Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

BMW R1200GS / Adventure Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ateş Hırsızı
    Şunun her renginden bi tane sipariş edelim.
    Alacam...

Benim şeltoxu da hibe edeceğim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ha şöyle yola gel
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu arada Bmw'nin Türkiye sitesini inceledin mi?
    Bir arkadaş yanlış hatırlamıyorsam Suzuki'nin jiletle ilgili bir benzetmesinden dolayı sitelerine eleştride bulunmuştu.
    BMW'yi görse ne derdi acaba????

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    süper bir motosiklet, ilerde sahip olmak istediğim birşey bu
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

.................................................. .................................................. ....................................

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Küfür mü ettin ne yaptın
    Onur Yollarda

evet yaff lütfen şikayet ediyorum ben bi bmw alana kadar sitede tüm bmw resimleri kaldırılsın bi zahmet

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Fuarda kendimce ulaşılacak en üst noktayı belirledim 1200 GS veya 1200 RT. GS'in üstüne oturmadan önceki fikrim çok yuksek ve çok buyuk olduğuydu üstelik bende kucuk bir adam sayılmam Ancak üstüne çıkınca dünyam değişti, çok rahat oturuş pozisyonu var, yükseklik korktuğum gibi değil. RT ise bambaşka bir olay, ama uzun yolda keyif verecek bir alet, şehir içine sokmak yazık olur.

1200 GS'in katalog verilerine falan bakınca çok geniş değil gibi duruyor (915mm), ama silindir kapakları sanki istanbul trafiğinde sorun olurmuş gibi geliyor. Ayrıca hava/yağ sağutması trafikte dert olabilir mi? GS şehiriçine ne kadar uygun, ne dersiniz?

küfürmü benmi asla etmedim

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    Bir arkadaşımın 650 gS sini denemiştim , 1200 GS icinde ayrı bir şey demişlerdi , yutkunup kalmıştım , yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim koymayın şu resimleri Sonunda arabayı satıp alacağız ama evde değil garajda yatacağız Neden ? Hanım eve almayacakda ondan
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

aday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS
    Motosikletle daha çocukken tanışanlardanım. Klasik kırmızı Jawa’lar döneminde ehliyet almıştım. Nitekim ehliyetimin tarihi 1978’i gösterir. O zamanlar otomobil ehliyeti ile motosiklet kullanılmasında yasal bir engel bulunmamasına rağmen, motosiklet sevgisinden, saygısından olsa gerek, ayrıca motosiklet ehliyeti almıştım. Yani demem odur ki çok da çaylak bir kullanıcı sayılmam.

2006 yılında, ÖTV zammıyla meşhur olan MOTOSHOW fuarından yangından mal kaçırır gibi ben de bir BMW R 1200 GS aldım. Daha önceden motosiklet hakkında yazılanları okumuş, “hayalimdeki makina” demiştim.

Motosikleti alalı bir kaç ay olmuştu. Toplam 2200 km yol yapmıştım. Şilede, park halindeyken motosikleti çalıştırmak için marşa bastım, tık yok. İlk açılışta motosiklet kendi kendine rutin testini bitiriyor sonra EWS uyarısı ekranda sabit kalıyordu. Borusan İstinye ile telefonla görüşme sonrası motosiklet çekiciyle servise götürüldü. Servis muayenesi sonucunda immobilizer arızası olduğu, kontak ve gidon kilidinin bulunduğu göbeğin değişmesi gerektiği söylendi, gereken işlem yapıldı; iki gün sonra da motosikletimi teslim aldım.

Olabilir, “şanssızlık” dedim.

Birkaç hafta sonra karşı komşumun benimle yakın bir zamanda satın aldığı aynı model ve aynı renkteki R 1200 GS motosikletini evinin önünde tamir etmeye çalıştığını görünce merak ettim, yanına gittim. Akünün boşaldığını düşünerek aküyü sökmeye çalışıyordu. Oysa anlattığı bulgular benim yaşadığım sorunla benzerdi. Hemen servisi aradık. O da motosikletini çekiciyle servise götürmek zorunda kaldı. Onun motosikletinin de kontak kilit göbeği değiştirildi. Arkadaşım da benim gibi “şansızlık, olur böyle şeyler” dedi.

BMW kalitesine toz kondurmak istemiyoruz ya..

Aradan 6 ay geçti. Motosikletin sayacı 4900 km civarında gösteriyor. Tarih 30 Nisan 2007, yer Bahçeşehir, TEM otoyolu. Sol şeritte ilerlerken motosiklet aniden sanki kontak anahtarını kapatmışım gibi durdu! Aynaları kontrol ederek hemen emniyet şeridine geçtim. Yanlışlıkla acil durum kontak kapama koluna mı dokundum diye kontrol ettim ama öyle bir şey yoktu.
    Bu defa gerçekten “şanssızlık” diyemedim. Arkamda yakın takipte seyreden bir araç olmadığı için kendimi çok şanslı hissettim. Aksi halde bunları yazmaya ömrüm yetmez, dikkatsiz bir sürücü olarak polis kayıtlarında yerimi alabilirdim.
    Birkaç deneme sonrası motosikleti tekrar çalıştırabildim. Emniyet şeridinden pek ayrılmadan Aksaray Vatan Caddesine kadar geldim. Aynı arıza bulvarın ortasında tekrarladı. Tahmin edebileceğiniz gibi bütün karizmayı çizdirdim. Trafik durdu. İterek motosikleti Vakıf Gureba Hastanesinin önündeki kaldırıma çekip servisi aradım. Servis yetkilisinin önerileri doğrultusunda yaptığım çalıştırma demeleri de başarısız olunca telefondaki yetkili muhtemelen “benzin pompasında” elektronik arıza olduğunu, motosikletin çekiciyle servise götürülmesi gerektiğni söyledi. Motosiklet tekrar Borusan İstinye Servisine nakledildi ve ilgili parça değiştirlerek beş gün sonra teslim edildi.
    Moralim bozulmuştu. İnternette hep benzer olay yaşayan birilerine baktım, bulamadım. İnsan dertleşmek istiyor böyle durumlarda. BMW marka motosikletlerle ilgili çok sayıda övgü yazıları gördüm ama sorunlarını yazana rastlamadım. Acaba BMW kullananlar motosikletlerine “toz kondurmamak” için olumsuz şeyleri yazmıyorlar mı diye düşündüm. Aynı arızayı iki ayrı motosiklette görmek doğrusunu söylemek gerekirse garanti sonrasında yaşayabileceklerim konusunda beni endişelendiriyor.
    Hele son yaşadığım olay aklımdan hiç çıkmıyor. Her an motor durabilir kaygısıyla beni tedirgin ediyor ve güvenle otobana çıkamıyorum, sollama yaparken şerit değiştiriken korkuyorum.

Siz olsaydınız neler hissederdiniz?

İşi abarttığımı düşünüyorsanız bana cesaret verin, lütfen. Sevgilerimle.

Dr. M. Davut TOKLU
    davut@toklu.net

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili aday kardeş,çok geçmiş olsun moralini bozma .herhalde hiç kimsenin bmw kalitesinden şüphe edeceğini düşünmüyorum.bu işte eğer bir son nokta varsa sanırım o da bmw dir.
    yerinde olsaydım bir süretehlikeli yollarda değilde güvenle sürebileceğim yollarda motoru kullanır sorun devam ederse bmw yetkililerine sorunla ilgili mail
    atardım.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Bende kulaktan dolma bilgilerle koskoca bir markaya çamur atmak istemem ama Bmw'lerle ilgili bizzat kullanıcılarının olduğu forumlarda 2 tane şey o kadar çok söylendi ki kafama kazındı adeta."F650 serisi tek silindir,titreşimden mahvolursun" ve "Bmw'lerin elektrik sistemleri çok arıza yapıyor". Ben hiç kullanmayıp ondan bundan duyanlardan değil,kullanıcılardan gelen şikayet veya yorumları dikkate almayı tercih ediyorum genelde.Ama böyle yorumları dinlesemde,bir sonraki motorumun gayet titreşimsiz,konforlu bir sürüşü olmasını istesemde Pegaso ve F650 ilanlarına bakmaktanda kendimi alamıyorum
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Bana göre bir motosiklet ancak bu kadar güzel olabilir.
    Muhteşem bir tasarım.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    kesinlikle bence de öyle
    Onur Yollarda

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    muahahahah akşam üzeri sandalyeden düşüyodum bbrr kitlemişti bu topiği

ayrıca motorda çok güzel hep beğenmişimdir. ama bmw nin fiyat politakısına bakarsak her zaman hayal olarak kalıcak. f 650 gs niyetim vardı bi zamanlar o bile ulaşılamaz şu an
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    birde bu adventure'leri alıp afganistan falan geziyorlar, daha şehir içinde 2 kere yolda kalan bir motora benimde güvenim azalırdı herhalde.. f 650 yerine v-strom mu alsam acaba?

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Güzele güzel demem güzel benim olmadıkça... Gerçekten çok güzel motor.
    Okan ACAR

1200 GS benim icin hayal olmaktan ileri gidemez,ancak1150 gs ye ulaşma sansim var.fakat motordan dusmeyi hesap ettigimde ,ki bu onceki deneyimlerimden yola cikarak insanin basina kisin arazi yollarinda gelebiliyor ,bmw nin boxer motorlari dususden nasil etkilenir merek ediyorum.ha suda var,ben motordan dusmem kardesim diyorsaniz o ayri.dag yollarinida transalp ile cok dustuk ama bizde sorun yoksa transalp i kaldır calistir bas git yolun goturdugu yere.bmw den dusen varmi hic?

Motosikleti
    Honda XL200 (2004) SATIYORUM!!!

Bmw 1200 Gs

Arkadaşlar bu motoru kullanan varmı çok deli bişey. Ben çorlu/ velimeşede bozacıyım bizim dükkan motorcuların uğrak yeridir.Geçen akşam iki tane motorcu abi geldi ve binmeme izin verdi.Kullanmasamda üstünde oturmak yetti bi kere çok rahat bi motor oturuş pozisyonu cok, güzel gözüm kaldı bu motorda

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler