Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardesim ...Sağolasın ...
    Sanada İyi gezmeler Ben genelde işe gidip geliyorum ....
    (Arada gezerizde sanırım .)
    Çalışmayan benzin göstergeside çalışmaya başladı ne hikmetse ...
    80 km anca oldu tam doldurmuştum depoyu.. ama baya bir rölantide çalıştırdım
    3 saat kadar . yarıdan aşa düştü yani..
    rodaj geçene kadar sanırım kilometrede 13 kuruş yakacak
    6-7 kuruş diyorlar diyorlar ama ama bence 8 kuruştan aşa zor düşer gibi.
    Dostum ben ne cektım bır bılsen ılk aldıgımda benzın masrafından rodajda hatta rodaj sonrası 1000 km + en az 1000 daha cok yaktı sonra bıraz ayar cektırdım karburatore motorda ıyıce alısmıstı zaten sımdı cok memnunum yakmasından ıyıce ayara gırdı benı hıc yanıltmıyo bı depo ıle en az 165 km gıdıyorum oda depoda kalıyo daha bıter dıye korkup laıyorum suan cok memnunum 5 ytl ıle 60 - 65 km cok rahat gıdıyo sanırım tam tutmadım ama gunluk gıttıgım yolu kac sefer gıdebıldıgımı dusunuyorum yanlıs olabılr ama ondan az degıl emınım
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hanedan12 ilk rodaj süresinde çok yakar bu bizdede olsu ama sonra yavaş yavaş oturur motorun bunu takma kafana o sorunlarında hepsi tek tek hallolucak kafanı yorma onlar olur şeyler bizdede türlü türlü şeyler çıkmıştı am şu an hepimizin motorunun maşallahı var sonuçta biraz masraf isteyen motorlar am verdiğin paranında karşılığını veren motorlar nitriousun dediği gibi giç bi farkı yok motorların boyadan başka .. her konuda yardımcı olmaya çalışırız
    KIRMIZI BOĞA..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanedan12 ilk rodaj süresinde çok yakar bu bizdede olsu ama sonra yavaş yavaş oturur motorun bunu takma kafana o sorunlarında hepsi tek tek hallolucak kafanı yorma onlar olur şeyler bizdede türlü türlü şeyler çıkmıştı am şu an hepimizin motorunun maşallahı var sonuçta biraz masraf isteyen motorlar am verdiğin paranında karşılığını veren motorlar nitriousun dediği gibi giç bi farkı yok motorların boyadan başka .. her konuda yardımcı olmaya çalışırız
    ABAl Kardeşim Akünün yeri farklı sanırım ..
    Kanuni de akü ayaklıkta T19a da farların arkasında gizli gibi ....
    orada olması çok sakıncalı akü ile ilgili sorun olunca direkt on konsolu dağıtmak gerekecek ...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    EVET ÖYLE MALESEF OLSUN SÖKE SÖKE ALIŞTIK UFAK TEFEK DEĞİŞİKLİKLER VARDIR BURALARDA BEN BİRDE BU MOTORUN AYNISI SİYAHINI GÖRÜYORUM NERDE ALMIŞ ONU HANGİ MARKA HİÇ Bİ FİKRİM YOK GEÇEN YİNE KARŞILAŞTIM KORNAYLA SELAM VERDİM HİÇ TINLAMADI.
    KIRMIZI BOĞA..

EVET ÖYLE MALESEF OLSUN SÖKE SÖKE ALIŞTIK UFAK TEFEK DEĞİŞİKLİKLER VARDIR BURALARDA BEN BİRDE BU MOTORUN AYNISI SİYAHINI GÖRÜYORUM NERDE ALMIŞ ONU HANGİ MARKA HİÇ Bİ FİKRİM YOK GEÇEN YİNE KARŞILAŞTIM KORNAYLA SELAM VERDİM HİÇ TINLAMADI.
    Takma kafana ABAL iyi niyetli düşünelim
    Farketmemiştir...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    YOK YA KAFAMA TAKMAMDA MARKASINI MERAK ETTİM YADA KENDİSİ BOYATMIŞTIR NET OLARAK ÖREMEDİM ÇÜNKÜ YOLA BAKMAM GEREKİYORDU
    KIRMIZI BOĞA..

Bu gün yazdık bakalım sinavlarda ...
    İnşallah teklemeden gideriz

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    GeÇersİn Yaa Takma Kafana Çok Kolaydi Sorular Hem Baraj 70..bu Arada Bu Stromun Sİyahida VarmiŞ BugÜn Sinavda GÖrdÜm Bİraz Muhabbet Ettİk..
    KIRMIZI BOĞA..

Arka Fren müşiri erimiş. basılı kaldı .
    bende söktüm Baya bir erimiş olduğunu gördüm ...
    Sigortayı da attırdı.. allahtan yedek varmıl yanında .. yedek sıfırlandı.

From: Leeo [mailto:Leeo@xxxxxl.com]
    Sent: Thursday, February 22, 2007 2:46 AM
    To: kanuni@kuralkan.com.tr
    Subject: Storm 150

Merhabalar, birsey merak ettigim icin bu maili size gonderiyorum,, Storm 150 aldim,,, Henüz teslim almadim ama,, Kanunin Turk Mali oldugunu iddia Ediyor bayileriniz, ve turkiyede uretildigini soyluyorlar, hadi buna inanmiyoruz parcalar disaridan geliyordur ve turkiye’de montaj ediliyordur diye düsünüyoruz,, fakat benim asil sorum benim tercih ettigim ve sizin bayilerinizin Soyledigi ve kuralkanın bu ulkede urettigini iddia ettikleri Storm 150 scooter’in aynisi Asya Motorda da söz konusu,, malesef ben bunun farkına varmakta biraz gec kaldim ve Asya Motor’da Storm 150 ile ayni olan modelin fiyati ise 1,890 ytl.. Ozelliklerinide kontrol ettim bire bir aynilar,, aradaki beygir gucunun 1.1 farki gibi

Sizce insanlar Kanuniyi tercih ederek kazıklanmayi mi hak ediyorlar, Ortada bir fark olmamasina ragmen yada sizce varsa bu fark nedir ? Aradaki 1000 ytl’ye yakin fiyatin ayıbını kapatacak gibi,, umarim cevap verirsiniz.. iyi calismalar..

Sayın xxxxx (Leeo),

Öncelikle ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür eder, uzun yıllar keyifli sürüşler dileriz. Satın aldığınız malın bir

benzeri sadece daha ucuz olduğu için aldığınız ürüne ‘’pahalı’’ değerlendirmenize saygı duyuyoruz. Storm 150

modelinin iç ve dış aksamının ortalama % 50 si yerli üretimdir ve kalite anlamında verdiğiniz ücretin karşılığıdır.

Verdiğiniz ücretten rahatsız olmanızı anlıyor ve bunu sadece dış görünüşü benziyor şeklinde değerlendirmemenizi

rica ediyoruz. Bu modeller dış görünüş itibari ile benzeyebilir. Nitekim bazı global markaların da çok benzerleri çok

ucuz ithal model satan firmalarda da var. Satın almış olduğunuz ürünün parasal karşılığı konusunda endişesiz

olmanızı ve gerekirse her iki aracı test etmenizi öneririz.

Saygılarımızla,

Şenay KARAHAN
    0216 581 21 30

Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş.

Not : başka bir forumdan Alıntıdır....

1 milyar fark nerden cıktı?
    Asya = 2.390 ytl
    http://www.asyamotor.com.tr/modules....owpage&pid=104

Kanuni = 2.599 ytl
    htttp://www.kanuni.com.tr

İkisininde muhtemelen parçaları çin malı
    Ama asya çinde Kanuni Türkiye de üretiliyor

Yanlışım varsa düzeltin?

Yanlışın yok aynen öyle gibi bir şey .

o fiyat farkı vadeyi koyunca oluyor ...

2,599 18 taksitte oluyor 3,200
    600 ytl vade farkı geliyor .

Bu arada Arkadaşımın 150 sine ufak tefek sorunlar çıktı ..
    Zaten ilk bakım zamanı gelmişti. (arka tekerin göbekten ses geliyordu bakalım ne sorunu varmış ...yazarız onuda
    Birde arada civataları kontrol etmekte fayda var ...
    bazı civataları dökülüyor .... :(

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hanedan 12 merak etme bunların hepsi çin ama almışsın sıkma canını elindeki motorun tadını çıkar takma kafanı böyle şeylere..bunun parçası türkiyede üretiliyor diye dahamı pahalı olması lazım..ona bakarsan asyada türkiyede üretiliyor diyorlar ama hikaye parçaların hepsi çinden geliyor..
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    hanedan 12 merak etme bunların hepsi çin ama almışsın sıkma canını elindeki motorun tadını çıkar takma kafanı böyle şeylere..bunun parçası türkiyede üretiliyor diye dahamı pahalı olması lazım..ona bakarsan asyada türkiyede üretiliyor diyorlar ama hikaye parçaların hepsi çinden geliyor..
    Evet abal(ahmet) a katılıyorum sıkma canın hem ogle abartı bı fıyat farkı yok Kanunı 250 ytl fazla ama emın ol Bu model Asya da olmasa o urun 3000 ytl den asagı satmazdı sımdı o fıyata satmadı cunku aynısı var.
    Ona bakarsan gecen Asya da uretım bandını tamamladı Kanunı gıbı ve ılk yerlı uretım 19A yı cıkardıgını ılan ettı ama oda Kanunı gıbı yalan burda monte etmekle olmuyo sımdı dusun hepsnı Çınden alıp daha cok kar elde etmek varken neden yarısını TR de uretsın dupeduz yalan 2.si maden cıksın Storm un su su su parcaları TR de uretılmektedır kanıtı budur uretım asamaları sudur dıye catır catır koysun resımlerı belgelerı onumuze bızde eyvallah dıyelım ama lafla peynnır gemısı yurumuyo
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

asasas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ EN 500
    hayırlı olsun kardeşim

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Arkadaslar seLam,,

Kanuni Storm'u ilk alanlardan birisiyim bende,, yukarıdaki mesajida kanuniye gonderen benim,, arkadasin birisi baska bi forumdan paste etmis gorunce bende sasirdim,,

Asya'li arkadaslara da seLam,,, Aralarinda bi miktar fark var ;D Bizzat inceledim ama cokta kaale alinacak seyler degiller ;)

Sunuda iletmek istiyorum strom'larin hepside samandira problemi var ;) Ayarlayabiliyorlar,,, caglayan-murat otomotiv Kanuni bayi & Technis fLn.. Arkadaslar bi ara bulusalim boyle tanismis oluruz ayni motorlar fln hos olur :D Bebekte hep harleycileri goruyorum ;D Bizde Stormcular fln olabiliriz :D

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abal(ahmet) a katılıyorum sıkma canın hem ogle abartı bı fıyat farkı yok Kanunı 250 ytl fazla ama emın ol Bu model Asya da olmasa o urun 3000 ytl den asagı satmazdı sımdı o fıyata satmadı cunku aynısı var.
    Ona bakarsan gecen Asya da uretım bandını tamamladı Kanunı gıbı ve ılk yerlı uretım 19A yı cıkardıgını ılan ettı ama oda Kanunı gıbı yalan burda monte etmekle olmuyo sımdı dusun hepsnı Çınden alıp daha cok kar elde etmek varken neden yarısını TR de uretsın dupeduz yalan 2.si maden cıksın Storm un su su su parcaları TR de uretılmektedır kanıtı budur uretım asamaları sudur dıye catır catır koysun resımlerı belgelerı onumuze bızde eyvallah dıyelım ama lafla peynnır gemısı yurumuyo

Dostum,,

Ilk olarak şunları soylemek isterim,,ben Kuralkanın fabrikasına gittim,, Motorun burada toparlandıgına dair soylediklerine katılıyorum,ayrıca parçalarıda turkiyede uretilmiyor bunada katılıyorum, fakat ben kanuninin ürün müdürü ile bizzat 15 dk konustum,, Stormun Cogu bileseni cinden geliyor,,ama bunun yanında avrupa ulkelerinden gelen parcalarıda var, mesela kayışı italyan,,ve ben inanmadigim icin bana motorun kayışını ve bi takim aksamlarının yedek parçalarını gosterdiler,,,cogunun uzerinde made in china yaziyor ama made in taiwan , singapur , italy ... 'dan gelen parcalarıda cok,, benim düsüncem asyadan 1-2 gomlek iyi,, oldugu.

selam arkadaşlar bende storm150 almak istiyorum allah izin verirse bu hafta içinde almayı düşünüyorum çok kafam karşıyor asyamı kanuni bi yardı medin yaww :(

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı imp07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende storm150 almak istiyorum allah izin verirse bu hafta içinde almayı düşünüyorum çok kafam karşıyor asyamı kanuni bi yardı medin yaww :(

Dostum ben 3 aydir Storm kullaniyorum,, ve Diger Markalara bok atmak istemiyorum ama cok memnunum..

1 kere çok şık.!
    2 yedek parçası kesinlikle var ve cok ucuz ( En önemli Kriter bu)
    3 O kadar az yakıyorki 20 ytl'ye 245 Km gidiyorum ve benzim bitiyor.
    4 Ufak tefek problemleri çıkıyor ilk 3000 km'ye kadar,, ( Bi kere benzin şamandırası bozuk,100 km gidiyorsun bitti gosteriyor ama benzin aldıgında sadece 2.5 litre aliyor, Yani 800 bakimina gittiginde ayar cekiyorlar düzeliyor.
    5 Rodaj bitene kadar her Scooter gibi bazi vidalari gevsiyor, sende 1 kere sıkıyorsun problem kalmıyor,,
    benim motorum 5.000 Km'de bu saydıklarım dısında hic bir problem yasamadim,,
    6 Motorun kasası plastik olmasına ragmen o kadar dayanıklı ki 1 kez düstüm 60 km ile giderken ve sadece yan marşpiyel mi diyorlar neyse o kırıldı,, fiyatı 30 ytl fln.
    7 Aynaları cok kullanışlı düştügümde gökyüzüne baksalarda kırılmadılar ve eski haline geri döndüler,,

3-4 Arkadasimda Mondial,Celik,Asya ve Yuki marka scooter'lar var ve inanirmisin hepsi canından bezmiş durumda, 150zat'i olan arkadasim,, motor 1 hafta bendeyse 2 hafta serviste diye isyan ediyor,...

Yani ben son derece memnunum ve istersen almanada yardımcı olabilirim,,,, ( Istanbul'da isen)

Tereddüt etme bile.!

tkr ederim yorumların için

Dostum ben 3 aydir Storm kullaniyorum,, ve Diger Markalara bok atmak istemiyorum ama cok memnunum..

1 kere çok şık.!
    2 yedek parçası kesinlikle var ve cok ucuz ( En önemli Kriter bu)
    3 O kadar az yakıyorki 20 ytl'ye 245 Km gidiyorum ve benzim bitiyor.
    4 Ufak tefek problemleri çıkıyor ilk 3000 km'ye kadar,, ( Bi kere benzin şamandırası bozuk,100 km gidiyorsun bitti gosteriyor ama benzin aldıgında sadece 2.5 litre aliyor, Yani 800 bakimina gittiginde ayar cekiyorlar düzeliyor.
    5 Rodaj bitene kadar her Scooter gibi bazi vidalari gevsiyor, sende 1 kere sıkıyorsun problem kalmıyor,,
    benim motorum 5.000 Km'de bu saydıklarım dısında hic bir problem yasamadim,,
    6 Motorun kasası plastik olmasına ragmen o kadar dayanıklı ki 1 kez düstüm 60 km ile giderken ve sadece yan marşpiyel mi diyorlar neyse o kırıldı,, fiyatı 30 ytl fln.
    7 Aynaları cok kullanışlı düştügümde gökyüzüne baksalarda kırılmadılar ve eski haline geri döndüler,,

3-4 Arkadasimda Mondial,Celik,Asya ve Yuki marka scooter'lar var ve inanirmisin hepsi canından bezmiş durumda, 150zat'i olan arkadasim,, motor 1 hafta bendeyse 2 hafta serviste diye isyan ediyor,...

Yani ben son derece memnunum ve istersen almanada yardımcı olabilirim,,,, ( Istanbul'da isen)

Tereddüt etme bile.! arkadaş çok tkr ederim seni yorum için yordum kusura bakma söylediklerini dikkate mutlaka alacağım antalyadayım benim 1 hafta içinde allah izin verirse storm150 olacak ve her zaman senin fikirlerine kulak vereceğimm zahmet olmazsa ve her arkadaşın tekrar tkr ederim sağol

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Strom'da lastik ebadını değiştiren veya bilgisi olan arkadaşımız varmıdır?Mesela 130 genişlik yerine arkada 140 genişlik olsa nasıl olur?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler