Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Merhaba arkadaşlar öncelikle bu siteye tesadufen rastlamıstım ve bu siteye üye oldugum gunden bu gune hayatımda çok şey değişti motor bilgisi olarak ve daha öğrenmem gereken çok şeyin oldugunu anladım.
    Motorcuyum diyen arkadasların Motorcuyum demeden önce bu siteden bir kere gecmesi gerektigini ögrendim. Arkadaslık,dostluk ve yardımlasma. Bilgi paylaşma konusunda birbirine yardım etmeyi bir görev bilen arkadaslar beni bu siteye abone etti Hepsine teşekkur ediyorum. Ve girdiğim günden beride Kendimi sizlere Tanıtmamanın bir ezikliğini yaşıyorum. Tanışma bölümünü sonradan farketmiştim Beni affedin artık.
    İsmim adil Ankarada yasıyorum Motor sevdalısıyım.

Tiger 250cc Namı diğer Kanuni

Asıl konumuzda Almak istedigim motoru sonunda Tiger 250cc'yi Aldım Arkadaslar ve cok mutluyum inanın. Merak eden arkadaslara Motor hakkında bilgi vermek istiyorum. Bundan önceki Motorum Mz301cc idi uzun bir süre Forumlarda Satmak için ugrastım sonucta bir şekilde sattım ve satınca Tigeri almak için gerekli parayı toplamıs oldum direk bayiye gittim Ankarada Kanuni bayisi çok yardımcı ve ilgili idiler zaten gözümde dew gibi görünen Tigeri almam için kafamdaki bütün soruları yanıtladılar. Sonucta bi kısmı pesin bı kısmı Kredi olarak Tigerı 4 gun once Teslim aldım. Aldıgımdan bugune 150 km ye ulastım bile simdi benim ilk izlenimlerimi bi önceki motorum mz 301cc ye göre yapınca çok değişik bir motor fakat bi okadar da dengeli bi okadar oturaklı bir motor forumlarda Hep okurdum Tigerin Gereginden fazla ağır oldugunu yazıyor bazı arkadaslar fakat agırlıgın hiç bir sorun olmadıgını dengesinin cok iyi oldugunu gordum. Şimdi temiz temiz rodajımı geçirmek için Servisinde soyledigi gibi ilk 800 km de 60 km hızı gecmemeye dikkat ediyorum. Motoru eger almak isteyen arkadaslar warsa mutlaka motoru gidip bayisinde görmelerini tavsiye ederim Mondial veya jinlun ile bir tutulmayacak bir Tarzı var 3 motoruda yanyana getirdim Çok değişik bir tarzı var bence daha bir agır görüntüsü ve Kendine has bir karizması var Görenler gercekten hayran kaldılar motora Bilmeyenlerde zaten Harleymi diye soruyorlar önce şu ana kadar gözüme carpan bir olayda çok seri olmadıgıdır 180 ibre koymuslar ama servisle konustugumda bana iyi bir rodaj sonrasında Max 155 km hız yapabilecegini söyledi ki bu motor bana göre sakin sakin binilecek ve motorun zevki cıkarılacak bir motor diye düşünüyorum ama titreme olayı ile ilgili aşırı bir durumla karsılasmadım çok yüksek devirde düşük bir titremesi var ama bunuda sorun olarak gormuyorum. Şimdi tek isteğim Temiz bir rodaj gecirmek.

Motorda 4 lü sinyaller var benzin göstergesi var ama sadece benzin bittiginde uyaran bir ışıktan ibaret gösterge. Frenlere bastıgınızda otomatik olarak yanan 4 lüler mevcut sinyal verirseniz yanmıyorlar. Sadece yan sehpa var alt sehpası yok Koltukları gayet güzel koltuk anahtarla acılıyor ve altında ufak bir alet vs vs bölümü mevcut. depo 18 lt Ateşleme elden marşlı ayak marsı yok. Amortisorler iki kişi için gayet iyi bence ama tek kişi birde hafifseniz biraz sert yapabilir agırlık oldugu zaman pek etkilemiyor kasisler. Ve En çok hoşuma giden bir şeyde Pedallar altındakı Ayak koyma yerleri sürüş esansında çok işe yarıyor hiç yormuyor hoşuma gitti. Önfrenler Çift Disk Ve gayet güvenli frenleri var arka fren cok kullanmıyorum henuz. Şimdilik motor hakkında edindigim bilgiler bunlar daha sonra gelişmelerden haberdar edebilirim.

Ve Tiger aldığımdan dolayı memnunum sevinçliyim heyecanlıyım Satmıs oldugum Mz 301cc den de cok memnundum hiç bir sorunum olmamıstı bundanda öyle bir performans beklıyorum umarım bir sorun cıkmaz su ana kadar Tiger ile yaptıgım yol ve deneyim kesin bir sonuc değildir sadece paylaşmak istedim. Reklam gibi olmamıstır umarım

Sevgilerle Adil
    mursel55 bunu beğendi.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ruzgarinoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cgl 125
    Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin bnmde aklımda var ama diğer yandan da twister i düşünüyorum bakıcaz artık????

cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah.

khan_cross - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI KX250 '04
    Fotograf gözterirsenız daha iyi olur. Tiger nasıl bir motor'ki?

Neyse, güle güle kulan!

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    just_life kardesım motorun hayırlı olsun bende tıger almak ıstıyodum.hatta ılk gordogumde resmen asık olmustum motora.gece ruyama falan gırıyodu.ama cbr 125'e dogru bı kayma basladı bende.aslında racıng tıple pek ılgılenmezdım ama cbr 125 cok hosuma gıttı.hakkında soylenenlerde olumlu seyler.isallah yakında alıcam ıkısınden bırını.

Motosikleti
    Fazer
    _Si_BeMoL_ Aynen senin gibi düşündüm son ana kadar Tiger ile Cbr 125 arasında gelgit yaptım ikisi ilede anlastım sonra arkadaslarla otururken yanımızdan Bir tane Cbr125 geçti Arkadasa bak bak bak bu motor dedim onun gözüne biraz ufak gorundu Ama Cbr125 ile arasında çok fark var değişik ikiside ayrı kulvardalar bana göre Tiger Tamamen zevk için sürülebilir. Cbr125 daha atik daha seri Tigerin yanında. Aşık oldum demişsin ya bende nette resimleri gorunce aşık oldum Tigera resmen gittimde birde Gercek halkini görünce direk bayide Bastım mühürü
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günlerde kullan inşallah

hayırlı olsun

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günlerde kullan inşallah

Motosikleti
    Fazer
    Tesekkurler arkadaslar zevk ile dolaşmaktayım Şehrin caddelerınde Amortisorler caddelere daha uygun gibi geldi Yani biraz daha yumusak olsaymıs fakat sikayet etmiyorum iki kişi binildiginde daha bi yaylanıyor.

zampara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Tesekkurler arkadaslar zevk ile dolaşmaktayım Şehrin caddelerınde Amortisorler caddelere daha uygun gibi geldi Yani biraz daha yumusak olsaymıs fakat sikayet etmiyorum iki kişi binildiginde daha bi yaylanıyor.
    gittikce yumuşuyor.

Motosikleti
    Fazer
    Zampara kac km desin bişiler yazda aydılat bizi piliz.

Bugun pazar gunu diyerek cıktım Tiger ile yola toplam 120 km yol gittim motorun rodajından bi an önce kurtulmak istiyorum ve motoruda bu arada deneme fırsatı buluyorum rodaj sırasında max hız 60km ile kullanıyorum her vitesi ayrı ayrı denıyorum 60 km hızda herhangı bır durum veya bir şey algılamadım fakat bir kac kere 70-80 arası cıkmak zorunda kaldım otoyolda bu arada Motorun biraz Vibrasyona girdıgını gordum ama Motorunda yüksek devirde Gayet güzel hız kazanıyor.

Bunun dısında Amortisörler ilk günkü gibi değilller Aksine gün gectikce yumusadıklarını hissettim. Şu ana kadar 340 km yol yaptım her defasında motoru kontrol ediyorum bir önce ki motorumda hep zinciden yağ damlardı bunda da olucak mı acaba diye devamlı kontrol ediyorum altına sağına soluna bakıyorum şu ana kadar çok temiz bir goruntu var motorda. Sabahları çalıştırırken Jikle ile calışıyor biraz ısınması gerekiyor daha sonra motorun calısması çok güzel ve sessiz. Ve Motora iki kişi bindigimizde arkaya oturan kişi kesinlikle motora hayran kalıyor arka koltuk gayet güzel. Fakat ben ilk kez bu tarz bir motor sürdügüm için de olabilir tam olarak bilmiyorum ama uzun süre kullanınca biraz belim agrıyor yanı ben tam oturuş pozisyonunu alamıyorda olabilirim Üzerine oturunca bi geriliyorum Harley sanıyorum bazen Tİger kullanmak çok zevkli diye bitiriyorum.
    mursel55 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız işallah
    iyi bir seçim cbr125 kötü alet değil ama tamamen farklı sınıf çok ii bir görünüşü var sorunsuz binersin işallah

Motosikleti
    Fazer
    BBRR, Teşekkur ederim Kararsız kalmaktan iyidir. Ve hoşumada gitti

zampara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Slm arkadaşlar benim motorum şu anda 1012 km de daha 500 km rodajım var.Şimdiye kadar motor bir sorun çıkarmadı.Tek dert şu rodaj işte servisle konuştum 60 km beni çok sıkıyor dedim bassam gaza biraz ne olur adamlar hiç tavsiye etmiyor basmayı devir saatini kesinlikle kırmızıya getirmede ne ytaparsan yap dediler
    İşte böyle mptorun 400 km de yağını değiştirdiler,800-1000 arasıda ücretsiz son bakım ve ayarlar yapildı.Zincir ayarı gibi

Motosikleti
    Fazer
    Bana 800 km Olunca gel dediler. Yani sen 400 km de yag deişimine gitmissin hımm bu işte bi iş var Neden bana 800 dedi bizim servis acaba

ULZANA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero olacak inşallah
    sırtın yere gelmesin,güle güle kullan kardeşim,hayatının avucunun içinde olduğunu ve kafesçilerin sana saygı göstermiyebileceğini asla unutma.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    just_life, hayirli olsun. güle güle kullan kardesim.
    ALLAH kazadan, beladan korusun. amin.
    ileriki zamanlarda yakit hesabi yapip, bildirmeni isteyecegim senden.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

koraytras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250
    arkadaşlar;
    biz jinlun forum başlığı altında başlattığımız ve hep beraber çok güzel bir piknik olmasını düşlediğimiz bir organizasyona adım adım ilerliyoruz her geçen gün gerek yakın çevrelerimizden gerek diğer sitelerden haberdar olan motorsever arkadaşlar bu sese kulak vermeye başladı. hepimizin katılımıyla
    bu sitedeki arkadaşlıklarımızı ve güzel muhabbetimizi hem tanışma olarak hemde eğlence ve yaza veda pikniğinde pekiştirmek istiyoruz...
    bunun için tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz...
    pikniğin detaylarına gelince herkes özgür tamamen katılmak, kaynaşmak, tanışmak ve özgürlük temel hedef.dileyen günübirlik katılabilir dileyen çadırıyla gelip kamp yapabilir...tabi bunu sizden gelecek yeni fikirlerle destekleyebiliriz... organizasyon hepimizin, her fikir ve düşünce değerlendirilecektir...
    mutlaka ve mutlaka düşüncelerinizi fikirlerinizi en önemlisi katılımlarınızı bekliyoruz... msn: koraytras@hotmail.com
    sevgilerimle...
    saygılar...
    Tanrının değirmeni ağırdır ama iyi öğütür.
    >>>koraytras<<<

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler