Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tintinopsella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS DAKAR ve xt125r
    sevgili prometheus...

ben Pazer(Volkan)'ın bahsettiği 1150-1200 alabilecekken Dakar almış bahsedilen kişilerden biriyim (diğeri de Mdogruc nickli mesut abi, 640lc4,dl650 transalp,dr650,xt660, xt600, hepsine sahip olmuş denemiş sonunda Dakar da karar kılmış birisidir..)...

sanırım genelde çoğu kişinin yaptığı bir hataya düşmüşsün sanırım...
    büyük güzeldir...parası olan biraz öğrenince enduro-traile de 1200GS'e, touring de goldwing'e, vs vs geçecektir olayı...

malesef gelişmemiş motosiklet kültürümüzün sonucu olan bu genel düşünceleri o kadar görüyoruz ki artık baydım....

motorda "ihtiyaç" değil "hava atma katsayısı" ülkemde çok önde olduğundan oluyo bunlar sanırım...
    bir avrupalı için bir xt225 "son" motor olabilecekken, bizde 650 yi 1000-1200e tercih etmek saçma oluyor...
    bu ilk rahatsızlığım...insanların "motosiklet" ile ilgili sevgi veya kullanıcılıklarını "motosiklet fiyatı" ile değerlendirilmesi.....
    1200 lük bir motor alabilme şansı varken 650 lik almak enayilik görülmesi...
    özellikle bu kadar büyük bir sitenin bir moderatörünün bu şekilde yanlış yerleşmiş motosiket kültürüne karşı sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum

bu motorlar "enduro" dan çok DP (dual purpose) dur....
    "çift amaçlı"
    1200GS i bu şekilde kullanmayı denemediğin son derece meydanda...(ya da son derece modifiye edilmiş bir 1200 gs falan kullandın yurt dışında felan)....bu motorlar bir big traile dir bir DP kadar geniş amaçlı kullanılamaz yada kullanılması zordur.(emin ol denedim) ..tek olay ağırlık değildir..evet GS_D ile 1200 GS arasında otuzküsür kilo var ama..bütün "motor dinamiği" farklı..(.en basit testi bir XT660 ve bir GS'i araziye sokunca görürsün..GS daha ağır olsa da daha kolay kullanılır...) ktmLC4adv de aslen bir DP dir ancak o kadar enduro yönüne sivrilmiştir ki bence(yada birçok diğer DP kullanıcı için ).bir DP olmaktan çok uzaktır. Volkanın bahsettiği bu...aynen multistrada 650DS gibi.. o da o kadar yol motoru olmaya sivrilmiştir ki çoğu kişi ducati DS yi bir çift amaçlı olarak görmez...
    Volkan(pazer) bahsi geçen motorları uzun uzun kullanmış..hemde son derece ciddi motorsiklet beceri-deneyiminie sahip bir arkadaşımız...
    GS yi benim motorumda kullandı, GSD yi yine benim motorumda kullandı...XT, DL vs yi uzun uzun kullandığını biliyorum..1200GS ile trail deneyimi olduğunu da..
    bahsedilen motorların her birini uzun uzun farklı ortamlarda kullanmış biri ne sadece kulaktan dolma bilgilerle "arkadaşımda XT var şöyleymiş" yada "GS le deneme sürüşü yaptım şööle" vs vs geyiği yapmak çok gerekli değil...
    her neyse...lütfen her birinin selesinde uzun uzun zaman geçirmeden yorum yapmayalım..bu siteye onbinlerce insan giriyor ve gerçekten burayı "bilgi alış verişi" için kullanan bu insanlar buradan aldıkları bilgilerle gerçekten çok zor kazandıkları paralarını motosikletlere yatırıyorlar..
    Zaten test sürüşü imkanı olmayan firmalarımız sayesinde insanlara motosikletler hakkında net ortamında verdiğimiz fikirlerle belki birkaç yıl boyunca ödeyecekleri borçlara gireceklerini vs unutmayalım

bu forumlarda ikinci rahatsızlığım gereksiz geyik boyutu yorumlar yapılıyor..
    hiç uzun süre binmediği motorlar hakkında yorum yapıldığında açıkçası sinir oluyorum..ama ek olarak . fikir almaya, bilgi almaya gelen insanlara:
    "yaw BMW adı yeter" "BMW çözmüş abii" gibi şeyler yada "BMW titriyo abi böbreğimden taş geldi" yada "BMW uzun yol gitmez tek silindir çünki" yada "yaw BMW ömürlük motorhiç bozulmaz " yada "ya BMW çok elektronik hep bozuluyo"
    vs vs manasız boş laflar gerçekten artık beni çok üzüyor...

günümüzde "kötü" motor oldukça az...özellikle DP segmentinde tonla çok güzel motor var... ducati DS den LC4'e kadar geniş bir segmentte... önemli olan siz bir DP motor alacaksanız "sizin ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak" tır..

ben önce 2000 bir F650GS le başladım şu anda 2005 GSD kullanıyorum... BMW nin eksilerini artılarını neredeyse tüm sitelerde derin derin yazdım...BMW ne "her şeyi çözmüş abi alman mühendisliğ" ne de "BMW çok elektronik sürekli bozuluyo tonla kronik sorunu var"....her şeyde olduğu gibi her şeyin artı ve eksisi var....
    ama BMW kullanmamış birçok kişin ulaktan dolma bilgilerle BMW ile ilgili (yada başka markalarla ilgili "deneyim" paylaşması bana garip geliyor.... yada yine sitelerde sık gördüğümüz bir başka olay sürekli ss yada chopper yada sport-t filan tarzı kullanmış birinin "yaw F650 şööle TA bööle XT şu " vs gibi sözler söylemesi....sen bir DP kullanmıyorsun ki bir DP kullanıcısınınn neye ne durumda ne gerektireceğini bilesin...bir ss kullanıcsı için bir F650gs tabiiki çok rahattır.. ama bir RT kullanıcsına göre "oynak titrek bişi" den başka bişey değildir...

ben hiç çıkıp bir cbr-rr yada R1 hakkında konuşmadım "evet en tutulan derdilerde sınıfının lideri ve mihengi olarak gösterilen motor diyorlar" gibi "gönderme" den fazlasını yapmadım çünki bilmem... anlamam....

tüm motosiklet ömrüm DP lerle geçti... (bir dönem ikinicil olarak orta sınıf motor kullandım.. Fazer, er6, CBF f800 ve Bandit bununla ilgili deneyimlerimi de yazmıştım bir yerlere) o nedenle yoğun olarak DP ler hakkında yazı olduğunda "katkı" da bulunmaya çalışıyorum....(bir de başlangıç enduroları hakkında çünki onları da uzun süre araştırdım ve bir xt125 sahibiyim)

F650GS alacak arkadaşlar... bir search etsinler site içinde benim yada Pazer(volkan)in yada Mdogruc(mesut) yada Kemal (Mkcelikkol) gibi konu hakkında deneyimli birçok kişinin yorumlarını bulacaklar..

lütfen boş geyikleri bir şekilde kendi içimizde "filtre" leyelim ki net forumlarımız "geyik alanı" değil "bilgi paylaşma" yeri olsun....

özellikle site moderatörü olan birinin site içerisinde insanlara "örnek" olmasını, bu kadar geniş katılımlı bir site de, çok geniş kitle üzerine etkisi olan bir sitede biz site üyelerine karşı sorumlu davranmasını rica ediyorum..

çok uzun oldu kusura bakmayın ama...uzun süredir içimde olan bişeydi...rahatsızlık veridysem affola...
    Muygur bunu beğendi.
    Those who would sacrifice essential liberties for a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
    Ben Franklin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Elegant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yazığımda ters birşey göremiyorum. Nendense burada pek muhabbet dönmüyor dediğimde siz koskoca 6 sayfa var diyorsunuz bana sanki ilk defa mesaj yazmışım gibi. Ben de kendimce izah ediyorum takip ettiğimi.

Şimdi moderatör olunca "şey" mi yarıştırılıyor. Teessüf ederim.
    Hay ben bu modertörlüğün... Ne alakası var da mod'luğu karıştırdınız yine anlamıyorum. Biz de normal insanlar gibi öğreniyoruz, tartışıyoruz, yemek yiyoruz, tuvalet ihtiyacımızı gideriyoruz hiç merak etmeyin onu. Yani adı kırmızı yazıyor diye insan duayen falan olmuyor.

Daha önce soru soranlara cevap vermiş, fikir alış verişi yapmışız ("git önceki sayfalarda bilgi bul" diye bir şey denilmedi yani). Kalkıp da birisinin babasının uşağı var gibi "sorduklarımıza neden cevap verilmiyor, sadece motor sorun çıkarınca mı cevap verilecek?" denilmesini, "bir üye olarak" beğenmedim. Her neyse istediğiniz gibi devam edin. Ne de olsa parasını verdiniz hakkınızı alamıyorsunuz

@tintinopsella;

Öncelikle yazdığının birinci kısmına katılmadığımı, ikinci kısmından da bir şey anlamadığımı belirteyim. O yüzden ikinci kısımla ilgili hiç söz etmeyeceğim.

Birinci kısım hakkında da söyleyeceklerimi söyledim zamanında aslında. F650GS ile 1200GS arasında dağ-taş farkı yok bence. Amacı dağ olanlar hard-enduro; amacı "funduro" olanlar da buna uygun makinayı alıyorlar. Paran olduğu halde 1200gs almıyorsan bu da kendi kanaatindir.

1150gs demişsin yazının bir yerlerinde, o makine gerçekten çok ağır. 1200GS kıvraklığına sahip değil. BMW 1250 GS çıkarana kadar en iyi funduro 1200GS bence
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman bir yanlış anlama var.

Benim derdim sorumun cevaplanmasından ziyade konunun canlı olmamasının sebebini de merak etmem idi. Yani onu da ikinci bir soru olarak yöneltmiştim.

Demek ki öyle bir anlam çıkmış okuyanlarda. Bugüne kadar öyle bir talebim olmamıştır, sonuçta burası gönüllü paylaşım sitesi olduğunun farkındayım. Kimse nin kimseye cevap borcu yok muhakkak.

Ben o manada bile yazmış olsam, "şey" mi yarıştırıyoruz gibi cümleler kurulmasını gerektirmez diye düşünüyorum.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Pegasoyu bilmem ama F650gs ve R1200gs kullandım. Genelde kısa yolculuklar yapacak ve şehiriçinde kullanacaksanız R1200GS kullanmak pahalı hamallık olur. Ama 'ben çıktım mı 250-300 km. yol giderim, dere geçişi yaparım, sürekli 2 kişi yükle gezerim v.s.' diyorsanız F650GS size hafif, güçsüz ve konforsuz gelecektir.
    Bunun yanında F650GS'im vardı 2001 model, onu satıp F800S aldım, F650'yi çok arıyorum. İstanbul için bu kadar rahat bir makina daha olamaz. Size tavsiyem, F650'niz varsa satmayın, başka bir motora hevesiniz varsa para biriktirin 2. motor olarak alın...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlar 652 yerine 649 cc yapsalarmış ne güzel vergi dilimi bir alt kademe olacakmış. Benim anladığım sırf bu sebepten her yıl 180 ytl heba oluyor.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Türkiye'de üretilse kesin öyle yaparlardı merak etme...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tintinopsella

Çok açık bir anlatım ...selesine oturmadan motor hakkında yorum apılmaması için çok iyi bir yazı okumayan varsa sıkılmadan okusun derim ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tintinopsella'ya katılıyorum.
    Çünkü dişçiden korkarım.

Katılmadığım bir yer var.

Burada herkes tecrübelerini paylaştığı gibi fikir ya da tahminlerini de paylaşıyor.

Binlerce YTL'yi hiç tanımadığı birinin yorumuna bakarak herhangi bir metaya yatıracak insan varmıdır? Bilemem...

Fakat bilerek ya da bilmeyerek yapılan yorumlar, motosikleti denerken aklımıza soru işareti olarak geliyor ve bakıyorsunuz.

Örneğin forumumuz da daha önce R1'in 4500 veya 5000 (unuttum) devirde bayıldığı hakkında bir iddia ortaya atılmıştı.

Onu aklıma yazmışım. İlk deneme sürüşünde test edicem.

Halbuki daha önce bir R1 sahibiydim.
    Hiç dikkat etmemişim.
    Eğer bir sorun olsa anlardım. Ama iddia 2007 modeller içindi.
    Bakıcaz.

Yani demek istediğim, konuşulan her konu farklı bir detaya ilgi çekiyor.

Tabii geyik yapılsın demiyorum.

Ama forum ziyaretçileri, bildikleri ya da yanlış bildikleri herşeyi paylaşsınlar. Yanlışları, tecrübeli arkadaşlar ellerinden geldiği kadar düzeltiyorlar zaten.

Eskiden, bilgiye bu kadar kolay ulaşamıyorduk.
    Ben bir zamanlar yeni aldığım motosikleti iki de bir stop ediyor diye defalarca servise götürdüğümü hatırlıyorum. Her zaman yapmıyordu ama..

Serviste problem çıkartmıyordu.
    Hani dişçiye gidince ağrınız geçer ya)

Tabii çok sonra anladım.
    Yan sehpa açıkken vitese takıyormuşum.
    Motosiklet beni korumak için stop ediyormuş.

Haberim yoktu ki böyle bir teknolojiden...

Kullanma klavuzu okuma alışkanlığımız da yok..
    Her b..u biliyoz ya...

Ya servise ne demeli??

İnsan kendi kendini bile madara edebiliyor bazen..

Demek istediğim, yanlışlar da paylaşılsın.
    Burada düzeltilir.
    Böylece yanlış bilgiye sahip arkadaşlar, hep aynı yanlışa mahkum kalmazlar...

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı tintinopsella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili prometheus...

ben Pazer(Volkan)'ın bahsettiği 1150-1200 alabilecekken Dakar almış bahsedilen kişilerden biriyim (diğeri de Mdogruc nickli mesut abi, 640lc4,dl650 transalp,dr650,xt660, xt600, hepsine sahip olmuş denemiş sonunda Dakar da karar kılmış birisidir..)...

sanırım genelde çoğu kişinin yaptığı bir hataya düşmüşsün sanırım...
    büyük güzeldir...parası olan biraz öğrenince enduro-traile de 1200GS'e, touring de goldwing'e, vs vs geçecektir olayı...

malesef gelişmemiş motosiklet kültürümüzün sonucu olan bu genel düşünceleri o kadar görüyoruz ki artık baydım....

motorda "ihtiyaç" değil "hava atma katsayısı" ülkemde çok önde olduğundan oluyo bunlar sanırım...
    bir avrupalı için bir xt225 "son" motor olabilecekken, bizde 650 yi 1000-1200e tercih etmek saçma oluyor...
    bu ilk rahatsızlığım...insanların "motosiklet" ile ilgili sevgi veya kullanıcılıklarını "motosiklet fiyatı" ile değerlendirilmesi.....
    1200 lük bir motor alabilme şansı varken 650 lik almak enayilik görülmesi...
    özellikle bu kadar büyük bir sitenin bir moderatörünün bu şekilde yanlış yerleşmiş motosiket kültürüne karşı sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum

bu motorlar "enduro" dan çok DP (dual purpose) dur....
    "çift amaçlı"
    1200GS i bu şekilde kullanmayı denemediğin son derece meydanda...(ya da son derece modifiye edilmiş bir 1200 gs falan kullandın yurt dışında felan)....bu motorlar bir big traile dir bir DP kadar geniş amaçlı kullanılamaz yada kullanılması zordur.(emin ol denedim) ..tek olay ağırlık değildir..evet GS_D ile 1200 GS arasında otuzküsür kilo var ama..bütün "motor dinamiği" farklı..(.en basit testi bir XT660 ve bir GS'i araziye sokunca görürsün..GS daha ağır olsa da daha kolay kullanılır...) ktmLC4adv de aslen bir DP dir ancak o kadar enduro yönüne sivrilmiştir ki bence(yada birçok diğer DP kullanıcı için ).bir DP olmaktan çok uzaktır. Volkanın bahsettiği bu...aynen multistrada 650DS gibi.. o da o kadar yol motoru olmaya sivrilmiştir ki çoğu kişi ducati DS yi bir çift amaçlı olarak görmez...
    Volkan(pazer) bahsi geçen motorları uzun uzun kullanmış..hemde son derece ciddi motorsiklet beceri-deneyiminie sahip bir arkadaşımız...
    GS yi benim motorumda kullandı, GSD yi yine benim motorumda kullandı...XT, DL vs yi uzun uzun kullandığını biliyorum..1200GS ile trail deneyimi olduğunu da..
    bahsedilen motorların her birini uzun uzun farklı ortamlarda kullanmış biri ne sadece kulaktan dolma bilgilerle "arkadaşımda XT var şöyleymiş" yada "GS le deneme sürüşü yaptım şööle" vs vs geyiği yapmak çok gerekli değil...
    her neyse...lütfen her birinin selesinde uzun uzun zaman geçirmeden yorum yapmayalım..bu siteye onbinlerce insan giriyor ve gerçekten burayı "bilgi alış verişi" için kullanan bu insanlar buradan aldıkları bilgilerle gerçekten çok zor kazandıkları paralarını motosikletlere yatırıyorlar..
    Zaten test sürüşü imkanı olmayan firmalarımız sayesinde insanlara motosikletler hakkında net ortamında verdiğimiz fikirlerle belki birkaç yıl boyunca ödeyecekleri borçlara gireceklerini vs unutmayalım

bu forumlarda ikinci rahatsızlığım gereksiz geyik boyutu yorumlar yapılıyor..
    hiç uzun süre binmediği motorlar hakkında yorum yapıldığında açıkçası sinir oluyorum..ama ek olarak . fikir almaya, bilgi almaya gelen insanlara:
    "yaw BMW adı yeter" "BMW çözmüş abii" gibi şeyler yada "BMW titriyo abi böbreğimden taş geldi" yada "BMW uzun yol gitmez tek silindir çünki" yada "yaw BMW ömürlük motorhiç bozulmaz " yada "ya BMW çok elektronik hep bozuluyo"
    vs vs manasız boş laflar gerçekten artık beni çok üzüyor...

günümüzde "kötü" motor oldukça az...özellikle DP segmentinde tonla çok güzel motor var... ducati DS den LC4'e kadar geniş bir segmentte... önemli olan siz bir DP motor alacaksanız "sizin ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak" tır..

ben önce 2000 bir F650GS le başladım şu anda 2005 GSD kullanıyorum... BMW nin eksilerini artılarını neredeyse tüm sitelerde derin derin yazdım...BMW ne "her şeyi çözmüş abi alman mühendisliğ" ne de "BMW çok elektronik sürekli bozuluyo tonla kronik sorunu var"....her şeyde olduğu gibi her şeyin artı ve eksisi var....
    ama BMW kullanmamış birçok kişin ulaktan dolma bilgilerle BMW ile ilgili (yada başka markalarla ilgili "deneyim" paylaşması bana garip geliyor.... yada yine sitelerde sık gördüğümüz bir başka olay sürekli ss yada chopper yada sport-t filan tarzı kullanmış birinin "yaw F650 şööle TA bööle XT şu " vs gibi sözler söylemesi....sen bir DP kullanmıyorsun ki bir DP kullanıcısınınn neye ne durumda ne gerektireceğini bilesin...bir ss kullanıcsı için bir F650gs tabiiki çok rahattır.. ama bir RT kullanıcsına göre "oynak titrek bişi" den başka bişey değildir...

ben hiç çıkıp bir cbr-rr yada R1 hakkında konuşmadım "evet en tutulan derdilerde sınıfının lideri ve mihengi olarak gösterilen motor diyorlar" gibi "gönderme" den fazlasını yapmadım çünki bilmem... anlamam....

tüm motosiklet ömrüm DP lerle geçti... (bir dönem ikinicil olarak orta sınıf motor kullandım.. Fazer, er6, CBF f800 ve Bandit bununla ilgili deneyimlerimi de yazmıştım bir yerlere) o nedenle yoğun olarak DP ler hakkında yazı olduğunda "katkı" da bulunmaya çalışıyorum....(bir de başlangıç enduroları hakkında çünki onları da uzun süre araştırdım ve bir xt125 sahibiyim)

F650GS alacak arkadaşlar... bir search etsinler site içinde benim yada Pazer(volkan)in yada Mdogruc(mesut) yada Kemal (Mkcelikkol) gibi konu hakkında deneyimli birçok kişinin yorumlarını bulacaklar..

lütfen boş geyikleri bir şekilde kendi içimizde "filtre" leyelim ki net forumlarımız "geyik alanı" değil "bilgi paylaşma" yeri olsun....

özellikle site moderatörü olan birinin site içerisinde insanlara "örnek" olmasını, bu kadar geniş katılımlı bir site de, çok geniş kitle üzerine etkisi olan bir sitede biz site üyelerine karşı sorumlu davranmasını rica ediyorum..

çok uzun oldu kusura bakmayın ama...uzun süredir içimde olan bişeydi...rahatsızlık veridysem affola...

çok güzel yazmışsın fakir abi.

Prometheus ; katalog bilgilerini ezberlemekle olmuyor. Deneyimin varsa paylaş, bu rahatsız, bu manevra yapamayor diye çok emin, deneyimin varmış gibi konuşuyorsun.
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayallerimdeki tek makinadır diyebilirim...ve bide bunun abisi olan 1200 gs dir...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ice300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yazmışsın fakir abi.

Prometheus ; katalog bilgilerini ezberlemekle olmuyor. Deneyimin varsa paylaş, bu rahatsız, bu manevra yapamayor diye çok emin, deneyimin varmış gibi konuşuyorsun.
    ice300 hiç merak etme

Tekrar okudum da 5. sayfadan itibaren bir sürü şey paylaşmışım ancak anlayana tabi. Neyse sen de kendi görüşünü yap dileyen dilediğine inansın. Zaten doğru bir tane, korkma

Başlık boş kalmasın

Onur Yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee , sen anca konuş , binmiyorsan ne konuşuyorsun kardeşim
    poyraz bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee , sen anca konuş , binmiyorsan ne konuşuyorsun kardeşim
    hiç işte.. ah ulen ben
    Onur Yollarda

Motosikleti
    XT660R
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ice300 hiç merak etme

Tekrar okudum da 5. sayfadan itibaren bir sürü şey paylaşmışım ancak anlayana tabi. Neyse sen de kendi görüşünü yap dileyen dilediğine inansın. Zaten doğru bir tane, korkma

Başlık boş kalmasın

Arkadaşım bu resimlerdeki gibi değil olay, sen buna inanıyorsun işte, sanki bu gs i kum tepelerinde gezdiren adam senmişsin gibi konuşuyorsun.. Sadece özelliklerini paylaşmaktan öte millete bilmiş bilmiş akıl veriyorsun. bence bu çok yanlış.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ice300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bu resimlerdeki gibi değil olay, sen buna inanıyorsun işte, sanki bu gs i kum tepelerinde gezdiren adam senmişsin gibi konuşuyorsun.. Sadece özelliklerini paylaşmaktan öte millete bilmiş bilmiş akıl veriyorsun. bence bu çok yanlış.
    ahaha akıl fazla gelmiş ondan dağıtıyormuş forumlarda paylaşım karşıtı hareketlerde süper şekil oluyor , silin fotoları kandırmayın genç zararsız beyinleri

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ahaha akıl fazla gelmiş ondan dağıtıyormuş forumlarda paylaşım karşıtı hareketlerde süper şekil oluyor , silin fotoları kandırmayın genç zararsız beyinleri

Ben proyu sahra çöllerinde tanıdım.....Zimbabve ye gidiyordu....Ama altında hyosung gt250R vardı...Neymiş hızlı geçmek istemiş çölü....Çıkışta 1285gs varmış.....

Eeee adamda tecrübe kum tepeleri kadar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Arkadaşlar çok güzel bir topiç bence bu bu yüzden tartışmalarınızı okuyarak bende zaman harcıyorum sonuc olarak demek istediğim topiğin amacı bilgi için açılmıştır..

Proya teşekkür ederiz tartışamalarda doğru bilgiye ulaşmak içindir kişisel eleştiri yerine daha iyisini yapacak varsa koyar bildiklerini döker yazıya bizde okuruz....

Burada Mehmet turana sevgiler gönderiyorum
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben proyu sahra çöllerinde tanıdım.....Zimbabve ye gidiyordu....Ama altında hyosung gt250R vardı...Neymiş hızlı geçmek istemiş çölü....Çıkışta 1285gs varmış.....

Eeee adamda tecrübe kum tepeleri kadar....

Alıntı just_life adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok güzel bir topiç bence bu bu yüzden tartışmalarınızı okuyarak bende zaman harcıyorum sonuc olarak demek istediğim topiğin amacı bilgi için açılmıştır..

Proya teşekkür ederiz tartışamalarda doğru bilgiye ulaşmak içindir kişisel eleştiri yerine daha iyisini yapacak varsa koyar bildiklerini döker yazıya bizde okuruz....

Burada Mehmet turana sevgiler gönderiyorum
    Uzatmanın manası yok.Son sozu ben soylerim tarzı komplekslere de sahip değilim.Sadece tartışmadan bile birşeyler ögrenebilecegimize inaniyorum.Yeter ki tatışma Dakar üzerine devam etsin, Ankara-MT meydan muharebesi olmasın.
    Ankara-MT'yi opuyorum.Hepiniz ruyanızda Dakar'a biner, ertesin gun deneyimlerini yazar inşallah.Dakar alamayanlarınız, Dakar alır inşallah.Tatlı rüyalar.

Motosikleti
    XT660R

paylaşım karşıtı?? benim amcoolunda var bu motor süper kaçıyor, ama titreşim çok, bu payşalımsa buna karşıyım.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tintinopsella

Çok açık bir anlatım ...selesine oturmadan motor hakkında yorum apılmaması için çok iyi bir yazı okumayan varsa sıkılmadan okusun derim ...

böyle olursa insanlar aradıklarına daha kolay ulaşır.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Prometheus'un bütün iyi niyetle yazdığı bütün mesajları silmesi ve çok bilgili arkadaşlarımın katalog bilgileri artı deneyimlerini paylaşmasını rica edelim madem. İyi niyetle elinden geldiğince bildiklerini paylaşan, kişisel olarak tanımasam sadece zırt pırt başlık kitlediği için sinir olacağım bir insanın niye üzerine gelinir böyle anlamam. Ankara MT meydan muharebesi değil bu elbet ama emeğe saygısızlık görüyorum, kimse kusura bakmasın.
    F650 GS denemedim, kampüste uzaktan gördüğüm Dakar şahane bir makineye benziyor (sahibi hoplaya zıplaya geziyor da...). İlk fırsatta denemek isterim. Yazmayayım mı bunu? Gereksiz bir yorum mu? Sizin ansiklopedi benzeri forum anlayışınıza ters mi geliyor? Hiç kusura bakmayın, gene de yazacağım...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler