Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    güveli28
    baba çabaların boşuna.. benim motorun flaşörü takılı kalıyodu... adamlar garantiden değil de parasıyla değiştirdiler...
    nazillideki ana merkezi aradım.. adamın dediği şu... sizin plakanız için yapılanlar flaşör sizin hatanızla bozulmuş ve garanti dışı sayılmış. dedi.. yaw notorun elkt.tesisatını ben mi bozuyorum düğmeye basıyorum flaşör yanar yada yanmaz ama kime niyet kime kısmet.. servis garanti derse garanti değil derse değil...

bende takım taklavat aldım ne bozulursa kendim yapıyorum... bozulanı satın alaıyorum dışardan.. hemde ucuz ucuz... takıyorum motoruma... kilometre bakımı geldiğinde herifler anlamıyo bile denyolar... düşünün öyle motora bakım yapıyorlar neyse...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    güveli28
    baba çabaların boşuna.. benim motorun flaşörü takılı kalıyodu... adamlar garantiden değil de parasıyla değiştirdiler...
    nazillideki ana merkezi aradım.. adamın dediği şu... sizin plakanız için yapılanlar flaşör sizin hatanızla bozulmuş ve garanti dışı sayılmış. dedi.. yaw notorun elkt.tesisatını ben mi bozuyorum düğmeye basıyorum flaşör yanar yada yanmaz ama kime niyet kime kısmet.. servis garanti derse garanti değil derse değil...

bende takım taklavat aldım ne bozulursa kendim yapıyorum... bozulanı satın alaıyorum dışardan.. hemde ucuz ucuz... takıyorum motoruma... kilometre bakımı geldiğinde herifler anlamıyo bile denyolar... düşünün öyle motora bakım yapıyorlar neyse...
    aaa bizim motorda flaşörde vardı dimi bak unutmuşum

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı motti60 adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar, as t1 150 lere uyan japon balata varmıdır gıcırtı sesinden artık deli olacağım, ayrıca motora 35 wat lik, sis taktım 2 adet motor sabah çalışmadı akü iflas etti ayaktanda boğulduğu için çalıştıramadım kan ter içinde kaldım motordaki akü 7 amperlik sululardan acaba 9 amper ve üstü akü ile değiştirsem aküyü sarj edermi bu alet ve motoru gövdeye bağlayan plastik takoz da gıcırtı yapıyo en son gresledik ama 250 km sonra yine başladı gıcırtılar tam biremen mızıkacıları gibi alet valla bi davul zurna bide karşılıklı oynamaya serkan79 lazım benim motor as t1 150 lerin aynısının kopyası olduğu için size yazdım, yardım ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden taşekkür edeim.
    ilk aldigim günler motorda herhangi bi gicirti sesi yoktu fakat daha 100 km olmadan motor bosta giderken (T1 modeli) yani gaz vermeden giderken anlamadigim bi gicirti sesi var ve nerden geldigini çözemedim frenlerden ve amortisörlerden gelmiyor. Nerden olabilir sizin bir bilginiz var mi.
    Stavros fm Istanbul

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı motti60 adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar, as t1 150 lere uyan japon balata varmıdır gıcırtı sesinden artık deli olacağım, ayrıca motora 35 wat lik, sis taktım 2 adet motor sabah çalışmadı akü iflas etti ayaktanda boğulduğu için çalıştıramadım kan ter içinde kaldım motordaki akü 7 amperlik sululardan acaba 9 amper ve üstü akü ile değiştirsem aküyü sarj edermi bu alet ve motoru gövdeye bağlayan plastik takoz da gıcırtı yapıyo en son gresledik ama 250 km sonra yine başladı gıcırtılar tam biremen mızıkacıları gibi alet valla bi davul zurna bide karşılıklı oynamaya serkan79 lazım benim motor as t1 150 lerin aynısının kopyası olduğu için size yazdım, yardım ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden taşekkür edeim.
    Görünen o ki T1 ler problemden kurtulmuyor. Benim 125 T'de de 35 lik iki adet sis lambası var. Giderken normal lambayı kapalı tutup sadece sisleri açarsan akün bitmez. Ben öyle yapıyorum, hem önüm ışıl ışıl gidiyorum hem de aküm sağlam kalıyor, bitmiyor. 125 T'ler katır gibi valla en sorunsuz Asya modeli.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    superdude,sıs lambalarını nerde yaptırdın ve ne kadara mal oldu(onceden soledıysen ozur dılerım)

Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı
    Görünen o ki T1 ler problemden kurtulmuyor. Benim 125 T'de de 35 lik iki adet sis lambası var. Giderken normal lambayı kapalı tutup sadece sisleri açarsan akün bitmez. Ben öyle yapıyorum, hem önüm ışıl ışıl gidiyorum hem de aküm sağlam kalıyor, bitmiyor. 125 T'ler katır gibi valla en sorunsuz Asya modeli.
    sizdede varmı bu ses
    Stavros fm Istanbul

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    güveli28
    nazillideki ana merkezi aradım.. adamın dediği şu... sizin plakanız için yapılanlar flaşör sizin hatanızla bozulmuş ve garanti dışı sayılmış. dedi.
    Yaw öyle salaklık mı olur Benimde değişti garantiden değişti...Ya İstanbul daki servis sahiplerinin yatacak yeri yok vallaha Herşey kullanıcı hatası herşey garanti dışı...Sizde adam akıllı problem yaratmıyorsunuz arkadaş ya,başvur tüketici koruma derneğine,tehdit et adamı dava açıcam diye felan...Adamlar ne derse o oluyor,siz karşılık vermezseniz onlarda yolmaya çalışır.İzmirde böyle bi sorun yaşamıyorum allahtan,garantiye bak şehirden şehire farklılık gösteriyo yaa

Guveli28 nerelerdesin yaa eski asyacılardan bi sen kaldın bide benElmasdağ felan kayboldu,adam motoru sattı siteye de bi daha uğramadı ve daha onun gibi bir sürü üye...

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    forrap ilk dönemin son temsilcileriyiz valla.

bide bizim topic hep 2. sayfalarda takılıyor, canlı tutalım şurayı arkadaşalr. bilgi paylaştıkca artar.

yukarıda yazdığım soru benim için önemli, kimse değinmemiş. tekrar yazıyorum bilgisi olan varsa yazsın lütfen
    -----------------
    t1 lerde malum yağ tahliye hortumunu sürekli boşaltmak gerekiyor, boşaltmazsan fazla yağ, hava filtresinin ordan hoopp motoraa gidiyor. bi süre sonra da buji bozuluyor falan filan.

ben duydum ki pendik asya motor bu olaya çare bulmuş. t1 in orjinalinde olan telli bir valf motordaki fazla hava ve yağı bu hortuma atıyormuş. işte bu valfi biraz daha farklı olan bir valfle değiştiriyorlarmış ve sadece hava bu hortuma geliyormuş yağda kartere geri dönüyormuş.(dolayısıyla yağ azalmıyor)
    bu sistemi bilen, yaptıran varmı?
    varsa faydası gerçekten varmı yazarsa sevinirim. haa maliyetide 30 ytl die duydum.
    ------------------------

teşekkürler
    renault sport

ertug001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 250 CBX
    herkese selam bende asya motordan as 200 cc motor aldım.2650 ytl masraflarlla 3000 ytl ye mal oldu.şuanda bu motoru aldığıma aslında hiç memnun değilim.bu motoru satın alırken hiç kontrol etmek aklıma bile gelmedi bu motora yakıt göstergesi koyulmamış herhangi bir uyarı ikazıda yok.böyle bir şey varmı ya nedir lan bu birkeresinde yolda kaldım halıcıoğlu ile eyüp arasında olan köprünün ortasında motor stop etmezmi çalıştır allah çalıştır bir türlü çalışmıyor.meğersem yakıt bitmiş allah razı olsun bir motor arkadaşımız durup bana yardım etti ve beni ip ile cevizlibağdsa bulunan benzin istasyonuna cekerek götürdü.bu dikkatimi cekseydi almazdım. ayrıca mu motor 25 km veya 30 km den sonra şişme yapıyor vites değiştirmek zorlaşıyor.ah ulan ah kafam bilseydim alırmıydım bu motoru şimdi korkuyorum yolda kalacam diye,sizde aynı tufaya düşmeyin.

scarface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar valla inanamayacaksınız ama forumu baştan sona okudum...

hem çok beğendiğim hemde fiyatının şu sıralar uygun olması nedeniyle nerdeyse 150 t1 alacaktım ama forumda okudukarımdan sonra vazgeçtim.

okurken sonraki partilerde gelen motorlar düzelmiştir umudunu taşıdım ama galiba bu adamların zihniyetinde problem var...

aküsü bi problem, kayışı bi problem, gaz teli bi problem, nerdeyse hiçbirşey garanti kapsamında değil, esas bu problem...

yine allah sabır vermiş arkadaşlara sen kalk ta pendiğe git adamların yaptığına bak...

neyse...

herkese kazasız belasız sürüşler...
    dünya ve içindeki tüm motorlar senindir...

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Merhaba arkadaşlar!Bugün benim T1 in arka freni tutmaz oldu.Servisi aradım bana böyle bir şey olmaması gerektiğini söyledi bende oldu işte dedim.Neyse adam balataların durumunu sordu iyi oldugunu söyledim.Zımpar ile al dedi aldım.Ancak hiçbir düzelme yok.Dedik belki hava yapmıştır alalım ama onda ada düzelme yok. Ayrıca arka fren müşürümde bozuldu.Ben servisten 200 km uzaklıkta bir ilçedeyim.Öyle zırt pıt servise gitme imkanım da yok.Ne yapacam şimdi onu düşünüyorum.Yardımcı olun arkadaşlar lütfen...

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Stavro, 125T lerde o ses yok... Gördüğüm hemen hemen tüm T1 lerde o sesi duydum.. Serviste de yığınla duydum... 125T de yok...

preatorian, sis lambalarını 25 YTL ye aldım, 15 YTL bahşiş verdim bir motor tamircisine (sanayide) O taktı.. 2 YTL de açma kapama düğmesine verdim o kadar. Yani toplam 50 YTL civarı bir paraya maloldu.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Alıntı scarface adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar valla inanamayacaksınız ama forumu baştan sona okudum...

hem çok beğendiğim hemde fiyatının şu sıralar uygun olması nedeniyle nerdeyse 150 t1 alacaktım ama forumda okudukarımdan sonra vazgeçtim.

okurken sonraki partilerde gelen motorlar düzelmiştir umudunu taşıdım ama galiba bu adamların zihniyetinde problem var...

aküsü bi problem, kayışı bi problem, gaz teli bi problem, nerdeyse hiçbirşey garanti kapsamında değil, esas bu problem...

yine allah sabır vermiş arkadaşlara sen kalk ta pendiğe git adamların yaptığına bak...

neyse...

herkese kazasız belasız sürüşler...
    bunlar cin motorlarin genelinde var
    mondial da ayni
    kanuni de ayni

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Dostlar benim T-19 1400 geldi...Su ana kadar 2 veya 3 kere başıma bi olay geldi...Işıkta falan gazlı kalktığımda motor bi 50m sonra gaz yememeye başlıyo stop edecek gibi yapıyo , ama stop etmiyo, 2 dk sonra falan düzeliyo...

Ben benzin pompasından şüpheleniyorum Herhallde gazlı kalktımmı benzin yetiştiremiyor bir süre , sonra siz ne dersiniz...

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    jetix olabilir... yolda kalma bir kontrol ettir...

Motosikleti
    SYM GTS 250
    arkadaşlar bende bir as 125 t var lila renk bu gün bi arkadaş geldi motoru satmam için neredeyse yalvardı fiyat konusunda kararsız kaldım kendime iyi bir makine almak istiyorum bu benim ilk motorum ama bir tanede dğkknda sağa sola gitmek için almam lazım 650 km de 1000 ytl ye honda today buldum kırmızı bunu verip dükkana onu almak istiyorum ne dersiniz nasıl motor onlar sizce birde benim motor 4000 km de 2005- 10. ay çıkışlı 1100 ytl gibi düşündüm sizce uygunmu ? bana bi yarım edin akşama kadar müsaade istedim adamdan...

ya arkadaşlar birde benim ruhsatta motor hacmi 146 cc yazıyor acaba bi yanlışlık mı olmuştur yoksa gerçekten öle mi as 125 t modeli ama 500 cc olduğunu duydum acaba gerçekmi yoksa b yanlışlık mı var ?

Motosikleti
    150 T
    Alıntı sadrazamemre adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bende bir as 125 t var lila renk bu gün bi arkadaş geldi motoru satmam için neredeyse yalvardı fiyat konusunda kararsız kaldım kendime iyi bir makine almak istiyorum bu benim ilk motorum ama bir tanede dğkknda sağa sola gitmek için almam lazım 650 km de 1000 ytl ye honda today buldum kırmızı bunu verip dükkana onu almak istiyorum ne dersiniz nasıl motor onlar sizce birde benim motor 4000 km de 2005- 10. ay çıkışlı 1100 ytl gibi düşündüm sizce uygunmu ? bana bi yarım edin akşama kadar müsaade istedim adamdan...

ya arkadaşlar birde benim ruhsatta motor hacmi 146 cc yazıyor acaba bi yanlışlık mı olmuştur yoksa gerçekten öle mi as 125 t modeli ama 500 cc olduğunu duydum acaba gerçekmi yoksa b yanlışlık mı var ?
    senin alet 500 cc ise bana satsana, 1100 değil, 1200 veririm hem de
    şaka bi tarafa, motor hacmin 124 cc.
    Bu arada geçen gün servise gittim, arka fren balatasını değiştirsinler, tamamen bitmişti, bugün gittim aldım, fren kolu taş gibi sert, iman gücüyle asılırsan azcık tutuyo, o da durdurmuyo yavaşlatıyo, adam ne dese beğenirsin, fren teli paslanmış, ee niye değiştirmedin, değiştir demedinki, olduuu... Vaktim yoktu hiç motoru aldım geldim zaten motor 2 gündür servisteydi, boş bi vaktimde götürcem tekrar.

serkan2898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    arkadaşlar merhaba benim T1 400 km ye geldi 55 ytl benzin aldım bu normalmi yoksa motorda bir sorun olabilirmi? Her zaman 2 kişi biniyoruz motora onuda göz önünde bulundurursanız sevinirim hee bide bu motora hangi benzini tavsiye edersiniz paylaşırsanız sevinirim. Herkese iyi günler

pardon 45 ytl benzin aldım düzeltiyorum

Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı
    Stavro, 125T lerde o ses yok... Gördüğüm hemen hemen tüm T1 lerde o sesi duydum.. Serviste de yığınla duydum... 125T de yok...
    PEKI BUNUN ÇÖZÜMÜ YOK MU ACABA KAFAYI YİYECEM ÇOK GICIK EDİCİ BİR SESS
    Stavros fm Istanbul

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    stavro...
    iyi bir fren sistemi alıp başka bir teknik serviste taktırmak.. bakşa bir çözüm yok...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler