Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne Biliyoruz ki?

Honda CBR 150

Honda CBR 250 R ve 250 RR

Honda CBR 400 R

Honda CBR 450 R

Honda CBR 500RR

Honda CBR 750RR
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alın size motor gibi motor...
    Honda Cbr 250 RR

Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Aaah ah motorum

görkem kardeşim siyah bi motor dan mı bahsediyorsun pek hatırlayamadım ama yazdıklarını az cok hatırlıyorum.sandıgımdan kolay oldu sürmem falan demiştin.
    her neyse cbr cup demişsin o işi ciddiye al fizikin de uygunmuş.geliştir kendini tamamen biyerlere çıkarsın inşallah.
    ben çok isterdim.profosyonel yarışcı olmayı.kendime motor sürme konsunda çok güvenim var.ama tabi hayat şartları her istediğin olmuyor.
    sen arkasını burakma maddi manevi bişeyler yap.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bu gün motoru ustayla dağattık. Gösterge panelindeki yamukluğu çekiçle halledicez. Ama bana 2 adet maşa alma zorunluluğu gözüktü :( NE kadar acaba fiyatları. Bilen varmı. Sarhoş bir pez.... yaptığı işe bak yaaaa birsürü masraf çıkardı bana off
    Okan ACAR

Okumaz mıyım? okudum Özgürcüğüm hatta bu konuyla ilgili o kadar çok şey okudum ki anlatamam ama şu da var 125'lik bir motosikletle asla 600'lük tecrübesi yapamazsın istersen 1.000.000km. yap. Güzel ve ikimizinde ilgisini çeken bir örnek vereyim sana 100kg. pilav üstü döner yesen iskenderin o eşsiz tadını tarif edemezsin yani ancak yaklaşırsın ikiside döner ve kırmızı et ürünü ama asla aynı şey değil. Şimdi bu noktada olay iyice karışıyor bu sorunun tam bir çözümü yok burdan kimseye kötü örnek olmak istemem devam edip birşeyler yazarsam belki bunu okuyan kişiler farklı algılayıp yanlış yönelebilirler bu sebepten diyeceğim son şey şu Özgür ve Görkem yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız hatta en doğru olan emin olun dedikleriniz (genel geçer kurallar olarak) ama bir gün tanışırsak daha çok konuşuruz yüzyüze orası bu konuyu tartışmak için daha doğru bir platform olur bence değil mi? Anlatılacak, tartışılacak çok şey var çünkü ama burası yeri değil. Hepinize iyi geceler. Bu arada Özgür işte misin sen hala? eve gideceğim yazmışsın da. Otelciliğe falan mı soyundun hayırdır bu saatte..?

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    kusra bakmayın arkadaslar bu cbr 125 in avrupada siyah rengide varmış.bizde yok tabiki...

marthel

Türkiye'de Cbr150 neden yok veya Varadero 125 neden yok gibi bir soru bu... Yok işte... Siyah-gri'si var

Evet arkadaşlar bugün bildiğiniz gibi test sürüşündeydim...

Sabahın köründe kalktım test sürüşü için... O süper motorları test edebilmek için taaa istinyeye kadar kah otobüs kah yürüyerek gittim. K1200S almak isteyen bir arkadaşım da gelmişti bu sabah... Uzun lafın kısası o K1200S'i aldı ilk , ben ne alim ne alim derken bir de ne görim? Fuarda hayran kaldığım
    F800S .... geçen deneme sürüşümde F800ST kullanmıştım onun daha spor modelini kullanmak bir heyecan oluşturdu içimde. Geçen test sürüşümün sporlara geçiş testi oldu bu... K1200R -> K1200S ... F800ST -> F800S

2007 F800S

Arkadaş ile ben paralı otoyoldan havalimanına kadar sürdük motorları... Havalimanına vardığımızda kenara çekip bayağı bekledim... Gelmeyince geri dönüyordum ki geliş yönünde onu gördüm tekrar dönüp yakaladım... Çektik kenara ... Bu sefer motorları değişecektik... K1200S 'i ben aldım.

2006 K1200S

Yaklaşık 1 buçuk saatlik bir sürüş sonunda geri dönebilmiştik... Ilk izlenimlerim olarak şunları söyleyebilirim...

F800S ve K1200S mükemmel motorlar... Kesinlikle Bmw kalitesini barındırıyorlar üzerlerinde... Hele K1200S'in süspansiyon seçenekleri bir harika... Hoş yol boyunca Sport'ta takılıydım ama bi ara Confort'a geçirdim motoru döndürmeden önce... Çok değişiyor herşey...

F800S'in arkası gerçekten çok geziniyor... Kilomla da alakalı olmalı ki en ufak bir gaz açmada kıç atıyor... Hoş bu benim çok hoşuma gitti. K1200S'de öyle değil... Çok stabil ve yeri emiyor motor...

F800S , K1200S 'e göre (tabi haliyle) yavaş kalıyor... Hızlanması çok iyi ama K1200'deki gibi seri değil. Duruşlar olarak her ne kadar K1200S'in mükemmel frenleri olsa da ben F800S'i daha çok sevdim... Kompresyonu mükemmel.

Bmw'nin sinyallerine alışmak biraz zor oldu ama sonunda alıştım... Çok garip kontrolleri var... 2 motorun da yol bilgisayarı gayet sade ve kolay... Motor sıcaklığını , ne kadar benzin olduğunu vs... gösteriyorlar.

Son olarak şunu söyleyebilirim... Kullanmasına kullandım 2 motoru da ve limitlerine yaklaştım motorların. Fakat motorları altımda oynatmam için birkaç fırın daha ekmek yemem gerekiyor onu anladım....
    Not: Sitede bir adam vardı , SS bir makine ile makas atıyordu videosunu koymuş çok birşey yapar gibi... Bugün ben video çekseydim heralde adamın ağzı açık kalırdı =) ) Ama 210- 220 ile giderken değil video çekmek kafanızı kaldıramıyorsunuz....

Herneyse ; 1buçuk saatlik test sonunda motorları getirdim... Bir de ne göreyim , benden sonra test yapacak adamlar arkadaşım çıktı... Onlar da K1200S ve R1200GT test edeceklermiş. Ben de size katılayım dedim ve yine aldım altıma F800S 'imi. Onlar yola çıktı , ben de tam çıkacaktım ki bi baktım benzin bitmiş. Bmw'ye benzin doldurttum ama geç oldu onlar yola çıktılar... Ben ne yapim ne yapim Ertekin'i aradım dedim buluşalım... Bastım 2. köprüden Caddebostana.... Ertekin'le buluştuk motoru gösterdim biraz... Sahil yolunda uçtuk hafif... Sonrasında motoru brakmak için yine 1 buçuk saat sonunda Borusana geri döndüm...
    Bu arada sağ olsun Bmw yetkilileri çok ilgililer... Satış sonrasını bilmiyorum ama satış öncesi ve test için kesinlikle müşteri memnuniyetini son derece önemsiyorlar... Çok takdir ettim Bmw'yi bu konuda... Son olarak şöyle diyebilirim , eğlenmek için kurtlarınızı dökmek için gençlik fantazileri için R6-1000RR gibi motorlar alabilirsiniz ama eğer artık yeter ben "benim motorum"u istiyorum artık yıllarca beraber yaşayalım derseniz Bmw....

F800S ve Jaddeeee

ErTech

Cbr'a Çakma Yoshiiiiiiii .... bence çok hoş olmuş

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    bayağı pahalıymış üstelik.nerden buldunuz bu motoru

motosikletdelisi'nde bir arkadaştı sanırım

Forumdan Uzaklaştırıldı

Cbrci

http://youtube.com/watch?v=wiFbT9su1...elated&search=

ben bu motorla 120den fazla hiz yapmm kac paralik tekerleri var ..
    biz eski javalarla düstükten sonra bunda hayda hayda..
    zaten rampa mampa gelse bi bok yapamasiniz bisiklet gibi bisi ya
    150 felan cok surat bu motor icin
    bence
    zaten aldimi biraz büyük tekar taktiracam
    bizim oralar rampali yollar ondan en iyisi temkinli sürmek

Motosikleti
    Motti 150T-11---Sym Gts 250
    Merhaba arkadaslar..Bende bir cbr 125 almaya karar verdim ama hiç vitesli deneyimim yok boyum 1.84 kilom 90 sizce nası olur motora baktım inceledim dış görünüşü ufak ama şekil motor fikirlerinizi alabilirmiyim?

omerdusmez

ultraukala'nın da dediği gibi yok öyle 3 kuruşa 5 köfte... ilk önce deneyimli olman gerek (en az 10.000 km vitesli motor) , daha önce bu tür motorları sürmüş olman gerek , 2 yıllık ehliyetin olması gerek ayrıca da bunlar da yetmiyor , tanınmış olman gerek. Ben de oraya ilk defa gittiğimde abilerimle gitmiştim. Yoksa o zamanlar alamazdım motor.
    Ayrıca ve ayrıca , eğer o motorlara "sürerim ben ne olacak" gözüyle bakıyorsan senin daha çoook yolun var her konuda. Çocuk oyuncağı değil bunlar... Ne cbr125'e ne de cbf'e benzemez...

Gemlik_Mt
    Vitesli deneyiminin olmaması sorun değil bu motorda kolayca öğrenirsin... Vitesli motora ilk adım için çok güzel bir motor. Ebat olarak da sana tek diyebileceğim git , motorun üzerine otur , fırsatın varsa kullan , içine siniyorsa al... Boşver görünüşü önemli olan senin sürdüğün motordan zevk alman.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omerdusmez

ultraukala'nın da dediği gibi yok öyle 3 kuruşa 5 köfte... ilk önce deneyimli olman gerek (en az 10.000 km vitesli motor) , daha önce bu tür motorları sürmüş olman gerek , 2 yıllık ehliyetin olması gerek ayrıca da bunlar da yetmiyor , tanınmış olman gerek. Ben de oraya ilk defa gittiğimde abilerimle gitmiştim. Yoksa o zamanlar alamazdım motor.
    Ayrıca ve ayrıca , eğer o motorlara "sürerim ben ne olacak" gözüyle bakıyorsan senin daha çoook yolun var her konuda. Çocuk oyuncağı değil bunlar... Ne cbr125'e ne de cbf'e benzemez...
    Basit zannediliyor bazı şeyler sanırım...20-30binlik motorları koyarlar mı adamın altına sadece istiyorsun die...

Bu arada artık kesin kesin kararımı verdim motor olsun da bugün olsun die gidip istemediğim bişe almayacağım cbr125r için bekleyeceğim ne olursa olsun..Şimdi bi tane motor varmış haberini aldım nakitimin üstüne senetle verecekmiş.Bilmiyorum nedir ne deildir Gidip bi ara bakacağım.Kısmetse beğenirsem alacağım.Ayrıca ben şu an elimdeki nakitle motor alamazsam eğer tam şöle 3000-3500arası parayı toparlayana kadar karşıma bi 2zamanlı gilera gfr125 falan çıkarsa harbi koca bir delilik yapıp alabilirim.Az gezerim ama öz gezerim
    AKIN FİDAN

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    SeLam MT'li arkadaşLar Bende Sonunda aLdım Motorumu
    Artık Benimde Bir Honda CBR 125 Motorum War
    RepsoL Rengi Motorum 2005 Model 1700 Kilotmetrede 4000 YTL'ye aLdım
    Benim Honda Wave Wardı Onu werdik Üzerine 2500 ytl werdik Bu aLeti aLdım

Fotolarıda Görüldüqü Üzere Motordakide tamirci ARkada$ım BiroL.

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    @GorkeM
    Görkem abi Öle mi harbı şaşırdım 10.000 km deneyim vitesli yane Pufff yuhh diom Tanıdık konusuna gelince sen varsın ya abi çaktırma Neyse yahu millet beni amma Dengesiz sanıyo ya hea buarada 1 saat önce mondial ile virajı az daha alamayım uçacaktım kaldırıma ama Kaldırımın 3 cm yanından sıyrıldım Anladım ki ben salak gibi kullanıyormuşum gerçekten Çok Ciddiyim Artık Daha akıllı Kullıcam Kendi kendime Yemin ettim Kendimi Aptal ahmak gibi Hissettim Bir an..
    Neyse Ehliyetimi Alıyım da Motorumuda saglam saglam Gideyim geleyimm Akıllı kullanıyım Hep kullanıyım Başka bişey demiyorum..

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Herkese hayırlı akşamlar ....

Ben cbr 125'in parça fiyatlarını gösteren bi site filan arıyorum bi yardımcı olursanız sevinirim .Tesşekkürler...
    Yada bildiklerinizden bir iki tane yazarsanız sevinirim...
    Ben sadece sinyal lambası 130 milyon ve debraj kolu 200ytl die duymuştum..((bu arada motor hayırlı olsun ))

Hoşgeldin S_A_H.....

@genchacker motorun hayırlı olsun.testi geçmiş sanırım makinan bi öne bi arkaya kazasız belasız sürüşler.

@honda.cbr.125 sanda hayırlı akşmlar
    hayırmı kaza falanmı yaptın bütün parçaların fiyatı.. Debriyaj kolu ?sadece döküm elceğimi 200 ytl miymiş komple sol dreksiyon kitimi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler