Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    15 binde 2005 model 1200 tl ye adam yamaha yzf 125 alıcağından satıyomuş ama şu 2 kişi 80 km hız kafama takıldı :S sence neden kaynaklanıyo olabilir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31983312/detay

motor bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

?????????????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

Heyyy yokmu yardım edecek bana ilgi istiyorum :):

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motor bakıma bi sok biraz daha kendine gelir benim zat tek kişi 2 kişi 100 yapıo ama o zamanda cok sıkısıo gerci bakıma ihtiyacı var 2nci zat'ım ilk zatım 2 kişi şöför 85 artcı 120 kilo olmak kaydı ile 120 yapıodu tek kişi 130 yapıyordu yeni zatımıda zamanla kendine getiricem inşallah

karbiratör temizleme konusunda elin yatkınsa temizlersin ama ayarları ile oynama mesela benim karbiratör ayar istio ama ben bilmediğim için yapamıyorum
    Engin...
    kardeşim benim zat dediğimiz alet 130 kmh yapmaz... yapamaz!!!
    yapsa yapsa anca kmh saati yapar,oda arızalı olduğu için yapar
    ama tek kişi 105-110 kmh yapabilir,doğrudur ama uzun süreli değil tabi... Zat'la en uygun ve devamlı olarak 80-95 kmh arası gidebilirsiniz... Farzedelim ki 130 kmh yaptı,bu çok kısa bir dönem geçerli olacaktır!!! sonrasında motor elinde kalacak...
    ZAT'ımız için en iyi ve uygun hız maximum 90-95kmh... Bu hız'ı aşmazsak uzun vadede kullanabiliriz ve tabiki birde devirli kullanım olayı var. Vitesli kullanıyormuşuz gibi yani,motoru boğmadan,gazı köklemeden...
    emin olun motorunuz uzun yıllar sizi yalnız bırakmayacaktır...(istisnai durumlar kaideyi bozmaz...)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 ----------

Alıntı Onurdo12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 binde 2005 model 1200 tl ye adam yamaha yzf 125 alıcağından satıyomuş ama şu 2 kişi 80 km hız kafama takıldı :S sence neden kaynaklanıyo olabilir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31983312/detay

motor bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

?????????????

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

Heyyy yokmu yardım edecek bana ilgi istiyorum :):
    1-Döşemsi yırtık... sağ ön kısım.
    2-grenaj kırık ve büyük bir olasılıkla kafadan bir yere girmiş.Ön far takımda içten kırık ve içerden tel,vs bişeyle sıkıca tutturmuş...
    3-Ön göğüs grenaj darbeden dolayı kasmış ve orta iç kısımdaki bağlantılarda kırılmış...

ilk bakışta dikkatimi çekenler bunlar.. Büyük bir ihtimalle,önde darbe aldığından çatalda da eğiklik olabilir!!!!

yinede dikkatlice bak... sonuçta 5 yaşında ama 15.000km'de...
    bana pek samimi gelmedi... sahibi kaç yaşında ve motorun kaçıncı sahibi???

Motosikleti
    Ayberk Abi öncelikle hayırlı akşamlar ya ben motoru yarın teslim alıyorum inşallah aldığımda ilk ne yapayım ya bi yağı marş motoru benzin pompası yeni değişmiş ekstra ustaya götürüp nerelerine baktırayım bide bu gün motoru kullandım sanki biraz hızlanınca ıslık gibi bir ses geliyodu o neden kaynaklanabilir bide 80 km olayı normalmi ya bak kafam cidden cok takıldı 2 kişi adam bide son gaz bastı 80 i geçmiyo fazla motor bide son bi soru daha bu siyah plastik aksamı kolay sökülebiliyomu oralar biraz yıpranmış benim boya için imkanım var nasıl sökebilirim bi yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler ( ee motorda titiz olmak şart kirli görünmesini sevmiyorum napıyım kız gibi olcak illaki )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Abi kırık dediğin yer neresi ben bugün gittim inceledim kırık bi yeri yoktu ya :S ? bide adam orta yaşlarda ve güvenilir gibiydi bugün gittim birebir baya konuştuk motor konusunda fazla bilgisi yok zaten işe gidip gelmek için almış zaten ??

Sanırım bu motor birkaç defa düşmüş yada yan yatmış... Ve yine yanılmıyorsam bu motorun sol arka grenajı değişmiş gibi,ön grenajla arasında fark var...
    alacaksan; eline bir tane tornavida al ve bazı yerleri sök bak... hatta bi servise götür,baksın bikere kazası varmı diye... masraf ne çıkar diye...
    grenaj konusunda bismillah 250 tl,far dahil+işçilik... motorda bişey varmı bilmem...
    çokmu karamsar yazdım ne??? :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 ----------

burdan yazmam çoook uzun sürer... fazlada müsait değilim aslında ama cep'ten arayabilirsen ara beni... 0536 761 02 12 hemn detayları anlatırım,arayacaksan eğer ilanıda açki sana tarif ederken sende gör

Motosikleti
    Valla abi acıkcası biraz karamsar konuştun yani ufak tefek cizikler var orası normal geldi bana sonuçta bayadır yollarda ve ikinci el kırık dediğin ben yakından inceledim kırık yoktu sadece ufak 3 - 5 vida sıkılması lazımdı motorda gördüğüm ben motoru götürüpte serviste değil kendi boyahanemiz var ben orda söküp boyayabilirim de zaten boyanması gereken tek yerler sihay bilastik kısımları dış diğer granaşların durumları iyiydi yanlız motorun sihay kısımlarını nasıl sökebilirim?? motorda kafama takılan iç aksamı ben motoru alıyorum zaten kapora verdk bikere giderkende bi sorun falan görmedim 2 kişi 80 i geçmemesi dışında bide aldığımda ustaya götürcem biraz bakıp ister illaki değişenlerini yazdım ben başka neleri sorayım ustaya ??

kayış,varyatör,lastik(!),karbüratör,motorun kendisi...
    aslında piston-segmana ihtiyacı varmı bakmak gerek... siyah kısımlar kolay,sen motoru al sökülür... eğer beni arayacaksan son 10 dakika
    yada müsait olduğun zamanda arayabilirsin...
    iyi geceler...

Motosikleti
    mondial 150zat
    bu karbüratör ayarını kaça yapıyolar motorcular?benim zatta bi stop ediyo bi fazla rölantide çalışıyo forumdaki arkadaşlar karbüratördür dedi.değişmesimi lazımdır yada ayarla hallolurmu acaba?

Motosikleti
    AYBERK abi Çok Teşekkürler Yardımın için bunları dikkate alıcama emin olabilirsin

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Valla abi acıkcası biraz karamsar konuştun yani ufak tefek cizikler var orası normal geldi bana sonuçta bayadır yollarda ve ikinci el kırık dediğin ben yakından inceledim kırık yoktu sadece ufak 3 - 5 vida sıkılması lazımdı motorda gördüğüm ben motoru götürüpte serviste değil kendi boyahanemiz var ben orda söküp boyayabilirim de zaten boyanması gereken tek yerler sihay bilastik kısımları dış diğer granaşların durumları iyiydi yanlız motorun sihay kısımlarını nasıl sökebilirim?? motorda kafama takılan iç aksamı ben motoru alıyorum zaten kapora verdk bikere giderkende bi sorun falan görmedim 2 kişi 80 i geçmemesi dışında bide aldığımda ustaya götürcem biraz bakıp ister illaki değişenlerini yazdım ben başka neleri sorayım ustaya ??
    özel mesaj attım kardeşim oradan bakabilirsin
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin...
    kardeşim benim zat dediğimiz alet 130 kmh yapmaz... yapamaz!!!
    yapsa yapsa anca kmh saati yapar,oda arızalı olduğu için yapar
    ama tek kişi 105-110 kmh yapabilir,doğrudur ama uzun süreli değil tabi... Zat'la en uygun ve devamlı olarak 80-95 kmh arası gidebilirsiniz... Farzedelim ki 130 kmh yaptı,bu çok kısa bir dönem geçerli olacaktır!!! sonrasında motor elinde kalacak...
    ZAT'ımız için en iyi ve uygun hız maximum 90-95kmh... Bu hız'ı aşmazsak uzun vadede kullanabiliriz ve tabiki birde devirli kullanım olayı var. Vitesli kullanıyormuşuz gibi yani,motoru boğmadan,gazı köklemeden...
    emin olun motorunuz uzun yıllar sizi yalnız bırakmayacaktır...(istisnai durumlar kaideyi bozmaz...)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 ----------

1-Döşemsi yırtık... sağ ön kısım.
    2-grenaj kırık ve büyük bir olasılıkla kafadan bir yere girmiş.Ön far takımda içten kırık ve içerden tel,vs bişeyle sıkıca tutturmuş...
    3-Ön göğüs grenaj darbeden dolayı kasmış ve orta iç kısımdaki bağlantılarda kırılmış...

ilk bakışta dikkatimi çekenler bunlar.. Büyük bir ihtimalle,önde darbe aldığından çatalda da eğiklik olabilir!!!!

yinede dikkatlice bak... sonuçta 5 yaşında ama 15.000km'de...
    bana pek samimi gelmedi... sahibi kaç yaşında ve motorun kaçıncı sahibi???

ayberk abi bende o sürate cıkıpta 20 km aynı hızda git demiyorum ve ben araba ilede baska bi japon motoru ilede ölçmüştüm hızı dogru idi yanı ondan emin konusuyorum

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    AYBERK abi Çok Teşekkürler Yardımın için bunları dikkate alıcama emin olabilirsin
    Nezaman alacaksın motoru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

ayberk abi bende o sürate cıkıpta 20 km aynı hızda git demiyorum ve ben araba ilede baska bi japon motoru ilede ölçmüştüm hızı dogru idi yanı ondan emin konusuyorum

Yaklasık 5 farklı ZAT 'a bindim ve kendi zatımda olmak üzere hiçbirisi 130Km/h hıza ulasamıyordu. Ayrıca 150cc lik bir makine silindiri genişletmedikten sonra ( rektefe) imkanı yok o hıza ulasamaz. Hem orjinal olup yani oynanmamışsa hemde o hızı görüyorsanız kesinlikle km saatinde bir hata vardır.

Motosikleti
    Valla hız konusunda bilemiycem zat kullanmadım daha önce ama 2 kişi 80 i biraz geçti motor adam biraz acemi olabilir sürekli son gaz gidiyo motorda ordan motor biraz boğlmş olablr bakıcaz artık :S

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı tilsim86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nezaman alacaksın motoru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

Yaklasık 5 farklı ZAT 'a bindim ve kendi zatımda olmak üzere hiçbirisi 130Km/h hıza ulasamıyordu. Ayrıca 150cc lik bir makine silindiri genişletmedikten sonra ( rektefe) imkanı yok o hıza ulasamaz. Hem orjinal olup yani oynanmamışsa hemde o hızı görüyorsanız kesinlikle km saatinde bir hata vardır.

inanmayanlara hodri meydan yamaha tenere 660 yanımızdan gidicek zatta diger yanımızda ama yolun uzun olması lazım ve yedire yedire cıkıcak arkadasımdakı zat 120-130 gidiyor gördüm benim eski zatımda böle idi yeni aldıgım zatta da ibre doru calısıo ama motor 100 u gecmiyor ama gene diyorum TEST ettim ve ibresi orjınal gösteriyor

Motosikleti
    150 hs racing motor
    kuzen sen vaz geç bu işten

Motosikleti
    valla 120 yaptığını söyleyen cok var bencede motora göre değişiyo bazıları gerçekten yapıyo o hızı biraz şans biraz da motoru kullanmaya balı yada eksralar takarakta yapılabilir mesela 200 lirayı gözden çıkartanlara %30 extra performans garantisi veriyo adam 100 le gidiyosan 130 garanti alın buda link adam koymuş garanti diyo :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ns-kiti/detay?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Alıntı ninjaero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuzen sen vaz geç bu işten
    Hadi lan konuşma sen fazla bu arada bi ara benim teldeki uzun yol resimlerini sana atayım koyalım forum biraz canlansın gerçi 150 hs ile yaptık ama burayada koyarız ne fark eder

Motosikleti
    150 hs racing motor
    valla bizim makinaların göstergeler bence oyunlu ama test ekmek lazım arabayla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

valla 120 yaptığını söyleyen cok var bencede motora göre değişiyo bazıları gerçekten yapıyo o hızı biraz şans biraz da motoru kullanmaya balı yada eksralar takarakta yapılabilir mesela 200 lirayı gözden çıkartanlara %30 extra performans garantisi veriyo adam 100 le gidiyosan 130 garanti alın buda link adam koymuş garanti diyo :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:52 ----------

Hadi lan konuşma sen fazla bu arada bi ara benim teldeki uzun yol resimlerini sana atayım koyalım forum biraz canlansın gerçi 150 hs ile yaptık ama burayada koyarız ne fark eder
    koy koy 150 hs ile 2 kişi sapanca üstüne birde dağaçık dağda 3 kişi bin

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    inanmayanlara hodri meydan yamaha tenere 660 yanımızdan gidicek zatta diger yanımızda ama yolun uzun olması lazım ve yedire yedire cıkıcak arkadasımdakı zat 120-130 gidiyor gördüm benim eski zatımda böle idi yeni aldıgım zatta da ibre doru calısıo ama motor 100 u gecmiyor ama gene diyorum TEST ettim ve ibresi orjınal gösteriyor
    Öncelikle 120km/h ile 130km/h arasında cok fark oldugunu belirtmek isterim. Müsait iseniz yarın ben yanınıza geleyim bir kontrol edelim ibreyi isterseniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

dostum yarın almaya gideceksen motoru seninle gelebilirim.

Motosikleti
    tılsım nerde oturuydn sen ???

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Feriköye cok yakınım hemen karsısında oturuyorum. Motorunu kontrole gelebilirim.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    son hız konusunda bende bişeyler diyim
    aslında zatın yapabileceği maksimum hız hesaplanabilir ama birkaç şey bilmek gerek. bu saydıklarımı bilen varsa söylesin, hesaplıyalım hemen:D

1) motor maksimum kaç devir yapıyor ve ön varyatör ile motorun deviri arasındaki oran nedir?
    (yani motor misal maksimum 10000 d/d yapıyor ve devirle ön varyatör arasındaki oranda 10 a 1 mesela. yani motor 1000 d/d iken ön varyatör 100 devir yapıyor)

2) ön varyatörün, kayışın en üst seviyede durduğu yerdeki çapı, yarı çapı yada çevresi (bu üçünden biri yani)

3) arka varyatörde kayışın en altta olduğu yerdeki çapı, yarı çapı yada çevresi (yine bu üçünden biri)

4) arka tekerin çapı, yarı çapı yada çevresi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler