Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya düzenli çalışıyorsa sana sorun yaratmıyorsa kullanabilirsin ama benimki 1400devirde hafif gaz verdiğimde boğulma gibi bişey olup istop ediyo.
    Ve gaz teline ihtiyacım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beri yandan arka amortisörün patlak olduğunu düşünüyorum ki usta da aynı yorumda bulundu..
    Amortisörün patlaklığını gözle anlamak çok zor ancak en üst kademede olmasına rağmen feci şekilde yaylanmakta arkası..Viraj kabiliyetini olumsuz anlamda etkileyen faktör bu olmalı diye düşünüyorum..
    Patlaklığını kesinleştirirsem sipariş vermek gerekecek..

Cometlerin arka amortisorleri oldukca esnek patlak olma ihtimali cok az Baska birkaç comete inerek test edebilirsin. Benim comette oyleydı virajlarda fazla yatmamanı tavsiye ederim. Ama daga bayır ormana girebilir kaldırımlardan zıplayarak gidebilirsin. İridyum bujılerde performans farkı oluyor ayrıca ekonomık az da olsa yakıtta dusuyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    çok yakın bir arkadaşıma temiz güzel bir gt 250 arıyoruz 4000-5000TL arası bütçemiz var. bildiğiniz satılık motoru olan varsa pm atabilir, teşekkürler.

Motosikleti
    ST KANUNİ 250 COMET
    selam motorsiklet tutkunu arkadaşlar...gecen perşembe gününden itibaren sıfır km 2010 model siyah st kanuni 250 comet sahibiyim...şu aana kadar 50 km yol yapma imkanım oldu maalesef...fotolarından çok daha fazla çekici oldugunu söyleyebilirim...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı .!MrBLaCK.!. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam motorsiklet tutkunu arkadaşlar...gecen perşembe gününden itibaren sıfır km 2010 model siyah st kanuni 250 comet sahibiyim...şu aana kadar 50 km yol yapma imkanım oldu maalesef...fotolarından çok daha fazla çekici oldugunu söyleyebilirim...
    Güle güle kullanın kazasız belasız..
    Ben de fotolarından çooook daha fazla çekiciliği olduğuna katılıyorum

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Arkadaşlar Güngörenden kalkıp akşam trafiğinin ortasına girip kağıthaneye st kanuni ye gittim ve sonunda gt 250 comet ı iyice inceledim ve rahatladım,küçük kalırmı sorusunu aklımdan ebediyen sildim alıyorum kesınlıkle ama hyosung gt 250 yi ve malesef bir kaç ay beklicem
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Comet diyip geçmeyin Her yola gider O Yukle Yukleyebildigin kadar.

2 Yıl önce 2 Kişilik Erdeğe gidiş öncesi

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Arkadaşlar yan çanta takmayı deneyeniniz oldumu yan çanta takılıyormu ve güzel dururmu acaba
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    ST KANUNİ 250 COMET
    tşkler osbourne arkadaşım..darısı 250 cometi olamayanların başına..osbourne seni burdaa takip ediyorum.benim ve benim gibi 250 comet hakkında acemi olan arkadaşlara bir çok konuda faydalı oluyorsun...ve bütün 250 comet hakkında bilgilerini paylaşan bütün arkadaşlara senin vasıtanla tşk ederim...

Motosikleti
    Var
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet diyip geçmeyin Her yola gider O Yukle Yukleyebildigin kadar.

2 Yıl önce 2 Kişilik Erdeğe gidiş öncesi

Benim motorun yazın bürüneceği hali göstermişsin tam olarak

Alıntı fast_driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yan çanta takmayı deneyeniniz oldumu yan çanta takılıyormu ve güzel dururmu acaba

Benim kesinlikle planlarım dahilinde yan çanta işi..Lakin hem arka çanta hem de yan çanta takabilmek için ciddi bir demir işçiliği gerekiyor..Geniş bir zamanımda uğraşacağım artık..

tşkler osbourne arkadaşım..darısı 250 cometi olamayanların başına..osbourne seni burdaa takip ediyorum.benim ve benim gibi 250 comet hakkında acemi olan arkadaşlara bir çok konuda faydalı oluyorsun...ve bütün 250 comet hakkında bilgilerini paylaşan bütün arkadaşlara senin vasıtanla tşk ederim...
    Rica ederim..Motosiklette bilemediğim bir şey olunca ne kadar moral bozulduğunu kendimden çok iyi bildiğim için, öğrendiklerimi paylaşmak istiyorum hep
    Dediğin gibi acemisiyim bende motorun ama yavaş yavaş öğreniyoruz hep birlikte

Motosikleti
    ST KANUNİ 250 COMET
    balıkesir havran motor dostları başkanı abiciigm motor koruma demirinin ayrıntılı fotolarını eklersen özelliklede nereye baglandıklarının konusunda fotolarını eklersen çok sevinirim.şimdiden tşkler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:44 ----------

osbourne senden ve diger 250 comet hakkında bilgisi olan arkadaşlardan çok faydalanacagıma kendi adıma eminim..sen acemiligi çokdan aşmışsın...sen acemiysen ben neyim şimdii düşünmek bile istemiyorum...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    arkadaşlar sıfır comet mi gv250 mi tarzları çok farklı ama yeni bir heyecan aramaya başladım, motorumu takasla değerlendirebilirim, boy 1.67m kilo 80 kg şu an chopper'cı mı olsam naked alıp her yola korkmadan vursam mı dağa bayıra çıktığımız yok ama kırsal bölgelere gezilerde illaki giriyoruz...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sıfır comet mi gv250 mi tarzları çok farklı ama yeni bir heyecan aramaya başladım, motorumu takasla değerlendirebilirim, boy 1.67m kilo 80 kg şu an chopper'cı mı olsam naked alıp her yola korkmadan vursam mı dağa bayıra çıktığımız yok ama kırsal bölgelere gezilerde illaki giriyoruz...
    Hehehehe zor seçim valla. 20.000 km GV 250 33.000 km GT 250 Comet kullanmış biri olarak hala hangisini çok sevdiğimi bilmiyorum. İkisininde yeri ayrı tadı ayrı.

Ahanda benim yakışıklı

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500

canta ve koruma demırı hk.

merhabalar,
    asagıda (ekleyebılırsem tabe) canta fotosu var. ısanbulda bır yer yapıyormus. bılıyosunuzdur zaten.
    http://img823.imageshack.us/img823/3903/sany0138jpg.jpg

motor koruma demırını bende cok merak ettım. foto yayınlarsanız cok sevınırım.

slmlr
    knr

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Herkese merhabalar arkadaşlar

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    187 cm'e 120 kiloyum..Nasıl göründüğümüz aşağıda

Motorun dağılmasından kast nedir anlamadım ama neticede pandora'nın kutusu değil bu motor..Açıldıktan sonra iyi bir usta gayet toplayabilir..Sente ayarına vs. sine dikkat ederek..V motorlarda sente tuturmak zor diye biliyorum hepsi bu..

Bunun haricinde motordaki dengesizliği büyük ölçüde çözüme kavuşturdum arkadaşlar..
    Mesele motorun alçaltılmış olmasıymış..Dün ön çatalı normal haline getirdikten sonra epey düzeldi sıkıntılarım..
    Beri yandan arka amortisörün patlak olduğunu düşünüyorum ki usta da aynı yorumda bulundu..
    Amortisörün patlaklığını gözle anlamak çok zor ancak en üst kademede olmasına rağmen feci şekilde yaylanmakta arkası..Viraj kabiliyetini olumsuz anlamda etkileyen faktör bu olmalı diye düşünüyorum..
    Patlaklığını kesinleştirirsem sipariş vermek gerekecek..

Beri yandan lastik arayışlarım neticelenmek üzere..
    Michelin Pilot Power lastikler için fiyat aldım..
    120/70 ZR 17 (58W) Ön Lastik - Michelin Pilot Power 290,00 TL
    160/60 ZR 17 (69W) Arka Lastik - Michelin Pilot Power 360,00 TL

Bunlar liste fyatları tabii..Ben ikisini 600 TL'ye montaj ve balans ayarları dahil taktırabilirim şuan da ama sorum bu değil..Sorum arka lastiği 160/60 yapsam sorun olur mu? Zira aynı ölçüde yani 170/70/17 olan arka lastik Michelin'in Pilot Road 2CT modelinde var ve fiyatı 410 TL..

Arada 50 TL var, çok bir fark olmasa da tabanı genişleterek kazanacağım yatış kabiliyeti çok etkiler mi acaba ivmelenmeyi vs.'yi..Bir de en önemlisi taktıran var mı aranızda 160 lık arka lastik? Uyuyormu?
    Ben 3 hafta önce filan taktırdım Pilot Road 2CT ve çok memnunum tavsiye ederim. Arkayı 160/60 yaptım virajlarda çok daha güvenli oldu. 600 TL'ye taktırdım bu arada.

Alıntı Qner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vıtes dusurmede benım de hatam vardır muhakkak ama yepyenı mıchelın lastıklerden daha fazla tutus beklıyorum acıkcası. 1-2 ornek vermek gerkırse;
    -iş yerıne park ederken mınıcık bı kaldırım gıbı bısı var. on lastıgı cıkartım arka lastıgı her cıkarısımda patı yapıyo.
    -hafıf egımlı acılır kapanır bı kapıda duruyorum. (kapı kimlikle acılıyo) yerde asfalt. ne kadar az gazla da kalksam arka kaya kaya kalkıyorum.

bu forumda da okudum. arkanın hafıflıgı de buyuk etken sanırım.
    Bencede bu kaydırma olayı tamamen arkanın hafifliği ve gazı biraz fazla vermenizle alakalı. Önceki Shinko lastiklerimde (ömürleri bitmişti gerçi) 6.000 devire geldiğinde pati çekebiliyodu düz yolda, şimdi ise 9-10.000 devirlere kadar denediğim oldu nadiren pati çekti.

rölanti devirleriniz kaç acaba?
    1500 sanırım hiç dikkatli bakmadım ama 1400-1500 arasında olduğunu biliyorum.

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cometlerin arka amortisorleri oldukca esnek patlak olma ihtimali cok az Baska birkaç comete inerek test edebilirsin. Benim comette oyleydı virajlarda fazla yatmamanı tavsiye ederim. Ama daga bayır ormana girebilir kaldırımlardan zıplayarak gidebilirsin. İridyum bujılerde performans farkı oluyor ayrıca ekonomık az da olsa yakıtta dusuyor.
    İridyum buji gerçekten işe yarıyor arkadaşlar, yakıtta da fark ettiriyor

Hayırlı uğurlu olsun kardeş kazasız belasız kullanırsın umarım

Motosikleti
    Var
    merhabalar,
    asagıda (ekleyebılırsem tabe) canta fotosu var. ısanbulda bır yer yapıyormus. bılıyosunuzdur zaten.
    http://img823.imageshack.us/img823/3903/sany0138jpg.jpg

motor koruma demırını bende cok merak ettım. foto yayınlarsanız cok sevınırım.

slmlr
    knr
    Bilmiyoruz.. Açıkça yazsanız faydalanırız bizde..Yav neden çekiniyorsunuz?
    Kaç paradır? Nedir? Ne değildir? Neresidir?

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500
    ben onceden kesin yazılmıstır, konusulmustur nasılsa dıye sey etmıstım
    motosay diye bi yer. bu resimdeki cantalara 150 ıstıyorlar. fuarda standları olacakmıs. (bu arada 150 pahalı ya toplu alalım ındırım yaptıralım)

slmlr
    knr

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    bunlar işinizi görmezmi yav? valla bende düşünüyorum sırtçantasında çeyizimle dolaşmaktan yoruldum.ama 250R da çirkin durur diyorlar kafam karıştı.
    http://www.motoplus.com.tr/urun/1701...2-li-Yan-Canta
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam R1e takmış yaww

Motosikleti
    ST KANUNİ 250 COMET
    selam arkadaşlar cometler için iridyum bujiler marka olarak hangisi daha iyi ve fiyatını ögrenebilirmiyim???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler