Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR-1000
    herkese gunaydın...

Kış geldi valla.Benim 150 zat malesef dışarıda kalıyor.Üstune branda örttüm ama ne kadar korur belli değil.İnşallah bi sorun çıkartmaz hava şartları.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar;
    hiç aranızda zat 150'ye 12lt. benzin alan oldumu?

çooook acil cevap bekliyorum,bekletmezseniz sevinirim....

Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese gunaydın...

Kış geldi valla.Benim 150 zat malesef dışarıda kalıyor.Üstune branda örttüm ama ne kadar korur belli değil.İnşallah bi sorun çıkartmaz hava şartları.
    GÜNAYDIN ŞFAK 112 BU ARALAR ÇIKARTMAZSA HİÇ ÇIKARTMAZ BENCE
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    GSXR-1000
    Umarım çıkartmaz.Sizler nasıl koruyorsunuz kış aylarında ?

Motosikleti
    CORVUS
    herkese gunaydın...

herkeze selamlar

Şafakcım öcelilkle nasılsın, uzun zamandır görüşemiyoruz...
    biliyorsun benım motor ümraniyede benım ustanın dükkanında bırakıyorum.. istersenniz sizler içinde yer ayarlayabilirim. Ama ulaşım biraz uzak olduğu için aktif kullanıcıların pek işine gelmeyebilir.. Benım gıbı tatlı su motorcularına teklifim geçerlidir...
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    zat
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar;
    hiç aranızda zat 150'ye 12lt. benzin alan oldumu?

çooook acil cevap bekliyorum,bekletmezseniz sevinirim....
    13 LT YE KADAR YOLU VARMIŞ.

Umarım çıkartmaz.Sizler nasıl koruyorsunuz kış aylarında ?
    ŞAFAK BENİM MOTOR KAPALI GARAJDA DURUYOR.BRANDASINIDA ÖRTÜYORUM HAVA ALACAK ŞEKİLDE.KİMİSİ KIŞ GELDİ BİRDAHA KULLANMAM DİYE AKÜ'SÜNÜ SÖKÜYOR BAZI PARÇALARINI WD40 İLE YAĞLIYOR PASLANMAMASI İÇİN,AMA BEN DAYANAMAM BİNERİM DİYE HER DAİM MOTORUM HAZIR BEKLİYOR.ARADA ÇALIŞTIRIP AKÜYÜ ŞARJ EDİYORUM MAHALLEDE TURLUYORUM.GİBİ ŞEYLER İŞTE

Motosikleti
    GSXR-1000
    bu arada bu cumartesi ehliyet sınavına giriyorum.umarım bir aksilik olmaz veririm şu sınavıda, şu kabus dolu motor kullanma durumum sona erer.Ve mart gibi İzmir'e gidicem.Acaba sorun cıkarmı diye düşünüyorum. :D zaten cıkartırsa atlarım otobuse gelirim.

Motosikleti
    zat
    bu arada bu cumartesi ehliyet sınavına giriyorum.umarım bir aksilik olmaz veririm şu sınavıda, şu kabus dolu motor kullanma durumum sona erer.Ve mart gibi İzmir'e gidicem.Acaba sorun cıkarmı diye düşünüyorum. :D zaten cıkartırsa atlarım otobuse gelirim.
    ŞAFAK NEREDE SINAVA GİRECEKSİN?SINAV YERLERİ BELLİ OLDU

BU SOĞUK TA İZMİRE MOTORLA GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORSUN HERHALDE

Motosikleti
    GSXR-1000
    Abi sorma valla sultanbeyli'de bir ilkokulda.hani verebilecekleri en uzak yere vermişler sınav yerini.Acaba motorumla mı gitsem diyorum.Ama yine polis korkusu olcak tabi.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her kese selamlar...

deponun 11 + 2 kt olduğunu bende biliyorum,hatta kitapçıkta bile yazıyor...ama bazı servisler ve zamanında bazı arkadaşlar 13 lt olamayacağını 11 lt'nin doğru olduğunu söylemişlerdi... bu konuşmalar forum ortamında değil,yüz yüze buluşmalarda gerçekleşmişti...

bende bunlara istinaden o yazıyı ve fotoğrafları ekledim....

Motosikleti
    zat
    ayberk hocam zatın deposunun toplam 11 lt olduğunu bazı arkadaşlar ve servisler söylemiştir.,ama senin 12 lt ve küsür benzini belgeleriyle almış olman bu tezi çürütüyor.bu da neyi gösteriyor.deponun 13 lt olduğunu içinde de biraz da benzin olsa yani kastıra kastıra 13 lt alır.haaa ben 13 lt birden hiç koymadım.ama mantık ahmet erşen abinin de yazdığı gibi bence .zaten sen 12lt almışsın içinde muhakkak 1 lt ye yakın benzin vardır.demek ki bazı arkadaşlar bu konuda yanılıyormuş sen bu tezi ispatlamışsın zaten saygılarımla..

Abi sorma valla sultanbeyli'de bir ilkokulda.hani verebilecekleri en uzak yere vermişler sınav yerini.Acaba motorumla mı gitsem diyorum.Ama yine polis korkusu olcak tabi.
    sınava giderken birde yakalanırsın sınavdan da olma.atla otobüse bas git.bende fındıkzadeye düşmüşüm.saat 11:00 da sınav sanırm.

Motosikleti
    GSXR-1000
    Sınava Gireceği Dersler
    Motor : X
    Trafik :
    İlk Yardım :
    Sınav Yeri Bilgileri
    Sınav İli : İSTANBUL
    Sınav İlçesi : SULTANBEYLİ
    Bina Adı : HASAN ALİ YÜCEL İLKÖĞRETİM OKULU
    Bina Adresi : M.AKİF ERSOY MH.KURAN KURSU CD.NO:4 SULTANBEYLİ/İST.
    Salon No : 1
    Sıra No : 11
    ,

arkadaslar bu adresi bilen varmı. ya gercekten cok sacma.benim bildigim sınav yerleri oturdugun en yakın yere verilir.Fuzili sabah sabah trafik yaratıyorlar.yada iett kazansın diyemi düşünüyorlardır nedir anlamadım.

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    benin sınav yeride kurtuluşta arkadaşlar eve 15 - 20 dk uzaklıkta

bu benzin muhabbetinde gecenlerde fulledim yan ayakta idi motor ve fazla benzini dısarı verdi bu nedendır arkadaslar

1-şamandıra bozuktur...
    2- depo full dolduğunda pompa otomatik durur,1-2 damla daha koyiim yuvarlak rakam olsun dersin... mesela 22,87 ytl'dirde yuvarlak 23 ytl olsun diye az daha koyarsın,ama bu seferde taşar....

şafak;

genelde sınav yerlerini bilerek uzak veriyorlarmış... sebebi ise kopya,yardım,tanıdık,çevre gibi etkenleri ortadan kaldırmak...

o zamanlar sınav başkanı öyle demişti...

Motosikleti
    GSXR-1000
    ayberk abi uzak verilirde abi bu kadar olmaz.ugur mumcu cok yakın oraya, ordada seni tanıyorum nasıl olucak.

Motosikleti
    zat
    Sınava Gireceği Dersler
    Motor : X
    Trafik :
    İlk Yardım :
    Sınav Yeri Bilgileri
    Sınav İli : İSTANBUL
    Sınav İlçesi : SULTANBEYLİ
    Bina Adı : HASAN ALİ YÜCEL İLKÖĞRETİM OKULU
    Bina Adresi : M.AKİF ERSOY MH.KURAN KURSU CD.NO:4 SULTANBEYLİ/İST.
    Salon No : 1
    Sıra No : 11
    ,

arkadaslar bu adresi bilen varmı. ya gercekten cok sacma.benim bildigim sınav yerleri oturdugun en yakın yere verilir.Fuzili sabah sabah trafik yaratıyorlar.yada iett kazansın diyemi düşünüyorlardır nedir anlamadım.
    şafak sen nerede oturuyordun

şafak ben zeytinburnunda oturuyorum,fındıkzadeye düştüm.

Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şafak sen nerede oturuyordun

şafak ben zeytinburnunda oturuyorum,fındıkzadeye düştüm.
    Adresin hakkında tek bildiğim.avrupayakasında oturuyorum tem gişelerden girip,sonra ilk çıkış olan kartal dan çıkacaksın.çıktığın gibi sultanbeyli tabelasını takip et.seni tem den ankara istikametine yan yoldan gittiğini düşün,o şekilde merkeze kadar götürecek,muhtemelen yol üstü bir okuldur.bilmem yardımı olurmu...

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Arkadaşlar Herkase İyi Akşamlar

Bir hafta yoktum maaşallah form durmamış...

Malum emekli olduğumuz için hanımla canımız sıkıldımı yazlığa kaçıyoruz..
    Bu yüzden forma aralıklı giriyorum.

İzmirin havası İstanbula göre çok uygun ..Bol güneşli ve İstanbuldan
    hava sıcaklığı 5,6 derece daha sıcak..

Allah hepinize emeklilik günlerini göstersin..

Formu 156 ıncı sahifeden itibaren okumaya başladım , AYBERK in yazısını okuyunca Ayberk depo olayını biliyor niye soruyor derken , SERKANZAT cevabı vermiş ...

Gerçekten ZAT ın deposu 13 Lt dir...

Bende test ettim.. Doğrudur..

FAKAT DEPONUZU AĞZINA KADAR ASLA DOLDURMAYIN:

Benim motorun depoyu fazla doldurmadan dolayı başına geleni anlatayım..

Motoru aldığım bey " ben depoyu her zaman fullerim diyordu, Sağolsun motoru alırkende deposu ful bir motor aldım, 40 Ytl İndirim gibi geldi..

Birgün altına su sıkarak temizlerken baktığımda Plastik grenajı dalga dalga gördüm.....Bir düz kağıdı biraz buruşturup bırakın ayni öyle idi...Çarpmadan dolayı değildi ,hiç çizikte yoktu düşmeden dolayıda değildi....Düşündüm onu benzinin eriteceğine karar verdim. Amca devamlı fullüyorum diyordu.Sebebi benzindi...

Bilhassa sıcak havalarda motor güneşin altında kaldığında benzin buharlaşma yapıyor ve basınç depodan akmasına sebep oluyordu....Ayrıca benzincide de aşırı fullemeden depo taşıyor ve alt grenajın üstüne akıyordu....

Buruşuk kağıt haline gelen alt grenajı söktüm. Onu mini tüpün üzerende motor a bakan iç , boyasız yüzünü tüpün 35,40 cm üstüne tutarak ısıttım.Isıtılan plastik hamur gibi oldu.Onu geniş bir tahtanın üzerine kalınca bir bez sererek boyalı tarafı bezin uzerine gelecek şekilde yatırdım. ısıttığım yüzün üzeyine tam ölçüde bir tahta daha koydum ve ayağımla üstüne bastım 3 , 5 dakika basılı vaziyette soğumasını bekledim...

Netice buruşukluk gitmiş ve dümdüz olmuştu , yani grenajı böyle ütüleyerek düzeltmiş oldum..

Eğer Fazla fullemeden dolayı alt grenajı büzülen arkadaşlar var ise bu şekilde düzeltebilirler....

Kazasız , masrafsız ve zevkli sürüşler....

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herkase İyi Akşamlar

Bir hafta yoktum maaşallah form durmamış...

Malum emekli olduğumuz için hanımla canımız sıkıldımı yazlığa kaçıyoruz..
    Bu yüzden forma aralıklı giriyorum.

İzmirin havası İstanbula göre çok uygun ..Bol güneşli ve İstanbuldan
    hava sıcaklığı 5,6 derece daha sıcak..

Allah hepinize emeklilik günlerini göstersin..

Formu 156 ıncı sahifeden itibaren okumaya başladım , AYBERK in yazısını okuyunca Ayberk depo olayını biliyor niye soruyor derken , SERKANZAT cevabı vermiş ...

Gerçekten ZAT ın deposu 13 Lt dir...

Bende test ettim.. Doğrudur..

FAKAT DEPONUZU AĞZINA KADAR ASLA DOLDURMAYIN:

Benim motorun depoyu fazla doldurmadan dolayı başına geleni anlatayım..

Motoru aldığım bey " ben depoyu her zaman fullerim diyordu, Sağolsun motoru alırkende deposu ful bir motor aldım, 40 Ytl İndirim gibi geldi..

Birgün altına su sıkarak temizlerken baktığımda Plastik grenajı dalga dalga gördüm.....Bir düz kağıdı biraz buruşturup bırakın ayni öyle idi...Çarpmadan dolayı değildi ,hiç çizikte yoktu düşmeden dolayıda değildi....Düşündüm onu benzinin eriteceğine karar verdim. Amca devamlı fullüyorum diyordu.Sebebi benzindi...

Bilhassa sıcak havalarda motor güneşin altında kaldığında benzin buharlaşma yapıyor ve basınç depodan akmasına sebep oluyordu....Ayrıca benzincide de aşırı fullemeden depo taşıyor ve alt grenajın üstüne akıyordu....

Buruşuk kağıt haline gelen alt grenajı söktüm. Onu mini tüpün üzerende motor a bakan iç , boyasız yüzünü tüpün 35,40 cm üstüne tutarak ısıttım.Isıtılan plastik hamur gibi oldu.Onu geniş bir tahtanın üzerine kalınca bir bez sererek boyalı tarafı bezin uzerine gelecek şekilde yatırdım. ısıttığım yüzün üzeyine tam ölçüde bir tahta daha koydum ve ayağımla üstüne bastım 3 , 5 dakika basılı vaziyette soğumasını bekledim...

Netice buruşukluk gitmiş ve dümdüz olmuştu , yani grenajı böyle ütüleyerek düzeltmiş oldum..

Eğer Fazla fullemeden dolayı alt grenajı büzülen arkadaşlar var ise bu şekilde düzeltebilirler....

Kazasız , masrafsız ve zevkli sürüşler....

AHMET ABİ; hoş geldin...

zat'ın depounun kaç lt. be zaten çok iyi biliyordum,sende bilirsin... daha önce çok mevzusu olmuştu... ben sadece orta ''aldatmaca soru'' attım... ama fazla düşen olmadı...

daha öncede yazmıştım; bir keresinde 12.35 lt gibi benzin doldurmuştum,o zamanki servisim SEVPA'daki ismet usta ''imkansız'' demişti... o akşam 12 lt doldurunca ''bir bakayım arkadaşlar ne diyecekler'' diye düşündüm...

yani olay bu...

ahmet abi....

seni tekrardan aramızda görmek güzel,ama arayı çooook açıyorsun...

ist. gelmeni sabırsızlıkla bekliyorum,çiğ köfteler hepinizi bekliyor...

ben bu akşam aranızdan erken ayrılacağım; dükkanda çiğ köfte bu akşam erken bitti... e artık bi gece eve erken gidip erkenden uyumak istiyorum...

hepinize hayırlı geceler,yarın görüşürüz...

Motosikleti
    loading...
    Ahmet abi bilgilendirmek için teşekkür ederim

arkadaşlar 5 kişiyiz susuyoruz konusalım yaa

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ayberk İyi akşamlar,

İstanbula geldiğimde aklımdasın , ziyaretine geleceğim..

Köftelerin bittiğine sevindim . Hvada soğuk bir an önce sıcacık evinde olursun..

İzmirde olduğum sürece forma devamlı giriyorum.Ve yazılarınızı okuyorum.

Sağlıcakla kal...

Enginoğurlu..

Teşekkür ederim..Konu gelince ve başımdan olay geşmişse sizlerle paylaşmak istiyorum..Formda yazdıklarım hepsi başımdan geçen olaylar ve yapabildiğim çozümleri...

İyi akşamlar

Motosikleti
    loading...
    Ahmet abi tekrar teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler