Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı trncbulzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla aynen öyle kardeş.motorumuz hem hesaplı hem kaliteli.hemde yakıtı iyi.

kardağ bu arada sana ne diycem.

sırf meraktan motoru bilgisayarlı emisyon cihazına bağladım.hem düşük hm yüksek devirlerde ölçüm yaptım.sonuç şaşırtıcıydı.

sen teknik elemansın bilirsin. lambda değeri araçlarda 1 civarındadır. ancak motorda bu değer 2,5-3 civarında.karbüratörü ayarladım ama yinede karışım zenginleşmiyor.yani lambda oranını 1 yapmayı bırak 2 nin altına bile düşmüyor.bence karışım çok fakir olduğu için ilk çalışma jiklesiz mümkün olmuyor!!
    bıraz acıklık getırecek bırı yokmu
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abı bırde satacaktın yavruyu ben sana dedım satma dıye 8000 km geldım ben
    evet eray bir ara satacaktım ama başka meseleler vardı sana izah etmiştim.ikinci şahıs vardı hallettik şu an o işi...

Motosikleti
    CARACAL
    arkadaşlar rölantide motorun devri kaçta duruyor ??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar rölantide motorun devri kaçta duruyor ??
    geçenlerde rolantide durmuyordu (1dk çalışıp stop etme yapıyordu)..buji değiştirdim sorun gitti şu ana 1,1,5 gibi duruyor.

Motosikleti
    CARACAL
    kafalar karışmasın arkadaşlar.hani araçlara eksoz pulu alırızya bilirsiniz.bu cihazda ideal bir değer olan lambda değerine baklır.bu değer 0,997-1,003 arasında olur.bu durumda yakıt iyi eksoz temizdir. bu değer büyüdükçe yani 1,003 ten yukarı, araç az benzin çok hava ile çalışıyor anlamına gelir. bu başlangıçta kulağa hoş gelse bile aslında çekişi daha iyi olabilecekken düşük kalacağı anlşamına gelir.karbüratörlü araçlardada bu değere yakın sonuçlar elde edilr.olay bu yani.ama bizim karbüratör karışımı ayarlasak bile zenginleştirmiyor.belki bu motor tiplerine ait bir durumdur.bu yüzden kardağa sormak istemiştim.

tamam bakalım benimkide 1-1,5 civarında.bu arada hangi bujiyi taktın??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    kafalar karışmasın arkadaşlar.hani araçlara eksoz pulu alırızya bilirsiniz.bu cihazda ideal bir değer olan lambda değerine baklır.bu değer 0,997-1,003 arasında olur.bu durumda yakıt iyi eksoz temizdir. bu değer büyüdükçe yani 1,003 ten yukarı, araç az benzin çok hava ile çalışıyor anlamına gelir. bu başlangıçta kulağa hoş gelse bile aslında çekişi daha iyi olabilecekken düşük kalacağı anlşamına gelir.karbüratörlü araçlardada bu değere yakın sonuçlar elde edilr.olay bu yani.ama bizim karbüratör karışımı ayarlasak bile zenginleştirmiyor.belki bu motor tiplerine ait bir durumdur.bu yüzden kardağa sormak istemiştim.

tamam bakalım benimkide 1-1,5 civarında.bu arada hangi bujiyi taktın??
    abi arabalardaki gibi olsa iyi olurdu ama motosiklet tamiri hakkaten ince iş.bir usta işi,işinin ehli olanların işi, bujiyi ngk (R) uzun paso dediklerinden taktım şu an süper stop etme felan yapmıyor...

Motosikleti
    CARACAL
    caracalı aldığımdan beidir motoru tekrar başatn öğreniyorum sanki)
    araç tamirinde sıkıntım olmaz,yerli avrupa farketmez ama malum burda gurbette motosiklet tamirini bakımını öğrenmeye çalışıyorum yav.türkiyede olsam bi dünya yer var götürür yaptırırım arıza çıktığında ama burda kimseye güvenmiyorum.zaten hoşuma gitmeyede başladı caracal la uğraşmak)

neyseki bu konuda kardağ ustadan sağlam yardım alıyorum.saolsun başını ağrıtıyorum biraz ama)

kimse kalamdı herhalde,kapatalım dükkanı görüşmek üzere arkadaşlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    caracalı aldığımdan beidir motoru tekrar başatn öğreniyorum sanki)
    araç tamirinde sıkıntım olmaz,yerli avrupa farketmez ama malum burda gurbette motosiklet tamirini bakımını öğrenmeye çalışıyorum yav.türkiyede olsam bi dünya yer var götürür yaptırırım arıza çıktığında ama burda kimseye güvenmiyorum.zaten hoşuma gitmeyede başladı caracal la uğraşmak)

neyseki bu konuda kardağ ustadan sağlam yardım alıyorum.saolsun başını ağrıtıyorum biraz ama)
    nedemek biz burada bunun için varız yardımlaşma öldümü bee
    ilk 1000 km'de subap ayarı,karbüratör ayarı,tekerlek bilyalarının greslenmesi,gaz,debriyaj halatlarının yağlanması,kabloların gözden geçirilmesi,(gevşek yerlerin bant yardımı ile sarılması)aküyü gözden geçirme,hava filtresi,üzerindeki bujiyi(markasını ilk defa duyduğum)ngk'ile değiştirme bunları ben uyguladım sizde mutlaka uygulayındaha aklıma gelmeyenlerde olabilir!!

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ngk ırıdyum 1300 devır.......................

Motosikleti
    caracal200 alcam:))
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoya dememiştim zaten!dizliğe demiştim bu yöntemi uygulayacam yarın..bakın dizlik ne hale getirdi depoyu sizce depoya ne yapabilirim basitinden

bunun gibi birsey yapabılırsın dıye dusundum

SU İLANDAKI RESMİ GORUNCE SANA YOLAYIM DEDIM RESIMLERE BAKARSAN DEPO USTUNE MODIFIYE YAPMIS SENIN SORUNUNU BU YONTEM COZER DIYE DUSUNDUM
    http://www.sahibinden.com/9900_km_de...XQQdisplayitem
    önce emniyet sonra hareket gelir bereket:mrgreen:

Motosikleti
    CARACAL
    nedemek biz burada bunun için varız yardımlaşma öldümü bee
    ilk 1000 km'de subap ayarı,karbüratör ayarı,tekerlek bilyalarının greslenmesi,gaz,debriyaj halatlarının yağlanması,kabloların gözden geçirilmesi,(gevşek yerlerin bant yardımı ile sarılması)aküyü gözden geçirme,hava filtresi,üzerindeki bujiyi(markasını ilk defa duyduğum)ngk'ile değiştirme bunları ben uyguladım sizde mutlaka uygulayındaha aklıma gelmeyenlerde olabilir!!

sağolasınız arkadaşlar.bu dediklerinin büyük kısmını yaptım.subap ayarlarına bakayım bakalım.birde bujiyi halledeyim.

ferotr subap ayarını servise mi yaptırmıştın yoksa senin ustan vardı onamı??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    ankcaracal bunu gösterdiğin iyi oldu görmemiştim.reklamcıda yapılır bu...tşk ederim

sağolasınız arkadaşlar.bu dediklerinin büyük kısmını yaptım.subap ayarlarına bakayım bakalım.birde bujiyi halledeyim.

ferotr subap ayarını servise mi yaptırmıştın yoksa senin ustan vardı onamı??
    servise gitmiyorum ben. tanıdık bir ustama yaptırdım ..http://www.motosiklet.net/forum/gezi...iye-gidis.html resimlere bakabilirsin subap'la ilgili.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ankcaracal bunu gösterdiğin iyi oldu görmemiştim.reklamcıda yapılır bu...tşk ederim

servise gitmiyorum ben. tanıdık bir ustama yaptırdım ..http://www.motosiklet.net/forum/gezi...iye-gidis.html resimlere bakabilirsin subap'la ilgili.
    subab ayarı çok hassastır herkese yaptırmayın

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bildiğiniz gibi arkadaşlar bisan-lifan roadstar 250 lik bi motor almıştım önceki aşkım caracaldı neyse ben yazmamısken bı konu acılmıs ama şu çin japon meselesıne bi lafım var
    arkadaşlar bildigim araştırdıgım duydugum kadarı ile çin her lükste malzeme ve motoru yapıcak lükse sahip yanı adamlara bana 5 liralık motor yada daha güzelini 10 liralık bi motor yapın deniliyo yani hep dandik hem dandik deil herkesın kesesine göre iş çıkıyo şu çin hakkındakı kötü düşünceler biraaz daha iyiye inmeli çok önyargılıyız su bi gerçek tabiki honda yamaha ve bir çk ünlü motor firmasının da burda fabrikaları var yani bu iş biraz keseye bakıyo ha benim roadstara gelince suana kadar 800 km bi yol yaptım işten ewe falan derken ilk izlenimler iyi yolda kalmadım çekişinden memnunum galiba çif silindir oldugu için caracaldan fazla yakıyo bide eksozlar açık km tede 10 kurus su blue toothu yukledıgım zaman fotoları sizlerle paylaşıcam arkadaslar bir şeyi daha atlamıyım v motor oldugu için titreşimi kesmiş şimdilik izlenımler bu kadar arkadaslar iyi geceler herkese

ya arkadaşlar bana kızmıyosunuz dimi senın motorun caracal deil ne işin var burda die eğer izmir de bi kaç kişi varsa bi gezi ayarlıyabiliriz ne dersiniz

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğiniz gibi arkadaşlar bisan-lifan roadstar 250 lik bi motor almıştım önceki aşkım caracaldı neyse ben yazmamısken bı konu acılmıs ama şu çin japon meselesıne bi lafım var
    arkadaşlar bildigim araştırdıgım duydugum kadarı ile çin her lükste malzeme ve motoru yapıcak lükse sahip yanı adamlara bana 5 liralık motor yada daha güzelini 10 liralık bi motor yapın deniliyo yani hep dandik hem dandik deil herkesın kesesine göre iş çıkıyo şu çin hakkındakı kötü düşünceler biraaz daha iyiye inmeli çok önyargılıyız su bi gerçek tabiki honda yamaha ve bir çk ünlü motor firmasının da burda fabrikaları var yani bu iş biraz keseye bakıyo ha benim roadstara gelince suana kadar 800 km bi yol yaptım işten ewe falan derken ilk izlenimler iyi yolda kalmadım çekişinden memnunum galiba çif silindir oldugu için caracaldan fazla yakıyo bide eksozlar açık km tede 10 kurus su blue toothu yukledıgım zaman fotoları sizlerle paylaşıcam arkadaslar bir şeyi daha atlamıyım v motor oldugu için titreşimi kesmiş şimdilik izlenımler bu kadar arkadaslar iyi geceler herkese

ya arkadaşlar bana kızmıyosunuz dimi senın motorun caracal deil ne işin var burda die eğer izmir de bi kaç kişi varsa bi gezi ayarlıyabiliriz ne dersiniz

KAFAMI BULUYORSUN .KM DE 10 KURUS MOBILETLER YAKIYOR HİÇBİR CARACAL 125 BININ 130 BININ ALTINDA YAKMAZ,,,,,,,,,,,,,, YAKIT OLCUMU BOS DEPO ILE YAPILIR
    İÇİNDE BENZIN VARKEN YAPARSAN 80 BIN BILE YAKAR
    CAPSLOCK TAKILI KALDI KUSURA BAKMAYIN

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAFAMI BULUYORSUN .KM DE 10 KURUS MOBILETLER YAKIYOR HİÇBİR CARACAL 125 BININ 130 BININ ALTINDA YAKMAZ,,,,,,,,,,,,,, YAKIT OLCUMU BOS DEPO ILE YAPILIR
    İÇİNDE BENZIN VARKEN YAPARSAN 80 BIN BILE YAKAR
    CAPSLOCK TAKILI KALDI KUSURA BAKMAYIN
    haydaa nasıl olur abi ya 33 mılyona depoyu fulledım 300 km yol yaptım 250 cc bide eksozlar açık sordum bi ustaya nedn az yakıyo bu kadar beygıre karsı dıe bunlar çift silindir tek karburotor ondan az yakar dedı ama :S

ha unuttugum bişi varsadece benım ewden işin 18 km bunun dısında daha da yaz gelmedi mıllet sahilde yok digerek : ewden işe işden ewe yapıyorum ve anayoldan dur kalk yapmadan onun ıcın bi az yakma söz konusu olabiilir şehir içi kullanmıyorum cunku

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Caracalcılar Uyuyanıııın.....................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun çok hoş bir makina almışsın yamaha virago'nun ikizidir v2 motoru var...ayrımcılık yoktur caracal sayfasında dilediğin zaman bizimle paylaşım yapabilirsin bu ara yeni motorunun resimlerini'de bekliyoruz

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    hayırlı olsun çok hoş bir makina almışsın yamaha virago'nun ikizidir v2 motoru var...ayrımcılık yoktur caracal sayfasında dilediğin zaman bizimle paylaşım yapabilirsin bu ara yeni motorunun resimlerini'de bekliyoruz
    ferhat abım burdaymıss alemın an yakısıklı ascısı caracal cok ıyı motor

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    çok teşekkür ederim iyi temennilerin için izmire indiğim zaman bir blue tooth almam lazım pc ye atamadım çunku resimleri telefonda daha aldıgım zaman sizinle paylaşıcam resimleri arkdaşlar arkadaşlar şuana kadar 800 km yaptım aldıgımdan beri herşey güzel gayet bakalım iyi veya kötü bişiler olursa sizlerle paylaşıcam dediğim gibi tercihim caracal la roadstar arasındaydı ama v motor titreşim olmadıgı için son kararı roadstarda kıldık ) kısmetimiz oymuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler