Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    çantanın içinden ekstra yağmur kılıfıda çıkıyor.çok kullanışlı gerçekten cebimde cüzdan telefon ruhsat sigara çakmak anahtar taşımaktan bıkmıştım şimdi hepsini çantaya atıyorum, disk kilidi ve brandayıda çantaya atıyorum valla çok rahatladım.yarın antakya ya yola çıkacağım bakalım ne kadar kıyafet alacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantanın içinden ekstra yağmur kılıfıda çıkıyor.çok kullanışlı gerçekten cebimde cüzdan telefon ruhsat sigara çakmak anahtar taşımaktan bıkmıştım şimdi hepsini çantaya atıyorum, disk kilidi ve brandayıda çantaya atıyorum valla çok rahatladım.yarın antakya ya yola çıkacağım bakalım ne kadar kıyafet alacak.
    İlk fırsatta alacağım,bu kış için tam aradığım şey gibi duruyor.

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    iyi geclr millet. bugün hafta başıydı yani bizim buranın pazar haftası herkez pazardan bişeyler alır satar vs.. bende motoruma atlayıp akşama kadar gezdim. cbr ımı çok seviyorum şekil konusunda süper. herkez bakıyor. neyse sonra bi yağmr derken işleri ters gitti. motorum maf oldu. akşama temizledim.

eve girmeden bi gaz açim motorda kendine gelsin havasıyla yola çktım düz yolda. 1-2-3- 4 de 100-110kmh derken 5 çekmemle 120 ye rahatça geldi 130 a doğru ilerlerken 6 ya atmamla 130 ile bi süre sabit gittikten sonra geri 120 ye düştüm. rampa aşa 150 yi rahat görücene inanıyorum. ki gördümde acaba bu hızlar cbr 125 iyi midir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:52 ----------

bunları yazmamdaki amaç . acaba motora ekstra bişeyler eklesek ? performans artarmı egzoz filtre dişli vs.. gibi tabi dişliyi takmam hiç bi zaman çünkü dişli konusunda herkezin kötü anıları olmuş.

ybr ye göre atik olasada 125 bana yetmior. kawasaki ninja 250 r yada 600rr almayı düşünüyorum. temiz rr bulamazsam 0 ninja alıcam gibi. ? sizce ne yapmalıyım

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mhmtcbn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geclr millet. bugün hafta başıydı yani bizim buranın pazar haftası herkez pazardan bişeyler alır satar vs.. bende motoruma atlayıp akşama kadar gezdim. cbr ımı çok seviyorum şekil konusunda süper. herkez bakıyor. neyse sonra bi yağmr derken işleri ters gitti. motorum maf oldu. akşama temizledim.

eve girmeden bi gaz açim motorda kendine gelsin havasıyla yola çktım düz yolda. 1-2-3- 4 de 100-110kmh derken 5 çekmemle 120 ye rahatça geldi 130 a doğru ilerlerken 6 ya atmamla 130 ile bi süre sabit gittikten sonra geri 120 ye düştüm. rampa aşa 150 yi rahat görücene inanıyorum. ki gördümde acaba bu hızlar cbr 125 iyi midir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:52 ----------

bunları yazmamdaki amaç . acaba motora ekstra bişeyler eklesek ? performans artarmı egzoz filtre dişli vs.. gibi tabi dişliyi takmam hiç bi zaman çünkü dişli konusunda herkezin kötü anıları olmuş.

ybr ye göre atik olasada 125 bana yetmior. kawasaki ninja 250 r yada 600rr almayı düşünüyorum. temiz rr bulamazsam 0 ninja alıcam gibi. ? sizce ne yapmalıyım
    O hızlar normal,rahat olmasada yokuş aşarğı 150 görürsün.Ninja daha iyi olur bence ama daha hacimli çift silindirde düşünebilirsin,4 silindirden önce faydası büyük olacaktır 600-650 cc lik çift silindirli bir motorun
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hızlar normal,rahat olmasada yokuş aşarğı 150 görürsün.Ninja daha iyi olur bence ama daha hacimli çift silindirde düşünebilirsin,4 silindirden önce faydası büyük olacaktır 600-650 cc lik çift silindirli bir motorun
    tşkler cevap verdiğin için . iyi geceler. honda hayat onda gerçekten. sürmeyen anlayamaz
    Pain bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşlar,çok uğraştım,en ince ayrıntıya kadar atlamadan bir inceleme hazırlamaya çalıştım.
    Huzurlarınızda honda cbr125r inceleme yazısı:D http://www.motosikletmacerasi.com/honda-cbr-125-r/
    !Lk£®, mstfkrfk, mhmtcbn06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 150 siyah 2012
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93313030/detay
    Arkadaşlar motor camını bu şekilde nasıl yapabiliriz acaba?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    pain emeğine sağlık.tamamını okudum çok güzel olmuş.
    Motorumla ilgili böyle yazılar okudukça, birdaha seviyorum
    Pain ve cx571 bunu beğendiler.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pain yazıyı sanki ben yazmışım gibi katılmadığım nokta yok..

ulan işe bak millet motor alsın 2500 km kullansın 7.000 tl ye ilan versin Nekadar gereksiz nefes alan varlık varsa sahibinden.com da

Sonra millet motoruna değer biçemiyor. 14 yıllık 97-78 model 7. 8. sahibinden satsan satılmaz benzin canavarı endurolar yaz bir geliyor 8.250 tl-8.500. Sonra motoru olan diyoki 8 buçuk yazan var bende 7.750 yazayım. Motora aslında 5.000 veren bile yok adam gibi... Hey allam sen Türk insanına beyin ver
    Pain bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı fthbbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93313030/detay
    Arkadaşlar motor camını bu şekilde nasıl yapabiliriz acaba?
    Çok kolay,o karbon kaplamalardan alırsın,metrekaresi 10tl gibi birşey di herhalde.Keser dikkatlice ypışıtıtırsın.Ben de vardı beğenmediğim için çıkarttım

Motosikleti
    660 Tenere
    Abiler ben 15 yasindayim su anda 2 ay sonra 16 yasima giriyorum 14 ay sonrada 17 insallah alicam ehliyetimi simdiden para biriktirmeye basladim honda cbr 125 istiyorum bana onerileriniz varmi acaba.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    beyler . ben iponE 10 30 yağ koyduydum bugün akşam. buji ile castrol 10 40 power 1 yağ değiştiricem. 10 30 çok hararet yaptırıor bide motosikletci abilerimiz yazın ideal olmadığını söyledi. yazın değil her zaman dedilerde neyse

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    beyler . ben iponE 10 30 yağ koyduydum bugün akşam. buji ile castrol 10 40 power 1 yağ değiştiricem. 10 30 çok hararet yaptırıor bide motosikletci abilerimiz yazın ideal olmadığını söyledi. yazın değil her zaman dedilerde neyse
    zaten aramızda 10 30 kullanan bir sendin herhalde:D
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Bugün Aküyü Değişirdim. Castrol Power1 10w40 Yağ KOydum. Motor delirdi :D
    mhmtcbn06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Aküyü Değişirdim. Castrol Power1 10w40 Yağ KOydum. Motor delirdi :D
    oh oh ne güzel bende değiştirmeye gidiorum şimdi. telefonda görüştüm 20 tl yağ dedi. 10tl yoltutsa ortalama 90 km fln. gidiş geliş. anca

arkadaşlar ön fren hidroliğinin seviyesini nasıl kontrol edeceğiz motorun gidonu karşıya bakarken mi ? yoksa sola doğru yatıkken mi ? eğer düm düz olacaksa benim hidrolik lowerde ne yapmalıyım daha motor 1900 kmde

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Honda CBR 125 R aldım günden bri herkez çok sevdi bi ben kendi motorumu sevemedim :D tmm hoş güzel sexy. ama fıtı fıtı yetmiorrr. burdan tavsiye başlangıc motoru alacaksanız eğer bilginiz varsa daha önce ordan burdan sürmüşseniz 125 cc tavsiyem 250 cc ile başlamanız. 250 cc die 125 cc nin 2 katı hız adrenalin yaratmıor aksine daha güzel daha zevkli daha sesli. Kawasaki Ninja 250 R alın derim. illa honda dan vazgçmem dersenizde honda 250 r da olabilir. yalnız başlangıc ve 250 cc ile japondan şaşmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ön fren hidroliğinin seviyesini nasıl kontrol edeceğiz motorun gidonu karşıya bakarken mi ? yoksa sola doğru yatıkken mi ? eğer düm düz olacaksa benim hidrolik lowerde ne yapmalıyım daha motor 1900 kmde
    motorun hiç bi zaman ön fren hidroliği bitmez. sadece frende sorun varsa yani kaza yapmışındır bi yerinden kaçırır. hortum patlamıştır kaçırır. aksi bi durum yoksa hele 2 bindeyse. elleme yağını. çünkü hidroliğin yarısı yağ ise yarısı havadır sen pompaladıkca havayı yağı iter padler sııkışır fren yapar. üstüne yağ doldurma frenin çok sert olur bu sefer tutmaz.

İlla kafana takıldıysa en yakın motorsiklet tamircisine git bi danış. tamirci derken. motosikletini aldın yere yada bayiyie götür.

Honda CBR 125 R aldım günden bri herkez çok sevdi bi ben kendi motorumu sevemedim :D tmm hoş güzel sexy. ama fıtı fıtı yetmiorrr. burdan tavsiye başlangıc motoru alacaksanız eğer bilginiz varsa daha önce ordan burdan sürmüşseniz 125 cc tavsiyem 250 cc ile başlamanız. 250 cc die 125 cc nin 2 katı hız adrenalin yaratmıor aksine daha güzel daha zevkli daha sesli. Kawasaki Ninja 250 R alın derim. illa honda dan vazgçmem dersenizde honda 250 r da olabilir. yalnız başlangıc ve 250 cc ile japondan şaşmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------
    kaçırma filan yok nasıl kontrol edeceğim peki seviyeyi yani

motorun hiç bi zaman ön fren hidroliği bitmez. sadece frende sorun varsa yani kaza yapmışındır bi yerinden kaçırır. hortum patlamıştır kaçırır. aksi bi durum yoksa hele 2 bindeyse. elleme yağını. çünkü hidroliğin yarısı yağ ise yarısı havadır sen pompaladıkca havayı yağı iter padler sııkışır fren yapar. üstüne yağ doldurma frenin çok sert olur bu sefer tutmaz.

İlla kafana takıldıysa en yakın motorsiklet tamircisine git bi danış. tamirci derken. motosikletini aldın yere yada bayiyie götür.
    e peki ben nasıl kontrol edeceğim seviyeyi kaçırma filan yok

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e peki ben nasıl kontrol edeceğim seviyeyi kaçırma filan yok
    gaz kolunun orada bir kutu var ve önünde küçük yuvarlak bir cam var,onun içinde bir sıvı var(bu cümle nereye gidiyor:D).İşte o sıvı varya:D,o camın yarısından aşağı olmamalı,genelde yarısı seviyesindedir.Uzun sürede eksilir zaten.Hata kutunun önünde camın yanında bir çubuk var:D, o da bu seviyeden aşağı olmamalı der.Motoru dik tutarsan daha sağlıklı ölçüm yaparsın.
    cx571 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz kolunun orada bir kutu var ve önünde küçük yuvarlak bir cam var,onun içinde bir sıvı var(bu cümle nereye gidiyor:D).İşte o sıvı varya:D,o camın yarısından aşağı olmamalı,genelde yarısı seviyesindedir.Uzun sürede eksilir zaten.Hata kutunun önünde camın yanında bir çubuk var:D, o da bu seviyeden aşağı olmamalı der.Motoru dik tutarsan daha sağlıklı ölçüm yaparsın.
    Bende bu konuda endileşiydim. Bi baktım motor düz iken az birşey gözüküyor motoru yatınca hiç gözükmüyordu. neyse Aradım iskenderunda Motorcu Kazım'ı dedim durum böle böle CBR125R HONDA var hidrolikte sorun var. DOT4 dedi hidrolik al kapağı aç doldur dedi:D bende şaka bı yana aynı şekilde castrol dot4 aldım + castrol 10w40 yağ aldım aynı gün hem yağını motorun değiştirdim komple hemde dot4 hidrolik'i koydum. ön fren canavar. arkadada büyük ihtimal hava var onu ayarladım mı arka frende canavar olacak. motoru iyic çözdüm hayırlısı ßakalım.
    Pain bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler