Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Akşama görüşürüz Muzaffer abey... Bi daha düşün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Cmts ekuri ariyorum.gunluk refakat icin.destinasyon farketmez ))

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Arkadaşlar,
    motorumu aldğımdan beri ilk kez benzin koydum bugün. Buraya sorma fırsatım olmadığı için kafama göre 97 oktan aldım. İyi mi etmişim kötü mü etmişim sizce? Ne tavsiye edersiniz

maximus_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Balcalı Motors. :))
    ben kurşunsuz 95 kullanıyorum ama 97 kullansanda birşey olmaz sanırım

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Bende 95 kullanıyorum.

97 kullansan da bende bir şey olacağını sanmıyorum birde 97 oktan benzinin oktanı ne kadar doğr orasıda tartışılır zaten.

Abdullah,VFR'yi alman ile yollara düşmen bir olmuş.
    maximus_01 bunu beğendi.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar...

Uploaded with ImageShack.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cmts ekuri ariyorum.gunluk refakat icin.destinasyon farketmez ))
    Ben ekürin olabilir miyim? Aslında pazar binseydik de akşama da maçı seyrederdik beraber ne dersiniz?

Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    motorumu aldğımdan beri ilk kez benzin koydum bugün. Buraya sorma fırsatım olmadığı için kafama göre 97 oktan aldım. İyi mi etmişim kötü mü etmişim sizce? Ne tavsiye edersiniz
    Ben sürekli 95 oktan koyuyorum. Ali Ustaya sorduğumda 95 kullan demişti. Forumda bu oktan konusu ile ilgili ayrıntılı bir başlık okumuştum bir zamanlar...
    akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 95 kullanıyorum.

97 kullansan da bende bir şey olacağını sanmıyorum birde 97 oktan benzinin oktanı ne kadar doğr orasıda tartışılır zaten.

Abdullah,VFR'yi alman ile yollara düşmen bir olmuş.

Aynen Emre o benim tek gerçeğim hayatım herşeyim yağmur yağdığında bile üzerindeyim çok romantik anlar geçiriyoruz beraber gittikçe dahada bağlanıyorum

Nasip olursa birgün beraber çıkarırız asfaltın tadını
    akira2012 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Pazar günü aslıda daha da iyi olabilir yalnız bzim işlerin durumuna göre iki kişi gelebiliriz geçenhafta Ozan ile riva olsaydı gelmeye niyetlendik.

Gerçi daha Ozan ile de konuşmadım ama rota olarak aklınızda bir yer var mı?

NOT:Maverick, ilk önce hava durumuna bakmanı tavsiye ederim. Sonra yok çaktı şimşek yağdı yağmur olmasın. (Tamamen espiri için söylüyorum netice de bu motosiklet şakası olmaz)

Abdullah,hay ağzın ile bin yaşa emi. Bende eşime böyle anlatıyrum ama tek ben değilmişim demek ki. Zaten benim eşim herkesten ve herşeyden daha çok VFR'yi kıskanıyor. Bu motor ile yol yapmak ayr bir zevk yavvvv....
    wolrath, maximus_01 ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Emre ben maçı Maltepe sahilde izlemeyi düşünüyorum o yüzden saat 7'de oralarda olmak istiyorum. Her zamanki gibi kimseler gelmezse Riva yaparım 1-2 tur atar ardından da Maltepe'ye dönerim...
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Benim pek futbol ile alakam olmadığından maç pek dert değil de.

Hava almak açısından olabilir Riva yada başka bir rota fark etmez,biraz terapi çok iyi olur.

Erken dönmemiz de fayda var yoksa bizim evdekiler isyan bayraklarını çekebilirler onlara da vakit ayırmak gerekli.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Cmts acik gozukuo hava. 6 gun askeriede isim var. Disari hic cikamicam h.sonuna kadar.Sema ve janset bursada. Cmts aksama gelecekler eve. Bu yuzden cmts aksami ve pazarimi onlara ayirmak istiorm.yoksa zaten her hafta pazar bulusuorz.

pazar belki sadece mac icin 2 saat cikarim ayrica erginabim.

Motosikleti
    Pazar günü aslıda daha da iyi olabilir yalnız bzim işlerin durumuna göre iki kişi gelebiliriz geçenhafta Ozan ile riva olsaydı gelmeye niyetlendik.

Gerçi daha Ozan ile de konuşmadım ama rota olarak aklınızda bir yer var mı?

NOT:Maverick, ilk önce hava durumuna bakmanı tavsiye ederim. Sonra yok çaktı şimşek yağdı yağmur olmasın. (Tamamen espiri için söylüyorum netice de bu motosiklet şakası olmaz)

Abdullah,hay ağzın ile bin yaşa emi. Bende eşime böyle anlatıyrum ama tek ben değilmişim demek ki. Zaten benim eşim herkesten ve herşeyden daha çok VFR'yi kıskanıyor. Bu motor ile yol yapmak ayr bir zevk yavvvv....
    Hemde nasıl yaaa...Geçen pazar yaptığımız gezide bu motorla virajlara yatmaya doyamadım,virajı dönmüyor eline alıyor bırakmıyor resmen motor

Valla benimkilerde motor kadar bizimle ilgilenmiyorsun diyor o yüzden seni anlıyorum üstadım sabah kalkıpta motoru görünce huzur buluyorum resmen,yanına gidene kadar seyrediyorum tüm kıvrımlarını inceliyorum gözüm gibi bakıyorum ( biraz fetiş bir yorum olmuş ama neyse ))...üstüne bindimmi benden mutlusu yok...hayatımda çok motora bindim ama bunun gibi haz vermedi hiçbiri

Motosikleti
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cmts acik gozukuo hava. 6 gun askeriede isim var. Disari hic cikamicam h.sonuna kadar.Sema ve janset bursada. Cmts aksama gelecekler eve. Bu yuzden cmts aksami ve pazarimi onlara ayirmak istiorm.yoksa zaten her hafta pazar bulusuorz.

pazar belki sadece mac icin 2 saat cikarim ayrica erginabim.
    Tamamdır Barışçığım cumartesi çıkarız o zaman hatta madem seninkiler yok kahvaltıya gel bana sonra da motorları yıkar çıkarız... Pazar maç için konuşuruz cumartesi günü buluştuğumuzda...
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 A
    O zaman ben de bir daha ki sefere 95 alarak devam ederim.

VFR 800'ü yeni alacak arkadaşlara özellikle de cruiser'dan sport touring motora geçen arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı ilk deneyimlerimi yazayım;

Motosiklete hala (henüz 100 km oldu) alışmaya çalışıyorum. İnanılmaz güven verici bir fren sistemi ve ivmesi var. Dolayısıyla trafikte sürprizlerle başa çıkabilmek ve arabalardan sıyrılmak çok kolay. Bir tek aynalarla ilgili biraz sıkıntım var; tam arkamdaki vasıtayı kollarımdan dolayı göremiyorum. Hafif eğilerek bakmayı unutunca arkama dayanmış arabayı son anda farkettim bi kaç kez. Arkamdaki araba uzaktan gelirken görünmüyor. Sanırım bunun da iki sebebi var; 1. olarak hafif eğik yatış pozisyonu 2. olarak da benim omuzlar biraz geniş. Cruiser motordan sonra aynalar biraz daha çaba gerektiriyor.

Ankara / Çayyolunda gördüğüm kırmızı VFR'nin sahibi bizim forumda mı? ya da tanıyan var mı?

Motosikleti
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ben de bir daha ki sefere 95 alarak devam ederim.

VFR 800'ü yeni alacak arkadaşlara özellikle de cruiser'dan sport touring motora geçen arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı ilk deneyimlerimi yazayım;

Motosiklete hala (henüz 100 km oldu) alışmaya çalışıyorum. İnanılmaz güven verici bir fren sistemi ve ivmesi var. Dolayısıyla trafikte sürprizlerle başa çıkabilmek ve arabalardan sıyrılmak çok kolay. Bir tek aynalarla ilgili biraz sıkıntım var; tam arkamdaki vasıtayı kollarımdan dolayı göremiyorum. Hafif eğilerek bakmayı unutunca arkama dayanmış arabayı son anda farkettim bi kaç kez. Arkamdaki araba uzaktan gelirken görünmüyor. Sanırım bunun da iki sebebi var; 1. olarak hafif eğik yatış pozisyonu 2. olarak da benim omuzlar biraz geniş. Cruiser motordan sonra aynalar biraz daha çaba gerektiriyor.

Ankara / Çayyolunda gördüğüm kırmızı VFR'nin sahibi bizim forumda mı? ya da tanıyan var mı?
    Aynalar ile ilgili sıkıntınız aynalarınızı iyi ayarlamamanızdan kaynaklanıyor bence. Ben ayarlarken, aynaya baktığımda aynanın alt tarafında artçı tutma kollarının uç kısımlarını görmeye çalışırım. Omuzlarınız ne kadar geniş olursa olsun uygun ayarı bulduğunuzda arkanızın rahat göründüğünü fark edeceksiniz. Ayna ile ilgili alıştıktan sonra yaşayacağınız tek sıkıntı kör nokta olabilir onun da çözümü şerit değiştireceğiniz zaman başınız ile kontrol etmek ve/veya kör nokta aynası almaktır.
    T R O E ve maximus_01 bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Bende bazen kör nokta sıkıntısı yaşıyorum ama genel olarak aynalardan memnunum.

Noveblue ,daha çok zevkli sürüşlerin olacaktır emin ol özellikle frenlerine hayran kalacağından eminim.

Cumartesi,günü bana uymaz arkadaşlar malum çalışıyorum ve de çalışmamız da gerekli ama Pazar günü tekliflerine açığz.

Önümüzde ki sezon motosiklet adedini artırmayı düşündüğümüzden çalışmak şart.

Bu arada VFR'nin abisi, sitede çaktırmadan ekol olmuşsun sanırım CBF 1000 sayfasındakiler de senden özenmiş galiba ki hergüne başka resim falan.

Eeee onların VFR Ergin'i yok.

Bir lafımda Muzaffer abi'ye,yavvv abi bir karar versen hangi motosiklet daha fotojenik anlamadım?

Motosikleti

Pazar günü de çıkabilirim belki ben Emre. Çıkacak olursam ararım seni pazar günü...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F

Bir lafımda Muzaffer abi'ye,yavvv abi bir karar versen hangi motosiklet daha fotojenik anlamadım?
    Madem öyle kararını sen ver, hangisi daha fotojenik

wolrath, akira2012, T R O E ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    VFR 800 A
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalar ile ilgili sıkıntınız aynalarınızı iyi ayarlamamanızdan kaynaklanıyor bence. Ben ayarlarken, aynaya baktığımda aynanın alt tarafında artçı tutma kollarının uç kısımlarını görmeye çalışırım. Omuzlarınız ne kadar geniş olursa olsun uygun ayarı bulduğunuzda arkanızın rahat göründüğünü fark edeceksiniz. Ayna ile ilgili alıştıktan sonra yaşayacağınız tek sıkıntı kör nokta olabilir onun da çözümü şerit değiştireceğiniz zaman başınız ile kontrol etmek ve/veya kör nokta aynası almaktır.
    Önceki motorum için aldığım ama henüz takmadığım "riderscan" marka kör nokta aynam var takınca yorumları paylaşacağım.
    erginturhan, akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Valla Muzaffer abi bana sorarsan içlerinde en güzeli tabii ki VFR sonrasında CBF gelir.

Hayabusa ise bana sadece abartı geliyor tabii ki bu benim şahsi görüşümdür ve duyduğum kadarı ile virajları galiba pek iyi değilmiş.

Sana sormak istediğim bir konu var ki aslında bunu Eskişehir'de de sormuştum sana ama buradabiraz daha detaylı anlatmanı rica deceğim ki başlıkta ki arkadaşlar kususura bakmazlar ise CBF ile VFR arasında motor,tork,ses,yol tutuş ve diğer konularda ki fikrini her iki motoru da sürmüş birisi olarak anlatmanı rica edeceğim.

Bir kaç kelime ile olmaz ama baştan söyleyeyim. Sanırım bu konuda Murat'da görüşlerini belirtebilir. Benim en merak ettiğim şey ise ara hızlanmalar arasında ki farklar. Biri sıralı 4 diğeri V4(yazılması bile güzel) gerçi ben hep V motoru sevmişimdir.
    muzaffer1968 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler