Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben xenon koymayı düşünüyorum. Koyabilir miyiz? Ufacık bir farı var sığar mı acaba? Uzunlar fena değil ama kısalar zayıf gibi ve yamuk o far dipten oynar mı acaba?
    bilmiyorum ki işte daha önce bu forumda bu konuyla ilgili yazılar gördüğüme adım gibi eminim ama işte bulamadım hiçbiyerde. artık deneme yanılma yöntemiyle olucak gibi

şimdi gördüm yazıyı ,slayerr 125 zn başlığında anlatmış nasıl yaptığını oraya bakarsan iyi olur iyi geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oto sanayiye gidip renault toros farı alırsan aydınlatman çok iyi olur. 10-20 liraya halledersin. forumda böyle bir konu vardı. eğer para sorun olmazsa ırmak motorda 140 liraya ybr 125 mercekli zenon far var.

http://www.rialli.com/urunler/190_ya...00k-ybr-125cc/
    Yaa aslında aydınlatma fena değil ama. Arabamda xenon var gerçekten mükemmel aydınlatıyor. Motora binince farklı geliyor. Yabancılık çekiyorum. Tek sorun farın içine xenon sığdırabilirmiyiz? Balastı falan epey yer kaplıyor.
    Linke gelicek olursak. Bende xenon var. 1 adet. Mercekte ayarlarız sanayide dolu. Megane merceği falan bişeyler ayarlarız sorun olmaz. O kadar para vermek mantıklı gelmiyor. Açıp denemek istemiyorum. Orjinallik benim için önemli açılıcaksa değişir. Eğer değiştiren farklı bir şeyler deneyen arkadaş varsa fikrini almak istedim. Ona göre işe koyuluruz diye düşünmüştüm.
    Olmazsa dediğiniz gibi yapıp toros farı alıp elimdeki xenona göre duy değiştirip deneyebilirim. Motorumun orjinal farınıda kurcalamamış olurum.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

Alıntı PEKTAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ki işte daha önce bu forumda bu konuyla ilgili yazılar gördüğüme adım gibi eminim ama işte bulamadım hiçbiyerde. artık deneme yanılma yöntemiyle olucak gibi

şimdi gördüm yazıyı ,slayerr 125 zn başlığında anlatmış nasıl yaptığını oraya bakarsan iyi olur iyi geceler
    Evet şimdi okudum o yazıyı. H4 yapmış ampulünü. Yapılabilir ama ne kadar fark eder tartışılır. Senin farlar çok mu zayıf ne için değiştirmek istiyosun?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

as 125 nostaljilerin Yakıt tüketimleri litre bazında ne durumda. 3.2 gibi bir şey okumuştum. daha düşük olma ihtimali varmıdır

slm arkadaşlar cok yeni bir motor meraklısıyım... daha öncede hic kullanmadıgımdan öncelikle 2005 veya 2007 model as 150 t1 almak istiyorum tecrube kazanmak maksatlı sizinde tavsiyelerinizi duymaktan memnun olurum şimdiden teşekkürler...

iyi günler arkadaşlar.aranıza demin katıldım.ilk sefer motor sahibi olmayı düşünüyorum.Asya 125 t yi düşünüyorum ama motoru çok iyi bildiğimden değil.(bir motordan beklentilerimi kendimce henüz netleştirmedim.sizlere birkaç soru sorarak bilgi edinmek istedim.)
    1-Asya 125 T sini 0 km alıp bakımlarını ihmal etmeyen (mekanik tecrübem karbüratörlü araba motorları üzerinden vardır biraz) biri; asya 125 T ile yola bir çıkışta max. kaç km yol katedebilir ?
    2-motoru çabuk mu ısınıyor, soğutma sistemi nasıldır ?
    3-yıl içerisinde günlük max. 15 km. (ev-iş / iş ev) yapacam.fakat yılda 1 defa şehirler arası (örneğin hatay - antalya) düşünüyorum.tabikide yolda çok defa durmak sorun olmayacaktır benim için.
    bahsettiklerime başka motorsikletler çok daha uygun biliyorum fakat şu an için Asya 125 T yi sizlerle irdelemek istiyorum. teşekkürler..

selam MaviAlbatros bütcen varsa daha farklı bir marka alderim ama 2 veya3 veya 5 yıl hevesim gecsin dersen alabilirsin simdi gelelim soruların cevaplarına 4 yıldır asya kullandıgım icin tecrübe 1 soru bakımlarını ihmal etmessen pek sorun yasamassın ama gıranaj olarak dökülüyor vidaları tek tek kontrol etmen lazım 2 motor ısındıgı zaman cekiden birazsa olsa düşer devam edebilirsin yola sorun cıkarmaz bazı arakadaşlar bu motorlara bir litre yag koyuyorlar bu motorlara 750 mltr 850 mltr arası net olarak yag konur syn022 bu motorlara zenon far keşinlikle takılmaz farı yaktıgın zamam motor ürettigi enerjin ile zenonu besleyecektir kısa zamada aküyü bitirecetir yani motor yeterince enerji üretemiyor ama zenona benzer 20 tl ampüller var onlardan kullanna bilirsin bir motora teyip taktık 1 hoplar ile motor aküyü besleyemedi sıkıntı cıkarttı

birde aklıma gemişken amasörler cok sertir zamamla yumuşar dediler ama hep aynı kaldı sanzuman yagı var onuda deyistirmenizi öneririn benikini ilk degiştirdigimde camur gibi yag cıktı 80 90 numara yagdır

Motosikleti
    Yaya
    MErhaba arkadaşlar

Asya motor armada 250 almayı planlıyorum malum yaz geldi 2 senedir motorsuzum.. Fuarda görenler varmı şu ara yeni yeni piyasaya çıkmaya başlıyor 2012 model araç sorduklarım çok beyenmişler birde sizlerin düşüncelerini almak istiyorum... Zira asya motor stand fotograflarına baktım ama göremedim...
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

asya as 150 t1 kullanıcısıyımm marş pedalıyla bir türlü çalıştıramadım motoru normal calısmıyor normalde ön frene basıp marşa basıp gaza basarak calıstırıyordum yıne marş pedalıyla çalıştırırken aynı seyı yapmıcakmıyım?

arkadaslar aranıza yeni katıldım asya 125 t kullanıcısıyım benim sorum su motorun çamurluğu ve bazı grenajlarını yenilemek istiyorum asya 125 t ile mondial 125 zn parçaları uyumlu mu?

merhaba.frene basıphafif gaz açıp ayak marşına basın biraz zorluyor yıpratıyor ama oluyor.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Merhabalar, bende ilk motoruma kavuştum ( AS150-T1 ) daha 115 km'de bir sorun yok Daha motor bana ben ona yeni yeni alışma evresindeyiz kısmetse temmuz 29'da da ehliyeti alıyorum o zaman daha rahat binerim motoruma şimdilik ehliyet olmadığından çıkmıyorum yola doğru düzgün 2 hafta oldu alalı

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Asya motor kullanan pek yok sanırım son mesaj nerdeyse 1 sene önce atılmış :( Bende dün nostalji siparişi verdim 1 haftaya gelicek sanırım ellerinde yoktu istediğim rengi. Bi aksilik olmazsa Nostalji sahibi oluyorum
    ajwer06_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Vay arkadaş bitane mesaj atan yok ya
    ajwer06_ bunu beğendi.

kiz arkadasim icin nostalji modeline bakiyoruz
    2.el istiyoruz aslinda ama sizce sifirmi almak daha saglikli olur. Herkesin dedigi cin mallarina iyi bakilirsa sorun olmaz fakat 2.el alinca cokda bilemicez nasil bakildigini

bunun disinda frenler lastikler kisacasi guvenlik ve motoru hakkinda fikriniz nedir? sorun cikartirmi

Motosikleti
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kiz arkadasim icin nostalji modeline bakiyoruz
    2.el istiyoruz aslinda ama sizce sifirmi almak daha saglikli olur. Herkesin dedigi cin mallarina iyi bakilirsa sorun olmaz fakat 2.el alinca cokda bilemicez nasil bakildigini

bunun disinda frenler lastikler kisacasi guvenlik ve motoru hakkinda fikriniz nedir? sorun cikartirmi
    2,el de olabilir neden olmasın km si az iyi bakılmış zaten görünüşü az çok belli eder. ayrıca bi servise gösterirsiniz orda çıkar neyi var neyi yok.

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaşlar as 150 t6 için 15w-40 motor yağı önerdiler yaz için.
    Bu yağ aldım olur mu?
    http://www.autosessive.com/9/section.aspx/13069/

ajwer06_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125
    merhaba arkadaslar bu gun asya nostalji 125 siparişi verdim 2 gün sonra elimde olucak. forum baya cansız gördüm asya scootercileri olatak birazdaha bilgi paylasımına girelim bnence. nostaljisi olan arkadaslarla sohbet etmekte isterim..

....
    ..
    oknglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ajwer06_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bu gun asya nostalji 125 siparişi verdim 2 gün sonra elimde olucak. forum baya cansız gördüm asya scootercileri olatak birazdaha bilgi paylasımına girelim bnence. nostaljisi olan arkadaslarla sohbet etmekte isterim..

....
    ..
    Hayırlı olsun çok keyifli motor Evet kendimi bende çok yalnız hissettim ne burda ne de diğer sitelerde pek hareket yok. Facebookta bile yok :D

ajwer06_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok keyifli motor Evet kendimi bende çok yalnız hissettim ne burda ne de diğer sitelerde pek hareket yok. Facebookta bile yok :D
    neyse hareketi biz baslatırız artık yapıcak bisey yok. bikaç foto falan attıkmıydı yavas yavas hareketlenir :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler