Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turuncuya yakın kırmızı zaten,acayip bi renk,bu arada zenonların iyimiş kaça aldın,bi de arka lastiği büyüteçem ne tavsiye edersin,malum 2007 üretim motor,lastikler bayatladı,aslında ikiside değişcek ama,şimdilik 1 tanesi
    Senin için gözüm kapalı Tercih ettiğim marka var. Michelin pilot power one al 120 lik arka lastik www.buzmotor.com çok süper bir lastik.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin için gözüm kapalı tercih ettiğim marka var. Michelin pilot power one al 120 lik arka lastik www.buzmotor.com çok süper bir lastik.
    hmmm baktım fiyatı normal,orijinalden daha kalın olmalı,olmazsa arka tekeri öne alırım,arkaya senin ddiğini takarım

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmm baktım fiyatı normal,orijinalden daha kalın olmalı,olmazsa arka tekeri öne alırım,arkaya senin ddiğini takarım
    Mantıklı geliomu sana öne büyük lastik :S orjinalinden tabiqi daha büyük ve geniş olucak sonuçta 120 lik. 110 luk değil. ve ön tekerin orjinal boyutunu sakın ama sakın bozma. ön tekerinin normal ölçülerinden fazla olması direksiyon hakimiyetini zorlaştırır ve ani manevralarda problem yaşarsın. + sürattten düşürür. bilgilerine arz ederim ;)
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Mantıklı geliomu sana öne büyük lastik :S orjinalinden tabiqi daha büyük ve geniş olucak sonuçta 120 lik. 110 luk değil. ve ön tekerin orjinal boyutunu sakın ama sakın bozma. ön tekerinin normal ölçülerinden fazla olması direksiyon hakimiyetini zorlaştırır ve ani manevralarda problem yaşarsın. + sürattten düşürür. bilgilerine arz ederim ;)
    ÖN TEKER KALSIN O ZAMAN,ARKA TEKERİN İCABINA BAKACAZ ARTIK,BENİM ARKA TEKER 100 LÜK ÇIKTI,BAYA FARKEDER ARTIK

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    beyler pazar akşamı arkadasımın başka bi işi çıkması üzerine onun yerine kuryelik yapmamı istedi bende kıramadım şehir içinde 3 kere virajda motorum rakadan kayma yaptı zemın gayet temizde ve ıslaklıkta yok bi seferinde de frene bastım adete fren yokmuş gibi yola devam etti...pirelli mt 75 ( 100 ) var bana ne tavsiye edersiniz bu lastıklerle kışın işişm baya zor anlaşılan

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler pazar akşamı arkadasımın başka bi işi çıkması üzerine onun yerine kuryelik yapmamı istedi bende kıramadım şehir içinde 3 kere virajda motorum rakadan kayma yaptı zemın gayet temizde ve ıslaklıkta yok bi seferinde de frene bastım adete fren yokmuş gibi yola devam etti...pirelli mt 75 ( 100 ) var bana ne tavsiye edersiniz bu lastıklerle kışın işişm baya zor anlaşılan
    Yukarda yazılanları hiç okumuyormusun ?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bende pirelli mt75 kullanıyorum ve gayet memnunum tavsiye de ederim
    ayrıca bugün kendi arabamı almış bulunuyorum babam sağolsun bana hep destek oluyor onu çok seviyorumdarısı sizlerin başına arkadaşlar...ama motorumun yeri benim için her zaman ayrıdır
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    araban hayırlı olsun bende doblo var fiestam vardı sattım arabayla takılmıom pek ne varsa dört tekerlekte var :D bu arada bu lastıkler 4 tane araba lastiğinden daha pahalı :S

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    ön tekerin sürat ile alakası yok

ön tekeri 90/90 takman faydana olur ancak bu ebatı gecmemenı tavsiye ederim.

daha gecen hafta baktım michelin takımı 370e falan geldi söküp takması ile cok geldi şahsen
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön tekerin sürat ile alakası yok

ön tekeri 90/90 takman faydana olur ancak bu ebatı gecmemenı tavsiye ederim.

daha gecen hafta baktım michelin takımı 370e falan geldi söküp takması ile cok geldi şahsen
    taktırdın mı peki michelinleri

Motosikleti
    yok ya Hala Diablo SUpercorsa takılyıoruz

bu ahfta içinde taktırcam da biras daha uyguna bulabilrsem peder bey ve kız arkadaşım nasıl olsa deiştircen motoru diyorda.

Yok yani artık viraja yatıyramıyorum motoru ön teker 23 binde hala ilk lastik

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya Hala Diablo SUpercorsa takılyıoruz

bu ahfta içinde taktırcam da biras daha uyguna bulabilrsem peder bey ve kız arkadaşım nasıl olsa deiştircen motoru diyorda.

Yok yani artık viraja yatıyramıyorum motoru ön teker 23 binde hala ilk lastik
    değiştirirsen supercorsa yı bana gönder yedeğe alayım. 50 lira nakit gönderirirm aklında olsun kargoyu da ben öderim

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşlar ne yapsam ne etsem 100 ü geçemiyorum yaa?? motorum 2500 km ye geldi hala tık yok 125 130 lar yok

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne yapsam ne etsem 100 ü geçemiyorum yaa?? motorum 2500 km ye geldi hala tık yok 125 130 lar yok
    kaç kiloydun. üstüne eğiliyor musun motorun iyice.

Motosikleti
    ya abi herşeyi yapıyorum ya yok yok yok 87 kiloyum en son geldiğim hız 110 zor zor bağırttıra bağırtıra eğilmeyle filan sanmıyorum yaa bakıma sokucam ne diyim ustaya karbüratör tem. yaptırsam nasıl olur

ya abi herşeyi yapıyorum ya yok yok yok 87 kiloyum en son geldiğim hız 110 zor zor bağırttıra bağırtıra eğilmeyle filan sanmıyorum yaa bakıma sokucam ne diyim ustaya karbüratör tem. yaptırsam nasıl olur
    valla abicim eğilmezsen zaten 87kiloyla yapacağı az çok o 110 bilemedin 120.

eğilip kafanı ön cama koymazsan çok birşey bekleme.

eğilmeden 130 gören çok azdır

lastiklerin havasını biraz daha vurup dene

Motosikleti
    okk öyle yapıcam biraz daha şişircem şuan fabrikasyon ayarı havaları var motorda 220 psi 230 öle bişidi 200 se 210 vursam nasıl olur 10 değer daha mı attrım 100 se 110 gibi??

bugün kornam geldi taka yım dedim korna bi çıktı kutudan 18 cm yuh dedim. alırken 8 cm yazıyordu uzunluğuna. bakıyorum deniyorum sığmıyor . neyse en son hava filtresinin yerine taktım. küçük hava filtremin yanına güzel sığdı. bu arada kablo almak için yedek parçacıya gittim. bi de baktım benim kornadan varmış adamda. ne kadar dedim sana 45 olur dedi bosch markasına . ben çin malını 26 liraya almıştım. adamın 45 dediği internette 85 lira. düşündüm fazla korna göz çıkarmaz deyip onuda aldım . yedekte duruyor

sesine gelince. biraz ince . dadat korna dedikleri salyangoz segerler kadar çıkıyor fakat onlardan biraz ince. üzerinde kompresörü var. röleyle sesi daha çok çıkıyor. çift salyangoz segerle aynı ses te . bir de çift otomobil kornalarından az daha güçlü.

bosch ta made in italy yazıyor. diğeri çin malı fakat 2sinin ses şiddeti aynı. fakat çin malı her an bozulabilir. internetten aldığım için bozuldukça garantiden değiştirmeyi planlıyorum.

foto makinemin kartı yok şu an ama isteyen olursa 1-2 hafta içinde motoya montajını çekip koyarım buraya

http://www.hepsiburada.com/bosch-mar...0109001#tablnk

http://www.hepsiburada.com/f1-ferrar...ctid=otm311110

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:33 ----------

okk öyle yapıcam biraz daha şişircem şuan fabrikasyon ayarı havaları var motorda 220 psi 230 öle bişidi 200 se 210 vursam nasıl olur 10 değer daha mı attrım 100 se 110 gibi??
    sadece bi denemelik. lastiklere biraz havayı vur. yani bindiğinde lastik baya dik dursun. yere yapışmasın heryeri. hatta bir kaç kere dene fakat öyle çok havayla viraj alma veya frenlere asılma. hız denemesini yap geri indir eski haline

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    motoru düzgün açamadın mı neden çıkmıyo ki yatmadan 140 145 görüyorum ben 20000 km de motor amaaaaa ben 60 kiloyum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

naaaptım sen yegen yaw... ağlatmış cbr ı http://www.youtube.com/watch?v=QeoOWhHOwCI&NR=1

Motosikleti
    osmaniyeli supercorsa nın resmni çekip sana yollarım onaylarsan hallederiz aramızda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler