Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı polis__1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. beyler Birşey sormak istiyorum Honda CBR normallerle Repsol arasındaki fark nedir neden bu kadr fiyt farkı war ???
    Repsol fazla tutulmayan bir renk o yüzden diğer renklere göre fiyatları düşük oluyor. Aynı araba gibi bir araba beyaz çıkar fabrikadan orjinal rengidir, herkes onu tutar siyahı tutulmaz mesela, öyle düşün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    bende bir kaç fotograf paylasayım dedım

bursadan eskişehire dönüşte yüklü bir cbr

Uploaded with ImageShack.us

bu da yeni jant pad'lerim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güle güle kullan bu kasada bu renge bayılıyorum

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan bu kasada bu renge bayılıyorum
    çok teşekkurler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    @mrt77 güle güle kullan dostum.

Bugün 60 km bir gezi yaptım bi abimle,çok keyifliydi.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün 60 km bir gezi yaptım bi abimle,çok keyifliydi.

http://img838.imageshack.us/img838/6572/img0524qu.jpg
    Oh abi kardeş değmeyin keyfime diyorsun

Bende bugün 1.924 km olan motorumun baya bir geç olsa da castrol power1 4t 10w-40 yağını kullanarak değiştirdim, yağdan gayet memnunum yüksek devirlerde motor vites attır demiyor vites geçişleri yumuşadı artık 1 den 2 ye atarken hep boşta kalıyordu son 1 haftadır baya sertti vitesler öneririm castrol yağını. Servise götürmedim kendim yaptım nasıl yaptın derseniz

- Öncelikle yağ deposunun orada ki sakal grenajını söktüm
    - Sonra Yağ deposu tıpasının altına bir kap koydum
    - Ardından Tıpayı açtım ve egzoza geldi biraz motoru yatıramadığım için egzoz ısındıkça yağ kokusu geliyor ama zararı yok
    - Yağ iyice boşalsın diye motoru sağ yatırdım iyice boşaldı yağ, ardından hemen tıpayı taktım yerine sakalı da taktım işlem tamam.

Uygulayacak olanlara az da olsa bilgi tek kişi olduğum için fotoğraf çekemedim bir daha çekerim artık 4000 km olsun da

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    iyi cesaret etmişsin ilkay 1924 km ye kadar değiştirmeden bende özellkile isteğim üzerine 10-40 koydurmuştum serviste iyi yapmışsın 10-40 almakla kaç tl ye aldın yağı ?

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi cesaret etmişsin ilkay 1924 km ye kadar değiştirmeden bende özellkile isteğim üzerine 10-40 koydurmuştum serviste iyi yapmışsın 10-40 almakla kaç tl ye aldın yağı ?
    Semih yağı 21 tl ye aldım castrolun sitesinden baktım cbr 125 hangi yağ diye bunu önerdi gidip aldım bende üstünde enduro var ama olsun racing olanı yoktu enduro aldım bende sitesindede enduro çıkıyor zaten, internette aynı yağ 29 tl 25 tl hep ucuza aldım sanki eski çıkan yağdanda 200 gr eksilmiş baktım onada

Motosikleti
    iyi almışsın ilkay, yazın bende benim mondiala almıştım o yağın bi düşük modelini 13 tl ye

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Semih yağı 21 tl ye aldım castrolun sitesinden baktım cbr 125 hangi yağ diye bunu önerdi gidip aldım bende üstünde enduro var ama olsun racing olanı yoktu enduro aldım bende sitesindede enduro çıkıyor zaten, internette aynı yağ 29 tl 25 tl hep ucuza aldım sanki eski çıkan yağdanda 200 gr eksilmiş baktım onada
    200 gr eksiltemez ya cbrden mi bahsediyoruz? Bakımı geçirdigin için falan mı böyle yaptı acaba?

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 gr eksiltemez ya cbrden mi bahsediyoruz? Bakımı geçirdigin için falan mı böyle yaptı acaba?
    Bilmiyorum ki boşalttığım yağın kutusuna döktüm motordan çıkan yağı tutmadı birbirini 150-200 gr gibi eksikti.

Motosikleti
    CBR 125R'11

Tanışma :)

Hepinize merhaba arkadaşlar. Ben bu forum ve bu konunun aşağı yukarı 7 8 aydır takipçisiyim. Tabi böyle bi durumda ortaya farklı bi durum çıkıyor. Ben hepinizi gayet iyi tanıyorum hemde sizinle şimdiye kadar hiç konuşmadan Ne kadar çok eğlendim,ne kadar çok bilgilendim bu forumda;hepinize ne kadar teşekkür etsem az. Biraz da ben kendimden bahsedeyim. Motorumu mayıs ayında kapora bırakmak durumuyla birlikte Temmuz 27'de trafiğe çıkardım. Yani şu hepinizin başına gelen motor yok bekleyin psikolojik savaşını bende yaşadım(bu sıralarda da tabi forumu takip ediyordum). Sonra çok büyük bir heyecanla motorumu Manisa'dan aldım(Manisa'da yaşıyorum,Ankara'da okuyorum) ve motorum 10 km sonra stop etti! inanamadım, servisi aradım ertesi gün geldi,akü bitmiştir dedi usta ve akü değişti motorum çalıştı ve ben büyük bir sorun yok diye acayip sevindim Sonra 10 km daha gittim motor tekrar stop etti Anlayacağınız yolda bırakmaz diye gidip Honda aldık ilk 20 km'de 2 kez yolda kaldık:D Sonrasında motoru servise çektik ve usta motoru kontrol etti , meğer akü şarj kablosu fabrikada takılmamış :D Şuanda motorum 6000 km'de. Neyse ki o günden sonra da bir kere bile yolda kalmadım(Benzin bitmelerini saymazsak-Malum öğrencilik :D ). Size böyle bi anımla merhaba demek istedim.
    Merak da etmiyor değilim benden başka böyle bir olayla karşılaşan şanssız arkadaşlar var mıdır acaba ?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhaba arkadaşlar. Ben bu forum ve bu konunun aşağı yukarı 7 8 aydır takipçisiyim. Tabi böyle bi durumda ortaya farklı bi durum çıkıyor. Ben hepinizi gayet iyi tanıyorum hemde sizinle şimdiye kadar hiç konuşmadan Ne kadar çok eğlendim,ne kadar çok bilgilendim bu forumda;hepinize ne kadar teşekkür etsem az. Biraz da ben kendimden bahsedeyim. Motorumu mayıs ayında kapora bırakmak durumuyla birlikte Temmuz 27'de trafiğe çıkardım. Yani şu hepinizin başına gelen motor yok bekleyin psikolojik savaşını bende yaşadım(bu sıralarda da tabi forumu takip ediyordum). Sonra çok büyük bir heyecanla motorumu Manisa'dan aldım(Manisa'da yaşıyorum,Ankara'da okuyorum) ve motorum 10 km sonra stop etti! inanamadım, servisi aradım ertesi gün geldi,akü bitmiştir dedi usta ve akü değişti motorum çalıştı ve ben büyük bir sorun yok diye acayip sevindim Sonra 10 km daha gittim motor tekrar stop etti Anlayacağınız yolda bırakmaz diye gidip Honda aldık ilk 20 km'de 2 kez yolda kaldık:D Sonrasında motoru servise çektik ve usta motoru kontrol etti , meğer akü şarj kablosu fabrikada takılmamış :D Şuanda motorum 6000 km'de. Neyse ki o günden sonra da bir kere bile yolda kalmadım(Benzin bitmelerini saymazsak-Malum öğrencilik :D ). Size böyle bi anımla merhaba demek istedim.
    Merak da etmiyor değilim benden başka böyle bir olayla karşılaşan şanssız arkadaşlar var mıdır acaba ?
    Aramiza hos geldin dostum,tekerin duz bassin.Benim basima bu olay bi kere geldi.Oda motor cok soguktu isitmadan yola cikmistim,isiklarda durup bostayken gaz verdigimde stop etti.Motoru isitmak onemli,ben ilk cizgi yanmadan yola cikmiyorum.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hoşgeldin hocam,daha öyle bir sorunla karşılaşmadım,senin yaşadığında şansızlık zaten.
    bu arada bugün 1000 bakımına girdim (adana sucular honda) atölye kapalı kısımda ve o kısıma müşterileri almıyorlar camdan izliyorsun anca.bilgisayar başında duran arkadaş,beni sadece para alırken muhattaba aldı.zincirimde ki sorunu artık içeri kafamı uzatıp ustaya bağırarak ulaştırdım.ustada ilgili bir tavırla hallediyorum dedi fakat şuan daha çok ses çıkarıyor.castrol yağ kullanıldı.motoru çocuk çırak köpürttü sonra tazikli su ile yıkadı en son pis bir bezle kuruladı şuan motorun heryerinde bez izi var.sağolasın.böyle giderse sanırım garantiden çekeceğim ve kendi ustama götüreceğim.

Motosikleti
    patriotf h.g motorunu güle güle kullan seninki tamamen şanssızlık olmuş ona benzer sorunlar kardeşimin 2006 da aldığı 0 km ybr 125 te ve 2011 de aldığı 0 km ybr 125 esd de başımıza gelmişti ikiside elektrik kesmişti montajdan kaynaklanan hatalar yüzünden. hatta buna benzer sorunlar hondada başımıza gelir diye korktuk çünkü bana en yakın servis 100 km, ama cbr da başımıza gelmedi

mstfkrfk çok sinir oluyorum böyle durumlara ya ortalıkta bir sürü beceriksiz iş yaparsa böyle olur tabi. hatta yıkamacıyım diye geçinen bir çok yer bile bu şekilde yıkıyo ben evde 10 kat daha iyi yıkıyorum bu yüzden kimseye asla yıkatmam motorumu. özellikle yıkadıktan sonra bezle silerken motoru çok bastırarak silebiliyolar bu da boyada çok ince çiziklere neden oluyo zamanla bu çizikler biriktiğinde boya matlaşmış oluyo ( gece sokak lambasının altında duran bir arabanın ön kaputuna baktığımızda görünün dairesel çizikler )

Motosikleti
    arkadaşlar internetten ön cam için film siparişi geçtim.uyguladıktan sonra foto ekleyeceğim.film de biraz fazla 0,5*6 metre :D artan(yaklaşık 0,5*5) işime yaramayacak.isteyen olursa adanadan direkt verebilirim.yoksa kargoyla da yollarım,tabii karşı ödemeli.:D

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Sonunda bir manisalı geldi :D Hoş geldin öncelikle tanıyorumdur belki seni malum manisada cbr kullanıcısı çok yok :D Bende motor yok olduğu için psikolojik bir savaş veriyorum :D Motoru alayım bir inşallah gezeriz Manisa'ya geldiğinde :D İlginç sorun yaşamassın motoru alınca ilk bi ustaya kontrol ettireyim bari :D

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin hocam,daha öyle bir sorunla karşılaşmadım,senin yaşadığında şansızlık zaten.
    bu arada bugün 1000 bakımına girdim (adana sucular honda) atölye kapalı kısımda ve o kısıma müşterileri almıyorlar camdan izliyorsun anca.bilgisayar başında duran arkadaş,beni sadece para alırken muhattaba aldı.zincirimde ki sorunu artık içeri kafamı uzatıp ustaya bağırarak ulaştırdım.ustada ilgili bir tavırla hallediyorum dedi fakat şuan daha çok ses çıkarıyor.castrol yağ kullanıldı.motoru çocuk çırak köpürttü sonra tazikli su ile yıkadı en son pis bir bezle kuruladı şuan motorun heryerinde bez izi var.sağolasın.böyle giderse sanırım garantiden çekeceğim ve kendi ustama götüreceğim.
    yıllarca adana honda sucular servisini kullandım,sırf motoru satarken servis bakımlı demek için,bu senin yaşadıklarını defalarca yaşadım,sağlam motorumu bile bozduklarını haftalarca uğraşıp yapamadıklarını bilirim ( sadece yağ değişimine bırakmıştım ) motoru bozdular,sonuç olarak kendi motorumu kendim tamir ettim az çok anlarım, defalarca yaptıkları hatalardan dolayı uyarmama rağmen kasadaki uzun boylu zayıf ismini vermek istemediğim şahıs bana en sonunda ustamızı beyenmiyosan gelmezsin kardeşim deyince : istanbul honda müşteri hizmetlerine şikayet ettim.adana honda sucular tekrardan beni arayıp özür diledi motoru tekrardan götürmemi müşteri memnuniyeti için bir bakım daha yapcaklarını söylediler,motoru bırakıp ertesi gün aldım fakat yine sağlam olan düzelen motor 15 dakika sonra tekrar arızalandı (cbr125r) başka bir motorcuya gittim,depomdan 1 su bardağı su çıktı,istanbula şikayet ettim diye motorumu sabote ettiler... devamını anlatmiym bukadar yeter...
    bu olay 2 sene önce olmuştu o gün bugündür adana honda sucuların önünden bile geçmem
    Ama adanada size usta tavsiye edebilirim 2 senedir o ustaya motorumu götürürüm çok memnunum tavsiye ederim Cumali GEZEGEN , Tel : 0535-4660171
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    sarsılmaz herhalde benim sonum da öyle olacak.honda kendi teknik servislerini de kontrol etmek zorunda değil mi?gözlerimle şahit oldum o uzun boylu arkadaş ustayla konuşuyor bir motor tamire gelecekmiş fiyat çıkaracaklar.usta diyor 100 lira işçilik yaz kasada ki az değil mi? usta sonra iyi 150 yaz dedi en son gittiler işçiliğe 250 lira yazdılar.yani bu düpedüz dolandırıcılık.
    bu arada sen ninja yı sayıyor muydun?derbi 125 li arkadaşa bende gelmiştim ama sen miydin o?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sarsılmaz herhalde benim sonum da öyle olacak.honda kendi teknik servislerini de kontrol etmek zorunda değil mi?gözlerimle şahit oldum o uzun boylu arkadaş ustayla konuşuyor bir motor tamire gelecekmiş fiyat çıkaracaklar.usta diyor 100 lira işçilik yaz kasada ki az değil mi? usta sonra iyi 150 yaz dedi en son gittiler işçiliğe 250 lira yazdılar.yani bu düpedüz dolandırıcılık.
    bu arada sen ninja yı sayıyor muydun?derbi 125 li arkadaşa bende gelmiştim ama sen miydin o?
    evet bendim o ama senin arkadaş arıycam dedi aramadı.
    benim cbr 125 in debriyaj teli değişmesi gerekiyodu 3 sene önce 51 tl vermiştim ama 1 hafta sonra başka cbr si olan bir arkadaşım debriyaj telini camgözden 5 tl ye aldı ve taktırdı,çok kazık yedim çooookk ama akıllandım artık sucuların servisin önünden geçmiyorum
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler