Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    gerçekten fiyat çok makul şayet bi yamuk yoksa :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum az yakıyo derken bildiğim kadarıyla 100kmde 3.8 lt gibi bişey yakıyo (yanlışım varsa düzeltin) bence verdiği güç ve hıza göre standart yani çok da az değil.
    Evet hemen hemen yakıt değeri o. Kullanıma göre 10-13 kuruş arası yakar. 200 kg yükdede boğulmaz, yerlere kapaklanmaz merak etmeyin. Ninjanın gözünü yiyim, o kim? Ybryi her şartda her mekanda kullanabilir dağ taş çıkabilirsin ama ninjayla )Parasına itirazım yok, hakikaten pahalı. Keşke 7.000 TL olsada binilse. Ama 20 bindir üzerinde sıkıntı yaşamamış hep uzun yol kullanmış tek korkusu inşallah lastik patlamaz olan bir kullanıcıyım. Ha gökhan abi benim 2 katım yol almıştır. Ondan da bir sıkıntı işitmedim.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten fiyat çok makul şayet bi yamuk yoksa :D
    Fiyatın neden bu kadar makul olduğunu merak ettim açıkççası, 20000 km çok damar bi km, belki o motorun fren balataları, zincir dişli grubu eğer değitirilmediyse ömrünü tamamlamak üzere olabilir. Ayrıca dış lastikleri hiç yi görünmüyor ve değişim istiyor. 300-400 de buna saysanız, alım satımıda ekleyin, bide farklı bir ilden alınacaksa plaka masrafı hayli yükseliyor. Dolayısıyla eğer durum böyle ise bu motor size en az +1500-2000 tl ye falan gelir gibi geliyor bana. O ybr benim olsa idi ve full bakımlı olsaydı, o fiyata kesinlikle vermezdim. İyi araştırmak lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:02 AM ----------

Bi sorum olacak 20-30 bin km ybr 250 kullanan arkadaşlar, kaç bakıma girdiniz. Hangi km lerde ve ne kadar bakım maliyetiniz oldsu yazabilirmisiniz ? Yağ değişimleri falan da hepsi dahil olmak üzere. Misal 1. bakım 1000 km de 100 t, 2. bakım 5000 km de 130 tl gibi gibi bi bakım maliyet tablosu çıkartabilirmisiniz ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hemen hemen yakıt değeri o. Kullanıma göre 10-13 kuruş arası yakar. 200 kg yükdede boğulmaz, yerlere kapaklanmaz merak etmeyin. Ninjanın gözünü yiyim, o kim? Ybryi her şartda her mekanda kullanabilir dağ taş çıkabilirsin ama ninjayla )Parasına itirazım yok, hakikaten pahalı. Keşke 7.000 TL olsada binilse. Ama 20 bindir üzerinde sıkıntı yaşamamış hep uzun yol kullanmış tek korkusu inşallah lastik patlamaz olan bir kullanıcıyım. Ha gökhan abi benim 2 katım yol almıştır. Ondan da bir sıkıntı işitmedim.
    Anladım sağolasın.aslında 250 lik ler içerisinde baktığın zaman yine en az yakan ybr250.ben ciddi ciddi seneye düşünüyorum almayı.uzun yolda yormaması benim için önemli yoksa ybr125den hayli memnunum zaten bu sebeple tercihim yine bir ybr olabilir.parçaları pahalı olmasa aslında gözü kapalı alınabilecek ve ömür boyu binilebilecek bi motor.bu arada değiştirdiğin parçalar nelerdir 20000km ye kadar ve ne kadar masraf çıkardı sana özellikle parça bazında?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 PM ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatın neden bu kadar makul olduğunu merak ettim açıkççası, 20000 km çok damar bi km, belki o motorun fren balataları, zincir dişli grubu eğer değitirilmediyse ömrünü tamamlamak üzere olabilir. Ayrıca dış lastikleri hiç yi görünmüyor ve değişim istiyor. 300-400 de buna saysanız, alım satımıda ekleyin, bide farklı bir ilden alınacaksa plaka masrafı hayli yükseliyor. Dolayısıyla eğer durum böyle ise bu motor size en az +1500-2000 tl ye falan gelir gibi geliyor bana. O ybr benim olsa idi ve full bakımlı olsaydı, o fiyata kesinlikle vermezdim. İyi araştırmak lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:02 AM ----------

Bi sorum olacak 20-30 bin km ybr 250 kullanan arkadaşlar, kaç bakıma girdiniz. Hangi km lerde ve ne kadar bakım maliyetiniz oldsu yazabilirmisiniz ? Yağ değişimleri falan da hepsi dahil olmak üzere. Misal 1. bakım 1000 km de 100 t, 2. bakım 5000 km de 130 tl gibi gibi bi bakım maliyet tablosu çıkartabilirmisiniz ?
    yukarıda sorduğuma paralel esas öğrenmek istediğim bu.servise girdiğinizde ne kadara çıkıyosunuz aşağı yukarı?
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    her şey iyide parçası pahalı be beyler bi de her istediğinde ulaşamıyosun parçaya paran olsa bile...

Motosikleti
    ybr125
    arkadaşlar bende ybr250 bakıyorum.tavsiye edermısınız.sağlamlık ve parça yönünden.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şey iyide parçası pahalı be beyler bi de her istediğinde ulaşamıyosun parçaya paran olsa bile...
    Sanki ybr 125 in orjinal parcaları cokmu ucuzki 250 nin ucuz olsun....Yamahada parca sıkıntısı yasanmaz dostum sen başka markalarla kariştirma
    sen paradan haber ver yeterki
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki ybr 125 in orjinal parcaları cokmu ucuzki 250 nin ucuz olsun....Yamahada parca sıkıntısı yasanmaz dostum sen başka markalarla kariştirma
    sen paradan haber ver yeterki
    Sedat değiştirmedinmi sen daha motosikleti canım kardeşim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat değiştirmedinmi sen daha motosikleti canım kardeşim.
    yok abi daha nerde ama allah büyük

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi daha nerde ama allah büyük
    Birader az gez benzin parasını biriktir seneye 0 R1 al
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader az gez benzin parasını biriktir seneye 0 R1 al
    okadar cok gezemiyorum abi kış geldi artık

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Mübarek Kurban Bayramınızı Kutlarım... Esenlikte kalın...

merhaba arkadaşlar 2010 da ybr 250 satışa sunulucakmı yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Birileri konuyu hareketlendirmek içinmi kurcalıyo yoksa bana mı öyle geliyo???
    (doğruysa şayet bunun farkına vararak ilk hareketi ben vermiş oldum yazık bana :(( )

gösterge sorunu...

merhaba arkadaşlar,
    ben bursa'dan katılıyorum ve ismim kerim.
    ben de geçenlerde 2. el bir ybr250 aldım.2007 model ve 29000km'de.herşeyle çalışıyordu fakat bugün motoru vitesteyken durdurdum ve yan ayaklığı açtığımda sonradan gösterge paneline bakatyım dedim ve göstergeler göstermez oldu.korna çalışmıyor ve selenin altındaki sigortaları kontrol etttiğimde sağlamdı.bunun başka bir yerinde sigorta falan mıı var yoksa.veya gösterge panelinin içinde mi sigorta var.ilk açtığımda göstergeler sonuna kadar vurmuyor ve lcd gösterge hiçbirşey göstermiyor.devir göstergeelrinin altındaki ışıklar yanıyor.fakat dijital gösterge göstermiyor.sizce gösterge paneli bozuk oolabilir mi?
    eğer başına böyle bişey gelmiş olan var ise veya bilen arkadaş var ise arızasını lütfen bir cevap yazsın.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    saygılar.kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)
    merhaba arkadaşlar ben vahdet,
    kerim_oz adlı kişinin biraderiyim ve sorunu halletik.
    sigortaları sonunda bulduk 4 adet sigorta var 10A'lik bunlardan bir tanesi yanmış.bilginize selenin altındakilerden...
    saygılar...

Motosikleti
    ybr250
    Arkadaşlar selam herkese.. Yamaha kalitesiyle geç tanışmış biri olarak herkesi uyarmayı biraz borç addediyorum kendime... Honda 150 kullandım öncesinde de bi kaç tane alt modelleri... Tamiri parçalarının dayanıksızlığı vb şeyler geçen yaz dişlisi falanı filanı derken 430 tl masraf yaptım.. parçaları sadece.. Neticede biraz hayal kırıklığı birazda riske girip yamahaya geçiim dedim, çünkü bir markaya bağımlılığımız var yedek parçaları nerde en ucuz satılıyosuna kadar herşeyini araştırıp zamanında bilgi sahibi olduktan sonra onları unutup yeni bir markaya gitmek cesaret ister.. Allahım ya sizler 125 ve 150 ya da 200 lük bide 250 lik diger motorlarla kıyaslamak ayıptır ybr250'yi.. marşa bastığın anda bile gücünü hissediyorsun.. 2.viteste anlamadıysan gücünü bence 3 e hiç geçme.. Benzini koklayan bu makineyi dostlara tavsiye ederim.. 420 430 km arası 50 tl ye gidiyo.. yüksek hızlara çok rahat çıkabiliyosunuz.. Solda hiç tacize uğramadan güvenle gidebiliyosunuz... Şimdilik yamaha başka tanımıyorum kardeş..... bana masal anlatmayın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

Arkadaşlar selam herkese.. Yamaha kalitesiyle geç tanışmış biri olarak herkesi uyarmayı biraz borç addediyorum kendime... Honda 150 kullandım öncesinde de bi kaç tane alt modelleri... Tamiri parçalarının dayanıksızlığı vb şeyler geçen yaz dişlisi falanı filanı derken 430 tl masraf yaptım.. parçaları sadece.. Neticede biraz hayal kırıklığı birazda riske girip yamahaya geçiim dedim, çünkü bir markaya bağımlılığımız var yedek parçaları nerde en ucuz satılıyosuna kadar herşeyini araştırıp zamanında bilgi sahibi olduktan sonra onları unutup yeni bir markaya gitmek cesaret ister.. Allahım ya sizler 125 ve 150 ya da 200 lük bide 250 lik diger motorlarla kıyaslamak ayıptır ybr250'yi.. marşa bastığın anda bile gücünü hissediyorsun.. 2.viteste anlamadıysan gücünü bence 3 e hiç geçme.. Benzini koklayan bu makineyi dostlara tavsiye ederim.. 420 430 km arası 50 tl ye gidiyo.. yüksek hızlara çok rahat çıkabiliyosunuz.. Solda hiç tacize uğramadan güvenle gidebiliyosunuz... Şimdilik yamaha başka tanımıyorum kardeş..... bana masal anlatmayın...

slm arkadaşlar, benim ybr 250 de şöyle bi sorunu var, arka maşada yani tekerleyi tutan amortüsör altında ki burçlar bitik anladım kadarıyla, orta sehpaya aldımda baktımki arka teker maşayla birlikte aşağı yukarı baya bir boşluk var
    ,yamaha servisine gittiğimde burç lar değişecek dedi
    bunlar nasıl bir burç bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim; kasklı ve kazasız sürüşler

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı kerim_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    ben bursa'dan katılıyorum ve ismim kerim.
    ben de geçenlerde 2. el bir ybr250 aldım.2007 model ve 29000km'de.herşeyle çalışıyordu fakat bugün motoru vitesteyken durdurdum ve yan ayaklığı açtığımda sonradan gösterge paneline bakatyım dedim ve göstergeler göstermez oldu.korna çalışmıyor ve selenin altındaki sigortaları kontrol etttiğimde sağlamdı.bunun başka bir yerinde sigorta falan mıı var yoksa.veya gösterge panelinin içinde mi sigorta var.ilk açtığımda göstergeler sonuna kadar vurmuyor ve lcd gösterge hiçbirşey göstermiyor.devir göstergeelrinin altındaki ışıklar yanıyor.fakat dijital gösterge göstermiyor.sizce gösterge paneli bozuk oolabilir mi?
    eğer başına böyle bişey gelmiş olan var ise veya bilen arkadaş var ise arızasını lütfen bir cevap yazsın.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    saygılar.kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...
    Kerim Motorun çalışıyor ise sorunun sigortalarda, değiştir dene. Gösterge kolay kolay iflas etmez. Aynı makina bende de var şükür ki sadece sigorta değiştirdim. Bir ara aynı sorunu bende yaşadım ama ,25 krşluk bir sorun o kadar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Alıntı lieber_mann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben vahdet,
    kerim_oz adlı kişinin biraderiyim ve sorunu halletik.
    sigortaları sonunda bulduk 4 adet sigorta var 10A'lik bunlardan bir tanesi yanmış.bilginize selenin altındakilerden...
    saygılar...
    Birader kusura bakmayın cevap çok geç kalmış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Alıntı kerim_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar, benim ybr 250 de şöyle bi sorunu var, arka maşada yani tekerleyi tutan amortüsör altında ki burçlar bitik anladım kadarıyla, orta sehpaya aldımda baktımki arka teker maşayla birlikte aşağı yukarı baya bir boşluk var
    ,yamaha servisine gittiğimde burç lar değişecek dedi
    bunlar nasıl bir burç bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim; kasklı ve kazasız sürüşler
    İşte bak onu bilmem.

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Canım benim, Gelinciğim, İlk göz ağrım, Yoldaşım, Sırdaşım daha neler neler...
    Gelinciğimi bugün ansızın Konyadan gelen arkadaşlara verdim gitti. Hazırlıksızdım gelmişlerdi boş gitmemeleri gerekiyordu, 2 saatin içinde tüm işlemler bitti. Herkes bu makinaya çooook attı tuttu. 22.000 Kmde satıldı hala bir pehlivan gibi. 22.000 Kmdir bir gün olsun beni sıkıntıya sokmadı. Yağmur çamur, soğuk sıcak, yaz kış, Lastiği dahi patlamadı, vs vs hiç birşey yaşatmadı. Gözümün nuru bana yaşattıkların için sana tşk ederim, yolun açık olsun, yeni sahibinide üzme. Bu gece buruk geçecek, Suzuki yerini dolduramayacak.... Evet arkadaşlar atılan tutulan motor satıldı. Ve bir kerecik bile yolda bırakmadan, masraf açmadan. Bir daha 250lik almaya niyetlensem tek gerçeğim o. Hayırlısı olsun artık. paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)