Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni gt 250 Naket
    Alıntı DarkArchAnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarılarını dikkate alarak bugün ustamla birlikte motoru gördüm ilanda yazdığı gibi kullanımla ilgili oluşan ufak tefek çizikleri mevcuttu, mekanik aksamıda saat gibi çalışıyordu tabi bunlar ustamın sözleri , hayırlısı ile bi sıkıntı çıkmazsa ve motor satılmazsa en kısa zamanda havanında azizliğine maruz kalmazsam motorumu alıp aranıza katılıyorum..
    sevindim iyi olmasına inşallah en kısa zamanda aramızda olursun

Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin ve şimdiden hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Selam comet ahalisi,
    Arkadaşlar aranızda Bursa'da ikamet eden veya Salı günü Bursa'da olabilecek olan var mıdır?
    Bir comete bakmak için salı günü Bursa-Osmangazi'ye gideceğim.
    Kullanıcısı olan bir tanıdıkla orada birlikte motora baksak iyi olur diye düşündüm..
    Ne de olsa tanımadığım bir motor..

Bunun yanında 23 binde 2006 model bir cometin kesin değişmesi gereken parçaları (ekzantrik zinciri vb. gibi) nelerdir acaba?
    Motorun açılmış olmasının muhtemel olduğunu düşünüyorum ama sahibi açılmadığını söyledi telefonda..
    Kontrol için sizler neler önerirsiniz?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Cometimi 33.000 de sattım Sattığımda sorunsuzdu ve değişmesi gereken hiçbir parçası yoktu. Şüphe duymadan almak istiyorsan düşük km yüksek modele bak. En fazla 1500 TL oynar.

Bahsettiğin ilanı şımdı gördüm. Bu motor 2005 model. ( 2006 ) trafik çıkışlı olabilir.

Bunlar ilk gelen seri. Gri şase boyalılar ilk satılan cometler.

2007 den sonra siyah şase olarak geldiler. ( jantlarda siyah )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    kısmet olursa bu hafta yada yeniyılın ilk haftasında abimde 0km gt250 alacak.

motoru beğenirsem bende ninjayı satıp 0 km alabilirim.

@Osbourne: büyük ihtimalle bu siteye bakmışsındır ama bakmadıysa incelemeni tavsiye ederim. st kanuni olanıyla ilgili yazı gezileri var.

http://teoman48.wordpress.com/
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Var
    2005 model, kırmızı, 23 binde bir adet comet sahibiyim artık..Takasla 3750 TL'ye geldi..
    Biraz önce eve geldim, Bursa-İstanbul arasını artçılı olarak kat ettik ve evime getirdim motorumu..
    Şimdiye kadar cometle aynı olan, yani 250 cc hacminde üç adet motosiklet kullandım ki bir tanesi de Kawasaki ninja idi ve diyebillirim ki Comet tam bir performans motoru.. İvmelenmesine, yüksek devirlerde düşmeyen gaz tepkisine, son hızına hayran kaldım..Bursa'dan geldim, ne bir yorgunluk ne bir sırt veya bel ağrısı..Tek şikayetim soğukkkk ve ultra kötü far performansı Cidden far tasının içine iki tane mum yakıp koysam ancak o kadar aydınlatır..Neyse ki elimde Osram Nightbreaker var yarın montajını yapacağım..

Yakında fotoğrafları da paylaşırım..

Motosikleti
    Var
    Gelelim fotolara

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayırlı olsun...motor çok temiz ve diri duruyor...bu soğukta iyi gelmişin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Var
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...motor çok temiz ve diri duruyor...bu soğukta iyi gelmişin...
    Teşekkürler Metehan'cım..
    Motorda 23 bin km devirmenin izleri var tabii ancak giderilemeyecek veya sürüşü etkileyecek türden şeyler değil..Tek sorun egsoz manifoltları çakma..Silikondan imal edilmiş..
    Şu an için derdim o manifoltlardan bulmak..
    Bir de elim değmişken debriyaj balatalarını da değiştiririm belki diye Kızıltoprak'taki İstanbul Motor'a fiyat sorduğumda adamlar 6 tane balataya ne fiyat istedi dersin?
    260 TL
    Bunlar insanları resmen enayi yerine koyuyorlar..Cahil miyiz biz be..50 TL etmeyecek balataya 260 TL istemek nedir??
    Diyelim memlekette yok, e-bay ne güne duruyor..Vallahi ayıp artık bu akdarına pes dedirtecek cinsten bir esnaf anlayışları var adamların..

Çok kızgın ve sinirli olmakla birlikte debriyaj balatalarını söktük bugün gerek olmadığını da gördük değişime..

Dediğim gibi tek sıkıntım manifoltlar..

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda 23 bin km devirmenin izleri var tabii ancak giderilemeyecek veya sürüşü etkileyecek türden şeyler değil..Tek sorun egsoz manifoltları çakma..Silikondan imal edilmiş..
    Bir de elim değmişken debriyaj balatalarını da değiştiririm belki diye Kızıltoprak'taki İstanbul Motor'a fiyat sorduğumda adamlar 6 tane balataya ne fiyat istedi dersin?
    260 TL
    Bunlar insanları resmen enayi yerine koyuyorlar..Cahil miyiz biz be..50 TL etmeyecek balataya 260 TL istemek nedir??
    Diyelim memlekette yok, e-bay ne güne duruyor..Vallahi ayıp artık bu akdarına pes dedirtecek cinsten bir esnaf anlayışları var adamların..

Çok kızgın ve sinirli olmakla birlikte debriyaj balatalarını söktük bugün gerek olmadığını da gördük değişime..

Hayırlı olsun yeni motorunuz. Şu site yeter her türlü yedek parça için. Kore'den 10 günde geliyor http://www.hyosungsource.com/

Motosikleti
    260 TL

performansı gerçekten iyi değil mi...gaza asılmayla tepkisi gayet iyi bence...ivmelenme harika...ne yaktı...soğuktan nasıl korundun...Bursanın soğuğuda içe işler...260 lira sağlam rakam...ama belki Lucas takıyorlar ya o bağlamda kitlemek istemişlerdir...marka takıyoruz hesabı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Var
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorunuz. Şu site yeter her türlü yedek parça için. Kore'den 10 günde geliyor http://www.hyosungsource.com/
    Teşekkürler..
    Evet, motoru almadan önce siteyi epey araştırmıştım..Herhalde gerekli tüm parçalarını parti parti oradan getirteceğim bende..

performansı gerçekten iyi değil mi...gaza asılmayla tepkisi gayet iyi bence...ivmelenme harika...ne yaktı...soğuktan nasıl korundun...Bursanın soğuğuda içe işler...260 lira sağlam rakam...ama belki Lucas takıyorlar ya o bağlamda kitlemek istemişlerdir...marka takıyoruz hesabı...
    Son hız için denemedim hiç ama ivmelenme dehşet motorda..En azıdnan benim için..
    Ne yaktığını hesaplamadım henüz, yarın fulleyip hesaplayacağım..
    Bursa soğuğu ve gece yolculuğu, üstelik artçıyla birlikte gerçekten motosikletten soğutur adamı..Ama bir şekilde kazasız belasız vardık evimize..Termal içlik üstüne rüzgar korumalı içlikli mont ve altta da içlik üstüne kot üstüne yağmuruk ile dondum gene de..
    Kışın uzun yol akıllı işi değil vesselam

Motosikleti
    Son hız için denemedim hiç ama ivmelenme dehşet motorda..En azıdnan benim için..
    Ne yaktığını hesaplamadım henüz, yarın fulleyip hesaplayacağım..
    Bursa soğuğu ve gece yolculuğu, üstelik artçıyla birlikte gerçekten motosikletten soğutur adamı..Ama bir şekilde kazasız belasız vardık evimize..Termal içlik üstüne rüzgar korumalı içlikli mont ve altta da içlik üstüne kot üstüne yağmuruk ile dondum gene de..
    Kışın uzun yol akıllı işi değil vesselam
    hehe az ivmelenme gördüğümüzde şaşırıyoruz...alışmışız altımızdaki motorun kuru gürültüsüne...

ben bir gece Çınarcık dönüşünde sabaha kadar kemiklerime işleyen soğuktan kurtulamamıştım...artcının ne günahı vardı dostum...

tekrardan hayırlı uğurlu olsun...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Engin abi motorun çok temizmiş cidden.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Var
    hehe az ivmelenme gördüğümüzde şaşırıyoruz...alışmışız altımızdaki motorun kuru gürültüsüne...

ben bir gece Çınarcık dönüşünde sabaha kadar kemiklerime işleyen soğuktan kurtulamamıştım...artcının ne günahı vardı dostum...

tekrardan hayırlı uğurlu olsun...
    Artçının günahı arkadaşım olması
    Aynen dediğin gibi kuru gürültüye alışınca neye uğradığını şaşırma durumu söz konusu

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi motorun çok temizmiş cidden.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim

Bu arada hyosung source dan alış veriş yapmış olan ahali..
    Motor bloklarının üstünde bir uçları karbüratöre giren iki adet siyah renkli zımbırtı mevcut..
    Acaba sitede adı geçen, Rear Intake Pipe mıdır onlar?
    Hemen motor bloklarının üstünde bulunan ve karbüratöre giren bağlantı elemanlarından bahsediyorum..Altta da resmi bulunan zımbırtı o mudur?
    Motora gaz verince bombelenme yapıyor o kısımlar..Ustam kesin değiştir yolda kalırsın dedi bana..Ben manifolt sanmıştım ama değil sanrım..Emiş hortumu dedikleri nane o mudur?
    Resme bakmayın, kendi motorlarınızı düşünün..Bloğun üstü ile karbüratör arasındaki bağlantıyı sağlayan parçalardan bahsediyorum..İki adet..
    Aha hyosungsource daki resimleri..Bu resimdeki parça bahsettiğim parça mıdır?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hayırlı olsun Osbourne.Kazasız belasız kullanman dilegiyle
    Bu arada 2005 modele göre gerçekten temiz görünüyor

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    2005 model, kırmızı, 23 binde bir adet comet sahibiyim artık..Takasla 3750 TL'ye geldi..
    Biraz önce eve geldim, Bursa-İstanbul arasını artçılı olarak kat ettik ve evime getirdim motorumu..
    Şimdiye kadar cometle aynı olan, yani 250 cc hacminde üç adet motosiklet kullandım ki bir tanesi de Kawasaki ninja idi ve diyebillirim ki Comet tam bir performans motoru.. İvmelenmesine, yüksek devirlerde düşmeyen gaz tepkisine, son hızına hayran kaldım..Bursa'dan geldim, ne bir yorgunluk ne bir sırt veya bel ağrısı..Tek şikayetim soğukkkk ve ultra kötü far performansı Cidden far tasının içine iki tane mum yakıp koysam ancak o kadar aydınlatır..Neyse ki elimde Osram Nightbreaker var yarın montajını yapacağım..

engin abi hayırlı olsun.. afrika twin veya başka bir enduro almanı beklerken bu comet nereden yattı kafana eheheh.. kazasız sürüşler abicim
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    engin hocam hayırlı olsun, şimdi farkettim, motoru aldığın gün bursadaydım bende, hatta aynı gün geri döndüm
    birde feysbukta gördüğüm kadarıyla geçici süreliğine almışsın, bir-iki ay içerisinde satmaya niyetlenirsen haberim olsun bu aleti almayı düşünüyodum bende.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Artçının günahı arkadaşım olması
    Aynen dediğin gibi kuru gürültüye alışınca neye uğradığını şaşırma durumu söz konusu

Teşekkür ederim

Bu arada hyosung source dan alış veriş yapmış olan ahali..
    Motor bloklarının üstünde bir uçları karbüratöre giren iki adet siyah renkli zımbırtı mevcut..
    Acaba sitede adı geçen, Rear Intake Pipe mıdır onlar?
    Hemen motor bloklarının üstünde bulunan ve karbüratöre giren bağlantı elemanlarından bahsediyorum..Altta da resmi bulunan zımbırtı o mudur?
    Motora gaz verince bombelenme yapıyor o kısımlar..Ustam kesin değiştir yolda kalırsın dedi bana..Ben manifolt sanmıştım ama değil sanrım..Emiş hortumu dedikleri nane o mudur?
    Resme bakmayın, kendi motorlarınızı düşünün..Bloğun üstü ile karbüratör arasındaki bağlantıyı sağlayan parçalardan bahsediyorum..İki adet..
    Aha hyosungsource daki resimleri..Bu resimdeki parça bahsettiğim parça mıdır?
    Kontrol edemedim ama o olması lazım, şu resmi bulabildim

Motosikleti
    Var
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Osbourne.Kazasız belasız kullanman dilegiyle
    Bu arada 2005 modele göre gerçekten temiz görünüyor
    Teşekkürle ELINT..Motor km.'sine göre temiz ancak ufak teek eksikleri de var işte yavaş yavaş toparlayacağım..

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin abi hayırlı olsun.. afrika twin veya başka bir enduro almanı beklerken bu comet nereden yattı kafana eheheh.. kazasız sürüşler abicim
    Teşekkürler..
    Biraz da devirli makine kullanmak lazım dedim ne bileyim, öyle oldu işte

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin hocam hayırlı olsun, şimdi farkettim, motoru aldığın gün bursadaydım bende, hatta aynı gün geri döndüm
    birde feysbukta gördüğüm kadarıyla geçici süreliğine almışsın, bir-iki ay içerisinde satmaya niyetlenirsen haberim olsun bu aleti almayı düşünüyodum bende.
    Evet geçici süre için aldım aslında Koray..Haber veririm zamanı gelince tamam

Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol edemedim ama o olması lazım, şu resmi bulabildim
    Hmm..Şimdi anladığım kadarıyla parça doğru, front u da varmış bunun, güzel oldu şimdi
    Peki hyosungsource da yazan bilgilere yüzde yüz güvenebilirmiyiz? Yani GT 250 için dedikleri kesin doğru çıkıyor mu? Sonradan uyumsuz parça çıkmasın..
    Siz nasıl kontrol ediyorsunuz, parça kodları mı var?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp

Hayırlı olsun

seni bi enduro üzerinde görmek nasip olmadı

motor çok temiz görünüyor.

kazasız belasız güzel günlerde kullan inşallah.

ninja ile kıyaslayınca amortisör sertliği nasıl?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler