warmı edirneye:D

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyi değiştircem bu ara ve filtreler falan elden geşçek. servisci 5000de değişmesi lazım dedi ama 6100 oluk,yakıtı arttırmadan sizde km niz geldiğinde değiştirin.
    Bujiyi dediğimi mi alacaksın?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hepinizi cok iyi anlıyorum fakat ben de hız manyagı degilim 110u gördüm bıraktım benim anlamadıgım sizin caracallar 130 görürken benim makina niye 110da kalıyo sadece onu merak ettim ilk aldıgım gibi basmadım 800 km ye yaklastıgında sadece bastım sora hızı düsürdüm kimiside kalp kalmasın bas diyo ben ne yapıcam peki pek sıkıstırmadım motorumu suana kadar 3500 den sora acılır 10km daha fark eder diolar bu arada ben edirneliyim eskisehirde okuyorum yakın olan warmı edirneye:D
    kardesım bırde 110 da kalıyoruz . sen hiç merak etme bastan neden soylemedın eskişehirlıyım dıye . kemk_87@hotmail.com ekle goruselım bu motorun p.çi oldum artık

Motosikleti
    edirneli yokmu bu forumda hic bnim bildigim bi tane caracallı olması lazım edirnede ?
    Caracal ım artık yollarda ....kavuştum sonunda

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    edirneli yokmu bu forumda hic bnim bildigim bi tane caracallı olması lazım edirnede ?
    evet var eli kulagında gelır bu aralar

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi dediğimi mi alacaksın?
    usta sen ayarlayınca bana mail at, kullanmıyorum zati bu aralar acelesi de yok. bekliyorum...

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çalıtırma ( çalıştırma deme istedin galiba ) bununda mı özelliği varmış ilk defa duydum

yaa arkadaslar hız ıle ısınız ne sızın yaa hız motoru alacak adam gıtsın ya 130 goren racer alsın yada dusuk modellı bır cc motor. bırakın hızı artık 80 -100 gıt yakıtın dussun . can guvenlıgın .artsın fark et fark edıl . etrafı seyret frenleme mesafen azalsın . motorun omru uzasın

80-100 gıttım 5 ytl lık benzın 55+ km goturdu
    Selam;

"mterayes26" hocam evet çalıştırma özelliği olduğunu sölüyor sipariş verdim gelsinde bakalım varmı yokmu
    Saygılarımla...

selamlar arkadaşlar, ben de bir caracal almak niyetindeyim ama kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, uzun yolda (örneğin 500 km) sorun yaşayan oldu mu? Almayı istememin hemen tek nedeni uzun yol yapabilmek, bu yüzden benim için çok önemli, teşekkürler...kazasız belasız sürüşler inşaallah...

Alıntı KAKI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar, ben de bir caracal almak niyetindeyim ama kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, uzun yolda (örneğin 500 km) sorun yaşayan oldu mu? Almayı istememin hemen tek nedeni uzun yol yapabilmek, bu yüzden benim için çok önemli, teşekkürler...kazasız belasız sürüşler inşaallah...
    500km için kesinlikle önermem, tavsiyem dadyw al. bununla 500km yi ancak 20saatte gidersin, durup dinlenmen lazım sık sık.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Selam arkadaşlar;

Caracal kullanmaya başladığımdan beri bu motorun bir çok fonksiyonunu yeni öğreniyorum, fakat kafama takılan bir kaç soru işareti var bu konularda sizden beni bilgilendirmenizi rica ediceğim ;

*Motorum şuanda 150 Km de ve hiç yıkatmadım, bu hafta sonu bir oto yıkamaya gidip yıkatmayı düşünüyorum fakat yıkatırken göstergelerini birşeylerle ıslanmaması için kapatmalımıyım bir çok kişide göstergelerin buhar olduğunu duydum ve okudumda.

*Malumunuz 150 Km olmasına rağmen hiç zincir yağlama yapmadım acaba bu zincir yağlama işlemini nezaman ve nasıl yapmalıyım.Hangi durumlarda yağlamalıyım ve nasıl

*Kullandığım günden beri yarım saat bile duracak olsam benzin musluğunu kapatıyorum bu musluk nasıl kullanılmalı nezaman kapatmalyım

*Son olarakda benim devir göstergesi yavaş yavaş bulanıklaşıyor sebebi nedir sizce daha hiç yıkamama ragmen sanki camın iç kısmında bir yağlama va oluşuyor ve büyüyor gösterge görümez hale gelicek gibi.Sanırım bir kaç kişide daha oldu, garantidemi değiştirmemi önerirsiniz yoksa başka bir yolmu bulmalıyım,

Öneri ve bilgilendirmelierniz için şimdiden çok çok teşekkürler.
    Saygılarımla...

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500km için kesinlikle önermem, tavsiyem dadyw al. bununla 500km yi ancak 20saatte gidersin, durup dinlenmen lazım sık sık.
    uzun yolda kullananan olduysa, bu dinlenme ne sıklıkla olmalı ya da ne kadar zaman sonunda dinlenmiş olur motor? rica etsem paylaşır mısınız...

Herkese Merhaba!

Arkadaşlar bende Honda Titan var ve babam ehliyet alınca motora el koydu Daha ekonomik olduğu için. Bende yeni motor arayışı içine girdim ve caracal i çok beğendim yaklaşık bir haftadır caracal hakkında ki yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum. Aslında Regal Raptor ile caracal arasında kararsız kalmıştım fakat fiyatı dolayisiyle caracali tercih etmek zorunda kaldım fakat taksitli almak istiyorum. Resmi sitesinde bayilere giriyorum ve İzmir de ki bayiilerde internet sitesi yok. Size sorum şu; İzmirde bunu taksitle satan yer varmıdır? Banka kredisiyle almak daha mı akılcıdır? Bana tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu arada bu ilk mesajım, umarım daha sonra ki mesajlarımda caracalimle size yazarım

Hepinize şimdiden teşekkürler...
    CUMHURİYET!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler