Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Buralarda zaten servisi yok

iyi bi usta arıyorum şimdilerde
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Carpathia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aletin 0 km piyasa fiyatı kaç arkadaşlar? şuan
    skyjet 3.400 istio.+25 karakter

Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla cbr 125 cc olmasına rağmen 140'ı görüyor.aradaki 25cc fark çok etkilemez diye düşünüyorum.üstüne bin ytl zaten veremem ve vermem de.500ytl filan belki veririm.bi de şöyle düşünelim benim motor daha 1500km'de.şimdi belki 2500filan eder.ama sonra 1500-2000ytl ancak eder.ama cbr alsam şimdi 3000ytl satarken en az 2750 ytl.bi de arkadaşlar dün ilk kez uzun yola gittim.uzun yol dediğim 20-30km bişey.motorla bastım bastım 5.vites 9.000 devir ve 120km'yi geçemedim.bi de motor çok ısınınca zor çalışıyor nedendir acaba?ayrıca eve gelirken yolda çevirme vardı son anda gördüm ters yöne doğru gittim.
    breakermarty arkadaşım sen motoru da siyaha boyamışsın bunu nasıl yaptın?
    kardeş hava filtresini bi temizlettr yada iyi bi hava filtresi taktır.şuan cbr 125le kafa kafaya takas isteseler değişmem motorumu.yaptırtıktan sonra hayatım değiştionların son hızı 140 ben 150 yi 8binde yapıyorum.yaşasın modfiye
    Orgazma Dudak Büktürür

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skyjet 3.400 istio.+25 karakter

kardeş hava filtresini bi temizlettr yada iyi bi hava filtresi taktır.şuan cbr 125le kafa kafaya takas isteseler değişmem motorumu.yaptırtıktan sonra hayatım değiştionların son hızı 140 ben 150 yi 8binde yapıyorum.yaşasın modfiye
    huceyn senı sorgulamak yada yaptıgın işi küçük gormek nıyetinde değilim fakat ibren dogru mu eger dogruysa motora neler yaptın fiyatlarıyla beraber yazar mısın?
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huceyn senı sorgulamak yada yaptıgın işi küçük gormek nıyetinde değilim fakat ibren dogru mu eger dogruysa motora neler yaptın fiyatlarıyla beraber yazar mısın?
    yaptığım araştırmalara göre benm gösterge 10-15 km fazla gösterio.otobanda arakdaşın tiposuyla yan yana yaklşık 6 km gittik ve videosunu çektik.yaptığım işlemler bi kaç sayfa geride var.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    SKYJET racing
    HUCEYN dostum Mersin'de bizim motorların parçalarının olduğunu söylemiştin.ön far ve grenajlar da bulunuyor mu?bir de motorun modifiyeden sonra km'ye ne yakmaya başladı?

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    QUOTE=alli;1007653]HUCEYN dostum Mersin'de bizim motorların parçalarının olduğunu söylemiştin.ön far ve grenajlar da bulunuyor mu?bir de motorun modifiyeden sonra km'ye ne yakmaya başladı?[/QUOTE]

yarın senin için öğrenebilirm fiyatlarıyla birlikte.kardeş motora fazla basmassaan değişen bişy yok.bastığın zaman farkedio tabi.ama ben öss ye hazırlanıorum şu an fazla şehir dışı yapamadım o yüzden yakıtı daha farkedemedim basamıyorum şehir içinde çünkü.
    Orgazma Dudak Büktürür

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    yaptığım araştırmalara göre benm gösterge 10-15 km fazla gösterio.otobanda arakdaşın tiposuyla yan yana yaklşık 6 km gittik ve videosunu çektik.yaptığım işlemler bi kaç sayfa geride var.
    huceyn kardeş servis dediğim bir usta zaten birde senin motor 200 cc lik mi oldu. Krank ve biyel kolarınıda değiştirdinmi. Sanırım dişlileride değiştirdin. Muhtemelen ön 17 arka 34 olmuştur. Eğer böyle ise 8000 devirde beşinci viteste hesaplamalarıma göre ancak 110-120 arası yapması lazım. Rüzgar direnci nedeniyle motor hızlı bir şekildelyüksek devirlere çıkmada zorlanıyormu. (9000-12000 arası beşinci viteste) yoksa hemen 10000 ne tıpkı düşük viteslerdeki gibi çabuk çıkıyomu. Eğer max. devirde gidersen tahminen senin motorun yapabildiği sürat 160 km/h dir. Ama bu hesapladığım tam sürat tabi bu senin göstergene 180-190 arası bir sürat olarak yansır. çünki civalılar hariç tüm göstergeler ort. %10-20 arası fazla gösterir. birde o videoları buraya ekleyecekmisin. merakla bekliyoruzda
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huceyn kardeş servis dediğim bir usta zaten birde senin motor 200 cc lik mi oldu. Krank ve biyel kolarınıda değiştirdinmi. Sanırım dişlileride değiştirdin. Muhtemelen ön 17 arka 34 olmuştur. Eğer böyle ise 8000 devirde beşinci viteste hesaplamalarıma göre ancak 110-120 arası yapması lazım. Rüzgar direnci nedeniyle motor hızlı bir şekildelyüksek devirlere çıkmada zorlanıyormu. (9000-12000 arası beşinci viteste) yoksa hemen 10000 ne tıpkı düşük viteslerdeki gibi çabuk çıkıyomu. Eğer max. devirde gidersen tahminen senin motorun yapabildiği sürat 160 km/h dir. Ama bu hesapladığım tam sürat tabi bu senin göstergene 180-190 arası bir sürat olarak yansır. çünki civalılar hariç tüm göstergeler ort. %10-20 arası fazla gösterir. birde o videoları buraya ekleyecekmisin. merakla bekliyoruzda
    cycle27 şu max hız hesaplamasını yada şu devirde şu hız hesaplamasını nasıl yapıyorsun

Motosikleti
    KINALI KUZU
    kardeş sen göstergelere inanma. sen doğru zannediyorsun ama değil. en iyisi hangi devirde hangi sürati yapabildiğini bilmektir, Şöyleki:

Transmission ratio 1st shaft 2.769
    2nd shaft 1.882
    3rd shaft 1.400
    4th shaft 1.130
    5th shaft 0.960
    Initial Transmission ratio 4.055
    Final stage transmission ratio 2.235
    daha detaylısını http://houwanyu.en.ec21.com/product_..._Racing_Motor_
    adresinden görebilirsiniz. şimdi gelelim hesabımıza.motorun sesine göre kaç devir yaptığını hemen hemen herkes tahmin edebilir. eğer gösterge doğru gösteriyorsa(motor devir) şöyle hesaplıyabiliriz. Bizim motorlar tekerleri 100/80/17 olduğundan lastiğin çevresi yanak payı dahil 1,75 mt dir.yukarıda ki vites oranlarına göre :
    5 vites 6000 devirde (17 dişliye göre) 6000dak/ devir/60=100 devir / saniye
    giriş oranı x vites oaranı x final oranını devir / saniyeye böleriz.
    100/4,055x0,96x2,235(sürtünme payını ve hava direncini sıfır sayarsak)=11,5 buluruz. Bu değer arka tekerin saniyede attığı tur sayısını verir.bunu km/h çevirelim
    Hatırlayalım teker çevresi 1,75mt idi 11,5x1,75x3600saniye/1000m(oda 3,6 km/saat yapar)=72,5 km/saat yapar. aynısı hesap makinası ile her devirde ne kadar yaptığını hesaplayarak bulabilirsiniz.buna göre 5. viteste

6000 devir=72,5 km/h
    7000 devir=84 km/h
    8000 devir=96 km/h
    9000 devir=108 km/h
    1000 devir=120,6 km/h
    11000 devir=133 km/h
    12000devir(redline sınırı sonrası tehlikeli) =145 km/h yapabilir.
    ben 160 gördüm ama aslında 145 km/h gidiyormuşum. biraz uzun ve anlaşılması zor gibi duruyor ama pratik yapınca sizde göreceksiniz.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cycle27 şu max hız hesaplamasını yada şu devirde şu hız hesaplamasını nasıl yapıyorsun
    yukarıda daha önce yine bu topiğin 16 sayfasında yazmıştım. umarım yardımcı olur.
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    yukarıda daha önce yine bu topiğin 16 sayfasında yazmıştım. umarım yardımcı olur.
    bende bunu arıyordum fakat pek bişi anlayamadım ya benım konu burda
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...saplamasi.html

ister ozelden at ister konuya cevap yaz fakat ozelden yazarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    KINALI KUZU
    özelden mesaj attım kardeş umarım anlatabilmişimdir. Çünki fazla iyi bir konu anltıcısı yada şöyle diyeyim; iyi bir öğretmen değilimdir.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    bahsettiğin motorla(rx115)120 km geçilmio.neye güldüğünü anlayamadım.tek bi havası var o motorun çabuk hızlanıo.başka bişeyi yok.
    rx 115 rahat 140 yapıyor kardeş adam gülmekte haklı benide güldürdün

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx 115 rahat 140 yapıyor kardeş adam gülmekte haklı benide güldürdün
    rahat 140 yapıo??????yada abanıosun pusuyosun bağırtarak 140 sanırım anlayışlarımız farklı.sende beni güldürdünhadi hep beraber gülelimtopicle alakasız konuşmak istemiyorum ama mecbur kalıorum.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    motosikletimi sattım :(
    Merhaba arkadaşlar, ben Ramzey 150-23 supersport kullanıyorum ama bu motorla başım belada, yada motorun benle başı belada, yaşadığım sorunları kısaca özetlliyeyim;

Bu motoru ikinci el aldım ve ilk zamanlar 140 KM yi zorlanmaksızın yapıyordu, motora biraz anışınca basiiim bakalım kaç yapıyo dedim ibre yanlış göstermiyorsa (küçük dişli takılı) 170 KM hıza ulaştım, aynı gün ve aynı yol üzerinde yavaş normal bir devirde seyir halindeyken motor subap kesti, bu subap kesmesinden sonra motor bir türlü düzen tutmadı, 4. kez subap kesti ve her seferinde piston silindir vs. değişti, en son subap arızası tamirinden sonra motor 50 km sonra bir daha subap kesti ne yapacağım ben yaw, Allah rızası için yardım edin, nerede yanlış yapıyor olabiliriz, RODAJ demeyin çünkü rodaj km since denilen devirin üzerine hiç çıkmıyorum, yardımlarınızı bekliyorum
    Motosiklet tutkusu anlatınmaz yaşanır diyorum başka bişe demiyorum :cat:

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    slm arkadaşlar benim motorda performans hava filtresi var taktıralı 3 hafta oldu ve eskisi gibi filtre sesi gelmiyor temizlemek istiyorum kendi imkanlarımla nasıl temizlerim

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Beyler benim motor da 110 u geçmez oldu nedendir acep
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz bizim arkadaşta 150rf vardı mondial motor ilk başlarda 145 falan yapıyordu sonra 120 sonra 100 su an 90 ı geçmiyor heralde motor yavaş yavaş bitiyor sende bi ara yazmıştın rodajı duzgun değil diye ondan olabilir bence

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı fmgul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben Ramzey 150-23 supersport kullanıyorum ama bu motorla başım belada, yada motorun benle başı belada, yaşadığım sorunları kısaca özetlliyeyim;

Bu motoru ikinci el aldım ve ilk zamanlar 140 KM yi zorlanmaksızın yapıyordu, motora biraz anışınca basiiim bakalım kaç yapıyo dedim ibre yanlış göstermiyorsa (küçük dişli takılı) 170 KM hıza ulaştım, aynı gün ve aynı yol üzerinde yavaş normal bir devirde seyir halindeyken motor subap kesti, bu subap kesmesinden sonra motor bir türlü düzen tutmadı, 4. kez subap kesti ve her seferinde piston silindir vs. değişti, en son subap arızası tamirinden sonra motor 50 km sonra bir daha subap kesti ne yapacağım ben yaw, Allah rızası için yardım edin, nerede yanlış yapıyor olabiliriz, RODAJ demeyin çünkü rodaj km since denilen devirin üzerine hiç çıkmıyorum, yardımlarınızı bekliyorum
    hocam 12-13bin redline denilen bölge tehlikeli böllgedirbahsettiğin hız için redline kesinlikle girmiş olman lazım ki bu çok zararlı.küçük dişli dediğin arka oluyo heralde.eğer ön küçükse yani orjinalse yokuş aşğı bile bu hıza çok zor ulaşırsın ki motor yemen normaldir.yani eğer motorla oynanmamışsa 120 km üstü önermiyorum diğer arkaşdaşlar nasıl düşünüyolar acaba fikirlerini alalıım.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senn motor bakım istiyo.ben başka bişey demiyorum.hava filtresi,subab ayarı,hele o karbrtör.tek tek elden geçmesi lazım.ya arkadaşlar bende herşeye burnumu sokuyorum kusura bakmıosunuz demi
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    motosikletimi sattım :(
    huceyn çok teşekkür ederim kardeşim, fakat şöyle bir durum var en son iki subap kesme olayında motoru hiç zorlamadım, bunun nedeni ne olabilir, krankmı? kavallarmı? orjinal silindir üst kapağın olmayışımı acaba nedir? biz çözemedik, başına böyle bir olay gelip çözebilmiş arkadaşlarım varsa lütfen yardım edin, soruna (arızaya) sebebiyet verebilecek hata ne olabilir fikir ve önerilerinizi bekliyorum, motoru korkudan topluyamıyoruz, acil yardım!!!

desek veren arkadaşlarıma teşekkür ederim
    Motosiklet tutkusu anlatınmaz yaşanır diyorum başka bişe demiyorum :cat:

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Üst kapak orjinal değil ise üst kapaktan yapması büyük ihtimal. Peki senin orjinal üst kapağına ne oldu ?
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler