Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ehehe 4.800 YTL ye biraz zor satar, allah bilir alan adama da sen daha yenisin bak hiç olmazsa ben rodaji tamamladim ugrasmicaksin, aslen daha pahaliya satmam gerekirdi ya ne yapayim diyecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Beyler CBR125R larınızdan memnunmusunuz yoksa değilmisininz ben alıcam ama aldıktan kısa bi süre sonra yaklasık 2-3 ay sonra deiştirmek ister miyim acaba artı ve eksi yönlerini kullanıcılardan duymayı istiyorum
    lütfen cbr ı olanlar motosikletinizin hoşunuza giden ve gitmeyen yönlerini yazınız bilgi lütfen
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Mts 950
    yarin ankara daki bulusmaya gelirsen(Ankara-Mt konusunda sanirim ankarada oldugundan bahsetmiştin) detayli konusabiliriz. fakat burdan öğrenmek istiyosan biraz dişini sıkıp bu konuyu ve cbr 125 ile ilgili adı geçen konulari baştan sona bi tarayacaksın.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    şerit şerit dedim bulamadım bende aldim 3 ytl boya 1.5 ytl fırça yermisin yemezmisin jantlara verdim veriştirdim boyayı =)

ahanda size benim cbr red e tabi boyamayı bilmedigim için biraz amatörce oldu ama o benim gönlümün sultanı biraz tinerle daha sexy yapicim onu

kardeşlerim öncelikle herkese selam:ozellıkle hasan kardeşime:sızlerın arasına katılmama bır aya kaldı 1 ay sonra bende CBR ıma kavuşuyorum.bu motora laf atan kendı motorundan hayır gormesın inşallah.Hasan Kardeşim Sen CBR cok iyi savunuyorsun Senı Tebrık Ederım.Kendınıze Iyı Bakın...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    çok güzel olmuş çok da yakışmış ama motorun zateh güzel güle güle kullan...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı kamil3xz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Hasan Kardeşim Sen CBR cok iyi savunuyorsun Senı Tebrık Ederım.
    Estergon savunmasi mi bu yahu neyi savunuyorsun dur sakin ol Honda'nin kalitesi, CBR 125'in cizgisi belli.Birakin konusan konussun, ne demisler " it urur kervan yurur".
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı kamil3xz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşlerim öncelikle herkese selam:ozellıkle hasan kardeşime:sızlerın arasına katılmama bır aya kaldı 1 ay sonra bende CBR ıma kavuşuyorum.bu motora laf atan kendı motorundan hayır gormesın inşallah.Hasan Kardeşim Sen CBR cok iyi savunuyorsun Senı Tebrık Ederım.Kendınıze Iyı Bakın...
    Teşekkürler kardeşim elimizden geldiğince insanların kaliteyi farketmelerinin saülıyoruz yaptığımız sadece bu insanlar ısrarla elmaya armut demek istiyo bizde ısrarla bıkmadan elmanın elma olduğunu anlatmaya çalışıyoruz arkadaşlarla

2pac yaaw ne çakal adamsın yaaw beleşe getirdim desene şu şerit olayını çok güzel olmuş emeğine sağlık tinerle düzeltince daha da hoş olacaktır güle güle binn
    CBR 125 R

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    selam arkadaşlar benim motorda enteresan bişeyler oluyodu dün yolmda giderken aniden vites üçten boşa düştü birkaç kez ve vites değişirken vites pedalını o kadar yukarı doğru kaldırmam gerekiyordu ki şaşırdım durup baktım sağına soluna motorun, önce bişey farketmedim, sonra sol ayağımı ayaklığa koyunca ayaklığın düşecekmiş gibi olduğunu farkettim. tekrar inip bakınca, ayaklığı göveye bağlayan parçanın alt civatasının yerinde olmadığını gördüm. nasıl olmuş da düşmüştü anlamadım ama dikkat edin sizin başınıza gelebilir, titredemen zamanla gevşeyip düşüyor demekki, servise gittim ve yerine geçici bir vida taktılar orijinali de yokmuş siparişle geliyormuş neyse iyi sürüşler herkese

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Geçmiş olsun donniedarko seni tebrik ediyorum Honda marka motosikletin bir vidası kendiliğinden düştü ve bu sana denkgeldi aslında şanssız gibi görünsende şanslısın çünkü sen bi ilk oldun

Şaka bi ayana Allahtan ayağın yere değmemiş değseydi çok kötü sonuçler doğabilirdi geçmiş olsun bu durum için hallolduğuna sevindim
    CBR 125 R

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı H@S@N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun donniedarko seni tebrik ediyorum Honda marka motosikletin bir vidası kendiliğinden düştü ve bu sana denkgeldi aslında şanssız gibi görünsende şanslısın çünkü sen bi ilk oldun

Şaka bi ayana Allahtan ayağın yere değmemiş değseydi çok kötü sonuçler doğabilirdi geçmiş olsun bu durum için hallolduğuna sevindim
    evet ya gerçekten enteresan nasıl olur da bir vida kendi kendine gevşeyip düşebilir? çok korktum açıkçası yani başka vidalar da mı gevşeyip düşebilir? seyir halindeyken allah korusun üstteki vida da gevşeyip düşerse neler olur düşünmek bile istemiyorum akşam tekrar gidecem servise bakalım napacaklar

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ya beyler siz bu vida işine yabancısınız galiba
    bizim çin motorlarında vida somun falan diil motor yolda düşmesin diye uğraşıyoz iple bağlıyoruz
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Mts 950
    eheh, truva nın cruiser ini kullanan bi abi var ankara mt de cebinde düşen vidalarla geziyor. ben cbr 125'te pek vida göremedim zaten hangisi düşecek, şansızlık olmuş seninkisi.

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    2 pac;
    jantlar güsel olmuş,ama birascık taşırmışsın,ojeyle rötuş yaparsın artık
    ben de şerit aldım kırmızı ,yapıştırıcam bi ara..
    Ducatista:)

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    istersen aynalarıda indir ama tabi trafikte dikkatli olmak kaydıyla ayna biraz bozuyo motoru ben aynaları indirdim ama bylursam şöle ucuz falan ayna biraz daha yatırıp tekrar takacağım trafikte zor oluyo be abi ama orjinal aynaları sakın hırpalama çok pahalı valla bu arada iyiki boya yapmışsın zaten şeritler çok çabul atıyor benim 3. şerit değiştirmem artık bıktım bende boya yaptırmayı düşünüyorum eline sağlık güzel olmş

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı yakamoz_072002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen aynalarıda indir ama tabi trafikte dikkatli olmak kaydıyla ayna biraz bozuyo motoru ben aynaları indirdim ama bylursam şöle ucuz falan ayna biraz daha yatırıp tekrar takacağım trafikte zor oluyo be abi ama orjinal aynaları sakın hırpalama çok pahalı valla bu arada iyiki boya yapmışsın zaten şeritler çok çabul atıyor benim 3. şerit değiştirmem artık bıktım bende boya yaptırmayı düşünüyorum eline sağlık güzel olmş
    şeritlerin çabuk çıkmasının nedeni,zemini iyi temizlememen olabilir..
    alkolle güselce temizlemek şerit yapışma ömrünü uzatıyor
    Ducatista:)

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    geçmiş olsun kardeş iyiki biraz şanslısın allah göstermesin ya gidonun vidası düşse ne yapacaksın her şeyde bir hayır vardır de buna şükretmek lazım bak ben dün arkadaşla denize gittim gelirken lavuğun biri sıkıştırdı elemanı zavallı 8 metre süründü bereket kaldırıma indirmedi kafayı motoramı yanarsın kendinemi yanarsın

abi ölede şu aralar hava zaten sıcak belediye yolları sulamaktan başka iş bilmez oldu bizde sudan geçince nanay

dün 98 oktan benzin aldım makineyi acayip sarstı bende 145 den sonra bıraktım basmayı bu normalmi yoksa bi götüreyimmi servise

Alıntı tncyilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende cbr 125 var ben bunu satmak istiyorum ama nerde satacağımı bilemiyorum bana bu konuda yardımcısı olabilirmisiniz kısa zamanda satmak istiyorum.900 km bunu kaçparaya alırlarsa satacam bana yardım edermisizni motorun varmı ailenle dertin var.
    motorda herhalde bi problem, cizik, yatma yoktur daha cok yeni.. renk ne? ve ne kadar civarı fiyat düşünüyosun? ben eylul başı alıyorum motoru, 1-2 kişiyle gorustum.. gerci yeni baslayacagım icin 1000 km falan fazla temiz benim icin ne de olsa hırpalayacam motoru.. ama dusunursen eger iletisime gecelim.. ben ankaradayım burda bulmak gercekten zor buyuk ihtimalle sen istanbuldasın sehir problem degil benim icin..

msn : serhatabicim@hotmail.com

mithrelios bu arada sen de ankaradan aldın sanırım motoru, galeriden falan mı aldın acaba? ugrayabilecegim yerler varmıdır 2.el gorebilecegim.. sadece internetten arayabiliyorum orda da gercekten az var ankara satışı.. istersen messengerdan goruselim adresim : serhatabicim@hotmail.com

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    Selam Arkadaşlar Öncelikle Motosikletin Ufak Ama Kulak Tırmalayıcı Bir Problemini Paylaşayım Sizlerle Motosikletim 4000km de 8000-9000 devirleri esnasına gelince motosikletten zırıltı gibi bir ses hissettim bunun kafa granajındaki şeffaf kısımdan geldiğini düşünerek vidaları yokladım ama değişen bişiy olmadı size nasıl tarif edebilirim ama söyle söyliyim hararet göstergesi ve benzin durum göstergesinin kenarlarında kafa granajında üçken şekilde bir kısım var bu ses oradan geliyor ben hala yaptırmadım ama ÇÖZÜM: kafa granajını sökmek ve o kısımlara çift taraflı bant yapıştırıldığında sesten eser kalmıyormuş 2. olarak egzosta gelince yapılacak tek bişiy var hiç bir sekilde orjinali bozmayın bence gidip bir honda bayisine orada varmı honda servislerinde bilmiyırum ama buradakinde var sakarya sube ersin sivri 250 ytl verip bir tane Arrow parformance almanızı tavsiye ediyorum ben öyle yapacağım çünkü yine karar sizin ayrıca başlık için tşkler hasan herkezi bir yerde toplamak daha güzel en azından cbr125 cileri ;)

Arkadaşlar takabileceğiniz en mükemmel lastik ebatlarını veriyorum sizlere ÖN:100/70 ARKA:130/70 Bu ebatları takın bakın bakalım o herkezin laf ettiği makine ne hale geliyor kendiniz gözün en ideal ebatlar bunlar burada biri taktı makine yemin ediyorum 10 numara oldu yanlız şunu hemen söylüyorum performansta düşüş oluyor haberiniz olsun ama parfermans biraz düşsün önemli değil iyi görüneyim diyorsanız hiç abartısız takacağınız ebatlar bunlar olsun hepinize iyi sürüşler.....

Tşkler hasan Kırmızı -Yunus Fatih Keskin CRAZY_DRIVING_18@hotmail.com Sakaryada yaşıyorum Aslen izmitliyim.....Sevgiler Saygılar

öncelikle şunu söylemeliyim mavi renk sade olarak sadece ilk çıktığı sene sayılı olarak üretilmiş:( yani şuanda mavi bulabilirmisin bilmiyorum bende kırmızı var çok memnunum ama turuncuyu heba etmeyin çünkü turuncunun boyası akrilik yani simli boya güneş vurduğu zaman pırıl pırıl parlıyor

çok doğru yazmışsın kardeşim bende aynen katılıyorum sana arkadaşlar 98 oktan makinelere biraz daha performans kazandırabilir ama arkadaşımında söylediği gibi 98 oktan çok ince olduğu için hem çok şidetli yanıyor hemde subap ayarlarını bozar motosikletin zamanla ve motorunuz çabuk biter şimdi karar sizin ya 98 kullanırsınız hızınız diğerine göre biraz artar ama motoru çabuk bitirirsiniz yada 95 kullanıp uzun ömürlü bir motosiklete sahip olursunuz karar sizin bu arada bende benim makineyle bir depoyla 360 km falan yaptım aşağı yukarı ve devirli kullandım hep hepinize kazasız sürüşler

zincir yağı sormuşsun hemen tavsiyede bulunayım sana ben balata spreyi ve zincir spreyi aldım würth ün malı acayip kaşiliteli biz bir cbr cı arkadaşımla birlikte istiden getittirdik sakaryada yoktu ikisine 30 ytl verdim valla çok memnunum tavsiye ediyorum würth.... kazasız sürüşler

Motosikleti
    Mts 950
    @kaplanserhat,

msn e ekliyorum ordan konusuruz, ankara mt nin toplantilari(pazar saat 11 anatolia fuar merkezi) oluyor bekleriz gel görüşelim konusalim.

Alıntı fırtına_87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok doğru yazmışsın kardeşim bende aynen katılıyorum sana arkadaşlar 98 oktan makinelere biraz daha performans kazandırabilir ama arkadaşımında söylediği gibi 98 oktan çok ince olduğu için hem çok şidetli yanıyor hemde subap ayarlarını bozar motosikletin zamanla ve motorunuz çabuk biter şimdi karar sizin ya 98 kullanırsınız hızınız diğerine göre biraz artar ama motoru çabuk bitirirsiniz yada 95 kullanıp uzun ömürlü bir motosiklete sahip olursunuz karar sizin bu arada bende benim makineyle bir depoyla 360 km falan yaptım aşağı yukarı ve devirli kullandım hep hepinize kazasız sürüşler
    bunu neye göre dedin, kullanma kılavuzu diyor ki 91 oktan üzeri kurşunsuz benzin kullanın, bu kadar baska bisey de demiyor, herhalde motora iyi/kötü etkisi olsa yazarlardi diye düşündüm. benim bilgime göre yüksek oktanli benzinlerden performans alabilmen için kompresyon oraninin yüksek olmasi gerekli ama eger degilse bu da tek anlama geliyor daha pahaliya aldigin benzinin bi kismini yakmadan atiyorsun, yani cebine zarar ama motora zarar degil.(iddia edilen performans artışları da sadece "placebo" tabir ettigimiz etki, yani içinde ne benzin oldugunu bilmesen motorun anlayamazsin, sadece yüksek oktan benzin oldugunu bildigin için kişiye daha performansli geliyor, bence)

tabi kullanma kılavuzu motoru tazyikli suyla yıkamayin da diyor, ankaradaki tek ve yegane ve devasa Honda servisi basınçlı suyu tutuyor motorların üzerine(en bilgili olmasi gereken yerin ne kadar bilgisiz oldugunu gostermek adina soyledim), aynı zamanda rodaj için 500 km diyor kitapçık, yani merak ediyorum honda nin bi bildigi yok mu da kitapçığa boyle yaziyor yoksa 5-10 sayfa okumaktan üşeniyormuyuz? çünkü bu forumda kitapçıkta yazılanın tersi çok şey okudum, ben kim ne derse desin kitapçığa uyarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler