Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Ben bilmem teklifi ben yaptım ,gerisini sen düşün. 174 km gidiş 174 geliş tahminim git gel 4-4.5 saat sürecek.Sabah erken çıkıcam öğlen döneceğim.Pazar yağış yok, karda kalkmış olacak çünkü önceki 2 günü hava yağmurlu ve 9-10 derece olacakmış.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Katılana gidene hayırlı olsun valla güzel bir gezi olurmuş ama dedigim gibi ben kendi adıma en azından gelemem :(
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Arazide kullanımı nasıl gt250'ler piknik yolları filan
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yolun durumuna bağlı olarak amortisör yumuşatman hatta lastiğin havasını indirmen hem lastiğin yarılmasını engeller hemde daha titreşimsiz motor kullanmanı sağlar..tabi sürekli bu yollardaysan enduro lastikte gerekebilir.

örnek;

tekfur34 bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazide kullanımı nasıl gt250'ler piknik yolları filan
    LAstiklerden kaynaklı biraz perf kaybı oluyor cayır cimende onun dışında bir sorun yok...

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolun durumuna bağlı olarak amortisör yumuşatman hatta lastiğin havasını indirmen hem lastiğin yarılmasını engeller hemde daha titreşimsiz motor kullanmanı sağlar..tabi sürekli bu yollardaysan enduro lastikte gerekebilir.

örnek;

http://img571.imageshack.us/img571/3676/imag0681m.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/2482/dscf2253t.jpg

çok harika bi yol. güzel bir gezi olduğuna eminim..

soru 1: amortisör yumuşatma nedir?
    soru 2: ilk resimde görülen beyaz st nin ön far grenajı çok yakışıklı olmuş, bu nedir? yoksa motor 250R ın naked hali mi?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Ciddi ciddi 0 gt250 düşünmeye başladık gelecek arızalardan ve motor naked yağmurda çamurda elektronik zarar görür diye korkuyorum ve ilk resimdeki gibi toprak yollara girecek. Sym düşündüm ama servisinin uzak olması korkuttu ve tek silindir aynı para.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı tekfur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok harika bi yol. güzel bir gezi olduğuna eminim..

soru 1: amortisör yumuşatma nedir?
    soru 2: ilk resimde görülen beyaz st nin ön far grenajı çok yakışıklı olmuş, bu nedir? yoksa motor 250R ın naked hali mi?

hocam,

arka amortisöler 5 kademelidir. sıfır alınan motorlar hatırlamıyorum ama 2. veya 3. kademe de gelir. kullanıcı bunu kendi konforuna ve kullanıma göre düşürebilir veya yükseltebilir. ön amortisörler için yapacak fazla birşey malesef yok. ancak ön amortisörün içindeki yağ 5 numara ve bu yağ türkiye yollarına göre bence hafif hele çukurlu yollardan geçer araziye girerseniz sonuna kadar amortisörü geçirir janta bile hasar vermesine neden olabilirsiniz. bunun yerine 7.5 numara yağ kullanırsanız amortisör performansınızı arttırabilirsiniz. 10 numara düşünen olabilir hiç tavsiye etmem sert kaçar . benim amortisörlerde 10 numara yağ var ve ön sol patlak içinde yağ bile yoktur ona rağmen sağ amortisör tek çalışmasına rağmen çukurlarda asla sonuna kadar girmez. burdan ne kadar sert olduğunu anlayabilirsiniz.

ayarın yapıldığı bölüm

çelik gibi eliniz yoksa kullanmanız gereken anahtar..

Ciddi ciddi 0 gt250 düşünmeye başladık gelecek arızalardan ve motor naked yağmurda çamurda elektronik zarar görür diye korkuyorum ve ilk resimdeki gibi toprak yollara girecek. Sym düşündüm ama servisinin uzak olması korkuttu ve tek silindir aynı para.

açıkçası hava şartlarından dolayı elektrik ve elektronik parçalara zarar geleceğini düşünmüyorum.ayak müşürü dışında, ona sürekli WD40 ile bakım yapmalısınız. zincirin attığı yağ ve yere yakın olduğunda gelecek çamur ve toz parçaları müşürü çabuk bozuyor onun dışında yapılacak en akıllıca şey açık bağlantı noktalarını sıcak silikon tabancasını kullanarak kapatabilirsiniz.
    tekfur34 bunu beğendi.
    Two Against the World

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Hocam ben 50 cc scooter kullanıyorum yavaş yavaş supersport veya naked kategorilerine geçmek yani vitesli motosiklet kullanmak istiyorum. Motor yazlıkta kalacak ve yazlık dediğim köy gibi bir yer biraz engebeli bir de balık tutma piknik filan derken hafif araziye giriyorum amortisör patlama gibi ihtimalleri düşünüyorum yedek parçada amortisörün 3000 TL olduğunu okuduğumda aklım gitti ama tutku cbr250r düşündüm şekil olarak yok yani etkilemedi SYM wolf 250'ye o kadar para verilmez ninja 250 için yok uymadı içime sinmedi anlamadım gt serisine kaldım.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Hocam ben 50 cc scooter kullanıyorum yavaş yavaş supersport veya naked kategorilerine geçmek yani vitesli motosiklet kullanmak istiyorum. Motor yazlıkta kalacak ve yazlık dediğim köy gibi bir yer biraz engebeli bir de balık tutma piknik filan derken hafif araziye giriyorum amortisör patlama gibi ihtimalleri düşünüyorum yedek parçada amortisörün 3000 TL olduğunu okuduğumda aklım gitti ama tutku cbr250r düşündüm şekil olarak yok yani etkilemedi SYM wolf 250'ye o kadar para verilmez ninja 250 için yok uymadı içime sinmedi anlamadım gt serisine kaldım.
    şimdi o 3000 TL dediğin ön amortisörler için geçerli, arka amortisörün fiyatı 450 TL civarı hatta bozulursa sana tavsiyem GT650 arka amortisörünü takman daha dayanıklı.hadi diyelim feci bir kaza yaptın önden darbeyi yedi motor o zaman da yurdışından yine GT650 (ayarlanabilir) ön amortisör takımını 1500 TL'ye getirtebilirsin. o gördüğün fiyatlar kuralkanın kazığıdır parça ihtiyacı çok nadiren olur olursa da yurt dışından tedarik edersin.
    Two Against the World

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    İşte yurtdışından parça getirme olayları internetten alışveriş bana zor geliyor gümrükte takılma olayları peki arazi için nasıl olur gt250 sıkıntı çıkarır mı?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    İşte yurtdışından parça getirme olayları internetten alışveriş bana zor geliyor gümrükte takılma olayları peki arazi için nasıl olur gt250 sıkıntı çıkarır mı?
    o fiyata gümrüğe bile takılsa yine kârdasın. arazide sorun çıkarır mı ? sürmesini bilene çıkarmaz.
    Two Against the World

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Hocam çok sağolun bütün ön yargılarımı giderdiniz insanın ilk vitesli motosikleti olacağı için en iyisini istiyor.Peki r serisi için ne düşünüyorsunuz.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    14 e kayalar satıyor 2010. Eğer 12 ye varsa söylemek yerini büyük ihtimalle alırım bi tane

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

Alıntı tekfur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gt250 mi aldığımda asıl niyetim sıfır gt650 almaktı. bu olay eylül-ekim aylarına denk geliyor. o zamanlar bayilerin ellerinde 2009-2010 model gt650 ler vardı. eskiden stoğa giren motorlar, yenileri gelmiyor artık die bi açıklama yapmışlardı. fiyat olarak da 12.000 tl ler civarıydı. kredi kartı kullanmadığım için alamamıştım. bence alıcı olarak bayileri bi ara derim.

dipnot: hala gözümde tütmektedir kendileri. hediye edecek olan varsa yardımcı olabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

iş yerim eminönü'de. motorum da ana cadde üzerinde duruyor. hergün 3-5 kişi (turistler de dahil) motorun orasına burasına yaslanıp, poz verip foto çekiyolar. geçen ay i.neliğine motorun önüne "yoğun ilgiden dolayı satılıktır" yazmıştım :D
    yani zenon abi, bizim motorlarla da hava atılabiliyor, rahat ol :D
    Alıntı yapacaktım

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen olursa tek motor gidip, 2 motor gelicez.Otobüse almıyorlarmış kara yolu mecburen.En özet hali bu.Masraflar benden Belki bir de yemek ısmarlarım Bu arada motor benim eski motorum.Hyo
    az önce ilanını buldum, adam hakikatten sattığı motoru geri alıyor hayırlısıysa olsun diyelim

ben gelirim ama yerler şuan itibariyle hala buzlu iken gelecek için bir şey söylemiyorum. beş gün sonrasının hava durumu tahminine bakarak da kesin bir karara varamıyorum. bu arada pazar pazar noter olayını nasıl halletmeyi düşünüyorsun, vekaletname hazırlattın da onu mu vereceksin? yoksa satış işlemlerini çoktan hallettiniz mi?

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce ilanını buldum, adam hakikatten sattığı motoru geri alıyor hayırlısıysa olsun diyelim

ben gelirim ama yerler şuan itibariyle hala buzlu iken gelecek için bir şey söylemiyorum. beş gün sonrasının hava durumu tahminine bakarak da kesin bir karara varamıyorum. bu arada pazar pazar noter olayını nasıl halletmeyi düşünüyorsun, vekaletname hazırlattın da onu mu vereceksin? yoksa satış işlemlerini çoktan hallettiniz mi?

Öncelikle vekaletname çıracak bende pazaretsi satışı burda yapacağım.Benden motoru alırkende ben vekalet vermiştim orda satış yapılmıştı.Havalara gelince hafta sonu havalar ısınıyor son bir iki gün yağmur yağacak pazar günü de yağış yok.Okadar yol tek çekilmez işin yoksa atla gel,satır köfte yer döneriz
    Bir gün mutlaka ...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Hocam çok sağolun bütün ön yargılarımı giderdiniz insanın ilk vitesli motosikleti olacağı için en iyisini istiyor.Peki r serisi için ne düşünüyorsunuz.
    senin tabirinle piknik yollarında r'ın alt grenajını sürtersin. bir de oturuş pozisyonu o kuşullar için rahat gelmeyecektir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle vekaletname çıracak bende pazaretsi satışı burda yapacağım.Benden motoru alırkende ben vekalet vermiştim orda satış yapılmıştı.Havalara gelince hafta sonu havalar ısınıyor son bir iki gün yağmur yağacak pazar günü de yağış yok.Okadar yol tek çekilmez işin yoksa atla gel,satır köfte yer döneriz
    şüpheli hareketler bunlar. maliye bakanlığı takibe almasın sizi. "ne oluyor orada? aynı aracı ha bire bir birleri arasında alıp satıyorlar" diye

yolculuk için tereddüdüm yağmur ve buz olayları. uzun yolu kaldıracak su geçirmezlikte kıyafet edinemedim henüz.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Pazar ola hayrola,hava düzgün olursa gelirsin.Hafta sonu görüşürüz.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Haraket saatlerinizi buluşma noktalarınızı bildirin benim cok cok düşük bir olasılık ama beli mi olur :D

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    sabit senin yol tecrüben var dostum sana danışayım önce.Benim montu biliyorsun deriden scorpion'un montu.Pantalondanda haberdarsın meşhur fermuarı hala kapalı duramayan olan bunların üstüne yağmurluk alıp giysem rüzgar işini çözmüş olurmuyuz yoksa seve seve gidip cumartesi günü kumaş mont mu almalıyım ? Cumartesi günü hareket saati belli olur,hava durumuna göre ayarlayacağım.Yüksek ihtimal pazar sabahı olur.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler