Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1: full ne benzinlik markası mı? shell ve opet harici ezelden bulaşmam. özellikle shell konusunda birisinin anlattığı beni şok etmişti. şahit olmuş. adamlar panelvanla gelmişler habersiz. ayrı da değil müşteriye verirken yarıdan numune almış ölçmüşler. benzini shellden aklı kelden alacan
    2: fan meselesine ben hiç dikkat etmedim bi ara bakayım. madem şüpheleniyosun sigortasına fişine bi baktır. ama açmıyosa da iyi bişey. o kadar ısınmıyo demektir. transalp fakir motoru zaten japonyada pizzacılar kullanıyomuş
    3: istop tps meselesi. bikaç bişey okumuştum. motorun kaç model? benim 2005. ilk hafta 3-4 kere istop etti ışıklarda. bi daha yapmaz oldu. sevdi galiba beni bildiğim 2005-6 larda var o problem. parça değişiyomuş bişeyler. bi baktır parça değiş. tam yeşil yanarken oldu bikere kötü oluyo.
    4. 190 km 10 litre sehiriçiyse çok normal. ama 4.23den 10 litre nasıl 45 lira ediyo onu anlamadım küsüratları sevmiyon herhalde
    Burda mehmetçik opet var ordan alıyorumda.
    Full diye bir benzınlık var istanbulda %7 indirimliymiş.
    Benzinim azdı yakın onu gorunce alıyım barı dedim.Motorda direk vibrasyonu arttırıyo bide gitmiyo şimdi sonra opetten fulledimde duzeldı.
    Fanı kontrol ettiririm gene bi zaten sogutma suyunu felanda değiştirttim yaz başı gerek olmuyomuş ama temiz olsun
    tps 04lerde varmış saşe numaralarıda vardı nettede Kardeşler motorda bı makina var bu tps ayarını felan yapıyor arkadaşın 660'ına yaptırdık %4 bozukluk varmış onun yarını yaptırdı sanırım bende bı baktırcam ona.
    Yada rolenti düşük olancada yapıyormuş benim rolenti şuan 1200cıvarı çalışıo.
    tps 350lira mı neymiş.
    10.6 litre almıştım ben 10 yazmışım direk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evet Full'diye bir benzinlik var ve belirli gunlerde %10-%15 indirm yapıyor standart olarakta %7 indirimleri var bende denemek için bi fulledm ordan motorda vibrasyon ve çekiş düştü.
    TPS'yide 04'lerde varmış nette şase numaraları vardı.Rolentim 1200rpmlerdeydi.onu 1400-1500rpm'e ayarladım şuan super oldu.
    10.6 litreydide 10 yazdım direk

Hiç enjeksiyon temizleyici ilaçlardan kullandınız mı acaba?motorlar için bir zararı oluyor mu böyle kimyasalların acaba ?

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    palavra o maddeler bulaşma. sıkıştırma oranı bilmem kaçın altındaki motorlarda hiç bi işe de yaramıyor. alma
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

o halde gerek yok ;)

Motosikleti
    660 tenere
    fan açmama işine gelince pazar günü 250-300 km kadar bi gezi yaptım. yol çalışması mıcır şu bu yüzde 90 2.vites tır tır gittiğim yerler de oldu. fan açmadı hiç. benzinlikte verdiğim para olmasa benzin değil buz yakıyor diyecem. ısınmıyo mu bu motor yoksa bunda mı tuhaflık var?

Bende öğlen vakti İstanbul trafiğinde dur-kalk yarım saatden fazla gittim aralardan ufak hızlarla ilerledim felan durup bakıyorum fan acıcak mıı diye yok acmıyo
    Ama motor bölümü cok iyi hava alıyo biraz ısınıp hızlanınca o sıcak havanın bacaklarıma vurduğunu hissediyorumda.

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içinde dur kalktan dolayı iki kere fan açmıştı,onun haricinde açmadı,nede olsa üzerinde italyan motoru Minarelli var,tek silindirde uzmandır..
    altı''AT''mış

ya bu yamahada Motoru minarelliden almış Radyatörü ktm'den almış

Ortaya fena bişey çıkartmış

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu başlığı her okuyusum'da dellenip iş cıkısı yamaha bayisine uğrayasım geliyor...

benim sorum , kullanıcı arkadaslara sudur...

ben şişman tabir edilen , ama benim gozumde iri olduğum bi modelim...e artcı da var , allahtan o minik, ama uzun yolda sele rahatlığı nasıldır 3 canta + artcılı surus çile mi olur yoksa keyif mi...

selesi sürücü için rahatta artçı için pek öyle olmuyo.Sele aşagıya doğru eğimli hep kayıyo sonra senide yormaya başlıyo.
    Selede ufak oynamalarla onu hallediyorlar.
    bide turing cam oldu mu uzun yolda miss gibi olur.

işte o artcı kısmı dusunduruyo beni...

ama son zamanlarda ciddi olarak yöneldiğim bi model..bakalım ne olur artık...

Motosikleti
    660 tenere
    bak bak bak. motor minarelli radyatör ktm. bunları bilmiyordum. xt125 vardı onun motor brezilya montaj italyan onu biliyordum da bunu bilmiyordum. güp güp vuruyor valla balyoz gibi. iyi motor yapmışlar. fan açmama işi herkesde var demekki. rahatladım. arıza var sanıyodum. artçının rahatı büyük turingler hariç hep problem. o yüzden çok kafaya takacak bişey değil bence. ve bariz rahatsız edici bi durum da yok. öne kaymasın dersen maxi scooterların seleler gibi ortaya ufak bişey diktirebilir ve arka seleyi ufak bi traş düzletebilirsin. 2.el akrapovic arayışındayım. yakıtı biraz arttırıyormuş ama o sese feda olsun. k n hava filtresi de alıp o işi de kökten çözmek istiyorum. yıka yıka kullan eskimez. k n hava filtresi de sesi değiştiriyor biraz

radyatörü ktm görünce bende çok şaşırdım bu minarelli'nin scooter motorları felanda var başka firmalara yaptığı.
    Bende uzun zamandır egzoz arıyorumda çok para ya biri vardı akra satan orjınallerı verip üstüne 1000Lira istiyordu.
    Sıfırıda 850eur ama görüntü ve ses mükemmel,bende Dna hava filtresi var bide koltugun altındaki snorkeri iptal edince ses acayıp değiiyor.
    hele alt devirlerde gurt gurt ediyo

tiger uygulanmışını gördum kusadası festivalin'de...

hmmff diyorum... sarılıp ağlayasım geldi...

Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tiger uygulanmışını gördum kusadası festivalin'de...

hmmff diyorum... sarılıp ağlayasım geldi...
    tiger'ede baktım Serkan beyle epeyi sohbet ettik Akra,Leo'dan daha fazla ses alırız demişti yurtdışında DB sınırı var bizde yok istedigim seste yaparız demişti.
    Full Karbon 2 tup +araborusu 1400lira demişti.
    arkadaşımda IXIL'li var gökgürültüsü mubarek gazı bırakınca arkada savaş cıktı zannediyorsun bam gum sesLer
    ve motor daha atak oluyo orjınaller cok boguyo motoru ona binince direk hıssediyorum gazda farkı.

valla marka tercihine yön vermek istemem ama dediğim gibi ben tiger standında gordum,duydum,hayallere daldım, duygulandım...

he uzun yolda bi sure sonra yorabilir mi acaba diye de dusunuyorum bir de polis faktoru var , burda gruptan bi arkadsın fazer'ına musallat olmuslardı o da cıkarmak zorunda kalmıstı...ki kükrek diyordum ben o motora :D sonra kedi oldu...

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet scooter motoru'da üretiyor minarelli,
    http://www.minarelli.com/prodotti.html
    Oyüzden çok sağlam ve sıkı, Aynı italyan hatunları gibi
    altı''AT''mış

Ben bi 15-20 km IXIL'lıyı kullandım hafif bi başagrısı yaptı
    Polislerin yanından geçercen alt devir sabit gazla problem olmaz gazı cekınce yada kapatınca ses cıkartıyo

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Alıntı EnDuRoCu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet scooter motoru'da üretiyor minarelli,
    http://www.minarelli.com/prodotti.html
    Oyüzden çok sağlam ve sıkı, Aynı italyan hatunları gibi
    Benzetme çok güzel

Motosikleti
    660 tenere
    orjinal eksoza kendimiz mudahele edip ucuza kapanmaz mı bu iş? ne yapmalı ki

bir adet matkapla delik acılabilir

yayları da kesesn cama da siyah film yan grenaja'da beni hayat değil mevzular yordu yazarsın..

yok bu olmadı du

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler