Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı cavus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, aranıza Ankara'dan yeni katıldım.
    Ben de dün ve bugün olmak üzere iki günlük zatçıyım. Lakin daha önceden hiç motorsiklet deneyimim olmadığı için 1,92 boyunda 98 kg ağırlığında kalıplı bir adam olmama rağmen çok zorlanıyorum. Motoru sıfır aldım. Henüz 15 km civarı gezindim. Ankara trafiğinin yeni bir motorcu için anlatamayacağım kadar zor bir iş olduğunu gördüm. Henüz bir vukuatım olmadı ama bana her an birşey olacakmış gibi geliyor. 16 yıllık şoförüm. A2 hariç, C, E her türlü ehliyetim var ama motorsiklet bambaşka birşeymiş. Gözüm fena korktu diyebilirim. Hatta daha 2. günün sonunda motoru satsam mı diye düşünmüyor değilim.
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun motorunuz. Bir an kendimi düşündüm sadece tatilde 1 günlük motor kiralama deneyiminden sonra iki yıl kasıp zatımı almıştım. (ehliyet kursundaki 30dk lık eğitim sürüşünü de katayım tam olsun.) Motoru aldım serviste çalıştırdık acaip mutluyum, dışarı çıktım konya yoluna girmeden ula ben şimdi ne halt edecem diye düşünmüş soğuk soğuk terler akıtmıştım. sağdan sağdan iskitlerden etliğe geldim ama ne gelme tir tir titriyorum, yusuf yusuf modundayım motoru park ettim eve çıktım anca kendime geldim. ula satayım kurtulayım dedim ama akşam yatağa yattığımda ertesi gün gezme hayalleriyle uyumuştum. Uzun süre çekine çekine sadece şehir içi mt buluşmalarına gidip geldim hava kararınca yada bulutlu havada (Yağmurlu hava demiyorum dikkat bulutlu havada bile çıkmuıyordum) sürmemeye gayret ettim Ankara mt nin light motorcusu olmuştum. Taki geçen sene nasıl yaptım bilmiyorum gaza geldim ankara-alanya-izmir-kuşadası-çeşme gezip geldim işte o zaman motoruma aşık oldum, Cidden şehir içinde sürmekten hala tırsıyorum ama biraz dikkatle çoğuşey halloluyor.

Ankara bir zat çı daha kazandığı için sevindim. umarım görüşüp tanışmak kısmet olur.

Tüm zatçılara selamlar...
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250

arkadaşlar ön camı tutturan 6 vida bayağı yıprandı hatta bazıları tutmuyor. bu vidaları nerden temin edebilirm? servis yok çekiyor. ya da bu vidaların emsali varmı yardımcı olurmusunuz?

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1530834

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı iskenderunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar ön camı tutturan 6 vida bayağı yıprandı hatta bazıları tutmuyor. bu vidaları nerden temin edebilirm? servis yok çekiyor. ya da bu vidaların emsali varmı yardımcı olurmusunuz?
    Hocam o vidalar ve alt kısımları bende de eskimişlerdi. Ankarada önüme gelen servise sordum hepsi yok dedi en sonunda bir tanesi fabrikadan toplu miktarda istemiş getirttirmişti. Sana tavsiyem gözüne kestirdiğin bi servisi gaza getir oda getirtsin yoksa o vidaları tutan alt parçaları ne yazıkki başka hiçbiryerden bulunamıyor. sanayide sormadığım contacı kalmamıştı.
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    CORVUS

herkeze selamlar

Benimde bu şekilde bir problemim vardı; Bende servise sormuştum bana da yok çekmişkerdi,Bende başka vida kullandım. (görüntü açısından pek hoş olmasada, sesi kesmek için mecbur kaldım)
    En sonunda benim servisim Başka bir yol buldu koruma camının etrafına SİLİKON çekti.. şu an hiç bir sekilde problem yaşamıyorum..
    Sizlerede tavsiyem; mevcut orjinal vidalar motorun üzerindeyken bu yöntemi sizlere tavsiye edebilirim...
    saygılarımla
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginogurlu ne oldu senin mercek modifiyesi takip edemedim ya?
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...resimleri.html

bunlar motor üstündeki resimleri

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ygulamasi.html

bunlarda yapım aşaması

en son hali bu

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir depo ile (11lt) 230km yol katettim. şehiriçi ve şehirdışı karışık
    ben 1 depo benzinle 280 km yol yaptım... daha gidermiydi? EVET giderdi... ama yolun devamında benzici yoktu...

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 depo benzinle 280 km yol yaptım... daha gidermiydi? EVET giderdi... ama yolun devamında benzici yoktu...
    ya ben ne yapabiirim daha az yakması için motosikletim demekki fazla yakıyor.
    kalkışlarda cok sert kalmıyorum hava filtresinide sık sık temizliyorum ama

Motosikleti
    Mondial 100 kh

...

slmlar benim mondial 100 kh motorum war. zatı olan bi arkadasla takas düşünüorm daha doğrusu teklif etti takas için bu zatlarda merak ettiğim bişey war 12000 km deymiş motor bna püf noktalarını söylerseniz motora ona göre bakıcam.. temiz bakıldığını nereden anlarım hız olarak ortalama tek kişi ne kadar gider hepsini denicem ama tawsiyeleriniz warsa we yazarsanızz cok sewinirim cok teşekürler şmdiden..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben ne yapabiirim daha az yakması için motosikletim demekki fazla yakıyor.
    kalkışlarda cok sert kalmıyorum hava filtresinide sık sık temizliyorum ama
    eğer motorunu ''0'' km aldıysan, rodaj döneminde biraz yakr... bu gayet doğal!!!

eğer 2. el aldıysan kabüratörüne baktır derim...1-2 ayar yapıyorlar,düzeliyor.... rölantisinide ayarlattır bu arada....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bikaç sorum olucak
    motor gaza basmazken bile kendi kendine gitmeye çalışıyor, normalmi bu
    birde rölantisini ayarlamak istiyorum ama nası olucak, nerden yapıldığını biliyorum ama neye göre ayarlicam

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikaç sorum olucak
    motor gaza basmazken bile kendi kendine gitmeye çalışıyor, normalmi bu
    birde rölantisini ayarlamak istiyorum ama nası olucak, nerden yapıldığını biliyorum ama neye göre ayarlicam
    merhaba rölanti ayarlama yerinide biliyorsan rölantiyi düşürdüğünde stop edecekmiş gibi olur tam o sırada bir tık yükselt,yani 1 milim geri alsan stop edecekmiş gibi düşün
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...

Arkadaşlar resimleri yeni cektim motoru topladık (babam ve ben) arkadaşla bir kasımpaşa turu yaptık kask yok diye kızmayın mahhelle içinde yavas yavas tanıtım turu attık

yorumlarınızı beklerim arkadaslar

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motorunu ''0'' km aldıysan, rodaj döneminde biraz yakr... bu gayet doğal!!!

eğer 2. el aldıysan kabüratörüne baktır derim...1-2 ayar yapıyorlar,düzeliyor.... rölantisinide ayarlattır bu arada....
    motosikletimi sıfır aldım ben 2006 yılında. şimdi 8900km de. rölantisi iyi gibi ama? sogukken stop ediyo motor ona göre ayarladım rçlantiyi.
    karbüratörü ben yapabilirmiyim acaba?

Motosikleti
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba rölanti ayarlama yerinide biliyorsan rölantiyi düşürdüğünde stop edecekmiş gibi olur tam o sırada bir tık yükselt,yani 1 milim geri alsan stop edecekmiş gibi düşün
    ayarladım, 15km filan gittim, sonra tekrar çalıştırdığımda stop etti, biraz yürüdüm yavaşladım yine durdu sonra hava girişini biraz daha kıstım şimdi rölentideyken sesi iyi, eskisi gibi yardırmıyor ama tırsıyorum yine stop edicek diye
    birde bu kendi kendine yürüme olayı normalmidir yoksa debriyaj ayarındamı sorun var

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    ayarladım, 15km filan gittim, sonra tekrar çalıştırdığımda stop etti, biraz yürüdüm yavaşladım yine durdu sonra hava girişini biraz daha kıstım şimdi rölentideyken sesi iyi, eskisi gibi yardırmıyor ama tırsıyorum yine stop edicek diye
    birde bu kendi kendine yürüme olayı normalmidir yoksa debriyaj ayarındamı sorun var
    yani motora gaz vermeden hareketmi ediyor? veya motor askıdeyken tekerlek(boş tamı)dönüyormu?

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar resimleri yeni cektim motoru topladık (babam ve ben) arkadaşla bir kasımpaşa turu yaptık kask yok diye kızmayın mahhelle içinde yavas yavas tanıtım turu attık

enginim sezona girerken bitirdin motoru tebrik ederim,gözede hoş gözüküyor,bir gün toplanacağız inşallah yakından görme fırsatıda buluruz,
    güle güle kullan allah kaza bela göstermesin sana ve hepimize
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani motora gaz vermeden hareketmi ediyor? veya motor askıdeyken tekerlek(boş tamı)dönüyormu?
    aynen dediğin gibi

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Arkadaşlar herkese merhabalar...

Engin..

Tebrikler.....Motoru tam zamanında hazır hale getirmişsin...Şık olmuş..
    Ön fren mekanizmasını kırmızımı yaptın.. Uyumlu duruyor..Ortadaki üçgen boş duruyor orayada birşeyler uydur...162 inci sahifedeki benim motorun üçgenine bak.kırmızı kartal çıkartma var..Sende uyumlu durabilir..Ondan her yerde var....
    Güle güle kullan...Kazasız belesız....İyigünlerde..

İskendurunlu..

Şiperliğinin kıyılarında plastik nikelajmı var ben yanılıyormuyum..Alt tarafında da siyah plastik geçmişsin gibi görunuyor..
    Genelde sıperlıkten ses , mikanın grenaja temasından kaynaklanıyor.Ben titreşimden kaynaklanan bu sesi ancak grenajla mika arasına ,tek taraflı yapışkan ince bir siyah sünger koyarak kestim.Hiç bellide olmuyor.

Siperlik vidalarından kesinlikle ses yapmaz ..Vida ve somunlar kauçuk içinde durmaktadır.Yalnız zamanla kauçuk çürüyüp kesildiği için gevşeyip titreşim yapar...

Runemaqick

Senin şikayetlerin karbüratör ayarı ile ilgili.....Sen yapabilirmisin..? Bana göre zor ...Çünkü ZAT ın karbüratörü zor ayar tutuyor..
    Motor zengin yakıttamı fakir yakıttamı karbondioksit oranı nedir..bilmek zor..Arka tekerin rolantide kendiliğinden dönmesi motorun yüksek devirde çalışmasından kaynaklanıyor..

Bu sebepten iyi bir ustaya götür.Derdini anlat yapıp yapamıyacağını sor ..Garanti iste ..Öyle yaptır.

Kolaygelsin...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1530834
    ben nalburdan karşılığı olan vidalardan alıp takmıştım camın önüne plastik pul arkaya aluminyum pul zatın sökmedigim yeri kalmamıştı ey gidi maziler

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Engin..

Tebrikler.....Motoru tam zamanında hazır hale getirmişsin...Şık olmuş..
    Ön fren mekanizmasını kırmızımı yaptın.. Uyumlu duruyor..Ortadaki üçgen boş duruyor orayada birşeyler uydur...162 inci sahifedeki benim motorun üçgenine bak.kırmızı kartal çıkartma var..Sende uyumlu durabilir..Ondan her yerde var....
    Güle güle kullan...Kazasız belesız....İyigünlerde..

İskendurunlu..

Şiperliğinin kıyılarında plastik nikelajmı var ben yanılıyormuyum..Alt tarafında da siyah plastik geçmişsin gibi görunuyor..
    Genelde sıperlıkten ses , mikanın grenaja temasından kaynaklanıyor.Ben titreşimden kaynaklanan bu sesi ancak grenajla mika arasına ,tek taraflı yapışkan ince bir siyah sünger koyarak kestim.Hiç bellide olmuyor.

Siperlik vidalarından kesinlikle ses yapmaz ..Vida ve somunlar kauçuk içinde durmaktadır.Yalnız zamanla kauçuk çürüyüp kesildiği için gevşeyip titreşim yapar...

Runemaqick

Senin şikayetlerin karbüratör ayarı ile ilgili.....Sen yapabilirmisin..? Bana göre zor ...Çünkü ZAT ın karbüratörü zor ayar tutuyor..
    Motor zengin yakıttamı fakir yakıttamı karbondioksit oranı nedir..bilmek zor..Arka tekerin rolantide kendiliğinden dönmesi motorun yüksek devirde çalışmasından kaynaklanıyor..

Bu sebepten iyi bir ustaya götür.Derdini anlat yapıp yapamıyacağını sor ..Garanti iste ..Öyle yaptır.

Kolaygelsin...
    onun karbiratörüne ayar tutturucak adam piyasada daha yok 50 kere sökmüşümdür tahmini 2 tane zat vardı bende hayatta tutmaz ayarı rolantiyi düşürürsün istop eder yükseltirsin kendiliğinden gider 2 kişi zorla yokuşta hemen kayış misket ne varsa iptal olur ömrümü yedi canımdan can gitti tamirci oldum sayesinde sırf şekli yüzünden fazgeçememiştim kaza yapınca hemen sattım şimdi tvs apache aldım daha elime anahtar almadım değmez ya ona

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun cc mi yükselttin?ben hep yükseltmek istemiştim kısmet olmadı ölemi yaptın? 150 cc hiç yetmiyo o motora zaten

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Runemaqick

Kolaygelsin...
    üsttede yazdığım gibi karbüratör ayarı yaotım, devir düşük, bi sorun yok o konuda ama yinede gidiyo alet

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    üsttede yazdığım gibi karbüratör ayarı yaotım, devir düşük, bi sorun yok o konuda ama yinede gidiyo alet
    Tebrik ederim eline sağlık.....

Birde yapılan işin kontrolü için benzinciden deponu fulle...O depoyla 300 Km

yaptıktan sonra tekrar deponu doldur. Depon 9 litre benzin aldıysa ( ki

buda 100 Km de 3 Litre , Km de 10 kuruş yakıyorsun demektir ve normali

budur...( El kitabında 100 Km de 2.8 LT der..)

Ama depon 11 - 12 litre alıyorsa veya 300 km de benzinin biterse tekrar

karbüratör ayarı yapman gerekir....

Kolay gelsin..

Kazasız belasız sürüşler....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler