Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençlik kişisel fikrimi söyliyim.. 250 lik cbr ın performansı ideal ne fazla ne az. Bizim motorların torkunun yetersiz kaldığı durumlarda 250 trafikte kaçıp sıyrılmak istediğiniz yerlerde gerekli gücü barındırıyor.

Ama düz yoldaki performansına bakıp 125 motor bana yetmiyor demekde yanlış. Motoru agresif kullanıp virajlarda yatırıp kaldırmaya başlıyınca 50 km ile dönülecek yere 100 km ile yaklaşıp son anda sert frenle yavaşlayıp viraja yatıp pist motoru gibi kullanınca işler değişiyor.. Daha fazla kontrol daha fazla tecrube istemeye başlıyor..Madem bu motorun tarzı sport bazı şeyleri iyi sindirip geçmek daha doğru.. 125 te hata yaparsanız 250 ye oranla 5 katı yaşama şansınız veya durumdan sıyırma şansınız olur..

uzun yol ağırlıklı ve artçılı kullanan için 250 daha gerekli tabi
    ENGİN REİS bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlik kişisel fikrimi söyliyim.. 250 lik cbr ın performansı ideal ne fazla ne az. Bizim motorların torkunun yetersiz kaldığı durumlarda 250 trafikte kaçıp sıyrılmak istediğiniz yerlerde gerekli gücü barındırıyor.

Ama düz yoldaki performansına bakıp 125 motor bana yetmiyor demekde yanlış. Motoru agresif kullanıp virajlarda yatırıp kaldırmaya başlıyınca 50 km ile dönülecek yere 100 km ile yaklaşıp son anda sert frenle yavaşlayıp viraja yatıp pist motoru gibi kullanınca işler değişiyor.. Daha fazla kontrol daha fazla tecrube istemeye başlıyor..Madem bu motorun tarzı sport bazı şeyleri iyi sindirip geçmek daha doğru.. 125 te hata yaparsanız 250 ye oranla 5 katı yaşama şansınız veya durumdan sıyırma şansınız olur..

uzun yol ağırlıklı ve artçılı kullanan için 250 daha gerekli tabi
    Katılıyorum.Ben şahsen bundan sonra 250cc kullanmak istemiyorum.Allah nasip ederse çok uzun bi süre sonra 4silindire geçmek istiyorum.Kabin bile aldım ileriyi de düşünerek

Motosikleti
    Honda cb125e
    gp500 oyle bır yazmısın kı cozku yaptım suan kapımda olsa motor cıkıp agresıf kullancam soyledıklerıne kesınlıkle katılıyorum kı sanal ortamdan gordugum kadarıyla tecrubesızım daha ıst trafıgı ıcın 125 yeter... Uzun yola cıkmadıkca ama ogrendıkten sonrada bır nınja neden olmasın

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar bugün çanakkale güçoklar hondaya gittik. İçeride vfr800, versys650 ve transalp vardı onlara bakmak ve bilgi almak istedim. Fakat içeride duran kendini honda mühendisi sanan ağzınından zorla laf aldığım şahısa uyuz oldum. Daha önce gittigimdede genç bir eleman vardı o da aynen; sanki ben satıcıyım o müşteri artist. Ama bende ahtım olsun bunun acısını çıkarıcam diyordum ki içeri bir arkadaş girdi cbr 125 sordu ve yetersiz gelir mi falan dedigini duydum. Bende hemen atladım gıciklıgına cbr ı kötüledim, ben pişmanım hiç gitmiyor falan dedim. Eleman vazgeçti ve çıktı ama satıcının yüzü şeker pancarına döndü çok iyi anladı neden böyle yaptığımı çünkü cbr dan memnun oldugumu biliyor.
    Amacım kimsenin ekmegiyle oynamak degil fakat ben herifin mekanına gidiyorum adamın agzını bıçak açmıyor. Sırf bu yüzden elimden geleni yaparım böyle esnafların hakkettigini görmesi için
    ENGİN REİS bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün çanakkale güçoklar hondaya gittik. İçeride vfr800, versys650 ve transalp vardı onlara bakak ve bilgi almak istedim. Fakat içeride duran kendini honda mühendisi sanan ağzınından zorla laf aldığım şahısa uyuz oldum. Daha önce gittigimdede genç bir eleman vardı o da aynen; sanki ben satıcıyım o müşteri artist. Ama bende ahtım olsun bunun acısını çıkarıcam diyordum ki içeri bir arkadaş girdi cbr 125 sordu ve yetersiz gelir mi falan dedigini duydum. Bende hemen atladım gıciklıgına cbr ı kötüledim, ben pişmanım hiç gitmiyor falan dedim. Eleman vazgeçti ve çıktı ama satıcının yüzü şeker pancarına döndü çok iyi anladı neden böyle yaptığımı çünkü cbr dan memnun oldugumu biliyor.
    Amacım kimsenin ekmegiyle oynamak degil fakat ben herifin mekanına gidiyorum adamın agzını bıçak açmıyor. Sırf bu yüzden elimden geleni yaparım böyle esnafların hakkettigini görmesi için
    Bu honda servislerinin alayı mı gıcık ne
    Yarın inşallah taktırıcam aynaları Semih
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    Sorma ekrem ya sinir oluyorum adamların tiplerinde hayır yok bildigin apaçiler ama yinede alçak gönüllülük yapıp mütevazi davranayım diyorum, bu saferde bizi adam yerine koymuyor gibi triplere giriyorlar.
    Evet forumda okudum aynalrının geldiğini ama telden girdigim için yazamadım. Hayırlı olsun sen uygun oldugunda aynaları gönderebilirim diye msj at konuşalım özelde hesaplaşırız ekrem

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma ekrem ya sinir oluyorum adamların tiplerinde hayır yok bildigin apaçiler ama yinede alçak gönüllülük yapıp mütevazi davranayım diyorum, bu saferde bizi adam yerine koymuyor gibi triplere giriyorlar.
    Evet forumda okudum aynalrının geldiğini ama telden girdigim için yazamadım. Hayırlı olsun sen uygun oldugunda aynaları gönderebilirim diye msj at konuşalım özelde hesaplaşırız ekrem
    Tamamdır semih sağolasın

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o tirpler özellikle Japon motor markalarının bayilerinde sıkça var. Adamların ağzından kelime değil para çıkıyor sanki O derece..

Motosikleti
    Honda cb125e
    bu konuyu bende anlamıorum otomotvı satısında calısırken kendımı parcalardım satmak ıcın bılgıyse bılgı muhabetse en kralı sadece ben deıl herkez oyledır.. Ama ıst hangı bayıye gıttısem bılgı yok tecrube yok guleryuz yok zorla mal alıyoruz konsuk kıza tel bıraktım beyaz bul don bana 1 ayda beklerım 2 hafta oldu hala donucek dusunun gerısını .... Cok mu az para verıolarda bunları bulup calıstırıyorlar anlamıyorum

Motosikleti
    Evet gp-500 kimbilir italyan satsalar ne olacak. O zaman bayiye bile biletle alır bu tipler adamı
    Cihan bende aynı senin gibi düşünmüşümdür hep, eğer bu işi yapıyor olsam bu heriflerden çok daha faydalı olurdum müşterilere.

ÖmerBerkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    Cbr 125 2012 bu sene toplam 35 adet gelcekmiş Türkiyeye:. Sizce bu sayı az değilmi geçen senelerde kaç tane geldi

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı ÖmerBerkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 2012 bu sene toplam 35 adet gelcekmiş Türkiyeye:. Sizce bu sayı az değilmi geçen senelerde kaç tane geldi
    bunu kım dedı sıze acaba cok komık bır sayı sırf benm sıparıs ettıgım bayı bu sene 1750 tane cekıcegını soyledı 35 ne ya kıme yeter hangı fabrıka o kadar satarak ayakta durur.

Motosikleti
    gt250r
    bu sene toplamında diil birinci postada 35 dir (ki o bile az bence)

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı iceindark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene toplamında diil birinci postada 35 dir (ki o bile az bence)
    eger oyleyse satarken hıc deger kaybetmıcem:D olmayan mal kıymetlıdır hahaha

Motosikleti
    CBR 250
    İstanbul Şirinevler Honda bayindeki yetkili söyledi ne kadar doğru bilmiyorum.Banada pek inandırıcı gelmedi.Thailanda bu sene gerçekleşen sel felaketinden dolayı böyle olduğunu ve motorların en erken Nisanın ikinci haftası geleceğini en geç Nisan sonunda Türkiyede olacağını söyledi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    İstanbul Şirinevler Honda bayindeki yetkili söyledi ne kadar doğru bilmiyorum.Banada pek inandırıcı gelmedi.Thailanda bu sene gerçekleşen sel felaketinden dolayı böyle olduğunu ve motorların en erken Nisanın ikinci haftası geleceğini en geç Nisan sonunda Türkiyede olacağını söyledi.
    otoseverden bahsedıyorsun sanırım hangı calısan ısmını alabıldın mı eger oyleyse ufak captlı bır kavga cıkarıcam sıparısı ordan verdım ve bana ılk haftası dedı en gec ıkıncı haftası demıstı su sel felaketının etkılıcegını dusunmuyor bahane bencede ama eger gercekse umarım montaj asamasında motorlarda sıkıntı olmaz

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    adana da var 1 tane 2012.bence ilk parti 35 tane geldi.o da büyük şehirlerde ki bazı bayiilere yollandı.baksanıza piyasa da hiç yok.

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoseverden bahsedıyorsun sanırım hangı calısan ısmını alabıldın mı eger oyleyse ufak captlı bır kavga cıkarıcam sıparısı ordan verdım ve bana ılk haftası dedı en gec ıkıncı haftası demıstı su sel felaketının etkılıcegını dusunmuyor bahane bencede ama eger gercekse umarım montaj asamasında motorlarda sıkıntı olmaz
    Yok isim felan alamadım.Bu arada bende siparişi ordan verdim Bekliyoruz görcez bakalım ne zaman gelcek

Motosikleti
    Honda cb125e
    Yok isim felan alamadım.Bu arada bende siparişi ordan verdim Bekliyoruz görcez bakalım ne zaman gelcek
    benm ıkı hafta oldu verelı beyazını ıstedım fıyat ıcın bırsey soyledıler mı ya ınanın sıkıldım bu ısten azıcık daha ekleyıp ıkıncı el nınja alsam mı dıye gecıyor aklımdan bu ne ya paramızla dustugumuz hale bak ıns nısan sonu gelır dıyorum artık

Motosikleti
    CBR 250
    Fiyat şuan aynı ama nisanda zam gelebilir felan dediler.Ama zam felan umrumda değil gelsin bir anönce bende bıktım hayal kurmaktan resimlerine bakmaktan felan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benm ıkı hafta oldu verelı beyazını ıstedım fıyat ıcın bırsey soyledıler mı ya ınanın sıkıldım bu ısten azıcık daha ekleyıp ıkıncı el nınja alsam mı dıye gecıyor aklımdan bu ne ya paramızla dustugumuz hale bak ıns nısan sonu gelır dıyorum artık
    Bende bi ara ninja alsammı die geçirdim aklımdan ama parçaları pahalı 250 cc ve ilk vitesli motorum olacağından dolayı vazgeçtim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler