Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kanuni Motorun 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Arkadaşlar selam 2008 model 3.kanuni motorum bu model;şu an 35000 km yi devirdim sadece iş için kullanıyorum hiç bir arıza vermedi 2 sene içinde,kanuni bu modelle beni şaşırttı diyebilirim,ama şunuda söylemek lazım bir cbf ile kıyaslamak doğru olmaz,çin malı scooter kategorisinde alınabilecek bir motor diyebilirim,jantlarının büyük olması motor için bir artı,ön ve arka disk frenler görevini gayet güzel yapıyor,karda,yağmurda kullandım gayet başarılı bana göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Merhabalar,

Ben de bu motoru uzun süredir araştırıyorum ama sanırım kullanıcı sayısının azlığından olsa gerek forumlarda çok yer tutan bir model değil.
    Yakın zamanda almaya niyetliyim umarım hayal kırıklığı yaratmaz.
    Temel beklentim sağlamlık.
    Hızının şu aşamada bir önemi yok.
    Her durumda işe araba ile gidip gelmekten ucuza gelecektir.
    Yani ne kadar yaktığının da bir önemi yok
    Son tahlilde bu motoru kullanan tüm arkadaşlarımın memnuniyeti halen devam ediyor mu acaba ?

Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim

Benim Motorda 40,.000 km De Motor Değiştim Neden Diye Sorarsanız Servise Bakıma Götürdüm Her Şeyi Yapmış Yağı Değişmemiş Şu An 50.000 KmDe Bir Sorun Yok Sadece Sarj Dinamosu Ve Arka Diski Değişmem Lazım Çünkü Gene Aynı Servis Tek Balata Takmiş Diske Diski Yemiş Ama Genede Süper Tutuyor Frenler.Hız OlarakTa 110 Buluyor.Su An Memnunum Bir Sorun Yok.Tavsiye Ederim.Ama Hız Diyorsanız.Almayın Biraz Hantal Motor.Sadece Gezinti İçin Uygun Olabilir.

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    şimdi bu başlık çok kafamı karıştırdı??

resimde olmayınca acaba hangi motordan bahsediliyor tam olarak biri resimle örnekleyebilir mi?

Çünkü bende Motoran scub 150 isimli bir başlık açtım hoş hala onay alamadım ama ?!

Motorun Resmi Bu Ben Bugun Kaza Yaptım Motor Yandı Ne Sans Ama

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçmiş olsun. Umarım sana birşey olmamıştır.
    Ben şuanda kymco people s200 kullanıyorum ama hala bu model listemde.
    Şehir içi için çok kullanışlı görünüyor.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Uzun süredir siteye girmiyordum, motoruma da binemedim.

16.000 km raporu:
    - Bir arkadaş karbüratörü temizliyim derken otomatik jigleyi bozmuş, o değişecek
    - Genel bakım yapıldı, sorunsuz olarak beni taşımaya devam ediyor.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    Dominar
    michael82 geçmiş olsun.
    Kusura bakma kaza mesajın gözümden kaçmış bugün fark ettim.
    Umarım sana bir şey olmamıştır.
    Benim Motorun 150 de şu anda 2.700 km de ve herhangi bir sorun yok.
    3 ay öncesine kadar yazlıkta duruyordu ve bir senede toplam 700 km yol yapmıştım.
    3 ay önce İstanbul'a getirdim ve ramazan haricinde neredeyse her gün işe gidip gelirken kullandım.
    Sıkışık trafikte abartılı kalkış ve hızlanmalar yapılmadığı sürece yakıt sarfiyatı 2,8 - 3 litre/100 km aralığında.
    Benim de egzost koruma sacım kırıldı. Cumartesi günü yenisini sipariş ettim bakalım ne zaman elime ulaşacak.
    Son hızını da her gün Basın Ekspres Yolu'nda mecburiyetten denemek durumunda kalıyorum ve
    henüz 92 km/h üstüne çıkmış değil. Biraz hantal bir yapısı var ama çok rahat bir scooter ve severek kullandığımı söyleyebilirim.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    Dominar
    Motorun 150 ile 6.600 km ye ulaştık 2 kez arka fren müşürü yandı ve tanesi 10 TL maliyetle değiştirildi.
    Yani herhangi bir sorunumuz yok. Motor da açıldı diyebilirim. Rüzgar karşıdan gelmediği sürece 100-110 aralığına rahat ulaşıyor.
    Yakıtı fabrika verileri ile tutarlı. 100 km de 3,5 litreyi geçmiyor.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

UMUTDURAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motor ile ilgili internet te çok fazla bilgi bulunmadığından bende tecrübelerimi paylaşmak istedim. motoru yeni aldım ve ilk olarak 275 km lik bir yolculuk deneyimi gerçekleştirdim .. daha önceki kullandığım motorsikletlere göre yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi. yaklaşık 10 litre yakıt tüketti. tabi malum bu tür motorsikletler uzun yola çok uygun değil.

hız olarak yolculuk edebileceğiniz devamlı hız 70 - 80 km civarında. tabi yokuş aşağı vs. gibi durumlarda 90 km yi zorlayabilirsiniz.
    konfor yönünden değerlendirdiğimizde selenin arka kısmının yüksek olması arka tarafınızın uyuşmasına sebebiyet veriyor.
    motor dengeli rüzgardan çok fazla etkilenmiyor.

motoru dinlendirme kısmına gelirsek yolculuk süresince bir mola verdim o da acıktığım için. yani motor 120 km hiç durmadan gidebiliyor. ama yinede uzun yol için tavsiye edilebilecek bir motosiklet değil. şehir içi kullanım konusunda henüz yeterinde tecrübem olmadı. bu konudaki tecrübelerimi de buradan paylaşırım ..

Hala duruyor mu motor ?
    Ben sattım . Su an Cbf ile yola devam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)