Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

kardeş daha önce hiç kullanmadım yanlız sıkıntı olmaz mı motor hacmi açısından... işin aslı korkmuyor da degılım
    HondaCbr250 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kimse Birbirini yemesın şu şöyle yaptı bu böyle senın motor şu kadar ediyor benım motor bu kadar ediyorum havasına kımse girmesın. Yenı model motor sahibi olan arkadaslara söylüyorum düşük modelli motorların fiatlarını eziyosunuz söyleyeyım. Lafı atiyorum ortaya almak ısteyen alsın. Bende bu foroumdan cok sey öğrendım cok cümle sarf ettım cok kişinin başını ağrıttım. ama herkesın motosıkleti kendıne. Sunuda söyleyım herkes birşeyler öğrendı buradan birşeyler öğretti buradakılere. ama kımse kımsenın motosikletine özellikle kasa farkı olan motosikletlere şu kadar eder gibi yorumlar hoş olmuyor. Herkesın motosikleti kendıne. Sunu belirtmekte fayda var. Milletin motosikleti Para ediyor. Söz konusu bızım motosiklet olunca 5 para etmıyor. 2008 model kendı motorumundan pahabiçyorum. sahibindende bakıyorum motor bombol adam 4200 istiyor. motorun haşatı cıkmıs adam 4000 istiyor 2008e. e ben bunu qörünce aksesuarlı 4/4lük bakımını yaptığım 2008 model cbr me 4500 isteyince çok istiyosun 2010 model 4000 ediyoe gibi cümlelerle burada yorumlar yapılırsa kavgada cıkar tartısmada cıkar. o yuzden bu topicte motosikelt fiatlanması yapılmaması görüşündeyim. saygılar.
    ENGİN REİS, mhmtcbn06 ve cbr1907 bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı ilkadımCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş daha önce hiç kullanmadım yanlız sıkıntı olmaz mı motor hacmi açısından... işin aslı korkmuyor da degılım
    İkisinin sürüşü ağırlığı gücü arasında ki fark çok az,hiç bir fark yaşamaz aynı kolaylıkta öğrenirsin. Hepsini sürdüm eminim:D

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    [QUOTE=Pain;2910289]
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunun minisi var 40tl motomax te.Güvenlik olarak bi farkları olduğunu sanmıyorum zaten kırarak açmıyorlar direk kilidi açıyorlar,bende minisi var.Zincir yağı çeşit çeşit hemen hepsini kullandım 1.motul,2.wurth,3.ipone benim için.Yeni kasalara uygun katlanır plaka görmedim zaten çamurluğu sökünce motor çirkin oluyor onun yerine küçük app plaka kullanmanı tavsiye ederim,yakışıyor(yasal değil ama).Film işi kolay hemen yaparlar.Boya zevkine kalmış.Fiyat fazla birşey değişeceğini sanmıyorum bayi ilede konuşsan muhattap olduğun kişiye göre küçük ikramlar yapabilirler ama fuardada o kadar olur bence.Şahsi fikrim 0 cbr 125 alacağına temiz 2.el cbr 250 al paran boşa gitmesin...
    Yardımın için teşekkürler. http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/MASTERLOCK-DISK-KILIDI-80MM-pmu349.html bu olması lazım; sipariş edeceğim birazdan. Aralık ayının ilk haftasıydı ki buradaki bayiide bakım yapılırken 2011 model gördüm; nasıldır memnun musun diye sormak için durduğumda plakalık dikkatimi çekti (plakası app değildi). Dikkat edince katlanır olduğunu anladım sahibi de teyid etti. Aslında illa katlanır olsun demiyorum mesela yzf de aksesuar bölümünde var küçük kibar bir plakalık. Görüntü olarak ise fabrika çıkışlı haline göre bence çok güzel. Ekrana film çekilebilmesi de iyi. 250cc'lik almaya kalkarsam yaz sonuna kadar beklerim, ailem araba alır bana ama motosikleti desteklemiyorlar. 250'liği başlangıçta eledim o nedenle. Hacim konusunda debriyajlıya hakim olduktan sonra arkadaşımın 600'lüğünü denemeyi düşünüyorum. 600cc mantıklı gelirse 125'likte bi 2 yıl sonra üstüne ekleyip 2. el bi zx-6r belki, ya da sıfır 250 r sınıfı birşey olabilir.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    [QUOTE=BlackBaron;2911125]
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yardımın için teşekkürler. http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/MASTERLOCK-DISK-KILIDI-80MM-pmu349.html bu olması lazım; sipariş edeceğim birazdan. Aralık ayının ilk haftasıydı ki buradaki bayiide bakım yapılırken 2011 model gördüm; nasıldır memnun musun diye sormak için durduğumda plakalık dikkatimi çekti (plakası app değildi). Dikkat edince katlanır olduğunu anladım sahibi de teyid etti. Aslında illa katlanır olsun demiyorum mesela yzf de aksesuar bölümünde var küçük kibar bir plakalık. Görüntü olarak ise fabrika çıkışlı haline göre bence çok güzel. Ekrana film çekilebilmesi de iyi. 250cc'lik almaya kalkarsam yaz sonuna kadar beklerim, ailem araba alır bana ama motosikleti desteklemiyorlar. 250'liği başlangıçta eledim o nedenle. Hacim konusunda debriyajlıya hakim olduktan sonra arkadaşımın 600'lüğünü denemeyi düşünüyorum. 600cc mantıklı gelirse 125'likte bi 2 yıl sonra üstüne ekleyip 2. el bi zx-6r belki, ya da sıfır 250 r sınıfı birşey olabilir.
    Valla öyle bir plakalık varsa araştır öğren, ben de alırım.Debriyaja alışma dediğin yarım saat sürmez. 1-2 sene küçük motor sürmek istemen çok güzel. Demek istediğim o bir iki yıl da cbr 125 sıkar, yetmez ardından 250 lik almak para ve zaman kaybı olur.Sürüş olarak bir farkı olmadığından yinede cbr 250 al diyorum.

Film konusuna gelince al iyisinden bir film servise git söksünler yapıştır geri taksınlar.Herhangi bir motor ustasında da yaptırabilirsin ama zaten alacakları 15-20 tl bişi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    [QUOTE=Pain;2911136]

Valla öyle bir plakalık varsa araştır öğren, ben de alırım.Debriyaja alışma dediğin yarım saat sürmez. 1-2 sene küçük motor sürmek istemen çok güzel. Demek istediğim o bir iki yıl da cbr 125 sıkar, yetmez ardından 250 lik almak para ve zaman kaybı olur.Sürüş olarak bir farkı olmadığından yinede cbr 250 al diyorum.

Film konusuna gelince al iyisinden bir film servise git söksünler yapıştır geri taksınlar.Herhangi bir motor ustasında da yaptırabilirsin ama zaten alacakları 15-20 tl bişi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96570209/detay Aynen şuna benziyordu; gerçi bu ne kadar uyumludur bilmiyorum. http://www.youtube.com/watch?v=LH7NikY3X9s Videodaki araç 250R da olsa plakalık hakkında fikir verebilir. Bu arada söyleyeyim hafta sonları şehirdışı geziler motor almam için bir etken. Yani 125R düşük hacmiyle zamanla sıksa da kaliteli, en azından 100 km'nin üzerinde sabit durabiliyormuş. 250'liğe başlangıçta 2. el istemediğim için bakmıyorum. Ama dediğim gibi mali durum ancak 2 yıl kadar sonra sıfır bi 250'lik olabilir 2. el 600cc olmazsa. Filmi dediğin gibi serviste söktürüp çekmek mantıklı.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    [QUOTE=BlackBaron;2911168]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96570209/detay Aynen şuna benziyordu; gerçi bu ne kadar uyumludur bilmiyorum. http://www.youtube.com/watch?v=LH7NikY3X9s Videodaki araç 250R da olsa plakalık hakkında fikir verebilir. Bu arada söyleyeyim hafta sonları şehirdışı geziler motor almam için bir etken. Yani 125R düşük hacmiyle zamanla sıksa da kaliteli, en azından 100 km'nin üzerinde sabit durabiliyormuş. 250'liğe başlangıçta 2. el istemediğim için bakmıyorum. Ama dediğim gibi mali durum ancak 2 yıl kadar sonra sıfır bi 250'lik olabilir 2. el 600cc olmazsa. Filmi dediğin gibi serviste söktürüp çekmek mantıklı.
    Sen de sıfırcılardansan bişi diyemem 2 sene önce sıfırı 5500 den satılan motorun birebir aynısını git 7200 gibi bir fiyata al O plakalık uyabilir gibi duruyor. Servise gidip videoyu açmıştım adamlar bakarak yaptı Fakat o videoda bir aparat varmış ve onun birebir aynısnı bulamadım Neyse ilk denemeyi ben yaptım olmadı sende şu plakalıktan sipariş ver bakalım uyuyormu, sıra sende

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    arkadaşlar motorun km siyle oynandığını nasıl anlayabiliriz ?bi yolu bildğim kadarıyla servisten servise girdiği km lere bakabiliyoruz ama eğer servis kaydı yoksa farklı yöntemleri var mıdır bunun acaba?
    2 Teker bir başka !

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun km siyle oynandığını nasıl anlayabiliriz ?bi yolu bildğim kadarıyla servisten servise girdiği km lere bakabiliyoruz ama eğer servis kaydı yoksa farklı yöntemleri var mıdır bunun acaba?
    bilemezsin. belki motorun sahibi k m telini çıkarmıştır sataca zaman takmıştır o zaman hiç anlayamazsın. oyüzden eliyüzü düzgün satıcılardan 2 .el yada direk 0

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    [QUOTE=Pain;2911187]

Sen de sıfırcılardansan bişi diyemem 2 sene önce sıfırı 5500 den satılan motorun birebir aynısını git 7200 gibi bir fiyata al O plakalık uyabilir gibi duruyor. Servise gidip videoyu açmıştım adamlar bakarak yaptı Fakat o videoda bir aparat varmış ve onun birebir aynısnı bulamadım Neyse ilk denemeyi ben yaptım olmadı sende şu plakalıktan sipariş ver bakalım uyuyormu, sıra sende
    Aynı plakalık bende ver Arkadaşlar.aldım ama kullanmak nasip olmadı motosiklete çamurluk aldım. İlandaki Plakalığın aynısı bende var satabilirim ürünü istersenız.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Anlaşılır,tam rakamı bilemezsin tabi ama. Şahsi tecrübemle 5000 de 10000 de denilen motorun lastiğinden balatasından,zincirinden,dişlisinden anlarım.Bazı ipuçlarıda var,mesela motor 4000 de balataları yeni değiştirdim derse neden değiştirdin derim gibi gibi uzar gider.Bu işlerden gerçekten anlayanlar sesinden amörtisöründen vs 5 dk da anlarlar gerçek mi yalanmı...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-yeni-kasa-temiz-2011-111869620/detay/

Forumdan ilk sahibi emrah adlı bi arkadaşımızdı galiba kafadan kaza yapmıştı 3-4 milyarlık hasarı çıkmıştı.2. sahibide yesilius tu.Emsallerine göre temiz ve değişen parçası yokmuş

eyw sagolsın....

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Benım Canavarıda Satılığa cıkarttım bedava sudan ucuz. Değil Türkiyede Dünyada Bulamazsınız 2008 hemide gacır gacır :D :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2050916/detay/

Motosikleti
    CB650F
    Ben motoru kasımda aldım şuan 116 km de bu gün 130 yaparım diye düşünüyodum nasip olmadı 18.000 veya 20.000 km nedir arkadaş bu arada motora yeni yeni binmeye başlarken 3.500 devirde vites atıyordum tabi daha hiç birşey bilmiyorum ben 4. vitese falan motorun geçtiğini zannediyormuşum ama geçmiyormuş geçsin diye zorluyordum hatta ayağım açıyordu sonradan kafa dank etti tabi bu sırada vites kutusuna zarar vermişmiyimdir ?

Motosikleti
    Anlaşılır,tam rakamı bilemezsin tabi ama. Şahsi tecrübemle 5000 de 10000 de denilen motorun lastiğinden balatasından,zincirinden,dişlisinden anlarım.Bazı ipuçlarıda var,mesela motor 4000 de balataları yeni değiştirdim derse neden değiştirdin derim gibi gibi uzar gider.Bu işlerden gerçekten anlayanlar sesinden amörtisöründen vs 5 dk da anlarlar gerçek mi yalanmı...
    peki puf noktalari nelerdir acaba zincirden disliden lastikten anlamanin?hadi lastigin dislerinden anlaslr arabadaki mantk ama disli balata zincir vs vs bunlarda nelerine dkkt etmem gerek acaba? Cunku bakiyorum nette dha 50 km de 2000 de 1500 de diyenler var ve acikcasi pek inandirici gelmiyor yani en azndan gercekmi degilmi anlayabilirsem cok iyi olur.yardimci olablirsen sevinirim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru kasımda aldım şuan 116 km de bu gün 130 yaparım diye düşünüyodum nasip olmadı 18.000 veya 20.000 km nedir arkadaş bu arada motora yeni yeni binmeye başlarken 3.500 devirde vites atıyordum tabi daha hiç birşey bilmiyorum ben 4. vitese falan motorun geçtiğini zannediyormuşum ama geçmiyormuş geçsin diye zorluyordum hatta ayağım açıyordu sonradan kafa dank etti tabi bu sırada vites kutusuna zarar vermişmiyimdir ?
    O kadar hatadan bişi olmaz,hepimiz yaptık benzer hataları, bir an önce doğrusunu öğrenmeye bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

peki puf noktalari nelerdir acaba zincirden disliden lastikten anlamanin?hadi lastigin dislerinden anlaslr arabadaki mantk ama disli balata zincir vs vs bunlarda nelerine dkkt etmem gerek acaba? Cunku bakiyorum nette dha 50 km de 2000 de 1500 de diyenler var ve acikcasi pek inandirici gelmiyor yani en azndan gercekmi degilmi anlayabilirsem cok iyi olur.yardimci olablirsen sevinirim
    Öyle söylemekle farkedemezsin kendin 5-10 bin km kadar sürmelisinki farkedesin.Sakın tek başına almaya gitme.İnternetten bakacağın ilanlarda biz yardımcı oluruz. Sen dikkatle incele sahibinden de kafana yatanlardan 3er 5er linkleri paylaş yardımcı olmaya çalışalım. Olabilir mantıklı dediklerimize de güvenilir bir motorcuyla bakmaya gidersin.

Motosikleti
    O kadar hatadan bişi olmaz,hepimiz yaptık benzer hataları, bir an önce doğrusunu öğrenmeye bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Öyle söylemekle farkedemezsin kendin 5-10 bin km kadar sürmelisinki farkedesin.Sakın tek başına almaya gitme.İnternetten bakacağın ilanlarda biz yardımcı oluruz. Sen dikkatle incele sahibinden de kafana yatanlardan 3er 5er linkleri paylaş yardımcı olmaya çalışalım. Olabilir mantıklı dediklerimize de güvenilir bir motorcuyla bakmaya gidersin.
    Ya aslında arabalara falan merakım var açıp parçaları falan tanır bakarım motor tecrübemde var ama motor merakı son 5-6 aydır falan oluşmaya başladı araba kadar anlamıyorum her ne kadar motorunun fiziki mantığı aynı olsada birebir inceleyip öğrenmek ayrı şey sadece bilgi mantığıyla gidersem yanlış yaparım.makina mühendsliği okuyorum yolun başında olsamda öğrendim brz ama tecrübe apayrı bişey. şubat sonu veya mart gibi alıcam allah nasip ederse o zamana artık tecrübelerinizle bana yardım ederseniz memnun kalırım uzun yıllar değiştirmem çünkü başımı ağrıtmıcak bişey olması önemli
    2 Teker bir başka !

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ya aslında arabalara falan merakım var açıp parçaları falan tanır bakarım motor tecrübemde var ama motor merakı son 5-6 aydır falan oluşmaya başladı araba kadar anlamıyorum her ne kadar motorunun fiziki mantığı aynı olsada birebir inceleyip öğrenmek ayrı şey sadece bilgi mantığıyla gidersem yanlış yaparım.makina mühendsliği okuyorum yolun başında olsamda öğrendim brz ama tecrübe apayrı bişey. şubat sonu veya mart gibi alıcam allah nasip ederse o zamana artık tecrübelerinizle bana yardım ederseniz memnun kalırım uzun yıllar değiştirmem çünkü başımı ağrıtmıcak bişey olması önemli
    yine en iyisi link paylaşman olur Milyon tane detay var sorunca da hepsi listelenmiyor kafamızda Linkler üzerinden yorum yaparsak birsürü şey çıkar ortaya hem de dediğin gibi fikir sahibi olursun...

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Pain arkadaşımız haklı . Bak benim motor 16 binde uzun yol yaptı m için sürekli balatalar yarısına bile gelmedi lastiği orjinal gerekli bakmlarını yapıp biniyorum . sana tavsiyem düşük cc de 0 almandır yada tanıdıktan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler