Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialcii
    hisuna takılan lambaların yandan baglantı fotosu olasydı daha iyiolurdu.. amortisörü delip monte edemiycegimize göre yukarıdan çamurluktan destek alınıp kollarla çamurlugamonte edilmiş olabilrmi??

saygılar.
    Senin dediğin gibidir çünkü o tiplerin çamurlukları t1 veya zat150 gibi değil çamurluk amörtisörlerin yarısına kadar iniyor o abide(hisun) çamurluğa monte etmiş belki t1 e de olabilir biraz daha yukarı monte edersin olmaz mı???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150

herkes nerde

tam bulmusum forumu muhabbetleri takıp edıyorum kac gundur kımse bişey yazmıyor ben bari yazayım dedim.hazır yazmışkende aklıma bi fikir geldi motora giden havayı bir hortum vasıtası ile ön grenajın ordaki hava deliklerinden versek daha fazla hava akışı sağlasak yararı ve ya zararı olur mu. saygılar

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bulmusum forumu muhabbetleri takıp edıyorum kac gundur kımse bişey yazmıyor ben bari yazayım dedim.hazır yazmışkende aklıma bi fikir geldi motora giden havayı bir hortum vasıtası ile ön grenajın ordaki hava deliklerinden versek daha fazla hava akışı sağlasak yararı ve ya zararı olur mu. saygılar
    Everlasting, Motorda bir problem olmayınca yazacak birşey bulamıyoruz galiba ama sorunlara elimizden geldiğince bilgimizin yettiğince cevap vermeye çalışıyoruz şimdi olduğu gibi o hava delikleri zaten ayak bastıgımız yerin altından yan grenajlara ve ordanda grenajın altındaki hava filitresine hava akımı yaratıyor hortumla bu işlemi yapmaya kalkarsan yamurlu havalarda ordan girecek yamur suyu hava filtresine direk ulaşır ve sorun yaratır.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    evet galiba haklısın ben bunu hiç düşünmemiştim peki direk oraya değilde o boşluğa arabalardaki gibi açık hava filtresi koysak arkadakini iptal etsek olur mu

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    as 125 t motorum 8200 km yi geçti.henüz hiçbir parçası değişmedi ve problemimde yok,hergün kullanmaktayım.ama kafamda kayış ve ön fren balatalarını değiştirmem gerekirmi gibi bazı sorular oluştu malum önümüz kış yada tedbiren yapmam gereken neler olabilir.her 3000 de servis bakımı,1000 km de yağı değişmekte.

Motosikleti
    evet galiba haklısın ben bunu hiç düşünmemiştim peki direk oraya değilde o boşluğa arabalardaki gibi açık hava filtresi koysak arkadakini iptal etsek olur mu
    Bence odaolmaz çünkü borunun uzun olması bence performası düşürebilir ve boruyu karbiratöre bağlaman bayağı problemli olur bağlasanda oda suya maruz kalabilir. bence küçük hava filtreleri var 4cm ye 6 cm gibi filitrenin görünen kısmında arkada bir bölmesi var hiç hava filtresini açtın mı? açtıysan o bölmenin olduğu yere bağlayıp hem görünüm hemde performans açısından en uygun yer olabilir bence tabi zevkine bağlı

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as 125 t motorum 8200 km yi geçti.henüz hiçbir parçası değişmedi ve problemimde yok,hergün kullanmaktayım.ama kafamda kayış ve ön fren balatalarını değiştirmem gerekirmi gibi bazı sorular oluştu malum önümüz kış yada tedbiren yapmam gereken neler olabilir.her 3000 de servis bakımı,1000 km de yağı değişmekte.
    Bence kayışı kesinlikle değiştir son demlerini yemiştir bile yolda bırakabilir, Avrupa kaliteli bir kayış taktırırsan 8000 daha rahat gidersin. Balatalardan ince sesler geliyormu çizilme sesi gibi geliyorsa balatalarda bitmiştir bence kış tamirciler müsaitken onlarada bir el attırt.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Benim motorda 9500 de degisen parcasi yok kayıs degismedi Ses mes falan gelmio degistirsemmi acaba kayısı ??

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    ses yapar, ekstra kalabalık hortumlar filan.. zaten her fazla vida dahaçok ses demek
    zaten yeterince iyi hava alıyor fakat belki çok küçük bi aparat hava girisinin üstüne minik bieklentiyle sapakaların siperligi gibi bişey olursa belki içeri daha fazla hava toplar.. ama yaprsak evet daha fazla havatoplar ama faydası nederece hissedilir ve dişe dokunur olur oda ayrı mesele

kayış meselesi için bakıma gittiginde bi tipine baksanız anlasılır..
    bozulan kayısin görünüşüde bozuk hatta forumda biarkadaşın kopmus kayıs resmi var, kayış resmen liflif olmuş...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    şimdi servisten geliyorum benim kırılan pğarçalar için fiyat sordum 70ytl parcalar için 10ytl de işçilik istedi
    ön cam:30
    gösterge panel arkası :25
    ön cam altı grenaj:15
    fiyatlar bu bu aralar elimde biraz dar yaza yaptırırım olmazsa

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kayışı kesinlikle değiştir son demlerini yemiştir bile yolda bırakabilir, Avrupa kaliteli bir kayış taktırırsan 8000 daha rahat gidersin. Balatalardan ince sesler geliyormu çizilme sesi gibi geliyorsa balatalarda bitmiştir bence kış tamirciler müsaitken onlarada bir el attırt.
    aksine balatadan kalın bi ses geliyo.acaba araya toz taş vs, bişey kaçmışmıdır.birde kayış ve balata değişim fiatlarını bilen arkadaş varmı?

Motosikleti
    aksine balatadan kalın bi ses geliyo.acaba araya toz taş vs, bişey kaçmışmıdır.birde kayış ve balata değişim fiatlarını bilen arkadaş varmı?

En iyisi bir bilene göstermek derim

slm asyacılar

slm asyacılar

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Motosiklet.NeT Ailesine Hoşgeldin

Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin (tıkla)

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    En iyisi bir bilene göstermek derim
    kayış değişimi ben burda ustanın birine yaptırmıştım kayış 20ytl. işçilik içinde 10 alabilir.. 3000bakımda yaptırdıgımdan işçiligi bilmiyorum.
    bide daha forumda öncede yazıldıgı gibi eski yıpranmış kayışla çekiş düşer yeni kayış takarsan çekişi artar, yakıt tüketimi daha ekonomik olur bilindiği gibi, çekişte azalma varsa ordanda anlayabilirsin.
    şehir dışı kullanıyosan kesin değiştir,şehir içi kullanıyosan senin kararına kalmış derim.
    saygılar.

Motosikleti
    Alıntı numan_18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm asyacılar
    Slm hoşgeldin sendedemi asya mevcut.

Motosikleti
    Arkadaşlar İstanbulda ön tekeri balas ayarı yaptırabileceğim bir yer varmı?
    Teşekkürler.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Elemanın biri asya T1 ini 2.500. ytl den satılığa çıkarmış http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=25265 linkide buu.
    Güliyimmi ağlıyımmı şaşırdım millet 1.300. ytl ye satamıyo amca sıfırından bile daha fazla fiyata satmaya çalışıyor.

Motosikleti
    Elemanın biri asya T1 ini 2.500. ytl den satılığa çıkarmış http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=25265 linkide buu.
    Güliyimmi ağlıyımmı şaşırdım millet 1.300. ytl ye satamıyo amca sıfırından bile daha fazla fiyata satmaya çalışıyor.
    Beto_977 Dilin kemiği yok ister ama istemekle kalır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler