Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mendizabal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mesajlar için teşekkürler hergün giriyorum bu forma rodajı bitmesini bizde bekliyoruz. rodaj bitince fikirlerini yeniden öğrenmek isterim sağol just life yazıların bize oldukça yardımcı oluyor görüşmeek üzere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Orjinal Sisy barlar fakat cok pahalıymıs arkadaslar fikirleriniz nedir?? Nasıl olmus güzelmi, kötümü bana biraz uzun gibi geldi ama Bu motordaki görüntü tarz zaten bi ayrı gibi belkide uymustur. Ama arkadaki kişi için çok rahat bi alet oldu

\'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle daha güzel olmuş.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

cemo_brs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxx
    ABİ ALIYORUM BENDE GÖRMEMİŞTİM DAHA ÖNCE ÇOK ŞEKİL Bİ SEY YA
    SATIYORUM EVİ ARSAYI TRAKRÖRÜ
    gözünüzden gelen yaşlar ömür boyu rüzgar kaynaklı olsun inşallah

Motosikleti
    xxx
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************

Motosikleti
    Fazer
    Nasıl yani çalışırken Vibrasyon olmuyor dostum ya şu ana kadar 90 km de biraz vibrasyon var tabiki ama onun dısında herhangi bir problemım olmadı allaha şükür. Artı olarak yakında Heybelerinide alıcam Cok tatlı duruyorlar motorda. Denge olayına Aynen katılıyorum sana Çok dengeli +1cemo_brs,
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    just_life biraz geç oldu ama hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler gerçekten güzel motor iyi seçim
    ben ilk çıktığında gastede netde görüyordum ama birgün kaldırımda yürürken gördüm inanamadım harbi sağlam yapmışlar benim bitdiğim kısım arka egsoz görüntüsü çok harika
    ve şunu unutmayın bu olaylar şans işi Kanuni kendini geliştirdi servis ve yedek parça olarak ve getirdiği modeller bazında bende hussar kullanıyorum gerçekten usta bazen yolda şakasına takılıyo aldın hussareı uğramıyorsun diye
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Fazer
    powerbyaydin, Teşekkur ederim Aynı durumu yaşamışız biraz sanırım Gazetede ve internette gördüm hoş bişey dedim birde bayisinde görünce içim gitti mali durumu düzeltince alıverdim.

Motosikleti
    xxx
    vibrasyondan kastım marşa bastın motor çalıştı motorun kendi titresimi yani giderken olan vibrasyon değil motor sabitken sehpayı kaldır motoru bırak çalısıyoken diğer motorlara göre çok teknolojik yaklaşmışlar bu motora.ayakta uzun süre kalabiliyo rodaj içinde tavsiyem motor katkılarından kullanın ama dandik olanlardan değil 444 uygun bir kaktı hem sesi hemde vibrasyon derdi olanlara bire bir motoru rodaj safhasında aşınmalardan uzak tutuyor ve motorunuzun ömrü uzuyo çok değil sadece yağ degişiminde kullnamanız kafi kerameti 10 ytl

senin sayende ve komsum sayesinde çok sey öğrendim bu motordan ve ilk sizde gördüm kafaya taktım sene sonu alıp garaja koyucam yazında kim tutar beni

denge olayını araştırdım motorun çelik barları içinde sağ ve sol tarafta dengeli biçimde civa mevcut motoru hareket halinde yatırdığınızda düşmesini engelliyo yani civalar sizin agırlığınıza göre motora ayrı bi hava katıyo

Motosikleti
    xxx
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.

newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Başka renkleri de var mı bu Tiger 250 nin ?

Motosikleti
    Fazer
    cemo_brs, Bu plaka olayını tam olarak kafamda cozemedım de Nasıl yapabılırım sen guzel dediysen guzeldır kı yaparım yanıı.

newbiker, Evet bir rengi daha var Sarıya benzer sampanya rengıde diyorlar.

nomenipatris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 tropy sieger mz
    merhab arkadaşlar nasılsınız.
    bende dede den kalma 1965 model mz tropy sieger var napıyim bu motoru. balkonda duruyor.
    satıyimmi yoksa yaptırıp biniyimmi.

nomenipatris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1965 tropy sieger mz

Mendizabal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cemo brs tiger hakkında daha fazla bilgi edinirsen bizede haber verirsin umarım valla bu motor hakkında bilgiye çok açız ve bu tip bilgileri nereden alıyorsun motor yokmuş sende. teknik servisten bilan mı ?

Motosikleti
    xxx
    kardeşim bende zat 150 var ama sadece ayağımı kessin diye aldım benim derdin tiger 250 nin sırtına binmek zat la aramızda bi sorun yoh 2600 km de daha tırt lamadadı valla

motor bilgim küçükten beri olan araba ve motosiklet merakımı tatmin etmek için araştırmalar ve soru sormalardır

tiger alanlara ve almak isteyenlere sunu derim
    alanlar:çok kral bi secim, bu paraya bu kalite ve bu karizmada motor seçimi ni yaptığınıza göre motordan anlıyosunuz yedek parça ,servis

almak isteyenler:varsa paran istiyorsan classic alıcan tiger 250 lilik
    durma bul bi bayilik ulem bende şairlik de varmış abooooooooooo

nomenipatris bak aç kanuninin sayfasını sadece resmine bak özelliklerine bakma
    hayalet kendini tigerin üstünde baska bi sey yapma

Motosikleti
    xxx

Motosikleti
    Fazer

Motosikleti
    Fazer
    Arkadaşlar bana göre uzun süren bir Sabırdan sonra saatte 60 km hız
    ile Rodajın İLk 800 km'sini tamamladim ve motoru bakıma verdim ertsi gun aldım Servisteki arkadasa da herseyı sordum. Biraz basabilirsin dedi ve rahatladım. Şu ana kadar Tiger ile aramızda gayet güzel bir dostluk oluştu herhangi bir sorunuzmuz yok gayet de iyi anlasıyoruz.

Gelelim Tiger ile bugun yasadıgın bir olaya Sabah motoru calıstırdım 5-10 dakka arasında ısıttıktan sonra yola cıktım 12 km yol gittim max hızım 80-90 km işyerine geldım motoru kapattım buraya kadar herhangı bir sorun yok. İşim çıktı Çalıştırdım motoru cıktım yola yol bos bu sefer biraz daha hızlıyım 100 km hıza cıktım Motor mükkemmel yol tutuyor bu arada biraz vibrasyon var bunu es gecmıyorum. Neyse bir sure bu şekılde gıttıkten sonra bir kavşakta Lambalara takıldım ve durdum Motorun altında Dumanların geldıgını gordum eğildim bi Baktım Şok oldum Musluktan akar gibi her yer Yağ içinde olmuş Üstüm başım pantolonum yağ içinde sağına soluna bakıom nereden gelir bu yağ karburator yakınlarından bi yerden gelıyordu neyse. Haydaa dedim biraz da korktum ne oldu şimdi boyle durup duruken motora neyse motor halen calısıyor ama piston seslerini duymaya basladım artık istop ettim kontagı kapattım Saat Sabah 9,30 cıvarı idi ne yapacam diye dusunurken tek care servis dedim bu saatte. Servisi aradım direk dedim Abi motorun heryerınden yağ akıyor durumu anlatttım adam iyi bak felan işte yag degildir benzındır felan dedi. Neyse yağ olduguna ikna ettim adı ercan bu arada konustugum kişinin. Ercan abi dedim ne olacak şimdi. Motor yurumez mi dedi. Motorun yürüyecek halı yok yag kalmadı ki Yürümez dedim. Ercan abi adresi ver hemen geliyoruz dedi ve 1 saat içinde bi kamyonet ile geldiler Allah razı olsun servis dediğin Böyle olsun yani. Motoru attık hemen arabaya Goturduler bu arada bana bi espride yaptı. Kanuni al yolda kal Pantolon yag ıcınde pantolon getırecektı bana birde. Bana pistonları felan yemissindir dedi bakarıuz serviste dedi oda hayret ettiki sormayın yanı. Oradan ayrıldık o servise ben işime yayan dondum. Bir saat sonra bana Tel actı. Gel olm motorunu al dedi. Şaka yapıyor sandım ki gerçekmiş Motorda bir sorun var diye cok korkmustum ki yokmus allahtan Tek derdimiz Karburatorun yanında bir vida gevşemiş ve motorun calısması ile yaptıgı basınc yuzunden vida nın cıktıgı yerden yagı atmıs yanı. Daha sonra butun vıdaları tekrar tekrar elden gecırdık eksılen yagı tamaladık ve benıde iyice rahatlatana kadar anlattılar durumu ki ikna olayım diye. Motoru aynı gun içinde geri aldım. Yani Rodaj suresince Vidalara Çok dikkat etmek gerekiyorrr fırlıyorlar valla. Benim en mutlu oldugum yer ise 1,si motorda bir sorunum yok 2,si Bayiinin verdigi servis anlayısı Süperrr. Bi espri yaptıkı sorma Kırmız bir Dodge ile bizde yol yardımı var olm diyordu bana ahhaa

Neyse hersey hallolduktan sonra biraz sohbet ettik siteden bahsettim resimleri gosterdim Bir arkadas illa benım de resmımı koy internete dedi bende kıramadım buyrun.

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    hayırlı olsun, kazasız belasız kullan...
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler