Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı swort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece hava filitresinin fiyatını 10 ytl diyosunda ben cumartesi sordum buyuk olan 15 ytl işçilik dahil 30 ytl fiyatları dolaşıyodu ortalıkta sen nasıl yapcan kendinmi takcan???
    Filtreyi kendin takmakta hich zorlanmassın, o işin en kolay kısmı ama asıl önemli olan filtreyi taktıktan sonra filtreden gelen yeni hava akımına göre karbiratörün ayarını doğru şekilde yapabilmekte... o kısımı bir usta yapsa daha iyi olur kanaatindeyim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    işte olay yaratacağını düşündüğüm koltuk ve motor

koluna taktığın kask kafanı korumaz

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    zatoichi bende zaten ırıdyum var kardeş 10 gün önce takıldı gayet memnunum neden takılmasın hem yaw

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanzimo çok sağolasın fotolar süper herzamanki gibi iyi fotoğraf çekiyorsun fuarda gezerken aklıma geldi makina almamışım yanıma nasıl olsa Tanzimo çeker burada yayınlar demiştim bencede Şaka gibiler katılıyorum.
    Saolasın balay. Diğer resimleri koyacağım. Çok kalabalık oluyor. Biraz insanımsı gezebilsek alayını çekip koyacağım. Gitmeyen arkadaşşar da gitmiş kadar olacaktı ama malesef. Organizasyon durumları için telleşelim. Havalar güzel artık. unutma ama ..

Alıntı emr550m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorda ilk 500 km içinde kaç bin devire kadar gitmem doğrudur önerileriniz neler? 6 bin felan diyolarda alet açıldı 6 binde banamısın demiyor. Bide motorun acemiyim diye devirini yuksek ayarlatmıştı satan bayi. Ben dur kalk sorunlarımı çözdüm şu an gayet rahat ve konforlu sürüyorum. Deviri küçültmek istiyorum onun içinde bayiye gitmek istemiyorum. Elimiz anahtar tutuyor, devir ayarını tam olarak nerden yaparım bileniniz varmıdır?
    Rodajda motoru zorlamamak düşük devirde kullanmak değil tabiki. şimdi 2 kişi binersen zorlanma farklı tek kişide farklı olur. Motoru bağartma yeter. Devri yavaştan yüklenmeden ama kuvvetli kullanabilrsin. Zorlayarak yüksek sürate ulaşma yani. iyi açmazsan da sonra 100 ü geçmez makinan. Bak _gece ye adam 115-120 i düz yolda görüyo.
    Sanırım çalışırken stop etmemesi için rölanti ayarını yüksek ayarlatmışsın onu demek istiyorsun. motorun sağ yanında benzin deposunun altına dogru yuvarlak bir nikelaj demir var. Onun tornavida ile aç. altındaki vidayı göreceksin. çok hafif sağ-sol ayarı yaparak rölanti devrini ayarlayabilirsin. havalar sıcak. 1200-1300 de bırak. ısındıktan sonra biraz daha artacaktır otomatikman zaten. kışın değiştirirsin yine.

Alıntı zatoichi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte süratten daha tehlikeli şeyler de var,.... 131 şahin ya da doğan üstüme geliyor hızla, vuracak kafaya koymuş hiç sola falan açılmadı, devam etti, emniyet şeridine attım kendimi, ....... yaklaşık bir 10-15 dak. sonra karşıdan yanıp sönen sellektörler ile kendime geldim, ana yolda adamın biri (yeşil bir araba idi) bana doğru en sağdan, yani emniyet şeridine yanaşmış ters yönde geliyor, az önceki olayın etkisiyle hafiften sağa yakınım, adam geçti gitti yanımdan, ne yalan söyliyeyim çok korktum, ......
    zatoichi, ah ah arkadaşım. Bizim en büyük problemimiz bu zaten. Motorsikletin kendisi o kadar tehlikeli değil zaten. onu tehlikeli kılanlar düşüncesiz insanlar. Geçen aynen murat 131 in birisi e-5 çıkış yolu üzerinde birden karar verdi ve sağa yön değiştirdi. Oysa ben yavaş, efendi ve sinyalimi vermiş olmama rağmen adam sağ elinde cep telefonu... lastiğime çarptı çok inceden. Bu kdar duyarsız insanlar oldukça biz onların da yerine dikkat etmek zorundayız malesef.

emr550m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok teşekkürler güzel bir tarif vermişsin. Benim motor şimdiden 90 ı gördü 140 yapacak o daha abisi . İlkin 60 ı geçemiyodu sonra birden sihirli bi değnek değdi . Nese zamanla her şeyi öğreneceğiz inşallah.

Motosikleti
    HENÜZ YOK
    arkadaşlar selam....
    formu yeni katıldım...
    katılmadan önce yorumlarınızı okuyup bilgi sahibi oluyordum..gercekten yaralı bilgileri buluyordum..bu ayın sonunda motor allmayı düşünüyorum..
    sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı istiycem
    belki motorlar teknik olarak birbirlerine rakip değiller ama.
    GSR 600 İLE 600F karşılaştırdığınızdaki yorumlaraınızı paylaşırsanız sevinirm.
    herkese teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı MMG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam....
    formu yeni katıldım...
    katılmadan önce yorumlarınızı okuyup bilgi sahibi oluyordum..gercekten yaralı bilgileri buluyordum..bu ayın sonunda motor allmayı düşünüyorum..
    sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı istiycem
    belki motorlar teknik olarak birbirlerine rakip değiller ama.
    GSR 600 İLE 600F karşılaştırdığınızdaki yorumlaraınızı paylaşırsanız sevinirm.
    herkese teşekkürler
    Hoşgeldin, öncelikle forumda bu bölüm keeway SL 150 ile ilgili. Biraz chooper tarzı muabbetler var burada O nedenle GSR ile ilgili yorum yapmayı çok doğru bulmuyorum. GSR için, şehir içinde kaliteli ve kıvrak bir motor olarak kullanmayı düşünürsen tam üstüne basarsın sadece onu söyleyeyim. Bu ayın sonunda da ilk defa motor alacak ve kullanacaksan eğer, o bahsettiğin modellerden biri değildir umarım. Allah muhafaza..

Motosikleti
    superlight 150
    tanzimo, bir çok motosiklet kullanıcısının muzdarip olduğu durumlar demekki bunlar,

GeCe, iridyum buji kaça mal oldu toplamda, benim sorduğum bayideki arkadaş önce sizin motorlara iridyum buji olmaz dedi sonra seti 110-120 ytl'yi bulur dedi gerçi o uymaz deyince ben pek üstünde durmadım ama baya pahalı geldi açıkcası,

filtreyi değiştiren arkadaşlardan geri dönüş bekliyoruz... toplam masraf, ve etkisi gibi

snrtrt, koltuk güzel olmuş, arka çamurluktaki kedi gözleride, başka değişiklik var mı?

emr550m, sissy bar benim de aklımda, topic te derinlemesine işlenmiş konu ama topic büyük olunca bulmak zor oluyor, ya yaptıracaksın 100-150 ytl ye kadar yolu var, ya da mevcut diger marka motorlardan uyduracaksın, en uygunu kanuni seyhan in sele arkası gibi duruyor, fiyat olarak da cazip, 40-50 ytl bir şey olması lazım

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    nedir bu iridyum muhabbeti motora ne katar ne alır aaa gece nerelerdesin kardeşim hiç bilgi vermiyon basacam en sonunda tukkanı ...

emr550m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zatoichi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

emr550m, sissy bar benim de aklımda, topic te derinlemesine işlenmiş konu ama topic büyük olunca bulmak zor oluyor, ya yaptıracaksın 100-150 ytl ye kadar yolu var, ya da mevcut diger marka motorlardan uyduracaksın, en uygunu kanuni seyhan in sele arkası gibi duruyor, fiyat olarak da cazip, 40-50 ytl bir şey olması lazım

evet haklısın. 150-100 çekende var 30-40 çekende. Arada 10-20 fark olsa anlarımda böyle bi fark da çok abartı olmuş. Cahilliğimize gelipte 150 li rakamlara atlamakta istemiyorum. Tamam kalitesi harbiden o para olcaksa amenna ama tartışmalardaki bar lara bakıyorum hepsi aynı şeye benziyor. 2 boru bi parça sünger bi parça deri . Hani öyle ısıtmalı yaylı maylı bişe diyen yohh

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    ozgurgokalp :

dostum dişlini yolladım.yarın sabah alabilirsin aras kargo tatilya şubesinden.
    şansın varmış son dişliyi aldım. istiyen olursa pazartesiyi beklicekler sipariş verdiler dişli konyada üretiliyormuş.

Motosikleti
    Keeway SL150
    Ergeser: Çok teşekkür ederim ilgine.

Arkadaşlar ben motoru 2. el aldım, sahibi bana kullanım kılavuzunu vermedi. Diğer evraklarını falan verdi de kılavuz yok, herhalde kaybetmiş. Elinde kılavuzun dijital hali olan ya da o hale getirip yollayabilecek biri olursa çok makbule geçer valla. Nette aradım bulamadım.

Saygılar...

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    http://www.motomax.com.tr/basin_3.asp

ozgurgokalp
    dostum linke tıkla kullanım kılavuzları karşında sl 150 yi kaydet dediginde artık seninde kullanım kılavuzun olacak.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Arkadaşlar yağ değişimi yapacağım.castrol'ün 15w 40 yarı sentetik yağını aldım.Daha sonra aldığım yere geri verip 10w 40 tam sentetik almak istedim fakat geri değişim yapmadıkları için değiştiremedim.Bu motora 15w 40 yarı sentetik uygun olurmu?

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    dostlar bişeyi merak ediyorum buradaki en eskilerden biri benim soru sorduğumda veya bişey yazdığımda kimse cevap yazmıyo
    anlamadım bi sıkıntı mı var varsa takılmayalım arkadaşlar bu durumu çözemedim
    buradaki faydalı bilgilerin yarısını ben yazdım herkese yardımcı oldum ama olmuyo sanırım kendinize ii bakın, sağlıcakla kalın
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    obkavi güle güle
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    arkadaslar işlerin yoğunluğundan pek yazamıyorum, sadece bazen okuma sansım oluyor, yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz
    tanzimo valla fotoğraflar süper, devamınıda bekliyoruz,
    obkavi nereye yahu, motorcu motorcuya küsermi, daha çok şeyler paylaşacağız senin soruna cevap vermek isterdim ama gel görki bi bilgim yok valla,
    ya işler o kadar yoğunki daha önceden anlattığım çu benim akünün bitme konusunu bile halledemedim evin önünde güzelim karakaçanım yatıyor valla içim gidiyor, hatta bizimki yine küsmüş bana geçenlerde bi akşam işten geldim dur şu karakaçanımı bi çalıştırayım bakalım aramız düzelmişmi acaba diye ufak bi naz yaptı marştan çalışmadı ama pedalla bi kerede çalıştı neyse bu pazar işe gitmem gerekiyordu havada güzel işe giderim sonrada bi güzel turlarım dedim bindim motoruma marşa bastım çalışmadı, pedalla baya uğraştım banamısın demedi , yine küsmüş bizimki bana herhalde kısacası yine gidemedik bi yere,
    c.c style bende aldım internetten şu sis lambalarından motoru servise çeker çekmez taktıracağım, sen bunları neyle bağladın gidona bana gelende bağlamak için bi parça yok
    arkadaşlar ben bu sisibardan arıyorum duyan bilen bi haber versin ama 75den fazla veremem...

aslında böyle birşey arıyorum desem daha doğru olur
    34 EID 02

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bonzai o sissy barın bizim motor için yapılanı da var ama 150 ytl.. Yalnız bi arkadaş çıkma satıodu 75 milyona aynı sissy bar.. Sen bi geceyle konuş,o aracılık ediodu.. Obkavi dostum belki hatırlarsın,sana daha önceden bi kaç hukuki şeyde yardımcı olmuştum.. Seve seve yine olurum atlamışım sanırım,neydi senin sorun?

Hımm şimdi baktım.. Benim yardımcı olamayacğım bi sorunmuş.. Detayları hatırlamamakla birlikte,bizim borunun daha kalın olduğunu ve mct yi bizimkine uydurmak için araya keçe vs sıkıştırdıklarını hatırlıyorum..

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    eyvallah chimeraby, gece forumda bahsetmişti bi ara 75 ytllik bi sisibardan ama galiba o bu değilde bunun daha köşelisi, motohobi.com da bizim 150lik ler için gösterileniydi galiba
    gece eğer senin bahsettiğin çıkma sisibar buysa ve hala duruyorsa valla ben talibim

eyvallah chimeraby gece bi ara bahsetmişti 75 ytllik çıkma sisibardan ama onun bahsettiği bunun daha bi köşeli ve büyük olanıydı galiba, motohobi.comda bizim 150likler için gösterilen
    gece eğer senin bahsettiğin sisibar buysa ve hala duruyorsa ben talibim valla...
    34 EID 02

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    motosikletimin sasesi egilmis . hicbir motosikletin on tarafi bizim motosikletlere uymuyor.

ornegin mondial 250mct nin on takimi regal raptora uyuyor ve 250mct 4.000ytl olmasina karsin motosikletin on takimi yaptirmaya kalkinca 250 ytl falan gibi kiytirik bi rakam cikiyo ortaya .

benim motorun on takimi 1.380ytl e toparlaniyor sasesi egik ve benzin deposunda eziklik war . motosikletin parcalarinin bu kadar pahali olmasi beni gercekten soguttu motosikletten 700ytl e benim arkadasin 15.000ytl lik arabasinin butun gereken parcalarini degistirip tum tamiri yaptirabiliyoken 3.000ytl lik otosikletimi 700ytl e sokaga cikartamiyorum cok komik geliyo bu bana.

bu arada butun cinliler arasinda yedek parcasi honda ayarinda satilan tek marka keeway cok uzdu bu durum beni
    imzam yok parmak bassam olurmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler