Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Herifin biri aramıza hoşgeldin gerçi bende yeni geldim sayılır ama sanırım senden biraz daha tahsilliyim
    Bu motorsiklet alma konusunda bende bayaa uzun bi araştırmaya girdim aslında ilk tercihim scooterdan yanaydı önceki sayfalarda falan da yazmıstım fakat babam benim aklıma girdi ve
    - Olum o scooterlar gemi gibi hemen devrilcek gibi gelio gözüme. dedi
    -Bende haklısın baba. dedim we hemen bu tarz yani 250MCT ve KANUNİ 250C tipinde bişiler araştırdım we içlerinde en çok hoşuma giden KANUNİ 250C olmustu aslında halaa da ondan vazgeçemedim Neden mi çnkü kanunin ayrı bi farklılığı var nedense hem marka ve duyulurluk acısından biraz daha rahatlık veirci gibi fakat nedensen kimse onu önermiyo ve hala kararımı almış deilim naapcam ben yaaa

Çnkü bende ilk motorumu alıcam ve vitesli motorlar hakkında hiç bi bilgim yok sadece yüzeysel olarak bişiler biliyorum!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    3950 + 25 noter + 185 plaka

Aykon Elektronik
    Mecidiyeköy
    0212 347 3535

http://img363.imageshack.us/img363/3...yw250e92pc.jpg

radyatör çift fanlı.
    su sogutmali
    ön fren abs li
    dd 100 jantlar
    çift silindir, çift karbüratör, çift egzos
    benzin göstergesinin yok
    17 hp

ÇANKIRI CAD. NO:74
    DIŞKAPI
    ANKARA 0-312-309 87 79
    ankara dist.

7 susturucu var motorda cikardilaar hayavan gibi ses cikariyor

www.regal-raptor.com linkinden teknik verilere ulaşabilirsin

3950 nakit fiyati....+210
    is bankasi % 13.39 / 12 + 210
    G.Bonus % 13.66 / 12 + 210
    Yapi Kredi % 14.70 / 12 + 210

ben bu motoru yazdan önce alicam cunki istanbulda daha 15 tane satisi olmus servisi yok yayginlassin bu arada nikelaji iyi... DAHA NAPIYIM SIZE

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar mct 250 nin ne kadar yaktığını söyler misiniz ?nede olsa uzun km ler yapan arkadaşlar var

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı SicK_BoY adlı üyeden alıntı
    Herifin biri aramıza hoşgeldin gerçi bende yeni geldim sayılır ama sanırım senden biraz daha tahsilliyim
    Bu motorsiklet alma konusunda bende bayaa uzun bi araştırmaya girdim aslında ilk tercihim scooterdan yanaydı önceki sayfalarda falan da yazmıstım fakat babam benim aklıma girdi ve
    - Olum o scooterlar gemi gibi hemen devrilcek gibi gelio gözüme. dedi
    -Bende haklısın baba. dedim we hemen bu tarz yani 250MCT ve KANUNİ 250C tipinde bişiler araştırdım we içlerinde en çok hoşuma giden KANUNİ 250C olmustu aslında halaa da ondan vazgeçemedim Neden mi çnkü kanunin ayrı bi farklılığı var nedense hem marka ve duyulurluk acısından biraz daha rahatlık veirci gibi fakat nedensen kimse onu önermiyo ve hala kararımı almış deilim naapcam ben yaaa

Çnkü bende ilk motorumu alıcam ve vitesli motorlar hakkında hiç bi bilgim yok sadece yüzeysel olarak bişiler biliyorum!...

ben alıcam abicim hatta sen dur bekle ben bir alıyım kötüyse söylerim sana en azından olan bana olur

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    arkadaşlar mct ile 1000 km devirmiş biri olarak bu fiyata bu keyifi alacagınız başka bişey yok şu anda gece 12 ve ben ellerim soguk olduu için tuşlara bile zor basıyorum gidip biraz gezdim ve en buyuk uzuntum artık havaların benim bile kullanamayacagım kadar soguması.
    kaskkafa yaws kardesim sen nasıl bilmezsin bujinin iki tane olduunu iki silindirli motorda tek buji
    bi arkadaş kac para yaktıını sormuş valla ben 120 bin liradan asagı dusemedim ayrıca son surat duz yolda en fazla 100 basıo benimki
    asri sende su camı yaptırdıın yerin bi adresini versene kardes

Motosikleti
    Ya peki arkadaslar bişi daha sorcam biliyorum ki bu konustuğumuz motorlar hız motoru değil fakat bi o kadar da hız ve rampa çekişi önemli...

Meselaa The TURK arkadasımız diyoki ben en fazla 100'ü gördüm başka bi arkadasımız 120-130-140'ı görür ben neye inanıcam kafam iice karştı yaaa

Acabaa diyorum ki bu hız olayının rodaj açımıyla alakası varmıdır? Eger yoksa neden böyle oluyo...

Haaa!...Bide son olarak şu regal-reptor marka motor için bikaç bişi söölemek ve sormak istiyorum eger yanlışsam beni düzeltin arkadaslar
    -Motor uzak doğu malı
    -Bu motorda sözünü ettiğimiz motorlarla aynı klasmanda

Acıkcası motorsikletin görüntüsü şahanee yani benim şu anda görüntü olarak favorim bu motor fakat henüz türkiyede bi pazar yaratamadı diye düşünüyorum yedek parça,aksesuar,vs. gibi şeyleri bulmakta zorlanırım diye düşünüyorum. Ayrıca max. hızı da beni cok kötü etkiledi 100 km/sn nedir bu arkadaslar 150'lik scooter bile 100 km'ye ulaşabiliyo şunu da belirtiyim ben regal-reptor için topicde yazılan bilgilarin yalancısıyım eger bi yanlışım varsa düzeltin ama durum bunu gösteriyo arkadaslar!...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    sick boy kardeş ben scooter kullanıcısıyım fakat sizlerin kullandığı motorun kanuni marka olarak çok yakın bir arkadaşımda vardı... olayı anlatmak gerekirse arkadaşım rodaj da belirtilen hızlarda gitti. rodajını tamamladıktan sonra motor 4 viteste 100 yapıyorsa 5 viteste 80 kadar düşüyordu... anlamışsındır... rodaj tamam ama ilk bakım 300km de ise sizlerdede yağ değiştirdikten sonra bir otoban yapın veya düz bir yolda yavaş yavaş hız yapıp motoru açın derlerki 1000km ye kadar hızdan sakının ama bu seferde motor randımandan düşüyo...

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    selamlar
    3000 km yi henüz geçtim, geçenlerde de fethiye - izmir - fethiye tadında bir uzun yolculuk yaptım 250 mct ile. rodaj bitene kadar 70'i geçmemiştim, izmir - aydın otobanında 130'a yakın bir yerlere geldi ibre. motor zorlandı mı, galiba, ama adamı öyle üstünden atacak bir vibrasyon hissetmedim.
    yakıt soran olmuş, benimki şehiriçi, şehir dışı ısrarla 100.000 eski tl yakıyor km başına. birkaç haftaya ikici bakıma sokucaz motoru, o zaman kalitelisinden bir çift buji, enine boyuna filtre temizlikleri ve bilimum ayarlarını yaptırmaktır niyetim, bakalım, belki de 100.000 tl nin altına düşer ..

sick_boy, bu arada max. hız 100 km/sn demişsin. kitapçığına da baktım, mondial'lerde ışınlanma özelliği yokmuş ...

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    rodajda belirtilen hızların üstüne asssslaaa çıkılmayacak diye birşey yok. uzun süreli olarak yüksek hızlara çıkmamak ve motoru yormamak gerek. ama ara ara 90a çıkıp tekrar 60a inmek, 100e çıkıp 50'ye düşmek gibi şeyler yapmak rodajdan sonra motorun bayık bir hal almasını önler. yeni bir motor tabii ki 4.viteste 100e çıkacak ama böyle kullanmaya devam edersen sonrası hoş olmaz, sürekli aynı hızda tıngır tıngır gidersen de iyi olmaz.
    yani ara sıra devri yükseltip belirli bir hıza çıkacaksın ama orada kalıp devam etmeyeceksin, aynen eski hızına geri döneceksin. ben 400km.ye gelesiye kadar 70i hiç mi hiç geçmedim. sonra sonra bu dediklerimi yaptım. şu anda ben de 1000kmye geldim. ve hız yükseltme konusunda sorun yaşamıyorum. tabii ben gerektiği yerde hız yapmasını seven birisiyim. yani arkadan hızlı gelenler varsa hızımı yükseltiyorum. normalde 70 civarında bir hızla gitmek hoşuma gidiyor. ama burada da ara sıra devri yükseltip 100e çıkıp biraz devam edip tekrar yavaşlıyorum. ve 5.viteste gazı açtığım zaman bayılmış bir şekilde hız yükseltmek için kıvranan bir motora değil verdiğin gazı yiyen bir motora sahip oldum...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Arkadaşlar Mondial'den vazgeçtim ben. Beni korkutan bazı yanları var. Tereddütte kalmaktansa almamak daha iyidir.

Beni aydınlattığınız için binlerce teşekkür ederim.

İrtibatı kopartmayalım

Motosikleti
    250 MCT
    kisa ve net rodaja kadar 60 km dediler ben 120 yaptim kim demis yapmiyor diye ... bu motor benim motor bu motor guzel motor...

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    2 ayda 2500kmdeyim, valla kafama göre sürdüm rodaj falan takmadım ama genelde 60-100 arası sürüyordum e 5 te, şehir içindede en fazla 60, ilk aldıgımda da aynıydı şimdi de aynı 110 yapıyorum ve gaz yarım, sonra tam gaz yapıyorum 115e hemen çıkıyo sonra ya rüzgar ya da hız beni korkutuyor ve yavaşlıyorum ama hissediyorum bassam 130 kesin, belki 200 ,

Motosikleti
    Arkadaslar bu yorumlarınız içinde ayrıca teşekkür ederim beni bi nebze daha rahatlattınız gelelim ikinci soruyaaa

Peki benim istediim motorlar yani Kanuni TİGER ve Kanuni 250Cc biliyosunuz ki hava sogutmalı ben bu motorla uzun bi yolculuk yapmak istesem en fazla ne kadar gidebilirim yani hızımı da 60-110 arası var sayalım?

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    arkadaşlar motor fiyatı dışında trafit tescil plaka noter falan filan toplam ne kadar tutuyor? ayrıca bildiğiniz motor montu ve kask satan netten veya mağaza var mı bakırköy civarlarında 100 ytl altında?
    son olarak mondial 125 kt almamı önerirmisiniz? bu alet şehirdışında işe yarar mı?

Motosikleti
    250 MCT
    the turk ben korumalik yaptirdim abi ne cami senin aklinda öle kalmis anlasilan canin sikkin anliyorum tabi bag lerden biri gitti

Motosikleti
    250 MCT
    the turk adresi vermeyi unuttuk kusura bakma cankiri cad. 67/z 7-8 diskapi ankara ya bak havalar guzel oluyor ankarada 1 haftadir toplasana bi gurup gidelim kizilcihamama haymanaya gol basina abi yap bisey

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    arkadaşlar bende şu anda 750 km deyim siyak kızımla valla çok memnunum yanlız tek problem bir sefet bujiler çapak yapmış yenileri ile değiştirdim bu olay galiba kalitesiz ykıt vede jikle açıkken yürüyünce yapıyormuş
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

grafikertr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

satılık 250cc mondial mct

arkadaşlar ilgilenen varsa eğer mondial mct 250 lik motor var bende
    arka deri çanta, 150 ytl ye aldım
    jant tellerini 3,5 milimlik tel yaptırdım,
    bir adet de full arka jant yedek var 3,5milim telle
    ayrıca 4500 km de
    çinliler tarafında 250 dolar karşılığında özel bakıma alındı kesinlikle o kafir servis tarafından değil
    motorum aydında
    uğur dondurma olan ithalatçısından direk gidip kendim seçerek aldım
    135 km/h gördüm (ki zaten fazlasını yapıyor diyen varsa yalan söyler)
    şimdi gelelim en önemli kısma,,
    ödemesi çok kolay
    2000 ytl peşin gerisi ayda 250 ytl toplam 3 milyara bırakacağım karakızımı
    ilgilenen varsa resmini gönderebilirim

lostdwarf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Sick_boy,
    250 mct ile İzmir - Aydın otobanının tamamını, ki bu yaklaşık 130 km'lik bir mesafe, 90-120 km/saat arası hızla, mola vermeden geçtim. Cihaz hava soğutmalı olmasına rağmen bir problem çıkmadı, tek sorun benim hava soğutmalı olmayışımdı, sağım solum tutuldu yediğim rüzgardan, ağrısı geçmedi hala ..

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı Asri adlı üyeden alıntı
    the turk ben korumalik yaptirdim abi ne cami senin aklinda öle kalmis anlasilan canin sikkin anliyorum tabi bag lerden biri gitti
    ulem doruya unuttum yaws bagajı taktırdık allaha sukur motor eskisi gibi cillop oldu aydınlıkta birinin motoru var benımkınden adam cam taktırmış acayıp guzel sahibini bi bulamadım onada camı soracam zaten adresi sen şaşmaz die vermiştin die hatırlıyorum ama dışkapıda bakayım bi orda baya motorcu var yaws biz daha senle buluşamadık sen milleti topla kızılcahama (ki kızılcahamamlıyım) gidelim dion dusunsene millet toplanmış ben herkeze meraba asri nbr diorum bence artık motorun keyfi kactı kardes zaten grip oldum bide iki gun once çiftliğe gittim hasta hasta zature olacam nerdeyse sen yarın akşam bahcelide olursan haber ver teli tekrar ediyorum 05 333 910 910 (şeklimiz olsun )

su hız ve km de yaktıgı para sorununa geri donersek arkadaşlar bildiiniz gibi benim motorda benzin damlatma sorunu var servise gore yok gerci o yuzden bence benimki biraz fazla yakıyo ayrıca son hız konusunuda mutlaka etkiliyodur bu bide benim 90 kg olduumu ve bagajda yangın tupu kocaman bi alet cantası ve kilit olduunu dusunurseniz 10 kg de o unutmamak lazım

ama ne olursa olsun acayıp memnunum motor kullanmaktan hele viraja girerken yana doru yatmak bitiriyo olayı

ama kış geldi

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler