Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 650GS
    Mrb, ben de f650gs kullanıcıları arasına katıldım. Buradan yaptığım incelemenin tercih etmem de etkisi büyüktür, tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim nokta ki bunu önceki motorumda da yaşardım 1. vitesden 2 ye geçerken lock (nasıl tarif edelir ki ) sesi oluyor diğer geçişlerde böyle ses duymuyorum. Bu debriyajı çok sıkmam la ilgili olabilir mi? Acele mi ediyorum? anlayamadım. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı priapi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb, ben de f650gs kullanıcıları arasına katıldım. Buradan yaptığım incelemenin tercih etmem de etkisi büyüktür, tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim nokta ki bunu önceki motorumda da yaşardım 1. vitesden 2 ye geçerken lock (nasıl tarif edelir ki ) sesi oluyor diğer geçişlerde böyle ses duymuyorum. Bu debriyajı çok sıkmam la ilgili olabilir mi? Acele mi ediyorum? anlayamadım. Teşekkürler.
    duydugun sey hayli normal. Sen lock de ben tak diyim bunun sebebi Bos ile birinci vitesteki araligin kasten dar olusu. Bunun en buyuk sebebi off road ortaminde yokus yukari birinci vites te cikarken olusan basictan dolayi vitesin bosa atmasini engellemek icin.

Diger viteslere geciste sertlik var ise debriyaj telinden kavrama ayari yapabilirsin
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhaba arkadaşlar.ismim saffet UYAR Mezitli / MERSİN.den
    aranıza yeni katıldım F650.kulanamaya başladım sizin tecrübelerinizden ileriki zamanlarda yararlanmak isterim.

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Selam arkadaşlar Motorunuza ne yağ kullanıyorsunuz
    Motorcu için önemli olan hızlı olmak değil, yolda olmaktır…

motor numarası f650 de tam olarak arkalastiğin önünde yani motorun tam arkasında yatay şekilde yazar çok zor okunur yandan tam motorun arkasına gelecek şekilde eğilirseniz görebilirsiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------

castroll magnetic 10-40 kullan asla pişman olmazsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:43 ----------

motorun 1 ve 2 inci vitesi ağır vitesdir yüksek devirlerde vites değişirseniz şanzımandan sert bir geçiş sesi duymanız gayet normal ben yamaha yzf 1000 gibi tork makinası 4 silindir bir canavarda kullanıyorum 1 vitesde 160 km hızı görmek mümkün ama 2 inci vitese geçisde motorda çok yüksek bir vuruntu oluyor bu bütün araçlar için aynıdır bmw f650 harika rahat bir motor dur 1 vitesten geçişlerinizi 30/40 km hızı aşmadan vede debriajı sıktıktan 2 sn sonra yaparsanız asla ses duymazsınız

naregatsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhaba,bu hafta satın aldığım F650 GS için rolanti devri 1500 normalmidir.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yukarıdaki sorum için yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı.

petra ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı naregatsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarıdaki sorum için yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı.
    aşağıya eklediğim linkki adras çubuğuna girerseniz ,
    belkide aradığınız cevabı bulursunuz derim.kolay gelsin.
    umarım işinizi görür.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...nti-devri.html
    başladığı yerde biter tüm yolculuklar ,aslolan yolda olmaktır

Ates_Hirsizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 SMC
    Alıntı naregatsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,bu hafta satın aldığım F650 GS için rolanti devri 1500 normalmidir.

Normaldir.. soğuk havalarda 2000 devirlerde çalışır, 1500'e düşene kadar beklenir ve gazlanır...

arkadaşlar dün itibariyle ben de f650gs dakar kullanıcıları arasına katıldım.

ilk vitesli motor deneyimim olacak.

honda eğitimlerine yazıldım. eğitimler başlamadan benimle paylaşabileceğiniz her türlü video benim için 'hayati' derecede önemli bilesiniz

Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar merhaba 13,03,2011.de ilk defa.250.km lik bir gezi yaptım.çok güzel.resimleri görmek isterseniz.www.ozeladamlar.com sitsinden görüle bilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:55 ----------

Alıntı naskastra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün itibariyle ben de f650gs dakar kullanıcıları arasına katıldım.

ilk vitesli motor deneyimim olacak.

honda eğitimlerine yazıldım. eğitimler başlamadan benimle paylaşabileceğiniz her türlü video benim için 'hayati' derecede önemli bilesiniz
    aramıza hoş geldiniz.iyi formlar dilerim.
    bende yeni aldım.ilk km.250.oldu.çok memnunum.

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Allah izin verirse bu aralar motosiklet hayatıma 2003-2004 model F650GS ile başlıyorum Alman malının verdiği güven ve BMW nin verdiği özgüven enduro ruhuyla buluşunca bu motora aşık olmadan duramadım umarım en yakın zamanda aranıza katılırım kızımla beraber görüşmek üzere uslu ulsu kazasız belasız binin motorlarınıza )

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhaba.arkadaşlar.20,03,2011.pazar günü mersinde.adana kadirli motorsiklet kulubü.nün daveti üzerine.420.km yol yaptık havanı sağnak yagışlı olmasına rağmen çok güzel zevki.bir gezi oldu.geri dönüşte.motorumun kornasının ve silyal far.larında çalışmadığını gördüm.bunun üzerine aklımıza gelen siğörta atmıştır diye siğortaya bakmak için kultugu kaldırdık.ama şiğort orda yokdu bunun üzerine geceye kalmadan dönüş yaptık.motoru bmw servisegötürücem arıza nerden kaynaklanmış olabir bilgilerinizi.beklerim rezi resimlerimizi börmek isteyen arkadaşlar.ozeladamlat,2010 .sitsinden göre bilirler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah izin verirse bu aralar motosiklet hayatıma 2003-2004 model F650GS ile başlıyorum Alman malının verdiği güven ve BMW nin verdiği özgüven enduro ruhuyla buluşunca bu motora aşık olmadan duramadım umarım en yakın zamanda aranıza katılırım kızımla beraber görüşmek üzere uslu ulsu kazasız belasız binin motorlarınıza )
    2004 den başlamanı tavsiye ederim.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Savaş Bey. F650gs' lerde neden 2004 ve üzeri alınmalı, başka yerlerdede okumuştum aynı şeyi . Aydınlatırsanız sevinirim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Savaş Bey. F650gs' lerde neden 2004 ve üzeri alınmalı, başka yerlerdede okumuştum aynı şeyi . Aydınlatırsanız sevinirim
    anlatmayayım
    araştır
    buldukların üzerinde konusalım

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadarıyla 2004 ve üzeri modellerde çift buji var, dolayısıyla düşük vibrasyon ve büyük ölçüde yakıt tasarrufu demek. Yanlış biliyor olabilirim...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    konudan konuya geçmek istemem ama yeni aldığım 2004 F 650 GS de direksiyon kilidinin çalıştığı tek konum var oda park konumu ve farlar yanık kalıyor.bu konuda çözüm için fikir verirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım 2004 olur ama malum polis motorlarında model seçme şansımız fazla yok şans 2004 te birçok yenilik varmı çift buji vesaire ama çokta sorun olmaz öğrenci olduğum için çok fazla kullanmayacağım ayda 3 depo fullersem mutlu olurum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:54 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadarıyla 2004 ve üzeri modellerde çift buji var, dolayısıyla düşük vibrasyon ve büyük ölçüde yakıt tasarrufu demek. Yanlış biliyor olabilirim...
    Doğru biliyorsunuz yakıt tüketimini ciddi oranda düşürüyor çift buji.Enjeksiyok sistemindede yenilik vardı sanırım galiba biryerde okumuştum.Ama vibrasyon ne kadar etkilenir çift bujiden bilmiyorum lakin f650gs deki titreşim öyle söylediği kadar abartı değil (bence)

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Teşekkürler aydınlattığınız için , saygılarımla
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler