Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar 97 model bir f650 buldum. aşağıdaki başlığa resimlerini de attım. sizce almalı mıyım bu motoru? yardımlarınızı esirgemeyin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...gerekiyor.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 97 model bir f650 buldum. aşağıdaki başlığa resimlerini de attım. sizce almalı mıyım bu motoru? yardımlarınızı esirgemeyin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...gerekiyor.html
    Linkte arkadaşlar açıklamışlar. Resimleride göremedim ben. Yorumlara bakılırsa o fiyata daha iyisini bulabiliyor gibisiniz. Araştırmaya devam etmekte fayda var...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda Borusan'ın yaptığı bakımı anlatabilirim genel olarak. Yakın zamanda bana kaçacağı için ağır bakım bayağı bi arandım.

Değişen parçalar yerine motorun üzerinde yapılan işlemleri anlatayım genel olarak.
    Depo, karter ve şanzımanın sökülüp, temizlenip geri takılması. doğal olarak yağ değişimi. Motor içinin kurum vb malzemelerden arındırıcı bir madde ile temizlenmesi. (nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama direk silindirin içini temizliyorlarmış). Fren ve soğutma sisteminin tamamen açılıp temizlenip tortu kireç vb şeylerden arındırılması. Motor üzerinde yapılabilecek her türlü ayarın (sübap, karbüratör vs) 0'lanıp tekrar fabrika ayarlarına getirilmesi, cantların sökülüp 0 lanması, balanslarının yapılması. Amortisör keçelerinin değişmesi, yağlarının yenilenmesi.

Standart yağ, hava ve benzin filtrelerinin değişmesi. ve bunun dışında, zincir, dişli, balata, gaz teli, debriyaj teli vs vs gibi, değişmesi gereken parça VAR İSE, onun değişmesi.

F650'nin ağır bakım kapsamına giriyormuş.

Ha bu bakım sırasında, eğer motorun kaportasında ufak tefek şeyler var ise onları da yapıyorlarmış. Mesela orta sehpa ve yan ayağın temizlenip tekrar siyaha boyanması, zincir korumaların çamurlukların vs vs nin temizlenip rütuş atılması gibi....

bunun bedeli de, dediğim gibi değişecek parça miktarına göre değişiyormuş, ancak ortalama 900 - 1100 TL 'ye çıkıyormuşsun.

Alalı kaç km oldu?
    burayada yazayım arkadaşlar bilgilensin Ankara borusan ila mailleştiğimde bana verdikleri cevap aşşağıdaki gibi arkadaşlar.

Merhaba,

60.000 km bakımının standartında yağ- yağ filtresi ve hava filtre parçalrının değişimi ve genel kontrolleri içermektedir. (akü-zincir-motosikletin fonksiyonları-lastik havaları- diyagnoz test-motor çalışması-kaçak kontrolü) yapılmakta.

Yaklaşık olarak 120 € tutmakta.

Bakım sonucu yapılan kontrollerde tespit edilen tüm ekstralar için önce onay alınıp daha sonra işlem yapmaktayız,
    fiyat makul gibi göründü bana bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?
    ANGARAJ

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    abi sen niye para bayılıyorsun bu kadar
    castrol power 1 15 -40 w yağ alıyorsun 3 lt lik , yağ filtresi ,hava filtresi ve tapa pulu alıyorsun bempardan siparişi veriyorsun haftasonu oluyor cumartesi ya da pazar bana alo diyorsun birlikte yapıyoruz ;)
    gerekli takımları da yazayım mı istermisin

ayretten diagnoz falan yok senin motor eski model olduğu için gerek yok
    zincir ayarı da basit biliyorsun subap ayarı da kolay kolay bozulmaz şimli subap sistemi olduğu için eğer gürültülü çalışıyorsa kontrol ettir servise ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

istiyorsan bujileri de değişelim buji kodun : ngk D 8 EA
    tapa pulun 40 , bujiler 23 Nm hadi geçmiş olsun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    bujileri bugün aldım zaten tanesi 5tl yibadan yağıda 58binde değişmiştim zaten subap değilde bi karburatör ayarı yapılması gerekiyor kanımca çok yakmaya başladı kerata hava filtresinide kontrol edeyim evvela tapa pulu lazım hakkat yağ değişimide ama yağ değişimine var daha önümüz kış detaylıbi elden geçiricem zaten benim küheylanı karburatörü falan da temizlicem belki gerek kalmaz ayara senide haberdar ederim no problem ;) naptın satıyodum bi ara motoru sen?
    ANGARAJ

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    hava filtresin + bujidir o çok yakması
    eğer rolantide bi dengesizlik yoksa karbüratörü hiç ellemiceksin ;) sen beni dinle şu olayın hepsini tek kalemde bitirelim öteki türlü parça parça yapıyorsun kötü oluyor. yeri gelmişken 2 yılda bir fren hidroliği de değişmelidir ;)
    satmaktan vazgeçtim arkadaşımın kapalı garajında duruyor sanırım hazirana kadar binmem.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Bayram dönüşü artık benim icraat rolantide sıkıntı yok takır takır saydırıyo 1500 devirde yinede temizleme vidalarını açıp bi boşaltıcam içini bide aşırı titreşim var motorda heleki artçı nın heryeri uyuşuyor onu anlayamıyorum sürücüde pek belli olmuyor o titreşim zincir dişli kitinden mi acaba? zincir veya dişlide birşey görünmüyor sağlam yani daha ama bi ara tekerlek rulmanlarını değiştireyim diyorum artık yavaş yavaş.
    ANGARAJ

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Merhaba. 2004 model için çatal körükleri ve iki adet çatal contası (fork seal) lazım. Nereden bulabilirim? (Borusan hariç)
    Teşekkürler.
    The Venturer

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. 2004 model için çatal körükleri ve iki adet çatal contası (fork seal) lazım. Nereden bulabilirim? (Borusan hariç)
    Teşekkürler.
    Merhaba, ben contaları ve daha birçok yedek parçayı aşağıda sahibinden.com linki de olan Tahir beyden almıştım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-fiyati/detay/
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben contaları ve daha birçok yedek parçayı aşağıda sahibinden.com linki de olan Tahir beyden almıştım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-fiyati/detay/
    Çok teşekkür ederim.Hemen irtibata geçeceğim. Açıklamalarına bakılırsa işini seven ve bilen biri.
    The Venturer

Motosikleti
    bu arkadaştan amotisor keçesi aldım fekat 2 aya kalmadan kaçırmaya başladı arkadaşıda itham durumunda bırakmak istemem ama hakikaten ,ilgili bir satıcı tekrardan dönüp nedenini de sormadım açıkcası bilginiz olsun.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaştan amotisor keçesi aldım fekat 2 aya kalmadan kaçırmaya başladı arkadaşıda itham durumunda bırakmak istemem ama hakikaten ,ilgili bir satıcı tekrardan dönüp nedenini de sormadım açıkcası bilginiz olsun.
    Teşekkür ederim. Tabiki tek suçlu keçeler de olmayabilir. Sanırım başka yorumlar öneriler de gelecektir.
    The Venturer

Motosikleti
    Motosan Cg 150
    Arkadaşlar Sizce f650 gs sıfır mı alınmalı yoksa 2. el mi ?

Motosikleti
    model ve nakit miktarından bahserderseniz kendimizce bişeyler söyleyebiliriz sanki?
    ANGARAJ

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı emreweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Sizce f650 gs sıfır mı alınmalı yoksa 2. el mi ?
    650 gs... Para varsa Tabiki 0. Soru Biraz gereksiz olmus.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    BMW f650 GS
    Alıntı kingfisherr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    2000 Model f650 GS kullanıyorum bir süredir. Debriyaj setinin değişimi gerekiyor. Borusan'da 205 €+KDV. New Fren, Lucas, WTR gibi marka uyumlu debriyaj setlerini ise 165-200 TL civarında bulmak mümkün. Bunlardan birini kullanan, öneren, önermeyen var mı? BMW deki Ustam, yan sanayinin balatalarında dökülmeler olabileceğini, bunun da motorda büyük sıkıntılara neden olabileceğini söylemişti.
    Bir de ısıtmalı elciklerin sadece elciklerini değiştirmek istiyorum. Orjinalinin USA fiyatı 8 $ civarında. Bunun için öneriniz var mı?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    İzmir'de debiryaj balatası olarak Lucas ve EBC markalarına ulaşma imkanım oldu. Lucas ve EBC için de 180 lira fiyat almıştım. Liste fiyatları 200 lira civarında. Ustamın tavsiyesi doğrultusunda EBC'yi tercih ettik. Orjinali kadar dayanmayacağı söylendi değişik ağızlardan. Bir de şunu farkettim ki 205 € + KDV olan orjinal balata "set" halinde. Yani saçları ve yayları da sete dahil. Benim aldığım sadece balataydı. Ama mevcut saç ve yaylarla balata takıldı. Yaklaşık 1000 km yaptım. Şu an için bir sorunum yok. Sürüş daha akışkan ve daha keyfili oldu.

Motosikleti
    Motosan Cg 150
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 gs... Para varsa Tabiki 0. Soru Biraz gereksiz olmus.
    evet kusura bakmayın

apn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR
    Amortisör keçeleri Borusan da 14 €
    Yan sanayi alıp sıkıntı çekmeye değmez arkadaşlar. Bende hep piyasadan alıp kullanıyordum. Üstelik daha pahalı bir fiyata.

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar motorun yağını 20/50 CASTROL GTX 3 lt fiyatı:28,00 tl hava filitresi orjnal 14 evro buji NGK:DPR7EA-9 kendimde var idi değiştirdim sadece bilgilendirmek amaçla dır.

Motosikleti
    Alıntı apn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör keçeleri Borusan da 14 €
    Yan sanayi alıp sıkıntı çekmeye değmez arkadaşlar. Bende hep piyasadan alıp kullanıyordum. Üstelik daha pahalı bir fiyata.
    çift olarak mı tek olarak mı?
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler