Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Selam Arkadaşlar, Bem Kanuni 150Storm Almak İstiyorum Kullanan Arkadaşlardan Motoru V.s Aksamlar Nasıl Olduğunu Sormak İstiyorum, Bayilere Sorsam Süper Diyecek Ama Sizler Tarafsız Olduğunuz İçin Güveniyorum... Ve Babam Alıcam Dedi Sonradan Kayış Attı Nasıl İkna Edebilirim Taktik Pls (Ciddiyim Valla Motorsuz Ölürüm Bem)
    Sadece sürerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sizce kanuni mondial ve asya motordan daha iyibi markamı?

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Kardeş Bilmiyom Vallah Ama Türkiye'de Yoktur Ben Türkiye'ye Yeni Geldim Türkmenıstandaydım Orda Honda Spycem Vardı... Ve Babam Alıcam Dedı Kayış Attı Biraz Taktik Verirmisin Bi Abi Olarak Ben 17 Yaşındayım Baba Kuzusuyum
    Sadece sürerim

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı tsoner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben soner kanuni storm 150 almak istiyorum motorunuzdan memnunmusunuz bu motoru önerirmisiniz ?ben 17 yaşındayım a2 ehliyet alıcam ağustosda sınavda kaç soru olucak nası sorularla karşılaşıcam???

ben soner scooterleri bayabi inceledim ama storm başka bi güzel çok erkekduruyo ama hiç kullanmadım tavsiye edermisiniz ? 100 km de kaç lira yakıyo?cevaplar için şimdiden tş..
    sorular zor değil kursun verdiği sorulara çalış testleri çöz yeter aynıları çıkıyor çünkü eğer sistem değişmediyse. kanuni storm iyi bu bütçeye göre gayet uygun bi motordur.

Alıntı Pessimistyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar, Bem Kanuni 150Storm Almak İstiyorum Kullanan Arkadaşlardan Motoru V.s Aksamlar Nasıl Olduğunu Sormak İstiyorum, Bayilere Sorsam Süper Diyecek Ama Sizler Tarafsız Olduğunuz İçin Güveniyorum... Ve Babam Alıcam Dedi Sonradan Kayış Attı Nasıl İkna Edebilirim Taktik Pls (Ciddiyim Valla Motorsuz Ölürüm Bem)
    kanuni storm yukarıda da dediğim gibi güzel bu bütçeye göre uygun bi motordur. tabiki sorun çıkmıyacak diye bir şey yok.ilk sorunlarınıda sana en yakın kanuni servisinde hallettireceksin. motorun rayına oturana kadar ufak tefek önemsiz sorunlar çıkarabilir.ama halledilmeyecek hiç bir noktasıda yoktur.
    kanuni de mondial de asyada dışardan ithal motorlardır. kanuni strom da çin malı asya 19a da çin malı. belki ufak tefek plastik parçaları burada üretiyo olabilirler o kadar net bir bilgim yok ama motorlar tamtmiyle çinden ithal edilmektedir.kanuni servis konusunda biraz daha gelişmiş olabilir belki bu gibi durumlarda servis büyük rol oynuyor. bazı servis senin bozulan parçanı garantiye sokmazken aynı parçayı başka bi servis garantiden para almadan değişebiliyor. ama servise vereceğin parayı garantiyi bir kenara atıp normal bi motosiklet ustasına götürerek daha iyi sonuçlarda alabilirsin. hiç değilse motorun hakkını alırsın. mesela benim gittiğim ustaya kuryeler geliyor daha sıfır cbf alıyorlar orda bakımını yaptırıyorlar neden servis canlarını yakıyor çünkü. ancak garantiye girecek bi olay olursa servise gidiyorlar.

Kardeş Bilmiyom Vallah Ama Türkiye'de Yoktur Ben Türkiye'ye Yeni Geldim Türkmenıstandaydım Orda Honda Spycem Vardı... Ve Babam Alıcam Dedı Kayış Attı Biraz Taktik Verirmisin Bi Abi Olarak Ben 17 Yaşındayım Baba Kuzusuyum
    valla taktikten ziyade ikna etmen lazım. babanın sana güveni varsa elbet alır motor biraz sabret. ara sıra sıkıştır ya motor olsa giderdim suraya işte falan. ama bu genç yaşta da elindeki motorla tehlikeli hareketler yapıp veya yapılmayacak hızı yapıp bizleride üzme sakın. alacağın motor hız motoru olamaz zaten. ona göre temkinli binersen babanda sana güvenir inşallah.
    KIRMIZI BOĞA..

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    arkadaşlar merhabalar hepinize. uzun zamandır başlığınızı takip ediyor ve bir kanuni 150 storm almanın hesaplarını yapıyordum. gun itibariyle bu hayal gercek olacaga benzer. 1000 ytl nakit param var, geri kalan 1400 ytl yi de 6 taksit yapacak bir yer bulursam ki internet uzerinde bu avantajı saglayacak birkaç bayii buldum; motoruma kavuşacagım. bu konuda yardımınızı istiyorum. istanbul' da oturuyorum ve yine istanbul' da bu sekilde odeme planı sunacak bir bayii biliyorsanız lutfen paylaşın. lider adlı kanuni bayisinin internet sitesinde 2400 ytl fiyat gorunuyor. hsbc karta 6 taksit yapacaklarını yazmışlar. ustelik 200 ytl tutan ruhsat ucreti de bizden yazıyor aynı sitede.yarın gidip bir konusacagım, umarım dedikleri gibi yaparlar bir sorun cıkmaz da hayaller gercek olur. zira artık heycandan uyuyamaz hale geldim.

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Valla Bende Uyuyamıyorum Ama Benımkı Gitgide Olumsuzlaşıyo..

Çok Teşekkür Ederim Abiler, Şimdi Dedinizya Bu Genç Yaşda Filan, Ben 1 Sene Boyunca Honda 125 Spyce(Activaya Çok Benzer) Bir Scooter Kullandım Bikere Düştüm Oda Buzda Durduğum Yerde. Yanı Tecrübeliyim Azda Olsa Sizleri Ve Ailemi Üzecek Bişi Yapmam Ben Öle Hız Yapım, Ön Kaldırayım Çocukça Buluyorum...(Trafiğe Kapalı Alanlarda Özel Güvenlik Alınmadığı Sürece)
    Sadece sürerim

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ben diğerlerinden belki bir adım önde olduğunu düşünüyorum. üç aşağa beş yukarı aynılar belki ama asyanın durumu biraz karışık. fabrikası kapandı diyorlardı bilmiyorum ne oldu. mondialde bir gün çekip giderse şaşırmamak lazım.
    Kanuni yıllardır bu ülkede motosiklet satan bir marka.. daha oturmuş servisleri vardır.
    ben mondial 150 zc alacaktım. çok hoş bir görünümü vardı. ama kanuniye daha çok güvendiğim için bir kaç yüz ytl daha biriktirdim..

bu arada servis ismail abiyi en son aradığımda "alo ben haydar dümen" şeklinde açtı telefonu mesela.. çok da eğlenceli adamlardır

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Babamı İkna Etmem Lasım Şu İki Gün İçinde Gidiyo Yurt Dışına... :S Sıkıştıyorum Motor Bole Az Yakıyo Serı Aralardan Gecıyo Dıe Arabayla Git Lem Dıyo :S

Yaa Kafam Karıştı İyice Alabilirmiyim Alamazmıyım. Derken Birde Zc Çıktı Oda Çok Hoşuma Gidiyor. Tip Olarak İkiside Güzel Ama Tipden Daha Önemli Olan Mekanik Konusunda Yardım... Şimdiden Teşekkürler.. (Mondila 150Zc, Kanuni150Storm)
    Sadece sürerim

Motosikleti
    yine de hey hey, kapora verildi arkadaşlar. yarın da hesabı kapatıp ruhsat işlemlerine baslıyorum. darısı diger arkadaşların basına. yalnız bugün galeride gordum ki mat siyah model haric diger renklerde cıkartmalar boya ile vernigin arasında yerleştirilmiş. yani vernik cıkartmaların uzerine atılmış. işin açıkçası kırmızı alırım diyordum ama bunu gordukten sonra mat siyahta karar kıldım. zira sade bir gorunum istedigimden cıkartmaların cogunlugunu sokecegim. hem nasılsa ruhsatta gri siyah yazıyor. ruhsat degisikligine gerek kalmadan bir kaç sene sonra boya yıpranınca mat siyah kaportayı parlak griye, gri olan gagayı da mat siyaha boyarım degişiklik olur bir kaç tane cıkartmasız kırmızı motor gordum. bu gorduklerimin tamamı asya motor muydu acaba? asyalarda cıkartmalar en ust katmanda galiba.

bu arada aklıma birsey takıldı. su gidonun altında sag taraftaki (aku degil, daha onde bir kapak.) kapagın altında ne var?

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Evet Onlar Asya 19A Tabi Senın Gıbı Dusunup Boyatmayan Harıcınde, Hayırlı Olsun Kardeş Valla Darısı Bana Ben Gri Düşünüyorum Mağazada Gördüklerinden Gri İçinde Bir Yorum Yaparmısın ?
    Sadece sürerim

Motosikleti
    gri de aklımı celmiyor degil. işin açıkçası o da kalır degil. lakin gri alırsam (ben de hala karar veremedim.) mat siyah bir sprey alıp o farların arasındaki gaga kılıklı parcayı siyaha boyarım anında. cantlar da siyah yapılabilir, kenarlarındaki parlak krom seritler aynen korunmak sartıyla. simdi tekrar baktım da cıkartmasız stormlar da var yahu, ne yapmışlar tekrardan vernik mi atmışlar anlamadım ki.
    gorunen o ki ya gri ya siyah alacagım, ama cıkartma yuzunden siyah agır basıyor. heryerde yapıstırmalar, cingen motoru gibi

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Şimdi Kardeş Senı Etkılemek Istemem Ben Daha Önce honda125 Scooter Alacaktım Babam Yurt Dısından Aradı Hangı Renk Olsun Dedı Bende Sıyah Dedım Oda Kırmızı Daha Guzel Duruyo Dedı Tamam Ozaman Dedım Bı Baktım ıyy. Sonradan Çok Kötü Oluyosun Valla Kendi İstediğini Geceleri Onu Hayal Ederek Uyuyamadığın Motorun Rengini Seç. Bana Kalırsa Ama, Ki Bende Gri Alacağım Bıde Elektrıkcıden Xzenon Far Mutiş Açıyor. Mondialde Filan Siyahı Kesinlıkle Dusunme Derdim Amele Motoru Gibi Duruyo Onlarda Ama Bunda İyi Gibi...

Kendi Hayallerini Kurduğun Motoru Ve Rengi Al Bence Sonradan Adama Çok Kötü Koyuyo. Hee Benım Tercıhımı Sorarsan Ben Gri Alacağım Kafama Koydum. Biçok Arkadaştada Gri Var... Siyah Fazla Terçih Edilmiyor Biraz Araştır Forumları Bence Çünkü Rengi Soluyo Olabilir Siyah Güneşi Çeker...
    Sadece sürerim

Motosikleti
    bu arada bizim stormların selelerinin kaplaması da asyalardan daha kaliteli duruyor. ve daha onemlisi stormun jantları daha büyük lastikleri daha geniş gibi sanki. bu da daha alımlı yapıyor motoru. ah bir de su cıkartmalar söküleydi, burnun kopsun kanuni.

http://image1.sahibinden.com/photos/...76_v94s278.jpg bu da siyahı

burda da ikisi yanyana ve grinin on grenaj cıkartmaları nasıl becerilmişse sökülmüş http://img132.imageshack.us/img132/5...untu435gs2.jpg

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Ya Onları Oto Aksesuarcılarına Götür Bi Sıvı Var Onu Sıkıyolar, Kavlıyo Onlarda Söküyo Problem Değil O
    Sadece sürerim

Motosikleti
    ya benzini sursen yine kavlar da uzerilerinde vernik var diyorum. onlar sökülünce altından mat boya cıkmasın?

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Resme Bakıyorum Da Heryer Dedin Gibi Ne Tarafından Bahsediyosun Göremedim Verniği Sökemezmisin?
    Bu Arada Akü Yerinin Üstündeki Yer Sadece Hava Girebilmesi İçin Azgara..
    Sadece sürerim

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    paneldeki dijital saat nasıl ayarlanıyor bilgisi olan var mı. orda aldığımdan beri :28 yazıyor. altındaki slikon gibi şeyler buton mudur nedir?

hangi renk kanuni storm 150 almamı tavsiye edrsiniz????

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Gri Almanı Şiddetle İsterim Şaka Tabi Bu İş Zevke Kalmış Bi İş Kendi Zevkine Göre Al Ben İlk Motorumu Alırken Mavi, Gri, Siyah, Kırmızı Varmış Ben Gormedım Yurt Dısından Babam Aldı Ben Gri Dedim O Kırmızı Çook Güzel Dedi Tamam Kırmızı Al Dedım Sonradan İsyan Ediyodum... Yanı Kendın Karar Ver Bence GRİ Çok Yakışıklı Duruyo Alırsam Ya Gri Ya Siyah...
    Sadece sürerim

Motosikleti
    asya 150t1
    Gri Almanı Şiddetle İsterim Şaka Tabi Bu İş Zevke Kalmış Bi İş Kendi Zevkine Göre Al Ben İlk Motorumu Alırken Mavi, Gri, Siyah, Kırmızı Varmış Ben Gormedım Yurt Dısından Babam Aldı Ben Gri Dedim O Kırmızı Çook Güzel Dedi Tamam Kırmızı Al Dedım Sonradan İsyan Ediyodum... Yanı Kendın Karar Ver Bence GRİ Çok Yakışıklı Duruyo Alırsam Ya Gri Ya Siyah...
    sana katılıyorum grı ve sıyah guzel oturuyo bu motosıklete

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler