Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mhmtcbn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a ben size 2-3 şey soracam.
    - yağı 10 30 ipone ester bazlı sentetik yağ doldurdum. ? 10 40 oranla çok fark etmedi galiba sadece biraz daha bağırıo gibi geldi.
    - motorun ön kafasında cızz die ses geliodu bi türlü gidettiremedim süngerleri fln duruor ama yinede :S 10 11 bin devirde acayip ses gelior.
    - enjeksiyon sesinide dediniz gibi benzini boşaltamadım depoyu söküp ters çevirdim. bastım dııı yerine başka dzz sesi geldi taktım bastım yine o ince ses gelio..
    -acaba o enjeksiyon sesi nasıl kesilir _?.

- ben arada 2-3 vitesde tam basıp boşa alıp devir kestiriyorum çok yapmasamda zararlı am yinede ? bişey olmazdır demi
    Yağınızı servis koymuyormu? Ön cam sesini bizde gideremedik,oturup uğraşmak lazım,kafa grenajı söküp heryeri doldurmak gerek,kaskla sürüyoruz,hatta ben müzik dinliyorum,ses sıkınıtısı kalmıyor.Tek silindir motor,titrerde,her yeri zangırdada.Enjeksiyon sesini servis gideremedi ve sorun olmaz dedi,ninjalardada olan bir durum.Benzinsiz çalıştırma, susuz çalıştırma 2.viteste yokuş aşağı geri gitme gibi şeyler deneyerek kusursuz motorda,sorun çıkarmaya niyetim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste ön yan grenajların iç palstik kısmını söküyordu depoyu kaldırmak için. Öyle kalmış aklımda
    Hocam yan grenajlarla alakası yok,dediği gibi o öndeki plastik kısmı birşekilde çıkarıp yapıyorlar.Sele tarafındanda açılmıyor:D Bence uğraşmayın böyle şeylerle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    [QUOTE=Pain;2760300]Yağınızı servis koymuyormu? Ön cam sesini bizde gideremedik,oturup uğraşmak lazım,kafa grenajı söküp heryeri doldurmak gerek,kaskla sürüyoruz,hatta ben müzik dinliyorum,ses sıkınıtısı kalmıyor.Tek silindir motor,titrerde,her yeri zangırdada.Enjeksiyon sesini servis gideremedi ve sorun olmaz dedi,ninjalardada olan bir durum.Benzinsiz çalıştırma, susuz çalıştırma 2.viteste yokuş aşağı geri gitme gibi şeyler deneyerek kusursuz motorda,sorun çıkarmaya niyetim yok.[COLOR="Silver"]

ben kendim babamla düzgünce yağını değiştirdim. antifirizi azmıştı onu koydum. servis bize uzak hem servise ne gerek var adamlar tam 3 kağıtçı . Benim demek istediğim normal gaza yüklenirsen 2 ve -3 viteslerde çk çabuk redline gelip devir kesior. o rda devir kesme olayı tam olarak motor isteyerek mi yapıor ? yani devir kesici varmı bunlarda anlayamadım. araştırdıım kimisi yok kimisi var demiş.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    [QUOTE=mhmtcbn06;2760557]
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağınızı servis koymuyormu? Ön cam sesini bizde gideremedik,oturup uğraşmak lazım,kafa grenajı söküp heryeri doldurmak gerek,kaskla sürüyoruz,hatta ben müzik dinliyorum,ses sıkınıtısı kalmıyor.Tek silindir motor,titrerde,her yeri zangırdada.Enjeksiyon sesini servis gideremedi ve sorun olmaz dedi,ninjalardada olan bir durum.Benzinsiz çalıştırma, susuz çalıştırma 2.viteste yokuş aşağı geri gitme gibi şeyler deneyerek kusursuz motorda,sorun çıkarmaya niyetim yok.[COLOR="Silver"]

ben kendim babamla düzgünce yağını değiştirdim. antifirizi azmıştı onu koydum. servis bize uzak hem servise ne gerek var adamlar tam 3 kağıtçı . Benim demek istediğim normal gaza yüklenirsen 2 ve -3 viteslerde çk çabuk redline gelip devir kesior. o rda devir kesme olayı tam olarak motor isteyerek mi yapıor ? yani devir kesici varmı bunlarda anlayamadım. araştırdıım kimisi yok kimisi var demiş.
    Devir kesici var.Evet ilk 3 vites gayet seri,çabuk hızlanıyor motor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    [QUOTE=Pain;2760564]

Devir kesici var.Evet ilk 3 vites gayet seri,çabuk hızlanıyor motor.
    Evet. ybr ye göre gayet seri. çok çabuk kesiciye sokuyorum titreşimde oldukça fazla. ses gelen yerlerine hiç bi çözüm bulamadım bugün farları ayarladık arkadaşla normalde kısada sağ uzunda sol yanıodu şimdi kısada yine sağ uzunda 2 side yanıyor çok güzel oldu. vidalarinda bazıları düşmüş çoğuda gevşmiş hepsini taktk sıktık seslerin çoğu azaldı ama yinede 9 bin devir de sonrasında kasksız duyuluor . he kask ve kulaklık fln takınca ses yok o zaman güzel sadece titreşim hissediliyor.

Şuanda motorumda bi sorunda yok. zaten 2011 3.5 binde motor. ara ara yükleniyorum titreşim ve ses olunca hemen vites yükseltip yoluma devam ediyorum

acaba sizinde deponun altından ses geliormu biz onu bi türlü çözemedik. ? benzini bitirdim . yinede geldi. yalnız bişeyi fark ettim depo ne kadar doluysa ses o kadar azalıyor. arkadaşım depoyu hç bi zaman bitik kullanma. benzin pompası zarar görür ilerde başın ağrır gibi laflar etti bende hemen yarıya getirdim depoyu bütçeye göre

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    [QUOTE=mhmtcbn06;2760579]

Evet. ybr ye göre gayet seri. çok çabuk kesiciye sokuyorum titreşimde oldukça fazla. ses gelen yerlerine hiç bi çözüm bulamadım bugün farları ayarladık arkadaşla normalde kısada sağ uzunda sol yanıodu şimdi kısada yine sağ uzunda 2 side yanıyor çok güzel oldu. vidalarinda bazıları düşmüş çoğuda gevşmiş hepsini taktk sıktık seslerin çoğu azaldı ama yinede 9 bin devir de sonrasında kasksız duyuluor . he kask ve kulaklık fln takınca ses yok o zaman güzel sadece titreşim hissediliyor.

Şuanda motorumda bi sorunda yok. zaten 2011 3.5 binde motor. ara ara yükleniyorum titreşim ve ses olunca hemen vites yükseltip yoluma devam ediyorum

acaba sizinde deponun altından ses geliormu biz onu bi türlü çözemedik. ? benzini bitirdim . yinede geldi. yalnız bişeyi fark ettim depo ne kadar doluysa ses o kadar azalıyor. arkadaşım depoyu hç bi zaman bitik kullanma. benzin pompası zarar görür ilerde başın ağrır gibi laflar etti bende hemen yarıya getirdim depoyu bütçeye göre
    Arkadaşın doğru söylemiş.Deponun altından gelen seste, görmeden konuşmak doğru olmaz ama hemen şöyle bir mantık kurdum.Boş ve hafif olunca titreşiminde etkisiyle gevşek olduğu bir yerle temasından gürültü yapıyor ve dolu olunca ağılıkla beraber oturuyor ve ses yapmıyor.Nasıl yazdım 2 dakikada:D

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    [QUOTE=Pain;2760586]

Arkadaşın doğru söylemiş.Deponun altından gelen seste, görmeden konuşmak doğru olmaz ama hemen şöyle bir mantık kurdum.Boş ve hafif olunca titreşiminde etkisiyle gevşek olduğu bir yerle temasından gürültü yapıyor ve dolu olunca ağılıkla beraber oturuyor ve ses yapmıyor.Nasıl yazdım 2 dakikada:D
    le sen pompanın benzini aktarma yani pompadaki motorun sesi yankısını duyuyoruz o yüzden . deponun kapağını açıp yedek anahtarla çalıştırırsan anlarsın durumu . yarın motoru bi denicem. 5 gün oldu hala adam gibi sürüş yapmadım. hava koşullarından dolayı. ya çok sıcak ya çok rüzgarlı yada yağmurlu

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR

le sen pompanın benzini aktarma yani pompadaki motorun sesi yankısını duyuyoruz o yüzden . deponun kapağını açıp yedek anahtarla çalıştırırsan anlarsın durumu . yarın motoru bi denicem. 5 gün oldu hala adam gibi sürüş yapmadım. hava koşullarından dolayı. ya çok sıcak ya çok rüzgarlı yada yağmurlu
    Orada laf olsun diye salladım da:D Sen kendi ismini göstererek benden alıntı yapmayı nasıl başardın,ilk kez görüyorum:D

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
    Pain ben hava filtresini temizlemek için depoyu kaldırmak istedim yoksa neden uğraşayım
    Bugüne kadar her motosikletimde bakımları tam zamanında kendim yapardım. Cbrın garantisi ölmesin diye ilk 3 bakımını serviste yaptırdım fakat servis bana 110 km olunca birde 65 tl servis ücreti alınınca kafam attı yemişim honda servisini dedim ve bundan sonraki bakımları kendim yapmaya karar verdim. Zaten kolay kolay arıza yapmıyor cbr, niye habire 220 km yol gidip üstüne 65 tl masraf yapayım

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Orada laf olsun diye salladım da:D Sen kendi ismini göstererek benden alıntı yapmayı nasıl başardın,ilk kez görüyorum:D
    bilmem . site kafayı yetmiştir o arada . olabilir öyle hatalar. ya bu arada ben motordan çok zevk alamıyorum artık 125 kesmior. sadece şekil var. ? sanki heryeri bozuk gibi gelior aletin. ne yapmam lazım.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
    Pain ben hava filtresini temizlemek için depoyu kaldırmak istedim yoksa neden uğraşayım
    Bugüne kadar her motosikletimde bakımları tam zamanında kendim yapardım. Cbrın garantisi ölmesin diye ilk 3 bakımını serviste yaptırdım fakat servis bana 110 km olunca birde 65 tl servis ücreti alınınca kafam attı yemişim honda servisini dedim ve bundan sonraki bakımları kendim yapmaya karar verdim. Zaten kolay kolay arıza yapmıyor cbr, niye habire 220 km yol gidip üstüne 65 tl masraf yapayım
    Yahu 110 km de 220 kmde ne bakımı,neyin 65 tl sini alıyorlar hiç birşey anlamadım

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    biraz önce sahibine 6 bine cbr ın ilanını koydum. eğer güzel bi fiyata zarar etmeden satabilirsem üstüne koyup 250 ninja alıcam. kafaya koydum yemişim 125 e yaw

Motosikleti
    Srvisin bana uzaklığı 110 km oldugu icin git gel 220 km yol yapıyorum birde servis ücreti olarak 65 tl aldılar son iki bakımda

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Srvisin bana uzaklığı 110 km oldugu icin git gel 220 km yol yapıyorum birde servis ücreti olarak 65 tl aldılar son iki bakımda
    ben hiç götürmedim . kendim filtrei yağını suyunu bujiyi. gerekli kontrolleri yapıyorum. geçiyorum. şimdiye kadarda hiç bi zararını görmedim böyle yapmamın. sorun oldunda ustama götürüyorum yapıyor. :( motoru ilk alırken servise götürek baktırak dedik adamlar 100 tl alırız dedi sadece bakmaya söküp bakacaklar yaw bi get dedim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    hmmmm:D bende 220 kmde serviste giitn bir de 65 tl aldılar anladım,ne saçma iş diyorum:D Ama 65 tl gayet iyi,ben olsam garantiyi bozmamak için giderim.GKN ile çok daha iyi bakım yaparız hemde daha ucuza getiririz ama garanti önemli ,başın ağrımaz.Keçe olayını anlatmıştım.

Motosikleti
    Dogru söylüyorsun hocam ama yol masrafınıda koyunca servis bana 100 tl ye patlıyor. Hadi ücretide geçtim, yazın 3 ay boyunca pazarları hariç hergün canlı müzik yapıyorum gece eve gelip uyumam 4 ü buluyor. Servise gelip gitmek çok zaman kaybı ve yorucu geliyor. Çünkü canlı müzik yaptığım yerde bana 30 km oldugundan orayada motorla gel git yapıyorum artık koşuşturmaktan bıktım birde serviste hep sıra bekliyorum, zaman benim için çok önemli
    Bu arada keçe muhabbetini bilmiyorum acaba hangi sayfada oldugunu biliyor musun ? Yazları çok nadir girebiliyorum nete takip edemedim :(

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dogru söylüyorsun hocam ama yol masrafınıda koyunca servis bana 100 tl ye patlıyor. Hadi ücretide geçtim, yazın 3 ay boyunca pazarları hariç hergün canlı müzik yapıyorum gece eve gelip uyumam 4 ü buluyor. Servise gelip gitmek çok zaman kaybı ve yorucu geliyor. Çünkü canlı müzik yaptığım yerde bana 30 km oldugundan orayada motorla gel git yapıyorum artık koşuşturmaktan bıktım birde serviste hep sıra bekliyorum, zaman benim için çok önemli
    Bu arada keçe muhabbetini bilmiyorum acaba hangi sayfada oldugunu biliyor musun ? Yazları çok nadir girebiliyorum nete takip edemedim :(
    Normalde bende günde 30 km yapıyorum,ama servisim yakın:D Hatırlamıyorum hangi sayfada,benim amortisör keçesi patladı,sert çukurlardan olabilirmiş,malum istanbul. Aslında 20-30 tl bişimiş ama takma çıkarma için motorun ön tarafı en küçük ayrıntıya kadar sökülüyor ve bu min 2 saatlik bir işlem.Serviste saat başı ücret 32tl 3saatte tamamlasalar 90 keçelerle 110-120 tl masraf.Ama hiç sıkıntı çıkarmadan garanti kapsamına aldılar ve beleşe halloldu.

Motosikleti
    Saol cevabın için şimdi benimde içime kuşku düştü sanki benim ön amortisörlerdende tıs diye ses geliyor ama sanırım normal bir ses.
    Sen keçelerin patladığında nasıl anladın hocam belirtileri neydi ?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Saol cevabın için şimdi benimde içime kuşku düştü sanki benim ön amortisörlerdende tıs diye ses geliyor ama sanırım normal bir ses.
    ben de tümseklerden biraz sert geçtiğimde tıst diye bi ses almaya başladım ön amortisörlerden.son zamanlarda peydah oldu bu da.neyin nesidir ki ?
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    tekeri tutan siyah kolların başında birer conta var,amortisör keçeleri.Onların üzerine elini sür yağ bulaşırsa patlaktır(elini sürmesende görürsün,parlar yağ).Ses diye birşey yok,amoritsörden gelen ses başka bir sorunun habercisi olabilir diyerek tadını kaçırayım:D Bu arada ben farketmedim,bende o olayı bilmiyordum Gkn söyledi sonra anlattı böyle.

Motosikleti
    Eyvallah yardımların için. Çukurlu yollara girince çok az bir tıslama var bu normaldir sanırım ama yinede araştırırım. Neyse tadım çok kaçmadan yatayım ben en iyisi hocam iyi geceler
    Pain bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler