Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Selam arkdasalr ıyı geceler
    Ya bısı sorcam bızım motorda Asya scooter larına gırmıyor mu yaww :(
    Bızıde bu baslıga acsaydınız yaa
    Dıslandık mı yaw (saka)
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Nihayet

Arkadaşlar nihayet bugün öğleden sonra Asya 150T-1 scooterime kavuşacağım. Yalnız alacağım arkadaş sanırım kullanma kılavuzunu kaybetmiş. elinde elektronik ortamda kullanma kılavuzu olan varsa yollayabilir mi acaba? şimdiden teşekkürler.

Bu arada biraz geç oldu ama motor 2005 model 670 km'de. 1350 YTL'ye aldım. nasıl sizce?

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Mateo hoşgeldin aramıza!Umarım kazasız belasız sürersin T-'ini.İstediğin kullanma kılavuzunu aşağıda verdim linkte T-4 modeli adı altında bulabilirsin.Ayrıca parça kataloğuda aynı adreste mevcut.Seni forumumuzda aktif görmek temennisiyle...

http://www.salcano.com/dokumanlar.html

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    sevgili mateo arkadaşım aramıza hoş geldin motorun hayırlı uğurlu olsun
    km si gerçekse rakam olarak iyi fiata almışsın zira yenisi 3bin ytl yi geçti
    kazasız günlerde kullanman dileğiyle...

Motosikleti
    yamaha ybr

resım yuklemek

nasıl resım yukleyebılırım soyleyebılırmısın bana

bu asya motor 125 T ın mikelajları nasıl temızlenecek

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı anil_17x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu asya motor 125 T ın mikelajları nasıl temızlenecek
    çok pas yaptıysa tamamen söküp polisaj yaptırdıktan yeniden kaplatabilirsin.biraz külliyatlı olur ama sıfır aldığın günki kadar parlak olur

alıntı<:
    Merhaba Arkadaşlar!
    Kimse bu mesajıma cevao yazmadı.Bende tekrar göndermekte yarar gördüm.Geçen gün 150 t-1'iimi söktüm dağıttım.Zayıf olan yerlerinde kuvvetlendirme yapacağım.Sizin aklınızda olan ve yaptığınız değişiklikleri de paylaşırsanız sevinirim.

msg
    grenaj (kaporta) daki çatlak ve kırıkları tamir ederken, metal sinek teliyle(içerden) japonla yapıştırarak takviye edin.. çok sarsıntılı yollarda, farların altındaki iki saplamanın geçtiği delikler ve farların yükseklik ayarı için reflektörlerin üzerindeki iki mafsal kırılıyor..bi de ön rüzgarlığın alttaki tespit yerleri ses yapıyor..kesmek için torpido parlatıcı silikon sprey sıkın.(hafif bi yağ ve boyaya hiçbir zararı yok..) 1-2 gün kalsın fazlasını silin..ses kesilecektir..zaten bu sonuncu tavsiyeyi ses gelen her yerde kullanabilirsiniz..
    herkese keyifli sürüşler..

ilginize çok teşekkürler, km. si gerçek. dün aldım motoru, henüz ehliyetim olmadığı için arkadaşım getirdi. motoru da çok beğendi. umarım bende ehliyeti aldıktan sonra kazasız belasız kullanırım. sık sık görüşeceğiz sanırım. size sorularım olacak bol bol...

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Mateo hayırlı olsun.Kazasız belasız Kullan İnşallah!

tekrar teşekkürler, şimdi Ankara'da bulunan arkadaşlara sorum olacak, memnun olduğunuz bir servis ya da usta var mı acaba?
    Bu arada arkadaşlar ne tür yağ kullanıyorsunuz? bir bakıma götürmek istiyorum da.

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    selam millet,
    avcılar asya motorun bakım kampanyasını duymayan varsa birde ben yazayım dedim.
    filtre+buji+yağ+kayış+balata(ön yada arka sizin tercihinize göre)+işcilik=66 YTL ve kredi kartına 5 taksit var.

yaz öncesi gerçekten güzel bir fırsat olmuş.

dün avcılar servise gittim. hafta içi aldığım metzeler (me7 100/90/12) marka lastikleri takdırdım ve yukarıdaki bakımı yaptırdım.extra olarak varyatörün bilyalarını değiştirdim(yatak yapmıştı, kalkışta küçük titreşim yapıyordu) ve arka amortisörlerimden biri kırılmış onu değiştirdim.

motor 7800 km de.

bu arada usta tavsiyesi ve kayışın uzun ömürlü olması için, kayışın bulunduğu hazneye hava alan kısmın önündeki plastik tapayı açtık ve daha iyi soğuma sağladık.

lastikleri ben 23 eurodan vatan ticaretten aldım. farklı 4-5 yere daha sordum hepsinde 40 euro. yağmura uygun desen ve hamurlu 4 mevsim lastiği.
    lastiği taktıktan sonra henüz 25 km yapım. ilerde deneyimlerimi yazarım.

lastik konusunda fikir veren kentacdis e de teşekkür ederim.

saygılar
    renault sport

JoJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    peki vatan ticaret nerede acaba?
    Kara Kedi

arkadaşlar bu arada GDR diye bir kask markası buldum aranırken. 150 ytl fiyatı var. nasıl bir kasktır sizce bu? 150-200 YTL arasında başka kask önerebilir misiniz?

teşekkürler...

Motosikleti
    honda sw400
    jojo,
    vatan ticaret vatan caddesinde(aksaray).

google a vatan ticaret yaz. en üstte çıkıyor zaten.

mateo, ben dediğin markayı duymadığımdan yorum yapamayacağım.

Arkadaşlar,
    NİC markasını(motorsiklet tekstil üzerine) duyan varmı nasıl bilirsiniz. ???
    renault sport

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon

geri geldim...

Alıntı yamahajet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı<:
    Merhaba Arkadaşlar!
    Kimse bu mesajıma cevao yazmadı.Bende tekrar göndermekte yarar gördüm.Geçen gün 150 t-1'iimi söktüm dağıttım.Zayıf olan yerlerinde kuvvetlendirme yapacağım.Sizin aklınızda olan ve yaptığınız değişiklikleri de paylaşırsanız sevinirim.

msg
    grenaj (kaporta) daki çatlak ve kırıkları tamir ederken, metal sinek teliyle(içerden) japonla yapıştırarak takviye edin.. çok sarsıntılı yollarda, farların altındaki iki saplamanın geçtiği delikler ve farların yükseklik ayarı için reflektörlerin üzerindeki iki mafsal kırılıyor..bi de ön rüzgarlığın alttaki tespit yerleri ses yapıyor..kesmek için torpido parlatıcı silikon sprey sıkın.(hafif bi yağ ve boyaya hiçbir zararı yok..) 1-2 gün kalsın fazlasını silin..ses kesilecektir..zaten bu sonuncu tavsiyeyi ses gelen her yerde kullanabilirsiniz..
    herkese keyifli sürüşler..
    arkdaşım sağol verdiğin bilgi için.
    daha önceden tespit etmiştim, silikon sıkmayı deniycektim fakat uygulamamıştım rüzgarlık bendede ses yapıyor, tam olarak neresine sprey sıkıcaz açmamız gerekirmi kasayı?
    bildigimiz torpido parlatıcımı kullandın işe yarıyormu gerçekten?

birde ses konusunda baş belam lastiklerden gelen ses, neresi tam olarak bulamadım, lastikler söküldü takıldı filan ihç değişmedi.. yarım saat kullanınca düşük hızlarda giderken ses yapıyor, kus gibi ötüyor, frenle alakası yok sanırsam, gazı verince ötmüyor.. ama motordan değilses...
    birkaç sayfa önce bir arkadaş burçları değiştir demişti ama burçlarla neyi kastetti tam anlayamadım buna bir çözümün varmı

güvenli28 ben teşekkür ederim.

mateo hayırlı olsun arkdaşım,
    gdr markasını ben duydum ayrıca küçük fuardada gördüm baktım,
    sanırım güneş vizörlü olan modelini diyorsun fenaya benzemiyor kask sanırım bir italyan markasına ait yanmarka GDR ve çin malı ama kaliteliye benziyor,
    Airoh kasklar var kapalı olanlar 100den başlıyor marka iyi marka
    130-160 öyle çıkıyor çeneden açılanlar sanırım 220civarı..
    ben artçıma yeni kask alıcam fuarı bekliyoruz.
    fuardan daha ucuza alma peşindeyim bazı ufaktefek alıcaklarımda var..

buarada pas sökücü sprey ufak tefek pasları çözmede işinize yarıyor (2.5ytl)fakat bikaçkere uygulayıp fırçalamanız lazım, ayrıca yanici oldugundan uyguladıktan sonra silinki sorun çıkmasın

güvenli28 senle benim lastikler aynı.. benim lastikleri takan usta ters yöne takmıştı(ok yönü) ya farkında olmamış, yada bilmiyor tekrar gidip sormadım.. artık sökülme durumu olursa söktürücem değiştiririm
    sence ters olması fark edermi?? problem çıkarırmı? deseni biliyorsun..
    lastik hakkında yorumlarınıda bekliyorum.

birde avcilar asya motor hakkaten çok hesaplıymış
    birtek ordamı var mesela maslaktakinde varmı kampanya biliyormusun?
    ve önemlisi avcilar servisi iyi çalıştimi memnunmusun

Alıntı Mateo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arada GDR diye bir kask markası buldum aranırken. 150 ytl fiyatı var. nasıl bir kasktır sizce bu? 150-200 YTL arasında başka kask önerebilir misiniz?

teşekkürler...

daha önce baktığım sayfaları buldum sana faydalı olur..
    bukendi sitesi sanırım 803 modeli türkiyedeki...
    http://www.gdrhelmet.com/english/Products.asp?Sid=149

fuarda benimle "hayır bu çin malı değil" diye iddaya girip ukalalık yapan fuar standındaki, arkadaş umarım bakarsın bu linklere...
    buda toptancısi
    http://gdrhelmet.manufacturer.global...cle-Helmet.htm
    kask kalitesiz değil okadar ama güneş vizörünü filan çok dandik gözüküyodu bilmiyorum benim içime pek sinmedi.
    fuara kadar bende araştırmadayım bakalım net sonuçlar elde edersem yazarım 150ytl civarı kask arıyorum bende...

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125

3000km bakımı

slm arkadaşlar. motorumu 3000 servisine goturucem. onerilerinize deneyimlerinize ihtiyacım var. birinci onemli husus triger kayışı. motorumun cekisi düştü.kopmasından endişe ediyorum,kaliteli güvenle gidebileceğim bir marka almak istiyorum. Servislerde ne takıldığını bilmiyorum. markası kalitesi mechul(kesin o da çin malı).yağ deseniz aynı.yani genel anlamda serviste kullanılan parçaların kalitesine güvenmiyorum. bende kendim alıp sadece işçilik yaptırmayı düşünüyorum.servis deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

güveli kardeş milleti uyandırdığın çok iyi oldu kendi adıma teşekkür ederim.yalnız bahsettiğin avcılar servisi güvenilir bir yermidir?

tüm T1 cilere selamlar.

alıntı:

bildigimiz torpido parlatıcımı kullandın işe yarıyormu gerçekten?

cevap:

evet, arabalarda kullanılan parfümlü, ince silikon spreyler..rüzgarlığı alttan tutan saplamalara (tercihan öndeki cift delikli plastiği sökerek) spreyi tatbik edersen, netice alırsın..bazan çözümler çok basit olabiliyor..

asya t1 de önden gelen ses (vızıltı) lastikten değil ön diskten (genellikle pabuca kum,toz gömülmesinden) geliyor. yola çıkmadan disk ve balatalar1 bir şişe suyla ıslat. yola çıkınca bir iki defa sadece ön frenle durdur motoru ve şayet bu işin sonunda ses kesiliyorsa balatalar daha yumuşak olanlarla değişecek demektir. Birde ses yapan, disk havalandırma deliklerinin ham ve keskin bırakılmış olması (hatta teslim aldığımda çapak bile vardı..) zamanla bu delikler ve balatalar birbirini zımparalıyor ve ses çok azalıyor. (6000 km +)

hayırlı sürüşler..

[QUOTE=fatih_AS150T1;599288]slm arkadaşlar. motorumu 3000 servisine goturucem.

cevap:

benim t1 in kayışını, sırf emin olmak için 4500 de söktürdüm. yepyeni çıktı.
    powerlink marka ve 835/20 (boy 83.5 cm en 20 mm). ancak, sürtünmeye maruz olduğu için, kullanırken yıpranmaması için ani kalkışlar ve ani hızlanmalardan kaçınmak lazım. açmışken yenisini taktım, yeni kayışla tahminen 8 ila 10 bin km yapabilirim.

arkadaşlar tekrar selamlar, dün şöyle bir motoru inceliyordum da, yağ çubuğunu merak ettim, motorun sağ tarafında bulunan yağ çubuğuna benzeyen bir şey var ama ilginç olan çubuk siyah, o yağ çubuğu mu yoksa ben başka birşeyi mi söktüm acaba?

Motosikleti
    honda sw400
    arkadaşlar,
    avcılar sevris olayını moto sohbet bölümüne yazdım, aynı gün bir başkasıda yazmıştı. ben gayet memnunum. hem güler yüzlüler, hem de motorun yapılırken yanında durabiliyorsun. KAMPANYA SADECE AVCILARDA.
    oradaki usta eski suzuki fabrika takımında ayrılan birisi imiş. (kendisi dedi)

ben bu hafta tekrar gideceğim, 2 adet yeni arka amortisör aldım. onları takacaklar.

DUYURULUR . servisi tavsiye ediyorummm

öyle kimse uzak demesin. atlayın motora taksimden 25 dakkada gidiyosunuz.

kentacdis,
    lastiklere henüz alışamadaım. biraz yol yapayım deneyimlerimi yazıcam.
    seninkileri ters takan ustaya git ve bence lastiklerini düz taktır derim.
    kuru zeminde belki çok farketmeyecek ama, su birikintisinde fark edecektir.

mateo,
    yağ çubuğu sağ tarafta ve siyah.
    seviyeyi sihay renk üzerinde görebiliyosun sorun olmuyor. haa sende görünmüyosa yağ kalmamış olabilir dikkat.

motorun üzerinde aynı hizada ama sol tarafta da tahliye borusu var. onunda içini arada sırada boşalt ki filtrene ve oradanda silindire yağ kaçmasın.
    renault sport

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler