Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 ml ve 15 km sonra tekrar eksilme.

Pazar günü yağı değiştim. Yağ kapağında bir hayli kaymaklanma/ mayonezimsi bir madde ve 1200 km deki yağ siyah yerine, sütlü kahve renginde, bulanık ve anormal.

F 650 faq taki konuları biraz okudum.
    Yağın bu halde olması su karışması ile ilgili..
    Sanırım sıkıntı devir daim pompası... Alet suyu yağa karıştırıyor. Normalde 40.000 de su pompası devir daim takımının değişmesi gerekirken bu hatanın bazen daha 10.000 de bile ortaya çıkabildiği yaşanmış vakalar arasında geçiyor "f650 faq" da. Benim alet 27.000 de. Öncelikle su devirdaim pompası tamir takımını değiştireceğim. Radyatör suyunun havasını alıp tekrar gözlemleyeceğim ama yine eksilteceğini düşünüyorum. Bütün bunlar sonuç vermezse silindir kapak contası...

Bu arada sertleşen vites geçişleri, motorun birinci vitesten ayrılmaması, debriyajda iken bile yürümeye çalışmasını debriyaj manetinin ayarı ile hallettim. Debriyaj yeterince ayırmıyormuş. Ama neden o hale gelmişti bi fikrim yok...

Aklıma gelenleri paylaşmaya devam edeceğim. Tekeriniz düz bassın
    Motorun daha once su kaynattımı?

Bu tip devir daim sorunlari su kaynatmasinda gorulur. Radyatorun ceperinde olusan kucuk kirec tortulari su kaynatinca ceperden ayrilip devir daim pompasina dogru gider. Devir daim pompasinda tikanma veya bozulmaya sebep verir. Motorun sesinde bir gariplik varmi? (Hos gurultulu bir makina ama, tik tik tik diye bir ses varmi?) Tum cooling sistemi gozden gecirmen faydali olacaktir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun daha once su kaynattımı?

Bu tip devir daim sorunlari su kaynatmasinda gorulur. Radyatorun ceperinde olusan kucuk kirec tortulari su kaynatinca ceperden ayrilip devir daim pompasina dogru gider. Devir daim pompasinda tikanma veya bozulmaya sebep verir. Motorun sesinde bir gariplik varmi? (Hos gurultulu bir makina ama, tik tik tik diye bir ses varmi?) Tum cooling sistemi gozden gecirmen faydali olacaktir.

Motor bi sefer su kaynattı...

Yağa su karışması devirdaimden olmalı, ayrıca f 650 Faq sitesinde devir daim pompasının altında bir delikten bahsediyor (radyatör sıvısını boşalttığımız vidanın altındaöne doğru) keçe kaçırıyorsa buradan su atabileceği benzeri bir şey gördüm. Tekrar dikkatli okumalıyım. Bende o deliğin etrafı yağlı bir sıvı ile lekelenmiş durumda.

Devirdaimin tıkanıklığından ziyade su eksilmesi ve yağa su karışması durumları şu an görülüyorr.

sitede okuduklarımda iki ayrı keçeden bahsediliyor. biri içte motor yağını tutuyor, arada biraz boşluk, sonra bir keçe daha, buda suyun diğer tarafa gelmesini engelliyor...

Eğer son aşamaya gelinmişse ve su eksiltmenin yanında yağa su da dahil oluyorsa içteki keçede bozulmuş ve artık su yağa geçiyorr deniyor...

Borusanda şu an ellerinde olduğunu söyledikleri devir daim tamir takımını yarın alıp değişmeyi düşünüyorum.

"Motorun sesinde değişiklik" bilemiyorum o kadar çok ses var ki, Bu arada aklınızda bulunsun 40.000 devir daim tamirr takımı, bunu başka bir sitede okumuştum, şu anda service manuala baktım ama bulamadım.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Motosikleti
    F650 GS
    Evet bu arada anladığım kadarı ile radyatör sıvısının boşaltıldığı vidanın önündeki delik su pompasının iç kısmına gidiyor, bu delik yağı durduran keçe ile suyu diğer kısımda tutan keçenin arasında ve boşluğa açılıyor. Eğer iki keçeden biri sızdırmaya başlamışsa erken uyarı olarak buradan sıvı dökülmesi oluyor... Hatta bu iki keçenin arasını greslemenin yanlışlığından bahsedilmiş yazılardan birinde... Benim suyun eksilmesi de sanırım bu delik vasıtası ile oluyor.. Sizde kontrol edin derim...

Delik kırmızı ile gösterilen vidanın önünde.. Bendekinde etrafında yağlı bir sıvı lekesi var...

bu da resmi.

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Fanatik

Filtreyi alıyorsun VW yedek parçası satan her hangi bir dukkandan filtreyi gosterip aynisini temin ediyorsun.

Üzerinden çıkan orjinal filtre 3,5 bar basınçli sana verilecek olan 4 bar basinclidir bu kabul edilir seviye. Birde 6 bar olani var ona dikkat et. 6 bar olmaz.Vw part numarasini hatirlamiyorum ama bire bir parca ile gider isen aynisini alacaksin hemde 25 tl[/QUOTE]

Çok teşekkürler, şimdi 20.000 bakım maliyeti önemini kaybetti benim için...
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    üstat sen motoru bu şekil kullanma yatak sardırırsan daha da masraf çıkacaktır. geçmiş olsun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat sen motoru bu şekil kullanma yatak sardırırsan daha da masraf çıkacaktır. geçmiş olsun
    Haklısın,

27.000 de bir alet.. önceki gün 120 km yolda hiç bir sorun yok ertesi gün yağıyor..
    Durduk yerde su eksiltiyor, ve başlıyor belalar

uzun birşeyler yazmıştım ama silsem mi yazsam mı bilmiyorum, herkesin aldığı f 650 ler benim 2 motorum gibi sorunlu değildir tabi...

Ama piyasada 100.000 de f 650 gördünüz mü ? ütopik geliyor artık bana..

Devir daim takımı değişecek, soğutma sıvısını ve yağı tekrar konacak... devam ederse, su eksiltip yağı bozarsa...

bmw nin miğde kaldırdığı nokta
    otomobillerde rodaj bile sayılabilir bu km

İki arkadaşımın olayı,

Çalıştığı şirketin sahibi 80.000 deki 5.20 yi servise bırakır dönüşte birtaksiye biner;
    Taksici - hayrola abi
    - marş motoru yandıda
    - kaç bindeydi 80.000..
    taksicinin alaylı sözleri
    - Abi bu araba 400.000 de 15 bin liralık albea... daha tık yok hiç bir yerinde
    - patronunun taksiden iner inmez yaptığı ilk iş her servis bakımı için 2000 lira ödediği servisi arayıp kalaylamak.. 80.000 deki araba nasıl marş motoru bozar, siz niye garanti dışı tutarsınız...
    Yine ikinci arkadaşım 2003 model bi 3.16 ya talipti arabanın geçmişini araştırdığımızda araba 100.000 de olmasına rağmen motor sıfırlandı bilgisi verildi.
    Genel kanı; mercedes sağlamdır, kolay kolay bozulmaz, bmw lerde güzeldir ama mercedes gibi değildir...

Tamam bunlar uç örnekler diyelim, yada şans
    Bu benim 2. f 650 im ikisindede hiç bir zaman gönül rahatlığı ile bindiğimi hatırlamıyorum. Ya çalışmaz ya rölantisi bozulur yok sensörü arıza yapar beyni hata verir çalışmaz beklersin tık diye çalışıverir, kendi vibrasyonu ile, (nasıl bir kablolama yapılmışsa) kendi kablolarını keser ve siz bunu yıkarken ıslanan kısımlardan gelen cızırtı ile farkedersiniz, tripmetre ayrı sayar km ayrı birbirini tutmaz vs vs..

İsteseler bu aletleri çok daha sağlam ve sorunsuz yaparlar ama bilemiyorum..

100.000 deviren ybr ler cbf 150 ler görüyorum kuryelerin altında... ucuz motor olunca daha mı sağlam oluyor ne... onları ekonomik işletim maliyetleri için tercih ediyorlar diye mi bozulmuyorlar?

Aynı şeklide üzerinde ybr motoru kullanılmış Derbi süpermoto kullandım yaklaşık 20.000 km boyunca bir kere ikinci marşa gerek kaldığını hatırlamıyorum... yağını değiş benzinini koy bas devam et.. Bu kadar basit ve sorunsuz aletlerdi... Sanırım bmw ismine ve rahatlığına rağmen bu sorun küpü aletten soğuyorum..

Çoğu kişiden, hatta bmw cilerden bile f 650 gs den kurtul telkini duyduğumu hatırlıyorum.

Motosikleti
    üstat senin sorunun temiz alet bulamamandan geçiyor. benim staj yaptığım serviste izmir özgörkey 2004 model f 650 sahibi çok titiz çok kıl bir müşterimiz her sene mısıra gidip geliyor motorla. km si 70.000 km yi geçti sizin bahsettiğiniz bir sorun çıkarmadı ama benin filtresi tıkandığından yolda kaldı abs sensörü arızalandı . demek ki motorunuz daha önceden hararet yaptırılmış ya da siz yapmışınız contası yanmış ve bu şekilde kullandıkça sorunlar artmış ben yine söylüyorum eğer periyodik bakımı yapılan bir f 650 kolay kolay sorun çıkartmaz .

ufak bi not km nin orjinal olduğuna eminmisin hiç diyagnoz a bağlatıp beynine baktırdınız mı ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 ml ve 15 km sonra tekrar eksilme.

Pazar günü yağı değiştim. Yağ kapağında bir hayli kaymaklanma/ mayonezimsi bir madde ve 1200 km deki yağ siyah yerine, sütlü kahve renginde, bulanık ve anormal.

F 650 faq taki konuları biraz okudum.
    Yağın bu halde olması su karışması ile ilgili..
    Sanırım sıkıntı devir daim pompası... Alet suyu yağa karıştırıyor. Normalde 40.000 de su pompası devir daim takımının değişmesi gerekirken bu hatanın bazen daha 10.000 de bile ortaya çıkabildiği yaşanmış vakalar arasında geçiyor "f650 faq" da. Benim alet 27.000 de. Öncelikle su devirdaim pompası tamir takımını değiştireceğim. Radyatör suyunun havasını alıp tekrar gözlemleyeceğim ama yine eksilteceğini düşünüyorum. Bütün bunlar sonuç vermezse silindir kapak contası...

Bu arada sertleşen vites geçişleri, motorun birinci vitesten ayrılmaması, debriyajda iken bile yürümeye çalışmasını debriyaj manetinin ayarı ile hallettim. Debriyaj yeterince ayırmıyormuş. Ama neden o hale gelmişti bi fikrim yok...

Aklıma gelenleri paylaşmaya devam edeceğim. Tekeriniz düz bassın

Selamlar kesinlikle devir daim pompası değşmesi gerekir benim başıma gelmişti fazla değil 85 tl civarı idi borusanda.

Yağ filitresinide değiştirmeyi sakın unutma ve kullanıcağın yağ ucuz bir yağ olsun çünkü kısa sürede değiştirmelisin ki makinenin içi iyice temizlensin daha sonra bence yağ filitresini bir daha değiştir problem yoksa ve yola devam tekerin düz bassın...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar herkese,
    7 günlük 1600km lik yoldan dün ankaraya döndüm, ilk defa bı kadar uzun bir yola çıktım.
    Eski motoruma göre daha konforlu bir yolculuk yaptım (er6n) ama biraz hızlanınca konfor anında gidiyo, titreşimden kıçım uyuştu desem yeridir ama bence hala öyle ahım şahım bir titreşim yok, zevkle gittim geldim heryere.
    Yakıt konusunda 450 tl lik benzinle işi bitirdim ama hala yarım depodan fazla benzin var araçta.

Gelelim soruna, otobanda benzin için durduğumda motordan şıkırtı şeklinde bir ses geliyordu, dedim aha gitti motor, ama ses sanki bir vida yerinden çıkmışda pul ve vida birbirine değiyer ses yapıyor gibi idi, neyse gece bi türlü bulamadım ne olduğunu, motorun gidişinde ve gücünde hiç bir sıkıntı yoktu. Sabah ilk iş olarak baktım ve gördüm ki, yan ayaklığın bağlandığı siyah borunun şaseyle birleştiği yerdeki 25 cm lik civata kırılmış yerinden çıkmıştı. Şansım ne idi civata çıkıp pege değdiği için düşmeyin yerinde görebini yapmaya devam ediyordu. ( fotografı eklerim ) Başkada hiç bir sorun yaşamadım.
    BUgun civatayı yaptırıp aküyü değiştirip öylece bırakacağım motoru. Her an satabilirim satma işi benim motora alışamamdan dolayı olucak başka bir sebep yoktur.
    herkese iyi günler.
    habe habe

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sevgili Msclk ikinci el bir motor alirken kullanicinin bilinci ve sana tum dogrulari soyledigine emin olman cok onemli. Su kaynatmis bir aracta , soguduktan sonra yola devam edilmez. Bu arac bakima alinir devir daim pompasi dahil her yeri elden gecer ve hatta onlem olarak degisir. Gunumuzdeki araclar kolay kolay su kaynatmiyor. Heleki F650Gs gibi motor blogunun aleney disarda pufur pufur esinti aldigi bir durumda bu is cidden cok zor.

Biraz talihsizlikler silsilesi icinde kaldigindan motordan ve sorunlarindan bikmissin. Acikcasi bu motoru bakim ile iyilestirebilir yada direk sararak baska bir marka ve modelle ile motor hayatinda yeni bir sayfada acabilirsin. Sonucta bende BMW tutkunu biri degilim. Bozuk satihta gidisi , ekonomisi ve iki kisi daha rahat olmasi disinda bana cazip bir motor degil. Ben her zaman Ducati seven biriyim. Umarim ilerde ducatinin enduro motorunu alip daha buyuk sevda ile binecem motora. Sikma canini..
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sevgili Msclk ikinci el bir motor alirken kullanicinin bilinci ve sana tum dogrulari soyledigine emin olman cok onemli. Su kaynatmis bir aracta , soguduktan sonra yola devam edilmez. Bu arac bakima alinir devir daim pompasi dahil her yeri elden gecer ve hatta onlem olarak degisir. Gunumuzdeki araclar kolay kolay su kaynatmiyor. Heleki F650Gs gibi motor blogunun aleney disarda pufur pufur esinti aldigi bir durumda bu is cidden cok zor.

Biraz talihsizlikler silsilesi icinde kaldigindan motordan ve sorunlarindan bikmissin. Acikcasi bu motoru bakim ile iyilestirebilir yada direk sararak baska bir marka ve modelle ile motor hayatinda yeni bir sayfada acabilirsin. Sonucta bende BMW tutkunu biri degilim. Bozuk satihta gidisi , ekonomisi ve iki kisi daha rahat olmasi disinda bana cazip bir motor degil. Ben her zaman Ducati seven biriyim. Umarim ilerde ducatinin enduro motorunu alip daha buyuk sevda ile binecem motora. Sikma canini..
    Evet kesinlikle bir talihsizlik silsilesidir,
    bazen olur bu
    ben aynı otomobilde 3 kez conta yakmıştım.Nasıl olduğunu bile anlamaz insan
    contanın bir yeri kıl kadar yanar, o gün bir şey olmaz gidersin bir kaç bin km
    sonra bakarsın ki aniden o kıl kadar yanık yer açılmıştır.
    Otomobilde ilk kez conta yaktığımda hiç bir şey anlamadım,hafif bir buhar attı,
    su ilave ettim sorun yok gibiydi,sonra gece 550 km yol yaptım Ankaraya gittim
    yolda da sorun yok,sıkıştırmadım da ama tam otelin önüne geldiğimde eksozdan
    beyaz duman attı.
    Bilmediğim tanımadığım bir yerde motor açtırılır mı,yükledim bir kamyona götürdüm 550 km (o zamanın parası 500 Tl ya taşıtmıştım,sökmesi takması
    kapak yüzeyinin kontrolü 1000 Tl yi aşmıştı)
    Contanın üretim hatasından da,ustanın kapağı iyi sıkmamasından da,(bir kaç yüz km sonra tekrar sıkması gerekiyor)conta yanabiliyor.
    Devirdaim iyi çalışmasa bile normalde motorun aşırı harareti halinde ikaz ışığı yanması gerekiyor.
    Bence senin sorunun bir conta,şüpheleniyorsan ayrıca devir daim değişimi ile kolaylıkla çözülür,gözünde büyütme.

Yıldız Cilayı sünger ile kullanmanıza gerek yok yanında özel cilalı bezi ile kullanırsanız daha iyi sonuç veriyor hemde kesinlikle çizmiyor.

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak

1- sabahları motorumu çalıştırdığım zaman 2-3 saniye çalışıp stop ediyor. hep 2. marşta çalışıyor. neden ?

2- uzun yokuş aşağı inişlerde arka fren boşalıyor, bir keresinde az kalsın uçuyodum uçurumdan. biraz bekleyince düzeliyor. bunu 2-3 kez yaptı hep yokuş aşağı inişlerde düz yolda olmadı hiç.

yardım ederseniz sevinirim.
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı magicboy135 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak

1- sabahları motorumu çalıştırdığım zaman 2-3 saniye çalışıp stop ediyor. hep 2. marşta çalışıyor. neden ?

2- uzun yokuş aşağı inişlerde arka fren boşalıyor, bir keresinde az kalsın uçuyodum uçurumdan. biraz bekleyince düzeliyor. bunu 2-3 kez yaptı hep yokuş aşağı inişlerde düz yolda olmadı hiç.

yardım ederseniz sevinirim.
    1-oksijen sensörü kirlenince o arızayı yapabilir,önemli bir şey değildir,bir süre sonra kendiliğinden düzelir,veya beklemek istemiyorsan oksijen sensörünü temizleyebilirsin.
    2-Arka fren uzun yokuş inişlerinde boşalıyorsa ilk kontrol etmen disktir.Diski bağlayan somunlar gevşemişse disk fazla ısınır ve hidrolik görev yapmaz hale gelir ısınan bir parça yoksa hidrolik özelliğini kaybetmiş olabilir.
    yine aynı şekilde balatalarında da ısınmaya sebeb olan bir problem var mı yok mu onu araştırmalısın.

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    teşekkür ederim savaş bey kontrol edip bilgi vereceğim.
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

evet f650 gs lerin sikintili konularindan biri olan egzoz yaniklarina sonunda cozum bulan bir kimyasal buldum. Yildiz cila adli bu urun hirdavatcidan 10 tl ye satin alinabiliyor. Henkel yada 404 dun sattigi urunler malesef ki ciziklere yol aciyor. Bu urun daha soft bir krem. fakat uygulama her bir egzoz icin abartisiz 35 dk bir ovma ile mumkun oluyor. ciddi bir kol agrisi ama mutlu son sizi bekliyor

Eski bir bulasik sungeri bu ovma isi icin harika gorev yapiyor

evet ovmaya basliyoruz 30 dk sonra gorusunuz

Ilk sonuclar gorunmeye basladi , durmak yok ov babam ov

Buyrun size gicir gicir bir krom egzoz eski halinden eser bile kalmadi
    Merhaba geçenlerde mesajınızı gördüm. Bizim ürünümüz olan Krom parlatma cilasını kullanmışsınız. Size tavsiyem yeni çıkardığımız ürünümüz krom parlatma bezi ile çizmeden daha iyi sonuç alabilirsiniz.İsterseniz numune olarak ücretsiz gönderebiliriz.

Bunun yanında çok zor çizikler için aldığınız hırdavatçıdan pvc cilasınıda temin edebilirsiniz. Pvc cilasının hammaddesinde daha fazla kesici özelliği bulunduğu için zor paslar için kullanmanızı önerebilirim.

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    numune ben isterim gönderirseniz sevinirim

Alıntı mgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    numune ben isterim gönderirseniz sevinirim
    Tabiki! Adresinizi, websitemizdeki iletişim bölümüne yazarsanız, Paslanmaz Çelik kutu cilası ve bezinden ücretsiz numune gönderebiliriz.

Saygılarımızla,

web adresi: www.yildizcila.com.tr

Motosikleti
    haha helal olsun yıldız cila işte firma dediğin böyle olmalı teşekkürler

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Yıldız Cila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba geçenlerde mesajınızı gördüm. Bizim ürünümüz olan Krom parlatma cilasını kullanmışsınız. Size tavsiyem yeni çıkardığımız ürünümüz krom parlatma bezi ile çizmeden daha iyi sonuç alabilirsiniz.İsterseniz numune olarak ücretsiz gönderebiliriz.

Bunun yanında çok zor çizikler için aldığınız hırdavatçıdan pvc cilasınıda temin edebilirsiniz. Pvc cilasının hammaddesinde daha fazla kesici özelliği bulunduğu için zor paslar için kullanmanızı önerebilirim.
    Iyi gunler acikcasi bezi denemek isterim. Cunku bu partlamadan sonra 1000 km yagisli bir yolda yol yaptim. Surekli su ile temas eden ve sonrasinda sicaktan hemen isinan krom egzoz yine kararma yapti.

Talihsizlik bu ya yan cantanin pvc yuzeyi sicak egzoza birden temas edip yapisti. Gezinin ortasinda yapabilecegim bir sey yoktu. Eve donunca yine ovalama ile cikarmak icin hayli ugrastim ama bu sefer daha yorucu oldu. Yapisan plastik parca kromdan ayrilmak istemedi.

Iletisim formunuza bilgimi gectim. Yeni urunu pvc olanina denemek isterim. Gercekten de tebrik ederim, cunku ne henkeli ne 404 du hic bir urun boyle bir sonuc vermemisti.Yanik krom korkulu ruyamizdi. Duzgun bir ucrete adam gibi aldigim nadir urunlerden bir tanesi.

tessekurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler