Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim beyler yazın motora sizce boya koruma(Pasta cila) attırayımmı önerirmisiniz bazıları boyayı inceltiğini falan söylüyor aklımda soru kaldı ?
    bira zararı olmaz ama yaptırma,kendin yap. Çünkü çok yüksek fiyatlara yapıyorlar ve 2-3 hafta anca kalıyor etkisi,hele bir de yağmur filan yağarsa hemen gidiyor etkisi.Gerekli birşey değil...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125 r
    ben cbr ı turuncu almak istiyorum ama 2013 te hiç turuncu kalmamıştır heralde 2. Ele çok da güvenemiyorum ama turuncu cok cezbediyo beni 2. El genellikle çok sorun çıkarır mı çıkarmaz mı bilemiyorum sizce ne yapmalıyım

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı mrtknlmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbr ı turuncu almak istiyorum ama 2013 te hiç turuncu kalmamıştır heralde 2. Ele çok da güvenemiyorum ama turuncu cok cezbediyo beni 2. El genellikle çok sorun çıkarır mı çıkarmaz mı bilemiyorum sizce ne yapmalıyım
    Uygun bir usta bul motoru kontrol ettir o kadar sadece 10.000 km nin üstünde motor alma çünkü ileride satma gibi bir niyetin varsa sana zorluk çıkarır.Eğer usta falan bulamam dersen servise kontrol ettir sanırım biraz ücret alıyorlar bide bazı internet sitelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut kolay gelsin

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 bin üstü motor alma ne demek güzel kardeşim. Sonra 10 yaşındaki motor 30 bini geçemiyor

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin üstü motor alma ne demek güzel kardeşim. Sonra 10 yaşındaki motor 30 bini geçemiyor
    Motorun büyüklüğüne göre değişecek bir durumdur daha 2 yaşında ve 125 cc tek silindir bir motor için 10.bin km nin üstü fazladır tabi bu benim şahsi düşüncem ve yorumumdur

Motosikleti
    cbr 125 r
    saol konca ben de katılıyorum sana

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünceniz yanlış. 10 bin km daha motor sıfır demektir. Motoru 3 kez bakıma sokuyosun . 1 kere buji değiştiriyorsun, hava filtresi takıyorsun ve motor eski mi oluyor. Kullan at mı abi bunlar
    Düzgün kullanıldığı sürece 10 bin ile 20 bin kmdeki motosikletin kondisyonunda hissedilir bir fark bile bulamazsınız. 10 bin-20 bin km hiç bir şey değildir. Düzgün bakılsın 30-40 da bir şey değildir.
    Önceki motosikletim (hyosung) 50 bin deydi. Ne motoru açılmıştı, ne ekzantrik zincirinden ne de başka bir yerinden ses vardı. Debriyaj bile değişmemişti. Bakımla 100 bini rahat görürdü.
    Motorun km si değil o km ye nasıl geldiği önemlidir. 1 yaşında 4 silindir motosikletin motorunu öldüren de var, 10 yıl sorunsuz binen de.

1 yaşında 25 bin km'de motorum ölmüş meğer haberim yok .
    wolrath bunu beğendi.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    1 yaşında 14 bin km'de benimki de ölmüş .
    Haydi çöpe .
    cbr1907 bunu beğendi.
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Arkadaşlar, motosikletleriniz hayırlı uğurlu olsun. 4 mart akşamı itibariyle ben de motorumu teslim aldım; 160 km. civarında şuanda. Honda'nın kendi tank pad'ini aldım lakin önce bir sileyim temizleyeyim derken henüz yapıştırmadım (malesef kılcal çizikler oluşmaya başladı.) Motul yağ ve Würth zincir spreyi sipariş etmeyi düşünüyorum. Bir de ben motoru yıkayan biri değilim. Önceki cub motorumu da bezle siliyordum. Hele bunun için elimden geldiği kadar titiz olmaya çalışıyorum. Kaporta siperlik vs için de http://www.hepsiburada.com/liste/aut...arch#Gorseller linkini verdiğim ürünün açıklaması pratik ve kullanışlı geldi (güderi malzeme iyi diye duydum.) Kısacası on tane bakım ürünü değil de en azından başlangıç olarak kaliteli ve uygun bir malzeme ile temizlemek paklamak iyi gibi geliyor. Fikirleriniz nedir? Bunun Sonax'ı 3M'i de var ama ne fark eder sizce? Son olarak fotoğrafları bunları yapınca çekip yükleyeceğim inşaallah.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadasima gecen yaz 2006 model repsol aldik 28.000 de en ufak sikinti cikarmadi kondisyonuda mukemmel.herkesin kendi dusuncesidir ama bazi konularda teknik bilginiz yoksa bu kadar emin konusmayin.Ben motorumu 10.000 de sattim kullanan arkadas ile hala konusuyo m 15.000 16.000 olmus Allah razi olsun sikintisiz kullaniyorum diyo.
    wolrath ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motosikletleriniz hayırlı uğurlu olsun. 4 mart akşamı itibariyle ben de motorumu teslim aldım; 160 km. civarında şuanda. Honda'nın kendi tank pad'ini aldım lakin önce bir sileyim temizleyeyim derken henüz yapıştırmadım (malesef kılcal çizikler oluşmaya başladı.) Motul yağ ve Würth zincir spreyi sipariş etmeyi düşünüyorum. Bir de ben motoru yıkayan biri değilim. Önceki cub motorumu da bezle siliyordum. Hele bunun için elimden geldiği kadar titiz olmaya çalışıyorum. Kaporta siperlik vs için de http://www.hepsiburada.com/liste/aut...arch#Gorseller linkini verdiğim ürünün açıklaması pratik ve kullanışlı geldi (güderi malzeme iyi diye duydum.) Kısacası on tane bakım ürünü değil de en azından başlangıç olarak kaliteli ve uygun bir malzeme ile temizlemek paklamak iyi gibi geliyor. Fikirleriniz nedir? Bunun Sonax'ı 3M'i de var ama ne fark eder sizce? Son olarak fotoğrafları bunları yapınca çekip yükleyeceğim inşaallah.
    Hayırlı olsun kardeşim motorun eğer ıslak değilse hertürlü bez çizer bizzat denendi benim depodada kılcal çiziklerden bolca var öncelikle siperlik için bir ürün almanı tavsiye etmem boşuna para verme çünkü siperliği çok kıytırık,motor 6-8 bin devir arasına çıkınca siperlik titriyor biraz hızlanınca kırılcak zannediyorsunuz bana kalırsa kaplat gitsin ben karbon kaplama yapmayı düşünüyorum birde motorunu bez nadiren kullan sana tavsiyem camsil şişesinin içine temiz su soldur çamurlu yere kir çıkana kadar sık sonra temiz bezle sil eğer yıkamak zorunda kalırsan wd-40 ile vida ve civatalarına sıkarsan paslanmayı önler aynı zamanda paslanmış parçayı temizlemende yardımcı olur sıcak motora sıkma yeter iğrenç bir koku yapar hepsi burada.com da bulursun sanırım 15-20 TL gibi bir fiyatı vardı birde motoru cilalı şampuanla yıkamadan cila sürülmez !!! veya 2 tane camsil şişesi al birinin içine cilalı oto şampuanı bir diğerine temiz su doldur cilalı otoşampuanı sık biraz bekle temiz su sık ve sil ve sadece plastiklere uygula aynı zamanda motor ciddi anlamda soğumadan su değdirme (motora elini değdire bilemen yeterli olur.)
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Amin Furkan sağolasın. Önerilerin aklımda. Cumartesi-pazar motoru temizlemekle uğraşacağım inşaallah. Bu arada siperlik konusunda geçen sayfalarda gördüm 2011'de de 2012'de de film uygulaması yapan arkadaşlar var; güzel görünüyor ama çoğu kişi rüzgâr vs.'den attığını söylüyor. Bundan dolayı mı karbona yöneldin? Bir ara sen de film araştırıyordun gibi hatırlıyorum?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin Furkan sağolasın. Önerilerin aklımda. Cumartesi-pazar motoru temizlemekle uğraşacağım inşaallah. Bu arada siperlik konusunda geçen sayfalarda gördüm 2011'de de 2012'de de film uygulaması yapan arkadaşlar var; güzel görünüyor ama çoğu kişi rüzgâr vs.'den attığını söylüyor. Bundan dolayı mı karbona yöneldin? Bir ara sen de film araştırıyordun gibi hatırlıyorum?
    Araştırdım ama sanırım motosiklet camları kavisli olduğundan tam olarak düzgün yapışmıyormuş onun dışında cam sökülerek içeridende kaplama yapıla bilir ama karbon daha güzel durur

Motosikleti
    cbr 125 r
    motor ölmüş dediniz bu ölümü nasıl anlarız gaz tepkisinden falan mı ve ölmemesi için ne yapmalıyız ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı mrtknlmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ölmüş dediniz bu ölümü nasıl anlarız gaz tepkisinden falan mı ve ölmemesi için ne yapmalıyız ?
    Yok kardeş dalga geçiyorlar motor ölmüşse çalışmaz motoru tek başına almaya gitme usta götür veya servise baktır motorun sesinden anlaşılır ama motor sesine alışık değilsen anlayamazsın birde eksoz dumanından anlaşılır,motoru sürdüğünde anlaşılır.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havanın ıyı oldugu bı pazar gunu bızım 2 Apache 2 Hyousung 2 Cbr Abant planımız var .. Bi kaç hafta içinde .. ılgılenen olursa buyursun ..
    ilgilenen var adamım ayın 15inden önce benimki de geliyor izinli olduğum güne denk gelirse gelirim bende

Motosikleti
    cb 125e
    0 alirsam 2013 model daha mantikli gozukuyor.alacagim yerin kac km oldugunu bilmiyorum.. hatta nerde kim satiyor bilmiyorum. yamahanin sitesinden baktim ama izmir merkezde bayisini goremedim..

arkadaşlar merhaba; ben yeni motor alacam kapora verdim plaka teslim, aldıktan sonra ne gibi vergileri var bunun trafik kasko pul bakım cart curt nedir nezaman ne yapılması lazım ruhsat açısından yardım edebilirmisiniz?

yasamak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortalama bir insan için motosikletle (ve hatta özelde CBR 125 için) seyahat süresi nedir? CBR 125 ile uzun yola çıkılır mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler