Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS

ve işte Dakar'da daha önce yarışan F650GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    andackaracan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

f650 gs hakkında

Arkadaslar0-100km hızlanma ve teknık dataları hakkında bılgısı olan varmı?

dttengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R
    Type Liquid-cooled single-cylinder
    Bore x stroke 100.0 mm x 83.0 mm
    Displacement 652 cc
    Horsepower 50 bhp @ 6,500 rpm
    Torque 44 lb-ft @ 5,000 rpm
    Compression ratio 11.5:1
    Valve gear DOHC, chain-driven with bucket tappets
    Valves 2 x 36 mm intake / 2 x 31 mm exhaust
    Valves / cylinder Four
    Engine oil capacity 2.4 quarts
    Management BMS-C II with two spark ignition
    Fuel requirements Premium unleaded
    Fuel tank HDPE, internal pump and external filter
    Fuel capacity 4.0 U.S. gallons including 1.0 gallon reserve
    Charging system 400 Watts @ 14 Volts
    Battery 12 Volts 12 Amps/hour
    Cooling system Single radiator, 50/50 water/anti-freeze mix
    0-100 km. vermemiş ama herhelde 5-6 sn. arasındadır.
    Yaşamak;
    Bir ağaç gibi tek ve hür;
    Ve bir orman gibi kardeşçesine....
    N.H.R

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

BMW F650 Bilgi İsteği

1995-1999 yılları arası BMW F650 (özellikle 97-99) hakkında spesifik sorunlar, kullanım izlenimleri, ipuçları, servis, parça fiyatları ve genel bilgi rica ediyorum.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

wind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2000 öncesi ve sonrası BMW F650

Baslık yeterince acıklayıcı zaten ama sizin goruslerinizi aynı modelin farklı iki kasası icin almak istedim ..

2000 oncesi model aprilla ya urettiriliyordu ABS mevcut degildi
    2000 sonrası uretim almanyaya alındı ve daha teknolojik bir tek silindirli alman ortaya cıktı....

Kullanıcı izlenimlerine ihtiyacım var ikinci el almayı dusunuyorum hangisinin daha dogru bir secim olacagını merak ediyorum bazılarınızın bildigi gibi ilk motorum olacak ...

Ayrıca elinde olup da satmak isteyenler varsa baglantıya gecerlerse sevinirim..
    One Life Live It !!

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Bundan 15 gün önce ben de 96 model bir F 650 almaya yeltendim,bir doktor arkadaştan.Bu sırada biraz araştırdım ve ilk motor olarak bana uygun olmayacağına karar verdim.Özellikle elektrik arızası bu modellerde nerdeyse kronikleşmiş.Motor olarak sorunsuz olsa da eğer ilk motorun olacak ve dilinden anlamayacaksan çok baş ağrıtabilir.Yeni modellerde durum ne bilmiyorum.Ama acemiliğini biraz daha sorunsuz bir makinede çıkarmanı tavsiye ederim.

bmw f650 hakkında bilgi almak istiyorum

97-98-99 Bmw f650 almak istiyorum fakat hakkında çok şey bilmiyorum . İzmirdeyim benzin tüketimi ve yedek parça konusunda bilgi sahibi olanlar lütfen cevap.

Motosikleti
    Tabanvay

8-10 yaşında bmw F650 alınır mı ?

soru mantıksız mı oldu bilmiyorum ama... 8-10 yaşında bi F650 alsam bana ne gibi masraf çıkarabilir? daha sonra satarken zorluk çekermiyim... alırken nelere dikkat etmeliyim.. yardımcı olursanız sevinirim

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    BMW olduktan sonra yaşı mühim diil bence
    melih6153 bunu beğendi.
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    ben 2000 model abs lisini nerdeyse alıyordum. nede olsa bmw ne olabilirki diye düşünüyordum ama üzerine binip motorun titreşimini heleki yüksek devirlerde hissedince hiçte hoşuma gitmedi. sürüşü hiç güzel gelmedi ama belkide kendim kullansam okadar rahatsız olmazdım. ödemede bi problem oldu alamadım kaldı şimdi almadığıma memnunum ama alsaydımda bmw ile dolaşıp yinede onu çok seviyor olurdum. bilmem belki yardımcı olmuşumdur.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    BMW'de olsa fark etmez. İyice inceleyip ona göre almakta fayda var. Almayı düşündüğün model güzel bir model. Tek silindir sebebiyle titreşim olacaktır elbet. Kaldıki çoğu 2 silindir bile çok titriyor. Bence alınır. Ama iyice bak.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Tabanvay
    hocam sanırım hepsinde elcik ısıtma abs varda tireşim için kullananların birkaçı titreşim rahatsız edici deil diyolar ben hiç kullanmadım daha... biraz para olursa F650 CS almayı düşünüyorum aslında ama para olmazsa F650 sonra zor mu satarım bilemiyorum.. hiç kullanmadığım için titreşim için hiç bişey yazamıyorum... bende şu anda SL 150 var motor 90 ı geçtimi böbreklerim düşecek gibi oluyo onun kadar titreşim yapacağını zannetmiyorum yinede saol

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    abs 2000 model ve üstünde var yani gs modellerinde. ayrıca 2005 ve 2006 da bazı değişiklikler var mesela yakıt enjeksiyonu gibi.

fausten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı
    soru mantıksız mı oldu bilmiyorum ama... 8-10 yaşında bi F650 alsam bana ne gibi masraf çıkarabilir? daha sonra satarken zorluk çekermiyim... alırken nelere dikkat etmeliyim.. yardımcı olursanız sevinirim
    Motor model olarak benimde hoşuma gitmekte.Yanlız diğer arkadaşların dediği gibi tek silindir=+titreşim anlamına gelir.Kilometresi de önemli motorun.Sahibi 2 kere ışık doğudan yükselir diyip Katmandu ya falan gitmişse motor zaten alınmaz :D Ufak bir genel bakımla motor kendini bulur diye düşünüyorum..Ama tabiki önündeki birkaç sene içinde motor müdahale isteyebilir.Kaldıki 94 model race makineler ülkemizde ayakta ve çalışanları mevcut iken dedeğiniz gibi bir motor hayli hayli saat gibi çalışır o konuda korkunuz olmasın.Ama alırken şasinin kaynak yerlerini kontrol ediniz ve paslanmalara dair izler arayınız.Aramakla kalmayıp pimpirikli davranın.Birde motora bindiğinizde boş viteste iken ortalama bir devirde vuruntu olup olmadığın kulağınızla dinleyiniz.Ayrıca rölantide de bu uygulamayı yapın analog saatler gibi bir tık tık tık sesi duyarsanır anlayın ki motor vuruntu yapmaktadır.Bu da motorun tam ateşleme yapamadığının,fazla yakacağının ve her patlamada normalden daha da fazla yorulduğunun göstergesidir.NACİZANE benim yorumum bu olacaktır.Benim böyle bir şansım olsa ve uygun fiyata bulsam kontrol edip alırdım düşünmeden.SOnsuz saygılarımla...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bende bı ara dusunuodum 8 yasınjda fln bmw almayı sora kendıme dedım manyak mısın vıteslı mmotor kullanmadın hıc nası alcan bunu dıebence hıc kullanmadım ama bmw olduktan sora cok extra bır km sı yoksa alınır..

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ben yeni bir BMW kullanıcısıyım ama söyleyebileceğim bir kaç şey var. BMW yada başka bir motor hiç farketmez gidip motoru anlayan birisine (servis olabilir) gösterip bilgi alıp sonra karar vermekte fayda var. Evet BMW sağlam vs. ama eğer değilse çıkaracağı masraf ta büyük olabilir. Titreşime gelince 2000 öncesi modelleri bilmiyorum ama rahatsız edici bir titreşimi yok bence. Eğer mümkünde 2000 üstü bir f650 almanı tavsiye ederim....

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    borusan servıslerının cok ılgısız oldugunu duymustum o yuzden bıldıgın bı usta varsa oraya goster bence(kulaktan dolma bılgıler bunlar) ozturk_sertac hayırlı olsun..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    zuhahahahahahahhaha bendeki yanlış anlamaya bak yaa.yok yok ben bu saatlere kadar uykusuz kalmamalıyım yoksa sapıtıyorum
    Demekki bu hakkaten uykuyla alakalı bişey Bende başlığı okuyunca senin zannettiğin gibi zannettim dumur oldum

ghostrideremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bmw olunca hiç sormaya gerek yok ama sen yinede bi incele abi
    MOTORCU OLMAK SADECE HIZ YAPMAK DEĞİLDİR-ÖNÜNDEKİ ARACINDA NE YAPACAĞINIDA BİLMEKTİR

boraciner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650cc. - Clio 1.4 - Opel Frontera 2.2 TDI
    bmw kalitedir baba... 54 model bmw ler bile tıkır tıkır çalışıyor.. kazası belası olmasın yeter
    YAMAHA DRAGSTAR 650

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler