Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Yamaha xt660x ve xt660r

XT660R

Satış fiyatı : 13.795,00 YTL kampanya fiyatı: 11.848,00 YTL

XT660X

Satış fiyatı : 14.429,00 YTL Kampanya fiyatı : : 12.393,00 YTL

Daha fazla bilgi için bkz.

http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...un.php?k_id=10

Benim malum durumdan sonra yere düşürüp kaldırıp tekrar binebileceğim sağlam bir motorum olsun istedim.

Bunlardan birisini almam gibi bir ihtimal doğdu. Kullanım olarak %90 uzun yol (buralarda çokça yol çalışması var) %10 harduroluk yapma niyetindeyim.

Ama bu motorlar bana endurodan ziyade cross motorları andırıyor. Siz nedersiniz aranızda bu motorlardan birisini kullanmış veya arkadaşı kullanan varsa aşağıdaki konularda beni aydınlatabilir misiniz?

1- Neden birisinde racing motor tekeri var avantajı nedir ?
    2- Hangisi uzun yolda daha başarılıdır?
    3- bu motorlar tek silindirli 660 cc titreşim durumu nedir?
    4- Yakıt durumu ?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    1) çünkü racing tekerei dediğin teker asfalt tekeridir, yüzeye daha iyi tutunma sağlar dişleri yoktur. asfalt kullnanım istiyorsan bu motoru tercih etmelisin.
    2)bakınız 1
    3)teksilindir olan bütün aletlerde bmw dahil titreşim var. bunu engellemek çok zor ancak cift silindir yada açılı olursa azaltılabilir.ancak öyle çok büyük bir titreşim olacağını zannetmem. bence denemeden alma. en azından çalışırken üzerine otur. çunku bu motorlar asfalt lastikli bile olsa uzun yolda çokda rahat değller gerek oturuş yeri olsun gerek titreşim olsun. uzun yol be tali yol kullanımı içinde bmw f650gs ve honda transalp daha uygun bence sen bunlara da bir bak derimm
    4) net olarak bilemiyorum fikrimi sorarsan 5 litre civarında yakarlar.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlam bir motor ..fiyata bakıyorum ben hala transalp diyorum ...ama çok iyi bir motor buda
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Sağlam bir motor ..fiyata bakıyorum ben hala transalp diyorum ...ama çok iyi bir motor buda
    Barış Abi haklı diyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Bundan iki tane buldum ikiside 2005 model ve 10000 ytl (daha pazarlık yapmadık)

X olanı 4000 kmde

R olanı 1000 kmde

(Benim içinde transalp in yeri başka ama fazladan 4 milyar ve daha yüksek yakıt tüketimi, benim için sorun )

Yabancı sitelerde okuduğum yazılardan edindiğim fikirlere göre bu motorlar uzun yoldan ziyade kısa süreli keyif kullanımları için satın alınıyor.

Siz hangisini tavsiye edersiniz ?

Not: Başlığa hangi moderatörümüz el attıysa teşekkürler (BBRR mi acep ).

Konu BBRR tarafından (Bugün Saat 11:59 AM ) de değiştirilmiştir..

valla nerde binecen ben pek toprak sevmem bana düz yol motoru lazım diyosan
    660 X yok ben her yere girer çıkarım sıkıntıya gelemem diyosan 660 R

bence şöle iyi bi pazarlıkla 1000 kmde olanı 9000 e düşürürsün ...düşersede atla al ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Konu BBRR tarafından (Bugün Saat 11:59 AM ) de değiştirilmiştir..

Şu an için "R" önde gibi 9000 ytl ye denk düşürebilirsem sanırım yeni motorum bu olacak.

Peki bu makinaya eklencek aksesuarlar için bilgi sahibi olan?

arkaya topcase olabilir ...motor koruma demiri de iyi olur fazlada abartmaya gerek yok

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    yaa bizde ilk mesajı atarken aynı şeyleri söyledik ama bizi gören yok yaaa,kıskandım şimdi moderötörmü olsam ne yapmsam

akira noldu senin motor kazadan sonra? bittimi hyosung maceran yahu. biz daha alamadık alacaz inş. ancak sen böle dedikten sonra nediyorsun tavsiye etmiyormusu hyosung'u.. akiracım cevabını merak ediyorum
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    akira noldu senin motor kazadan sonra? bittimi hyosung maceran yahu. biz daha alamadık alacaz inş. ancak sen böle dedikten sonra nediyorsun tavsiye etmiyormusu hyosung'u.. akiracım cevabını merak ediyorum
    Yok ben hiç devirmem, dersen tavsiye ederim. Parasının hakkını veren bir motor.

Eğer arada kafam atar vururum motoru yere dersen hiç tavsiye etmem sadece granaj 1 milyardan pahalı,

Yaw bu motru kullanan kimse yok mu bu forumda

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kırmızı renkli kros tipli enduro tekerli motordan bahsediyorsan uzun yolda yorucu olur tahminim
    ne amaçla yapıldığı tamamen kestirilemeyen değişik bir motor.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    yaf al bir tane suzuki DR 800 keyfini çıkar böööle maynak bir makina yoooooook
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Benim arkadaşım kulanıyor.120 130 dan sonra titreşim bayağı! artıyormuş,beyefendileri öyle dedi.Ayrıca x bence alınacak motor değil;arazi amaçlı olmadıktan sonra enduro nun ne anlamı var?Eski motorunun da oturuş pozisyonunun rahatlığını düşünecek olursak bence poponun konforundan fedakarlık etmeye değecek bir makine olmalı

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Akiracığım;
    Bu motosikletlerden birini alırsan. Ki almaya iyi niyetlenmişsin. Sadece motor değil değil tarz da değiştirmiş olacaksın. Gerçi Samsun da dağ tepe çok ama yine de hyosung da aldığın zevki alamazsın. Nacizane fikrim, 10000 ytl civarında 2. el bir transalp yada vstorm daha güzel olur.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Akira, kendi çapında bir rekora doğru ilerliyorsun !

Bu sitedeki bazı arkadaşlar da dahil olmak üzere, 1-2 ayda 3 motor değiştiren gördüm.

Ancak 1 ay içinde 3 farklı tip motor ( tarz) değiştiren, gördüğüm ilk sen olacaksın.

Bilmeyenler için hatırlatalım : 1) Cruiser 2) Race (aman "boy" duymasın, o alete race dediğimi ) 3) Enduro

Neyse; her ne alırsan al, umarım bir daha üzülmez ve kazasız belasız binersin.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bunlar endurodan çok cross a benziyor. bence sen bunları boşver güzel bir enduro çek altına

Honda transalp

Honda Varadero

Yamaha FZ6 Fazer

Suzuki V-Storm

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sağolun arkadaşlar. Sanırım yine son kararı bu makinanın üzerine otorduktan sonra vereceğim.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Akira, kendi çapında bir rekora doğru ilerliyorsun !

Bu sitedeki bazı arkadaşlar da dahil olmak üzere, 1-2 ayda 3 motor değiştiren gördüm.

Ancak 1 ay içinde 3 farklı tip motor ( tarz) değiştiren, gördüğüm ilk sen olacaksın.

Bilmeyenler için hatırlatalım : 1) Cruiser 2) Race (aman "boy" duymasın, o alete race dediğimi ) 3) Enduro

Neyse; her ne alırsan al, umarım bir daha üzülmez ve kazasız belasız binersin.
    Sağolun hocam. Aslında hyosungu alalı 1 aydan biraz fazla oluyordu. Tarz değiştirme meselesine gelince 2. elde temiz motor bulma konusunda Samsun İstanbul'a nazaran haliyle daha fakir.

Regali zaten motosiklete başlangıç amaçlı almıştım. Hoşlanmazsam bile fazla zarar etmeden satarım diye.

Sonra Hyosung geldi. O birazda ucuza geldiği ve uzun yolda atak olduğu için tercih sebebim olmuştu. Ama açıkçası asfalt tarafından fazlasıyla sınırlandırılması ve seyahat ettiğim güzergahta yolun bozuk olması nedeniyle beni fazlaca yoruyordu. Tabi o elim kaza olmasaydı, 1-2 yıl üzerinden inmezdim o motosikletin.

Bu motorsa, önümde fazla tercih olmadığı, taksitle alabilecek olmam, sağlam olması, asfalta fazlaca bağlı kalmak zorunda olmaması, arada bir doğayla kucaklaşma imkanı vermesi gibi sebeplerden dolayı şu anki tercihimi oluşturmakta. (4000 ytl fiyat farkı olmasa tabiki transalpi tek geçerim)

Tabi dananın kuyruğu, pazar günü kopacak, Bizim malum komşu, motoru aldığımız yer (aynı zamanda servis ve ikinci el xt660 ın bulunduğu yer) ve ben oturup canımızı en az yakacak formülü bulmaya çalışacağız.

Kısmet. !!! bakarsınız pazartesi günü, bir fazer, transalp, dragstar başlığıda açabilirim

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Sağolun hocam. Aslında hyosungu alalı 1 aydan biraz fazla oluyordu.
    Valla ben senin yalancınım Konu ile ilgili başlığı 24 Nisan da açmıştın.
    Farketmişsindir belki, önemsiz bir detay da olsa sağlam bilgiler olmadan yazmam
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12594

Şaka bir yana, oradaki yazıda da söylemişsin zaten race tercih etmediğini ( aman boy duymasın ) Gerçi hep söylerim, başlangıç için en az uygun olan 2 motor tipi varsa biri cruiser diğeri sport diye...
    Sen bunlarla başlayıp, şimdi kendine ve ihtiyaçlarına uygun tarzı yakalıyorsun galiba. Tekrar hayırlı olmasını dilerim.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Hımm.

Haklısınız. yazmadan önce bende kendi başlığıma bakmıştım, ama nedense 4 nisan diye aklımda kalmış .Bu duruma göre Hyo yu 20 gün kadar kullanabilmişim. Yazık...

Evet arkadaşlar. xt660 hakkında birşeyler bilen başkaları yok mu?

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Evet arkadaşlar. xt660 hakkında birşeyler bilen başkaları yok mu?
    Pek doyurucu olmayacak ama, biraz ışık tutsun diye yazayım.

Bir Alman dergisi XT 660 ile BMW F 650 kıyaslaması yapmıştı. Okumadan önce, "Bu Almanlar şimdi Yamahayı yerin dibine sokar" demiştim. Ancak çok yönlü yapılan testte başabaş bir sonuç çıktı. Eee Almanlar bile kendi motorları ile aynı kefeye koyuyorsa vardır bir hikmeti...

Şahsi fikrim ise; bir enduro olmasına rağmen, biraz fazla cross tipli bir görüntüsü olması...

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler